Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • Ne silazi, 9098 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije Mare do toga, secas se presle godine ( Avalski - Sopot ) kada je Bigi presao preko sina i odjedared se ugasi 0zbunjen.gif pa kasnije upali, e tu grmi zec 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 863 postova
  • Lokacija: Beograd MML
  • Motocikl: Aprilia Atlantic Clasic 500,dok ne pojeftini GP

Hmmmmm,Bigi prvo proveri glavne elektricne vodove,debele kablove,akumulator,alneser,automat (ono malo kod valjaksto kod akumulatora) mrdaj ih i pokusavaj da uplalis,mozda ti i ovo pomogne el.sema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Hvala Culle brate ali ja ti u ovo gledam kao tele u sarena vrata!!! Bolje neka to Dare gleda ipak se on razume pa neka mi kaze sta da radim ... Zabrinut sam ceo dan!!!1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif

 

Izvadim ja njega kako sam i najavio kad ono prc!!! Nece da upali!!! nedje masa ne radi kako treba!!! Nece da sastavi pa to ti je!!! Ne anlasuje uopste a sve drugo radi pun akumulator,sve ok ali negde nema kontakt,bar tako Dare kaze!!! Posto se ja razumem u struju k'o Marica u...

 

A jesi li ga turio na centralni ili si ga ućopio? na ćopi neće ni da upali, džabe probaš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif3gaa.gif

 

Izvadim ja njega kako sam i najavio kad ono prc!!! Nece da upali!!! nedje masa ne radi kako treba!!! Nece da sastavi pa to ti je!!! Ne anlasuje uopste a sve drugo radi pun akumulator,sve ok ali negde nema kontakt,bar tako Dare kaze!!! Posto se ja razumem u struju k'o Marica u...

 

A jesi li ga turio na centralni ili si ga ućopio? na ćopi neće ni da upali, džabe probaš :)

 

Starino ne Zajebavaj nego pomagaj ako ikako mozes ,verovatno imas neka iskustva na ovom planu posto ste sa Teslom zajedno izmaisljali seme za motocikle!!!1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova

a sta ako nebude struje do cega moze da bude u tom slucaju, ili ako bude struje a nesvijetli a sijalica ispravna...

bas tu 1aha.gif meri unimerom "izmedju" ta dva kontakta ili ako nemas unimer mozes proveriti probnom lampicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

...ćopa te muči...

 

Mislis prekidac na copavoj ??? I ja sam to pomislio...Kako da resim to bez elektricara???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12297 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prespoj ili odspoj - ne znam koja je logika elektronike pa probaj.

 

Druga stvar - već sam na AA menjao rele anlasera više puta. On se nalazi odmah pored akumulatora. Daj kontakt i kleštima kratkospoj one dve debele žice što dolaze na rele. Ako anlaser zavrti znači da je greška u konektoru tog relea ili u samom releu ili u tasteru za paljenje, ćopavoj...igranka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9098 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Koliko sam Bigija skapirao desava se sledece pri pokusaju paljenja:

- dat kontakt, pale se lampice na instr. tabli

- odradi pumpa goriva

- pritiskanjem na rucicu kocnice nema stop svetlo.... samim tim nije ispunjen "uslov" ,nemoguce je startovanje, samo treba videti tj. pronaci zbog cega

 

cika Arakis

Prekidac na copavoj daje kontakt kada je ista podignuta, prekida kada je spustena, moguce da ga on zeza

Automat anlasera ako kratko prespoji srafcigerom ( 2 debele zice ) nece znati da li je ispravan ili ne, vec treba da pobudi automat preko 2 tanje zice ili....

Na samom automatu dolazi:

  • + 12V sa akumulatora ( 1 od 2 debele zice )
  • dzek sa 2 tanje zice ( 1 zica +12V od prekidaca kocnice, 2 zica -12V sa prekidaca paljenja ) ili pobuda namotaja ( 85 - 86 )
  • izlaz +12V ka anlaseru ( druga debela zica )

Bigi skini sa leve strane podnu plastiku, nadji instalaciju prekidaca copave ( 2 zice ) uzmi secice, skini izolaciju sa obe i medjusobno ih spoj/ufrckaj pa probaj. Ako dobijes stop svetlo najver. je kvar resen, zalemis instalaciju copave i to je to ako ne resis spremi 2 novosadjanke sa pogolemim dooobrim dusama za cika Arakisa i mene, cisto da nam dodaju alat 2jee2.gif2jee2.gif

Takodje proveri osigurace kod akumulatora i ispod prednje maske fara i par relea ispod instr. table.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Shvatio samo nemam nista od alata trenutno kod sebe a i nemam gde to da uradim...hehehehe jedino u dvoristu zgrade sto je danas nemoguce jer je pao sneg ...tako da onda kad se otopi krecem u akciju!!! U svakom slucaju hvala cika Rajku i mom drugaru Daretu na iscrpnim objasnjenjima!!! 1care.gif1care.gif1care.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1510 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ajde i ja da se umešam u problematiku i pomognem ako mogu...Ako već skida plastike sa leve strane, trebalo bi i kod Classica (sumnjam da su žabari išta tu menjali godinama ) da stoji džek koji nastavlja kabl ka prekidaču na ćopavoj, izdžeka, prespoji kontakte i nadamo se svi brm, brm...

Nadam se da nisam nešto ovako laički omašio :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Mozda cu ispasti glup, al kakve veze ima prekidac na copavoj sa stop svetlom??

 

Kod mene na Burgmanu, kompjuter (ako tako mogu da ga nazovem :D ) izbacuje upozorenje u slucaju da mi nije podignuta copava. Izadje check na ekranu i skazaljka za temperaturu se digne do kraja, ali mislim da stop svetlo sija normalno. Ima li tako nesto i kod Atlantica?

 

Ukoliko bi i kod Atlantica trebalo da sija stop svetlo bez obzira na copavu, onda je verovatno zakazao mikro prekidac kod rucice za kocnicu. S tim na umu, jos jedno glupo pitanje, jesi li probao da stisnes drugu kocnicu? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Da odg prvo na glupo pitanje:stisnuo sam obe kocnice naravno ali nema onog klika kad stisnem...

 

@Arakis: oba osiguraca mi izgledaju ok nisu prekinute niti!!!1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Proveri osigurace, ali.. Kazes da ne cakne kad stisnes kocnicu.. Onda su ti verovatno crkli mikroprekidaci kocnica kod rucica, kao sto je rekao markulja.. Mada samo mi je cudno kako oba da crknu odjednom.. Ali definitivno zbog njih ne bi mogao da pali. Nadji mikroprekidace na motoru i prespoji ih.. Tad bi trebalo non-stop da ti svetli kocnica i probaj da palis..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tenere 600

Cao kolege......nije me dugo bilo ...zena se porodola.....pa ludilo oko deteta.....ali evo sad krecem da sredjujem motor.....pa mi treba savet za gume i kajs....za ok kes i kvalitet0a-smiley.gif

gde i koje(koji) da kupim?.......ima verovatno u ranijim postovima al da ne ceprkam 0a-smiley.gif hvala 0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1510 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ooo Roshke čestitamo na prinovi, a što se tiče cena evo kopiranog posta od 28.12.2012 da imaš info koliko koštaju orginali u PGS-u,

 

Za AA Sprint :

1. kaiš - 8350 din.

2. rolnice - 2160 din.

 

Ispraviće me kolege ako grešim, Classic ima 6 rolnica (a Sprint 8 i drugačiju gramažu ) pa računaj da ti cene za rolnice idu niže od ovoga.

Gume računaj oko 110€ za Michelin City Grip koji nam je svima omiljen, Dunlop je nešto jeftiniji ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

Rasklapao sam pre neki dan jedan Atlantic 500...Uh...brate...KOLIKO srafova...to je bolesno! 1lol.gif

 

jedan od razloga sto sam mog prodao...inace jako upotrebljiva naprava..al volim brate tu i tamo da cacnem podesim promenim prepravim...jeste lepo da se nigde srafovi ne vide ,ali da radjam mecku kad treba svecicu da pogledam...nisam hteo...ovako sa nakedom,uzmem stolicicu,pruzim ruku i sve je tu...mada sanjam onaj gepek i vizir ponekad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja