Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@ Slaninar...Niti seremo niti pljujemo, diskutujemo, ne budi bezobrazan, ne vredjaj i probaj da diskutujes a da ne koristis kafanski recnik.

 

@ Unas...Svaka cast na konstruktivnoj diskusiji, ali ja opet ne videh da li LS2 uopste ispunjava 22.05 standard.

Nema na cemu...

 

LS2 model FF350 ispunjava 22.05 i vise od toga, barem sto se tice pasivne bezbednosti. Merenja na pomenutom znatno ostrijem "Motorrad"-ovom crash testu su pokazala vrednosti koje nisu ni blizu granicnim dozvoljernim vrednostima koje propisuje ECE-R 22.05 - "ni blizu" znaci da su opterecenja za glavu bila mnogo manja od maksimalnih opterecenja koje "22.05" dozvoljava.

 

 

Ta maksimalna opterecenja koja su postavljena sa "22.05"-standardom su pored ostalog i predmet kritike medicinskih strucnjaka, jer su suvise visoka i u praksi bi izazivala teske povrede glave - po njihovom misljenju bi opterecenja trebalo da budu duplo manja. Zato kazem da je ta LS2-kaciga o.k. Ko moze da se izbori sa manama - glava ce mu biti (relativno) dobro zasticena.

 

Crash-testovi kaciga raznih cenovnih kategorija (pa i ovaj sa kacigama do 100 Evra iz 2008.), koje sam u poslednje vreme imao priliku da procitam, pokazuju da je to opterecenje (g sila) moguce prepoloviti. Naravno, i dalje ima skupih modela kaciga renomiranih proizvodjaca ciji su rezultati tek (ili samo) u okvirima "22.05". Medjutim, ne moze se ni generalizovati: Drugi model kacige istog proizvodjaca (mozda cak i jeftiniji) moze npr. da ima bolje rezultate. Dovoljno je pogledati famozne zvezdice sa SHARP-testa. A to je slucaj i kod "Motorrad"-ovih testova.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

@ Slaninar...Niti seremo niti pljujemo, diskutujemo, ne budi bezobrazan, ne vredjaj i probaj da diskutujes a da ne koristis kafanski recnik.

 

@ Unas...Svaka cast na konstruktivnoj diskusiji, ali ja opet ne videh da li LS2 uopste ispunjava 22.05 standard.

 

Jaoo, al' smo osetljivi. A i fini. Ju ju! :)

 

Diskutujte, neću se više mešati. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

@ Slaninar...Niti seremo niti pljujemo, diskutujemo, ne budi bezobrazan, ne vredjaj i probaj da diskutujes a da ne koristis kafanski recnik.

 

@ Unas...Svaka cast na konstruktivnoj diskusiji, ali ja opet ne videh da li LS2 uopste ispunjava 22.05 standard.

 

Jaoo, al' smo osetljivi. A i fini. Ju ju! :)

 

Diskutujte, neću se više mešati. :takoje:

 

Kako kazu: Nije tesko biti fin :zvizduk:

Ajd, bre, pa sad ti ispade osetljiv k´o mimoza - naljuti se i ode :lol: . Vracaj se more!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Naravno brate, vracaj se u diskusiju, nema zle namere uopste. Ako ste pogledali link koji sam postavio, u njemu uopste nema LS2 kacige! Zbog toga sam i pitao da li ta kaciga ispunjava 22.05 standard?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

@GoranTini

 

NIjednog trenutka nisam rekao da ti imas nesto protiv LS2 kacige. Jes da nemas poverenja u nju, a za istu nisi ni cuo, ali zaista nije ni bitno.....

 

Samo nam se razlikuju pristupi materiji.

 

Ko prezivi, znaci da je bio u pravu :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♠♥♦♣, 40 postova
  • Lokacija: Beograd-Kragujevac
  • Motocikl: U delovima
Mene zanima da li kod nas(ili na netu) mogu da se kupe viziri za ove kacige, rado bih stavio crni ili reflektujuci? :)

 

Da odgovorim sam sebi - Yamaha Barel u Sava Centru prodaje i vizire, pored ostale LS2 opreme. Moram da pohvalim prodavca, bio je vrlo ljubazan i informativan iako sam ga sigurno ugnjavio - probao sam 15 kaciga u roku od pola sata ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: BMW R1100RT

Dobre kacige, dobre ocene, dobar materijal, dobar dizajn ! Koga zanima vise o tri modela u mojoj porodici neka pita

FF351.65 Full face

 

FF358 Full face

FF370.1 Flip up

1zdravo.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja hteo da kupim prosle godine LS2, drugar imao pa mi se svidela ali nisam mogao da je nadjem po BG-u, tako da cu da se prosetam do Sava Centra pa da nadjem radnju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Evo i ja sam od danas vlasnik ls2 kacige i mogu reci da ne izgleda lose, za te pare je super, jedino sta sam provalio da je ovaj model nesto mnogo laksi od ostalih ls2 351 black tezi citavih 1300g +/- 50g sto mi je jako cudno za plasticnu kacigu al ajde:) jedino ako mi nisu uvalili kinesku kopiju kineza sve je moguce :) Inace je dosla u originalnom pakovanju sa ono homogolacijom ili kako vec,reflektujucim nalepnicama i svim ostalim dzidzabidzama, pise dodose racing edition na etiketi ako to ima ikakve veze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

kupio sam pre neki dan na ceraku u bellamoto, FF358 celtic.. kacigu...dobio sam dobar popust od cene na sajtu...kaciga je odlicna........

Ćera kupila pre mesec dana, vrlo zadovoljna :takoje:

Takodje dobila znatni popust :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Moja supruga od početka ove godine koristi LS2 kacigu i zadovoljna je. Ja sam je par puta isprobao (iako mi je malo tesna) i deluje sasvim pristojno. Udobna, tiha, ne magli previše, prilično lagana, dobra završna obrada, ventilacija..... . S obzirom da poseduje sertifikate po pitanju sigurnosti, nemam razloga da sumnjam ni u pasivnu bezbednost ove kacige.

Dakle, deluje kao prilično kavalitetan i upotrebljiv proizvod, posebno ako uzmemo cenu u obzir.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Ja posedujem ff 351 par meseci i kaciga je super, meni je prva samim tim mozda i pola broja veca, jbga:) ali je zato relativno tiha, ima dobru ventilaciju, udobna , vizir je ok... a kao i sigurna je, tako da za te pare mislim da je sjajna :takoje:

Da dodam da imam i njihovu jaknu sa sertifikovanim stitnicima, takodje prva i zadovoljava sve potrebe ili ja mozda ne znam za bolje :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ja postujem svacije misljenje, ali ne mogu bas da razumem da neko daje misljenje o (na pr.) kacigama, a pri tome je koristio samo jednu?!

 

@Stevo, sa kojim ti to kacigama svoju poredis, kad je ocenjujes kao "super,... relativno tiha, ima dobru ventilaciju, udobna , vizir je ok..." ?

 

A, sad generalno, mislim da je velika greska prodavaca moto opreme sto nemaju kacigu za probu, na nekoliko dana. Svestan sam da to nosi odredjene probleme, tipa mnogo modela i velicina, ali mogao bi se naci neki modus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Ne poredim je, samo kazem kako se ja osecam u njoj :) Kapiram da ima mnogo boljih a samim ti i mnogo skupljih, samo ih ja nisam probao. Za ove pare mislim da nema bolje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da kažem i ja utiske za FF351-1 mono posle par 000km.

 

1. Vrlo udobna kaciga barem za mene! Svašta sam probao i morao da se navikavam, ali ova je odmah legla ko "dupe na nošu". Retko koja kaciga me nije "bolela" dok se ne razgazi a ovu kao da je neko napravio po mojoj glavuči :D Takođe, pošto nosim naočare, jednostavnost stavljanja istih mi je jedan od prioriteta prilikom kupovine kacige, a pola njih, nebitno od marke i cenovnog ranga su u tom smislu totalni kurton... To naravno ne znači da će svakome isto da legne...

 

2. Mehanika kacige je sasvim dobra, ima mikrokopču, korektan mehanizam za vizir, mesto za slušalice itd, itd.

 

3. Nije jedna od tiših!!! Ima tiših kaciga koje su i u nižem i u višem cenovnom rangu.

 

4. Ventilacija je dobra, usudiću se čak da kažem i da je odlična! Ipak sad kad kreću hladniji dani rekao bih da joj fali onaj podbradni deflektor. Vetar prolazi ispod brade i (barem kod mene) relativno neprijatno pirka u desno oko. Nije problem na kraćim relacijama ali se oseti i počne da iritira posle recimo stotinak km vožnje. Videću sam to da dodam jer je ionako komad platna u pitanju...

 

5. Ujutru kad je hladnije i vlažnije hoće da magli kad je skroz zatvorena - ali ne magli vizir, već magle moje naočare! Problem je što je deflektor za nos vrlo blizu lica. To je za sam vizir odlično jer prilikom izdisaja topao vazduh ne može da dođe do vizira, ali zato dobar deo završi na mojim naočarima :D... Ovo sada rešavam otvaranjem vizira na prvi zub, ali nisam siguran koliko će to biti prijatno kad se temperatura spusti oko nule... Neke druge kacige kod kojih je prednji deo malo "izduženiji" ili je deflektor malo drugačije konstruisan, ne prave mi ovaj problem. Videću kad stavim prethodno pomenuti deflektor za podbradni deo da li će se šta po tom pitanju promeniti.

 

U globalu, na skali od 1-10, dao bih joj jednu jaku sedmicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Fzs 1000

Dobre kacige, dobre ocene, dobar materijal, dobar dizajn ! Koga zanima vise o tri modela u mojoj porodici neka pita

FF351.65 Full face

 

FF358 Full face

FF370.1 Flip up

1zdravo.gif

 

 

Zdravo.Kupio sam pre 2 dana ff370.1 ali imam problem sa magljenjem vizira kad je hladno vreme.da li se to kod vas desava i ako se desava jeste li resili problem?Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Dobre kacige, dobre ocene, dobar materijal, dobar dizajn ! Koga zanima vise o tri modela u mojoj porodici neka pita

FF351.65 Full face

 

FF358 Full face

FF370.1 Flip up

1zdravo.gif

 

 

Zdravo.Kupio sam pre 2 dana ff370.1 ali imam problem sa magljenjem vizira kad je hladno vreme.da li se to kod vas desava i ako se desava jeste li resili problem?Hvala

 

 

Nadovezao bih se na ovo i zamolio ako moze neka recenzija modela FF351 i FF358. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja