Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ja sam kupio u junu 07 speed 150 i presao sam 11000km i stalno imam problema sa lancem,vecito se olabavi i vec mi je jedan puka pa sam menjao,a  o sijalicama da negovorim 5 sam ih promenio do sad.

 

А шта је ту проблем? Истезање самог ланца или шпанер попусти, па се ланац опусти?

 

Ако је већ прича о ланцима, да кажем ја сам се, заинтересован темом на овом форуму, покушао да сазнам да ли бивши "Филип Кљајић" из Крагујевца (човеј написа да је давно наручио из Немачке ланац за МЗ-а, а добио крагујевачки)  има какве ланце који би одговарали за ове "Кинезе" који листом имају испод 20 коња, па и не захтевају неке опасно квалитетне (и скупе, наравно, ланце), а ипак се држе квалитета који декларишу.

 

Е сад, ланац који се означава као 428,  код Крагујевчана је обележен ознаком 08 B-1, a онај са ознаком 520 би требало да је онај означен 10 B-1. На сајту фирме постоји фина табела где поред димензија пише и сила коју ланац издржава. Није спектакуларно, али ми изгледа сасвим довољно да мотоцикле ових снага. Добио сам неки број телефона, али су ми рекли да је линија често заузета, што је истина јер сам у пар наврата звало без успеха. Наравно, овде се ради о стандардним, "клот" ланцима, ништа O-ring, X-ring или нешто слично.

 

Ако успем да дођем до неких конкретних информација, понајвише о цени и начину на који може да се набави потребна дужина, написаћу их на форуму

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ma da, vidis, pusenje je jako korisno za vek motora, neznam jedino kako ce uticati na moj vek, ali jbg. ne moze covek na sve da misli... :)

 

Kome pricas :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

jel zna neko gde je kod keeway superlighta smesren automat za migavce- cas mi rade cas ne?

pozzz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Pa tako i treba da rade? ;D

xa xa... :D :D :D  ma problem je sto kad ih nekad upalim ne rade o nda se sami od sebe ‚‚poprave‚‚ pa rade nemam pojma sta im je ali pretpostavljam da je neki kontakt na automatu ili sta vec- sijalice rade provereno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma šalim se malo ;), greška je ili u automatu ili u samom prekidaču za migavce. Da nisi prao motor skoro, jakim mlazom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free Rider, 126 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki En 500

jel zna neko gde je kod keeway superlighta smesren automat za migavce- cas mi rade cas ne?

pozzz i hvala

Pa tako i treba da rade? ;D

 

Jaoj, iskidah se od smeha, moram i ja jedan off, pa nek brisu.

Savet za pusace: Ne pusite - pusenje skracuje cigare!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

nisam... ovo mi se desava vec drugi treci put ??? ??? ???- otkazali su kad sam upalio sva 4 pa zato pretpostavljam da je automat ali ga trebam naci gde je posto ne potpada pod garanciju pa mi je jeftinije da ga sam zamenim, nego pitam cisto ako zna neko da ne rasturam sve oklope i skidam rezervoar za dzabe... pozzzz ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd

@ Arakis,

iskidao sam se od smeha!

 

@ Nikola,

matori, to i jeste poenta! Sto se mene tice, postoji sezona skijanja, i sezona kupanja (pritom mislim na morsko kupanje), a sezona voznje motorom, ne postoji, osim po kisi i snegu, jer ne volim da podmazujem lanac, a i gume su klizave po belom... Cak vise volim da vozim zimi, jer mogu dobro da se obucem, a leti ne mogu dobro da se svucem, pa se zbog jakne, slema, i rukavica, pretvorim u baren krompir! Inace, ni ja ne krecem odmah, nego ga pustim da grgoce na stenderu, jer sam primetio, da kad je dobro zagrejan, lakse ide, ne trza, i ne gasi se ako ubrzo stanes...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Evo i ja da prijavim problem.Naime,pre neki dan,drz`o sam na stenderu motor i upalio da se malo zagreje,i on je radio minut-dva i ugasio se...pokusao sam par puta da ga upalim na dugme..nece....probam na kurblu,upali...radi ok...

posle jedno 10-tak dana,tj juce,upalim normalno,krenuo na posao...odjedno,kao da se ugasio,propada gas,i ne prima gas...pogledam,svetla rade,instrument tabla isto..malo usporio,par puta dao gas i on krene...i to mi se desilo juce 3-4 puta za ceo dan.Medjutim jutros ga upalim,sacekao minut dok se obukao krenem,i posle jedno 30m,opet ne prima gas,ne vredi...ugasi se...probam ponovo na dugme..vergla..na kurblu upali,ali se ubrzo ugasi..tako par puta,i onda nece ni na kurblu...goriva,ima,ulje sipano prosle nedelje,kablove prekontrolisao,kabl na svecici takodje,jedino nju nisam skidao...

 

Ima li neko ideju sta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

@Skols

 

  Pogledaj koje svecice imas,jesu li NGK?Moguce da je karb dovod goriva nebi trebao da zeza ipak je to nova masina,proveri dal ti kablovi nedodiruju masu negde jos jednom,mada da dodiruju iskocio bi ti osigurac onda tako da nebi trebalo ni to da te zeza.Jel ti se gasi samo kad dodas mnogo gas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Svecica je NGK R (mislim da je ta oznaka,uglavnom NGK)

 

Nema pravila kad se gasi,1-2 mi se gasila skoro pri punom gasu,jutros na minimalnom (dok sam izlazio iz dvorista).

 

Pogledacu veceras kad se vratim,ako ne uspem,negi ne mi da vozim za Zemun,jer imam garanciju na njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Imao sam slican problem, glavno je bilo da se plovak na karburatoru od prljavstine iz benzina a i iz novog rezervoara zaglavio tako da je prelivao, simptomi su bili slicni, tj. kad se to desi bez obzira koliki gas je dat on gubi snagu i gasi se, na putu se problem resava tako sto se zatvori dovod goriva pa se saceka malo pa ga upalis i vozis a slavinu prebacis na rezervu, a kod kuce se otvori casica karburatora ispusti prljavstina i po mogucnosti ugradi filter!

Ako je to, onda je problem veoma lako resiv, pogledaj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

evo da se javim...u pitanju je bila svecica...u nedostatku rezervne,probali smo sa burazerovog sluzbenog jugica,i pali iz prve,tako da sutra pravac trazenje svecice.

E sad vaznija stvar (bar meni) dok smo kopali sta bi moglo biti,primetio sam jedno crevo koje ide od rezervoara do karburatora,da je spljosteno izmedju rama skutera...to nam je bilo cudno..a doslo je do toga na sledeci nacin,kad skuter stoji/ide,znaci nije na cent. stenderu pojavljuje se praznina izmedju pocetka stendera i rama i tu je jebeno crevo upalo!E sad posto ja kad god ga negde ostavljam ja ga dizem na centralni,to crevo se spljosti,i mater mu strininu ko zna koliko je tu stajalo!Konacan ishod je da je crevce na tom mestu ishabano i ima malu rupu.Ja se bas ne razumem tu,pa ne znam tacnu namenu njegovu,ali ima jedno deblje i zasticeno zicom crevo koje isto ide iz rez.do karb.Ne mogu sad da uploadujem slike,pa cu to uraditi ujutro da bude jasnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

ponecu ja sator,i vrecu,a ti nabavi jos jednu bejzbolku! (jbg,nemam,al mislim da moze dizalica da posluzi isto)

 

Pozajmi ću ti ja pendrek.  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: super tenere 750

kupio sam u junu 2007 speed 150 i do sad sam presao 12000 km nisam imao nekih vecih problema sa njim,sijalica od svetla mi pregorela 4 puta i na 7000 km mi pukao lanac.sto se tice ostalih kvarova to me je zaobislo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: Novi banovci
  • Motocikl: CB 500

Momci samo da se javim!!!

Ja sam u vojsci ,pomalo radim i jos sredjujem neki stan,bas sam u guzvi.

U tolikoj da nemam vremena da procitam vase postove ?!?!

Moram jedno vece kada budem odmoran da sednem i procitam sve...

 

 

BUDITE POZDRAVLJENI !!!!!!!!!

 

 

Inace masinu se vozim kada god imam prilike :)

Jos malo pa ce biti zrela za servis na 5000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

evo da se javim...u pitanju je bila svecica...u nedostatku rezervne,probali smo sa burazerovog sluzbenog jugica,i pali iz prve,tako da sutra pravac trazenje svecice.

E sad vaznija stvar (bar meni) dok smo kopali sta bi moglo biti,primetio sam jedno crevo koje ide od rezervoara do karburatora,da je spljosteno izmedju rama skutera...to nam je bilo cudno..a doslo je do toga na sledeci nacin,kad skuter stoji/ide,znaci nije na cent. stenderu pojavljuje se praznina izmedju pocetka stendera i rama i tu je jebeno crevo upalo!E sad posto ja kad god ga negde ostavljam ja ga dizem na centralni,to crevo se spljosti,i mater mu strininu ko zna koliko je tu stajalo!Konacan ishod je da je crevce na tom mestu ishabano i ima malu rupu.Ja se bas ne razumem tu,pa ne znam tacnu namenu njegovu,ali ima jedno deblje i zasticeno zicom crevo koje isto ide iz rez.do karb.Ne mogu sad da uploadujem slike,pa cu to uraditi ujutro da bude jasnije.

 

Za skutere postoje dva creva koja idu u karburator. Kroz jedno crevo ide gorivo a kroz drugo motor iz usisa pravi vakum i otvara slavinicu od rezervoara. Moj drug ima star Qingqi juki skuter pa je njemu pucalo par puta crevo. Original ispucalo od sunca za 4 godine. Nasa domaca creva popuste za 3-4 meseca. Na Sprint Max-u su ona kvalitetnije odradjena sa metalnom spiralnom zastitom ali nije imao filter goriva sto sam mu ja naknadno ubacio.

Privezi crevo za nesto sigurno kako bi ti se nebi ostetilo. Ja od moje obavezne i neobavezne opreme uvek imam izolir traku bas zbog creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Pošto vidim da se u zadnjih par stranica braca kinezi hvale oko kupovine opreme pa reših i ja da se pohvalim.

Danas sam, u jednoj radnji, u Beogradu kupio pantalone, čizme i tank torbu.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Pošto vidim da se u zadnjih par stranica braca kinezi hvale oko kupovine opreme pa reših i ja da se pohvalim.

Danas sam, u jednoj radnji, u Beogradu kupio pantalone, čizme i tank torbu.  

ova hvala ti ne vredi nista ako se ne postave slike i ne zalije pivom....

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Za skutere postoje dva creva koja idu u karburator. Kroz jedno crevo ide gorivo a kroz drugo motor iz usisa pravi vakum i otvara slavinicu od rezervoara.

 

 

To je meni osteceno.Izlepio sam ga sa izolir-trakom.Jel to mogu da prijavim kao garanciju,tj. kad ga budem terao na 1.servis,da mi ne s*ru zbog toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Posle dileme oko kubikaze novog motora/skutera kog da uzmem definitivno sam se odlucio za 50 ccm. Na prvi pogled sam mislio da sam resio problem ali sam naleteo jos veci. Sta do 1300e?

 

Sprint Exactly.

Svidja mi se izgled, verujem u kvalitet sprinta jer ih ponosno koristim vec skoro 5 godina tako da bi mi ovo bio treci njihov skuter. Video sam da lepo ide sto mi je potrebno za gradsku voznju sto mi je i naj potrebnije. Jedan u Babusnici ga ima. Pokusao sam da ga stignem Mercedesom i pitam coveka da li je zadovoljan i jedva sam uspeo. 60-70 ide kao iz sale.Naknadno moram da ugradim kofer i alarm.

YyFCd_image3jb7.th.jpgthpix.gif

 

Sprint Phantom

Motor stvarno dobro izgleda ali ipak je po mom ukusu za malo starije ljude (ne mislim za Arakis-a). Svidja mi se sto je dosta prostran, udoban, mislim da ima obrtomer ako se ne varam i radi na manje obrtaje od gore spomenutog Exactly-a. Ipak mislim da je za grad tezi za manevrisanje od Exactly-a. Naknadno moram da ugradim kofer i alarm.

2Pzkd_phantom203vq8.jpg

w800.png

 

Sachs SX1

Moram da priznam da skuter isam video uzivo ali da je na slici extra. O samoj firmi sam svasta cuo ali sve dobre stvari. Prvo da je iz Nemacke pa Austrije pa ga kupili dosta jaki kinezi ???. Naknadno moram da ugradim kofer i alarm.

bV2Xs_newssachskibessx1orangeds8.jpg

w600.png

 

Keeway matrix

Skuter je lep ali mi je ipak Exactly lepsi. Verujem u kvalitet keeway-a ali ipak skuter premalen za moj ukus a i dugo se proizvodi tako da je sad malo izasao iz mode. Kod njega mi se svidja sto ima alarm i kofer a i kvalitet koji je iskazan i dvogodisnjom garancijom.

lct30_matrix22xi4.jpg

w740.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja