Jump to content

Moto Zajednica

Prevara zvana Peugeot Vivacity

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Kupio sam prije nekoliko mjeseci novi Peugeot Vivacity 125 cm , reći da sam razočaran je vrlo blago , radi se o klasičnoj prevari pri čemu su gospoda iz Peugeot naručili da im kinezi naprave skuter i na njemu nalepe ime Peugeot , znam da je globalizacija , i druge firme proizvode motore u Kini , ali u SVOJIM proizvodnim pogonima , ( Yamaha YBR npr.) ovdje se radi da ustvari Qingqi proizvodi za Peugeot , skuter je klasičan shit , nije mi jesnao kako je MZ mogao da prije 50 i kusur godina napravi motocikl sa 125 cm zrakom hlađenim motorom koji se može voziti normalno a da ne grije , dok ovo sranje obavezno grije i staje , te moras čekati da se ohladi i na najmanjoj uzbrdici iako ga vozim sam( 86 kg) i to ne preLAZIM BRZINU OD 40 km/h .

 

Peugeot , klasični prevaranti , kupite Qingqi , imaćete isto sranje ali makar za pola para !

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Pricaj mi o tome, 2800e sam dao za Jet c-Tech, jes da sve to lepo izgleda, kao malo bolje kocnice, problem sa hladjenjem nisam imao (vodenjara), ali kvalitet kao kvalitet ne vredi te pare.

 

Koliko kosta treba bukvalno da moze leti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Šta da im kažem , kad ga budem dovezo kod njih , radiće normalno , da ih teram da voze uzbrdo , motor nije pokvaren , samo je kvalitet sranje , ima 980 km sada , zajebo sam se , tj zajebali me i to je to , ovaj post sam napiso da kažem ostalim drugarima na forumu da ih ovi prevaranti kao i mene ne zajebu , kupite japance ili makar italijane bežite od ovih seronja , imo sam MZ pitaj boga koliko star , 125 cm nikad , nije grejo išo ladno 70 , tj držo ovu brzinu , ovaj shit nemože održavat niti 40 , aha i buraz kupio Yamahu 50 cm , platio 300 eura , ima 22000 km , verovali ili ne neke deonice on ladno pređe a ja moram da odmaram i ladim mašinu od 125 cm plaćenu preko 2000 eura . >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Druze ako je 4t masina, ne znam stvarno kakve performanse ochekujesh od skutera te kubikaze. Mada ako nisi preterivao kad si napisao da jedva ide 40 bukvalno, onda neshto gadno ne valja. Neshto sigurno ne shtima ako se tako chesto pregreva, oteraj pa se konsultuj sa serviserima, pod garancijom si i treba da te bash briga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Mora svakako da ide preko 40km/h. Idi obavezno kod servisera. Inace nije to jedini model koji se sad proizvodi u Kini. Daleko od toga. Ja npr. imam Vclic koji na sebi ima sve moguce kineske oznake sem nalepljenog lavica napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

Pazi on po brzinomeru dođe relativno lako do 85 km /h , mađutim poenta je u tome da sam se vozio sam momcima koji imaju skutere od 50 cm , i vozimo deonicu od nekih 20 km , gde ima i uspona i ravnice , prosečnom brzinom oko 40 km/h , problem je u tome što buraz sa matorom Ymahom ovo prođe u cugu i mena mora da čeka na pola puta zato jer motor neće da prima gas , jednostavno ti daješ gas on nema snage i neide , neide ni 10 km/h , onda stanem pored puta 15 minuta i potom radi normalno , nije mpguće da taj put Ymaha od 50 cm prođe bez problema a novi Peugeot nemože ? Kad vozim samo po ravnom nemam ovakvih problema , ponavljam vozim isključivo solo i imam 85 kg ?

 

Lijep pozdrav svima na forumu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

Nisam znao da se Peugeot prebacio komplet u kinu, ako jeste to je onda tuzno ...

 

u svakom slucaju, ja dan danas tvrdim da je Vivacity 1 najbolji skuter koji je pezo napravio MINUS dizajn plastika. SVE je jednostavno, ve je jeftino, svi delovi univerzalni, ide kao munja, sa skidanjem mehanicke blokade jos brze ...

 

a evo sad gledam ovaj Vivacity3, zaista deluje odma sa slike, kao da je od kinder jajeta napravljen.

 

sta su uradili sa kvalitetom kola prelaskom iz 90ih u 2000te, to izgleda rade sa skuterima isto, samo koju godinu kasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Nije tebi kriv proizvodjac krvio je tu nesto drugo...nesto ti je serviser spakovao da bi dolazio do njega na lupanje po usima. Protok vazduha ili smesa tu nije dobra, ili jos sto sta drugo... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

Nesto stvarno ne stima, nema veze shto se pravi u kini, i dalje je to po licenci,a i qingqijeva fabrika je ogromna itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

i ja mislim da nema veze sa kinom

ja sam kinezom od 125ccm (skuter) za 2 godine 3 puta presao u cugu deonicu cacak-beograd (140km), bez pauze, non stop gas zavrnut do kraja

na tom putu ima i rudnik kao prilicno veliki i dug prevoj

 

i ni jednog trenutka nije pokazivao znake umaranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Proguglaj malo po skutreaškim forumima i potraži identičan skuter.

Nađi se sa čovekom pa krenite uporedo da vozite. Bolje dijagnostike od te nećeš naći

 

p.s. mada ja lično mislim da ti nešto ozbiljno nije uštelovano na motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Šta da im kažem , kad ga budem dovezo kod njih , radiće normalno , da ih teram da voze uzbrdo , motor nije pokvaren , samo je kvalitet sranje , ima 980 km sada , zajebo sam se

 

Obrazlozi im svoj problem. Drug je bez neke velike muke peglao kineski skuter 49 kubika po Fruskoj Gori pa mu se masina nije pregrejala.. Svakako ti pada redovan servis tako da te nista nece kociti da im kazes da motor vec na manjoj uzbrdici gubi snagu i da se pregreva. To je dovoljno da bi uputio dobrog mehanicara do uzroka problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova

ja sam kinezom od 125ccm (skuter) za 2 godine 3 puta presao u cugu deonicu cacak-beograd (140km), bez pauze, non stop gas zavrnut do kraja

 

kad bi klipovi imali svest, ti bi im bio neprijatelj broj 1. jel znas koliko manje benzina i generalno svega od materijala trosis kada opustis gas na koji sekund kudikamo .. ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Jeste da je malo starija tema ali ajde da odgovorim. Pezo je Qungqi, to dosta ljudi zna, bar koga to interesuje, verovatno ima malo kvalitetnije komponente od prosecnog qingqija ali nije francuz nego kinez. Nije problem to je je pravljen u kini, problem je sto ste vi mislili da ste uzeli nesto sto dolazi iz francuske a boga mi i dobro platili.

 

Sto se tice pregrevanja, imam dva saveta jer sam imao slicnih iskustava sa pregrevanjem i slabom vucom cetvorotaktnog skutera.

Prvo, sipaj neko kvalitetnije ulje namenjeno za skutere. Moja preporuka je Motul scooter expert, polusitetika. Za kineske masine ne valja cista sintetika, samo poluintetika. Mineralno ulje nikako jer se zbog njega i greje.

Morace da ide slabije dok se ne razradi. Po mom dosadasnjem iskustvu, puna razrada traje minimum 5000, u nekim slucajevima i 10000. Ja sam posedovao do sada 3 kineska skutera i u prvom sam koristio mineralna ulja ( na savet takozvanih majstora) u pocetku isti simptomi kao kod tebe, nece da vuce, jedva 50 po satuu, uzbrdo ne moze da savlada ni 5 posto uzbrdicu. Posle godinu i po svakodnevne voznje isao je kao mecava, bio izgraviran do 70 a isao minimum 15 preko toga ( govorim o brzinomeru, naravno da laze ali pominjem radi poedjenja)znaci po satu 95. Uzbrdo nije postojala uzbrdica gde nije mogao da izadje sa dvojicom, doduse isao polako ali izlazio...

Naravno, zbog loseg ulja motor je razradjivao na silu i poceo lagano da troskara ulje i povecao potrosnju benzina sa 1.8 na 2L :).

 

U drugi skuter sa istim motorom sam od prvog do zadnjeg dana sipao gorepomenuti Motul, redovno menjao ulje, sipao gorivo i terao. Za 4 godine svakodnevne voznje i preko 17000 km, motor se ponasao isto kao i prvog dana, znaci, nikakva potrosnja ulja, potrosnja goriva u decimalu ista, performanse iste.

 

Valjda ce ovo nekome pomoci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Video sam bas taj model svojevremno u Beogradjanci. Mislim da je kostao oko 1700 eur. Vozio sam slicnog kineza (Jonway) i prepoznao sam identicne felne, varijator, viljusku.

 

Sramota je da pezo sebi dozvoljava da se blamira sa ovako losim kvalitetom (svakako da jeste slabijeg kvaliteta od "pravih" pezo modela). U svakom slucaju, taj model sam sa zamenjenim kaisem vozio oko 90 na sat po ravnom, oko 50/60 na sat po uzbrdicama. Nesto sigurno nije u redu, trazi da ti poprave i da bude u skladu sa korisnickim uputstvom (deklarisanom brzinom, potrosnjom, pregrevanjem)...

 

PS

 

ozivesmo temu malo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Pazi on po brzinomeru dođe relativno lako do 85 km /h , mađutim poenta je u tome da sam se vozio sam momcima koji imaju skutere od 50 cm , i vozimo deonicu od nekih 20 km , gde ima i uspona i ravnice , prosečnom brzinom oko 40 km/h , problem je u tome što buraz sa matorom Ymahom ovo prođe u cugu i mena mora da čeka na pola puta zato jer motor neće da prima gas , jednostavno ti daješ gas on nema snage i neide , neide ni 10 km/h , onda stanem pored puta 15 minuta i potom radi normalno , nije mpguće da taj put Ymaha od 50 cm prođe bez problema a novi Peugeot nemože ? Kad vozim samo po ravnom nemam ovakvih problema , ponavljam vozim isključivo solo i imam 85 kg ?

 

Lijep pozdrav svima na forumu !

 

nemoj da potcenjujes dvotaktne skutere od 49 ccm, uglavnom su to sve naturpijane ( nabudžene ) mašinice sa kitovima od 70 ccm i skupim i kavalitetnim auspusima od 100 evra pa na dalje, kvalitetnim karburatorima, sportskim filterima, nadudženim prenosom, lakšim rolnicama ... koje kilinci budže žmureći... takve mašine em su lake, em bez problema razvijaju preko 10 konjskih snaga i brzinu od oko 100 km\h.

 

 

a tvoja mašina em je teška, em četvorotaktna, a i nije još razradjena!

 

pusti je da se razradi pa se pozabavi prenosom, stavi lakše rolnice, da se lakše penješ uz brdo!

 

moguće je da ti se pregrejavao prenos tj. kaiš i da ti je zato slabije išao, pa kad se ohladi nastavi po starom, lepo..

 

u svakom slučaju dok imaš garanciju, nosi ga kod njih, pa nek se oni bahću..

 

sretno sa motorom i da te lepo služi sledeće sezone! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8411 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vec sam negde pisao ali iznecu ponovo svoje utiske...

Kupih svojevremeno kineski orion kupidon 125cc 4t skuter, nov u salonu. Iste simptome sam imao kao i pokretac teme, posle par poseta servisu zakljucih da nisu u stanju da mi otklone kvar i po cenu gubljenja garancije pocnem da ga rasturam...

Odvijem svecicu a ona bela kao sneg! Posna smesa sto bi rekli nasi, otuda pregrevanje i malo snage, spustim na igli vakuuma podlosku za jedan podeok dole i otvorim mu goriva za citav krug. Tako resih problem pregrevanja... Vozio par dana sve super, dobio 20km\h a izgubio pregrevanje. Blokada je na varijatoru i secenjem jedne zice dobih skuter koji ide 90 km\h...

E sada nastaje problem, posto sam skinuo tu blokadu rekoh kvalitetnije ulje da sipam (agip scooter polu suntetiku), odmah po zameni do 50 na sat mu je trebala vecnost. Vozih par dana bez ikakvog poboljsanja... Zamenom agipa motulom situacija jos gora!

Proradio je tek kada sam sipao neko mineralno najjeftinije noname ulje od 150 din u to vreme...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

 

Odvijem svecicu a ona bela kao sneg! Posna smesa sto bi rekli nasi, otuda pregrevanje i malo snage, spustim na igli vakuuma podlosku za jedan podeok dole i otvorim mu goriva za citav krug. Tako resih problem pregrevanja... Vozio par dana sve super, dobio 20km\h a izgubio pregrevanje. Blokada je na varijatoru i secenjem jedne zice dobih skuter koji ide 90 km\h...

E sada nastaje problem, posto sam skinuo tu blokadu rekoh kvalitetnije ulje da sipam (agip scooter polu suntetiku), odmah po zameni do 50 na sat mu je trebala vecnost. Vozih par dana bez ikakvog poboljsanja... Zamenom agipa motulom situacija jos gora!

Proradio je tek kada sam sipao neko mineralno najjeftinije noname ulje od 150 din u to vreme...

 

Pozdrav Nenad.

ovo je isto vrlo moguce. karb i smesa!

 

zavisi sta mu se pregrejava...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Previse posna smesa ili pretegnuti ventili daju takve simptome. U svakom slucaju ne treba na silu muciti masinu terajuci je na eroziju materijala, nego otkloniti nepravilnost. Bogda je dao odlican odgovor, da se ne ponavlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja