Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Atlantic 500ie - classic

Recommended Posts

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Ako trza i pucketa iz auspuha problem ti je oko paljenja, goriva ili vazduha, nisi napisao godište motora ? Da li je karb ili elektrinsko ubrizgavanje ? Kazes da je nakon zamena prenosa prestao da trza na 10 dana ? Čudno zvuči pucketanje iz auspuha i problem sa CVT...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 37 minuta, Betta je napisao:

Ako trza i pucketa iz auspuha problem ti je oko paljenja, goriva ili vazduha, nisi napisao godište motora ? Da li je karb ili elektrinsko ubrizgavanje ? Kazes da je nakon zamena prenosa prestao da trza na 10 dana ? Čudno zvuči pucketanje iz auspuha i problem sa CVT...

prije 20 dana zamjenio

remen ulje filter ulja zvono kvacilo novo i par dana je bilo ko okej, ali opet isto kad je vruc teza pri startu i ja ga moram zaturirati par puta da probije i onda kao ide dobro ali opet nema tu snagu, jel moguce novo kvacilo da sam poderao za 20 dana nesto mi tu smrdi

kad je jladan prima gas i ide kao nevrijeme, kompresija dobar masina je top, isao nedavno na more s njim presao 460km bez gresaka

i nekad se samo zna ugasiti kad tako zatrza u voznji i ja ga odma najnormalnije upalim bez ikakvih problema i to je to, govori majstor da ocistimo klapnu gasa da vidimo sta ce se desiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Upravo sada, Funkinbeats je napisao:

prije 20 dana zamjenio

remen ulje filter ulja zvono kvacilo novo i par dana je bilo ko okej, ali opet isto kad je vruc teza pri startu i ja ga moram zaturirati par puta da probije i onda kao ide dobro ali opet nema tu snagu, jel moguce novo kvacilo da sam poderao za 20 dana nesto mi tu smrdi

kad je jladan prima gas i ide kao nevrijeme, kompresija dobar masina je top, isao nedavno na more s njim presao 460km bez gresaka

i nekad se samo zna ugasiti kad tako zatrza u voznji i ja ga odma najnormalnije upalim bez ikakvih problema i to je to, govori majstor da ocistimo klapnu gasa da vidimo sta ce se desiti a nije karburator vec ubrizgavanje aprilia atlantic 2006 500ccm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ne postoji Aprilia Atlantic 500 u karb verziji, bilo da je Sprint ili Classic

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Novo kvačilo si mogao poderati samo pregrevanjem, turiranjem u mestu, kretanjem na malom gasu. To bi dalo simptome škripanja pri kretanju, trzanja, tresao bi. Ovo što ga moraš zaturirati par puta pre nego što primi gas je do samog sklopa, proveri pumpu goriva, filter goriva, struja verovatno nije, ostaje ti klapna gasa neki senzor i filter vazduha. To što hladan radi možda ima veze sa smešom goriva i položajem klapne, kada digne temperaturu nešto se poremeti ili senzor zabrljavi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

upravo od majstora, klapu skinuli bila bas crna ociscenq fino i vracena bez ikakvih stelovanja, sad je problem nakon ciscenja sljedeci, iszo opet trza nije do kvacila sada poslije toga ciscenja se cak i gasi i pucketa iz auspuha, svjeca nova, kompresija ko luda, gorivo na dizne i pumpu baca predobro, sve je uredno, probali na dijagnostiku ne moze da ocita, idem poslije do drugog majstora da probamo na njegovu dijagnostiku, uglavnom do kvacila nije

 

On 8. 4. 2024. at 18:51, Funkinbeats je napisao:

prije 20 dana zamjenio

remen ulje filter ulja zvono kvacilo novo i par dana je bilo ko okej, ali opet isto kad je vruc teza pri startu i ja ga moram zaturirati par puta da probije i onda kao ide dobro ali opet nema tu snagu, jel moguce novo kvacilo da sam poderao za 20 dana nesto mi tu smrdi

kad je jladan prima gas i ide kao nevrijeme, kompresija dobar masina je top, isao nedavno na more s njim presao 460km bez gresaka

i nekad se samo zna ugasiti kad tako zatrza u voznji i ja ga odma najnormalnije upalim bez ikakvih problema i to je to, govori majstor da ocistimo klapnu gasa da vidimo sta ce se desiti a nije karburator vec ubrizgavanje aprilia atlantic 2006 500ccm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ostaje nam samo da čekamo obzervaciju doktora  @Satelis ako može ovako na daljinu bez pipanja, da izvinete da postavi neku dijagnozu... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

ima li ikakvog lijeka, juce ocistili klapnu gasa bez stelovanja, vratili upalili jos gore sad se gasi i nije u voznom stanju nikako poslije ciscenja, trza i moram stalno gasati da zagrabi, kada u voznji puatim gas i kompresijom idem i kad ocu dodat gas krene pucat iz auspuha, nasuo dobro gorivo plus prociacivac ma nista, sad je jos gore poslije ciacenja klapne gasa, prije se bar nije gasio i pucao, sad puca iz auspuha i ne mogu ga voziti dijagnostika nije ozbqcila nista, nova svjecica, baca iskru fino, motor u extra stanju bio inace isao nedavno na put sa njim oko 500 km presao, ovo me sada bas zanima sta se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, Funkinbeats je napisao:

ima li ikakvog lijeka, juce ocistili klapnu gasa bez stelovanja, vratili upalili jos gore sad se gasi i nije u voznom stanju nikako poslije ciscenja, trza i moram stalno gasati da zagrabi, kada u voznji puatim gas i kompresijom idem i kad ocu dodat gas krene pucat iz auspuha, nasuo dobro gorivo plus prociacivac ma nista, sad je jos gore poslije ciacenja klapne gasa, prije se bar nije gasio i pucao, sad puca iz auspuha i ne mogu ga voziti dijagnostika nije ozbqcila nista, nova svjecica, baca iskru fino, motor u extra stanju bio inace isao nedavno na put sa njim oko 500 km presao, ovo me sada bas zanima sta se desava

Znači da si bezveze menjao delove prenosa jer tebi trza agregat a ne prenos.

 

Za početak prespoj prekidač ćope, kill prekidac pa probaj.

Napon punjenja mora bit dobar, zica tanka što ide iznad baterije direkt na + klemu mora biti zdrava. Kleme i osigurači i buksne u kućištu mora biti zdravo sve.

Mase čiste, stegnute.

Bobinu odvoj sto dalje od rama jer hoće da probije, senzor br obrtaja zna da zvekne......kao što rekoh. 300 djavola može biti.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 9 minuta, Satelis je napisao:

Znači da si bezveze menjao delove prenosa jer tebi trza agregat a ne prenos.

 

Za početak prespoj prekidač ćope, kill prekidac pa probaj.

Napon punjenja mora bit dobar, zica tanka što ide iznad baterije direkt na + klemu mora biti zdrava. Kleme i osigurači i buksne u kućištu mora biti zdravo sve.

Mase čiste, stegnute.

Bobinu odvoj sto dalje od rama jer hoće da probije, senzor br obrtaja zna da zvekne......kao što rekoh. 300 djavola može biti.

hvala ti puno ovo cu prenijeti majstoru sto si naveo pa ćemo polagano ici sve ovo, hvala jos jednom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

ipak sam se odlučio kupiti drugu klapnu, ujutro idemo uhraditi ova je doduse polovna samo ide montiranje djeluje se čista ne kao moja, ovu necemo nicim prskati samo cemo je ugraditi i nadam se da ce to otkloniti dileme, jer staru kada smo ocistili i vratili tada je problem i nastao, moguxe je da je bila vec na pola otisla od prljavatine pa da smo sa ciscenjem nesto zeznuli pa da se sve onda da prostis poremetilo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 8 minuta, Blaza je napisao:

Šta bi na kraju ? Radi li sada ?

ma kao malo bolje stavljena druga klapna, morali smo malo nastelovati, ali i sada trza, i zna se ugasiti pri malom gasu, kada ga zagasam malo jqce kao prokopa, vozim 60, pustim gas pucketa na auspuh, tacno vise ne znam sta da mu radim, probam dijagnostiku, probali smo na jednu nije ga ucitao, mene je ovo i prije zezall sada bas zeza, nadat se da ce dijagnostika pokazati neato jer viae ni majstor ne zna sta moze biti

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1901 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 1 minut, Funkinbeats je napisao:

stavljena druga klapna, morali smo malo nastelovati,

Ako si pomerao štaf na klapni, to se ne dira !!! Bolje je vrati i traži drugu, i ne pominji šraf. A desi se i da druga, polovna klapna, ne bude ispravna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
pre 1 minut, Blaza je napisao:

Ako si pomerao štaf na klapni, to se ne dira !!! Bolje je vrati i traži drugu, i ne pominji šraf. A desi se i da druga, polovna klapna, ne bude ispravna...

ova klapna tj na ovoj seriji nema procesor na sebi, a bila je aprilia jos jedna 250ccm koja je imala procesor i ta se nije smjela stelovati ni u ludilu, cekam slj sedmice dijagnostiku ne bih da vise se uvaljujem dok ne probamo naci sta ga zeza, kada ustanovimo onda cu opet ganjati da vidim sta je i da pravim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: PERLEZ
  • Motocikl: AA500

Pozdrav ljudi.

Pisao sam o problemu sa mojom AA500, 2003. godište, da se oseća miris benzina u ulju i posle zamene termostata. Po savetu @Satelis posle nekih 600 km. zamenio sam ulje i filter i sada je situacija mnogo bolja. Miris benzina se oseća malo, tek tek i ulje više nije onako retko da kaplje, kada se izvadi merač. Takođe ne povećava se nivo ulja. Očigledno je da zamenom ulja odmah posle promene termostata ostane neka količina benzina u njemu pa se mora ponovo menjati. Nadam se da je sad ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
On 14. 4. 2024. at 22:18, Blaza je napisao:

Ako si pomerao štaf na klapni, to se ne dira !!! Bolje je vrati i traži drugu, i ne pominji šraf. A desi se i da druga, polovna klapna, ne bude ispravna...

ova klapna tj na ovoj seriji nema procesor na sebi, a bila je aprilia jos jedna 250ccm koja je imala procesor i ta se nije smjela stelovati ni u ludilu, cekam slj sedmice dijagnostiku ne bih da vise se uvaljujem dok ne probamo naci sta ga zeza, kada ustanovimo onda cu opet ganjati da vidim sta je i da pravim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdravljam drugare, molim Vas za pomoć, imam Apriliju atlantik 500 klasik 2002 godište, i treba da zamenim far na istoj, nigde ne mogu da nađem kako se demontira i montira, ako imate neki link sa videom, dajte ako Boga znate, crkoh pokušavajući da ga skinem, hvala unapred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Robija druže moj, robija... Koliko se sećam, moraš skinuti prednju Y masku, lampe sa žmigavcima, bočne plastike da li samo raspustiti ili komplet i onu malu srednju ispod fara, čini mi se da i pod njom ima neki šraf koji drži... Robija...

 

 

 

 

Antifriz-1.jpg

DSC_0376.JPG

DSC_0377.JPG

DSC_0396.JPG

DSC_0397.JPG

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Joj jeste muka izvaditi far, tj demontaža nije toliki problem koliki je vratiti sve na svoje.

Srafovi nisu pristupacni, mm navoj pod čudnim uglom jos ako se rupa ne gadja....debele živce spremiti.

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2844 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ali ne treba zaboraviti koliko raznih emocija će se iznedriti.....koliko novih psovki i kletvi .... ....ovde cenim barem četiri velike nužde od muke......jbg..za naše zadovoljstvo ništa nije teško....srećan rad

Solo rajder sa stolicom i osmehom

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja