Jump to content

Moto Zajednica

LS2 kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Tuzla
  • Motocikl: CB 900F Bol D'or '82. / CBR 1000F '96.

Dobre kacige, dobre ocene, dobar materijal, dobar dizajn ! Koga zanima vise o tri modela u mojoj porodici neka pita

FF351.65 Full face

 

FF358 Full face

FF370.1 Flip up

1zdravo.gif

 

 

Zdravo.Kupio sam pre 2 dana ff370.1 ali imam problem sa magljenjem vizira kad je hladno vreme.da li se to kod vas desava i ako se desava jeste li resili problem?Hvala

 

Za model 370 na viziru imas pripremu za original Pinlock anti fog foliju koju mozes kupiti posebno, Tamo gdje si kupio kacigu otidji da vidis dali imaju te Pinlock folije i sa time ces najbolje rijesiti problem maglenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Ff 386 pazario i zamerka je da je dosta bucna pri malo vecim brzinama tako da je ventilacija na zavidnom nivou :)...dobro ipak je ovo low budget kaciga...za grad super.Otvori-zatvori..ima i vizir.sve u svemu zavrsava posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Mozda ce nekog interesovati, jer je zastupljen model od LS2...

U prilogu je Motorrad-ov test flip-up kaciga iz avgusta ove godine. Najveci aduti LS2 flip-up modela su pasivna bezbednost (crash-testovi) i cena. Po misljenju urednika casopisa nije losa kupovina, ali pod uslovom da se dobro proba, jer komfor prilicno zavisi od oblika glave.

MRD_08-2012.pdf

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ima li da je još neko isprobao LS2 kacigu? meni je već odavno vreme da zamenim moju Shiro za neku malo bolju. nisam zahtevan uopšte, i možda ne bih ni menjao ali je ovaj Shiro S, i malo mi je mali. ne kao prvog dana, ali više nema gde da se "razgazi" , inače kum ima istu takvu samo M, i ona je na prvi pogled odgovarajuća, ali se kasnije ipak vidi da malo landara. e sad... kanda je teško naći baš baš knap veličinu. zato me zanima, vidim da neke LS2 imaju pumpanje obrazina, i to već za cenu od 9000rsd. jel neko probao neku LS2 sa tim "Air Go", i koliko je pouzdan taj dodatak? mislim, ima li tu šta da se pokvari, i kvari li se? evo nekih između kojih se dvoumim;

 

1. http://shop.yamaha-b...emart&Itemid=71

 

2. http://shop.yamaha-b...chk=1&Itemid=71

 

3. http://shop.yamaha-b...emart&Itemid=71

 

4. http://shop.yamaha-b...emart&Itemid=71

 

broj 2 je ona sa testa, što je priložio @unas, i dođe kao dobar izbor, ali kanda je nema u nekoj svetlijoj boji. beloj npr., zbog uočljivosti.

 

1 i 4 su "svetlije" ali 1 ima to "pumpanje" ali nema unutrašnje sunčane naočare, što liči na koristan dodatak? dok 4 ima "naočare" a nema "pumpicu".

 

3 ima i "naočare" i "pumpicu", ali je opet kanda samo u crnoj boji.

 

i ajd sad!? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ajd da odgovorim sam sebi; bio sam danas i probavo. sve sam probo kako koja čuči. opcija sa "naočarima" je prva otpala. da skratim broj 1 je izgleda, kao da je pravljen po mojoj glavudži . em mi je najbolje legla em je najpovoljnija. na žalost nije u boji sa sajta. jedino što je ima samo u mat crnoj i skroz beloj boji. daklem bela ili crna!? čini mi se da je bela praktičnija, uočljivija je i manje upija sunce. ajd sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Дефинитивно бела,ја кад сам куповао моју тражио белу,ал сам направио компромис и купио светло сиву јер није било бр.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

uzeh danas, ovu; http://www.bellamoto.rs/proizvodi_oprema_delovi_motori_motocikli.php?deo=164 , (jer tu sam i probao u sava centru ali pod drugim nazivom). ja prezadovoljan. doduše ni nemam iskustva sa kacigama iako nisam mlad, ali je ovo u odnosu na Shiro Forest-a, ogromna razlika. otprilike, za ovaj jedan dan, tj. pola dana, koliko je shiro upotrebljiv do 80kmh, ovaj ls2 je to, oko 110-120. znaću više za koji dan, ako vreme posluži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Da li su idalje iste cene u bellamoto-u kao sa sajta? Za 6500 neki modeli koji su kod njih kod mene u nisu su minimum 9500..

pa vidi, ova koju sam ja pazario, na sajtu je bila 8530rsd, u prodavnici su mi priznali cenu sa sajta, a nova cena je 9300rsd. sad računaj.

 

edit: evo sad videh da je i na sajtu nova cena.

 

 

 

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Imao sam ff370 i trenutno imam ff386,mislim da kaciga nije losa.Jedina zamjerka je da po mom misljenju izmedju vizira kad se spusti i kacige previse duva tj. prolazi vazduh.Pa nije bas preporucljiva za zimske dane.To govorim za ove dvije (flip up) kacige koje sam koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Ja sam juce kupio LS2 oznaka FF384 Iron, i sinoc je pala probna voznja, za razliku od predhodne Airoh Mathisse flip up dosta je tisa i komotnija, nigde ne duva i ne zvizdi, ima pripremu za pinlock, suncane naocare, dobru ventilaciju, pet stepena podizanja vizira, jeste da malo magli ali maglila je i predhodna, za probnu voznju dobro se pokazala, kada budem isao na malo duze i malo brze javljam kompletne utiske.

 

73SwY.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

ne bih da sad zvuchim... al te sa aliexpressa su kineske verzije LS2 kako sam ja razumeo. moguche da greshim, nadam se da greshim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

A razlika je,cisto me interesuje posto sam obe kupio u kini a taj shop ima jos i lazer i agv.

ne bih da sad zvuchim... al te sa aliexpressa su kineske verzije LS2 kako sam ja razumeo. moguche da greshim, nadam se da greshim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja