Jump to content

Moto Zajednica

Situacija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nenad-Svako ostavljanje mesta za paralelisanje se pokazalo vrlo opasno jer uvek ima koji bi da se trkaju sa motorom. Mislio sam da je to sindrom samo prema skuteru al vidim da sad i na BMW hoće isto da rade. I još nešto, kad se postavljam prvi nakon obilaženja i provlačenja, uvek izađem ispred auta i stanem ukoso tako da ga zagradim i ne dam da se trka. Zbog opasnosti da auto krene pre nego ga obiđem, obavezno ga prođem bar metar pa se tek onda postavim ispred njega. Na ovaj način em branim da pođe pre em solidarno obezbedim da još neki motor stane pored mene, takođe ispred auta. Često se pomerim još više napred, preko crte ili pešačkog i sabrata sa motorom koji stane iza, rukom pozovem da stane pored , a sve da bi izbegli paralelno polaženje sa autima. Često idem iz pravca Hipodroma i Banovog Brda levo ka Adi ( u Beogradu). Vozči gaze levu crtu i stanu na semaforu već zaokrenuti u levo i uopšte ne gledaju u desnu stranu vidnog polja, tu tek izlazim još dalje ispred njih i tražim ih pogledom da zaklučim dal su me videli. Zbog kratkog intervala na tom semaforu, svi su na kvačilu i kreću ko zapeta puška a prelom raskrsnice je takav da se trajektorija lomi i praktično izbacuje u desno, a to onda biva opasno ako se ide paralelno sa desne strane iako ima mesta ima za dva auta, tim pre jer se uključuje u 3 trake i odma tu je skretanje u desno za Adu Ciganliju i Obrenovački drum i većina se prestrojava sekući trake bez da daje desni žmigavac il još gore, ne gledajući. Ovo mesto je još dodatno opasno jer često sa desne strane iz pravca sajma, vozila u zaletu prolaze na crveno. Inače, kad sam prvi nakon promene svetla na semaforu, uvek gledam i levo i desno jer ima "crvenih" redovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Зашта се отварају теме на овом форуму и која се расправа поведе око потпуно небитног детаља у саобраћају...

Пази, оставио сам полупразну траку у Београду и неко ми се ту убацио! Ма да ли је могуће?! Исусе, како су нетолерантни возачи аутомобила према нама мотористима! А тек таксисти! Јадни ми. Срећни смо кад извучемо живу главу сваки дан. Ми смо хероји београдског урбаног саобраћаја! Ураааааааааааааааа!

 

:moto3:

 

П.С. Добро је да си ти жив и здрав, НенадеГ! Иди запалли свећу, сам бог те сачувао од оца са дететом у колима при брзини од 30 на сат!

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

@Nenad-Svako ostavljanje mesta za paralelisanje se pokazalo vrlo opasno jer uvek ima koji bi da se trkaju sa motorom. Mislio sam da je to sindrom samo prema skuteru al vidim da sad i na BMW hoće isto da rade. I još nešto, kad se postavljam prvi nakon obilaženja i provlačenja, uvek izađem ispred auta i stanem ukoso tako da ga zagradim i ne dam da se trka. Zbog opasnosti da auto krene pre nego ga obiđem, obavezno ga prođem bar metar pa se tek onda postavim ispred njega. Na ovaj način em branim da pođe pre em solidarno obezbedim da još neki motor stane pored mene, takođe ispred auta. Često se pomerim još više napred, preko crte ili pešačkog i sabrata sa motorom koji stane iza, rukom pozovem da stane pored , a sve da bi izbegli paralelno polaženje sa autima. Često idem iz pravca Hipodroma i Banovog Brda levo ka Adi ( u Beogradu). Vozči gaze levu crtu i stanu na semaforu već zaokrenuti u levo i uopšte ne gledaju u desnu stranu vidnog polja, tu tek izlazim još dalje ispred njih i tražim ih pogledom da zaklučim dal su me videli. Zbog kratkog intervala na tom semaforu, svi su na kvačilu i kreću ko zapeta puška a prelom raskrsnice je takav da se trajektorija lomi i praktično izbacuje u desno, a to onda biva opasno ako se ide paralelno sa desne strane iako ima mesta ima za dva auta, tim pre jer se uključuje u 3 trake i odma tu je skretanje u desno za Adu Ciganliju i Obrenovački drum i većina se prestrojava sekući trake bez da daje desni žmigavac il još gore, ne gledajući. Ovo mesto je još dodatno opasno jer često sa desne strane iz pravca sajma, vozila u zaletu prolaze na crveno. Inače, kad sam prvi nakon promene svetla na semaforu, uvek gledam i levo i desno jer ima "crvenih" redovno.

 

rođeni sam Brđanin, ali ako znam šta si ti ovde napisao... da jebe neko ovog Spave-ta

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Nenad-Svako ostavljanje mesta za paralelisanje se pokazalo vrlo opasno jer uvek ima koji bi da se trkaju sa motorom. Mislio sam da je to sindrom samo prema skuteru al vidim da sad i na BMW hoće isto da rade. I još nešto, kad se postavljam prvi nakon obilaženja i provlačenja, uvek izađem ispred auta i stanem ukoso tako da ga zagradim i ne dam da se trka. Zbog opasnosti da auto krene pre nego ga obiđem, obavezno ga prođem bar metar pa se tek onda postavim ispred njega. Na ovaj način em branim da pođe pre em solidarno obezbedim da još neki motor stane pored mene, takođe ispred auta. Često se pomerim još više napred, preko crte ili pešačkog i sabrata sa motorom koji stane iza, rukom pozovem da stane pored , a sve da bi izbegli paralelno polaženje sa autima. Često idem iz pravca Hipodroma i Banovog Brda levo ka Adi ( u Beogradu). Vozči gaze levu crtu i stanu na semaforu već zaokrenuti u levo i uopšte ne gledaju u desnu stranu vidnog polja, tu tek izlazim još dalje ispred njih i tražim ih pogledom da zaklučim dal su me videli. Zbog kratkog intervala na tom semaforu, svi su na kvačilu i kreću ko zapeta puška a prelom raskrsnice je takav da se trajektorija lomi i praktično izbacuje u desno, a to onda biva opasno ako se ide paralelno sa desne strane iako ima mesta ima za dva auta, tim pre jer se uključuje u 3 trake i odma tu je skretanje u desno za Adu Ciganliju i Obrenovački drum i većina se prestrojava sekući trake bez da daje desni žmigavac il još gore, ne gledajući. Ovo mesto je još dodatno opasno jer često sa desne strane iz pravca sajma, vozila u zaletu prolaze na crveno. Inače, kad sam prvi nakon promene svetla na semaforu, uvek gledam i levo i desno jer ima "crvenih" redovno.

 

rođeni sam Brđanin, ali ako znam šta si ti ovde napisao... da jebe neko ovog Spave-ta

 

Pa silaziš sa Banovog Brda Požeškom i ideš levo kod šećerane u pravcu Obrenovca i Ade Ciganlije, semafor, gužva, leva traka i za levo i desno, desna samo žuta...A za postavku na semaforu ispred stajaćih auta, valjda jasno da se valja postaviti ispred auta i ne dati im priliku da se trkaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

da se valja postaviti ispred auta i ne dati im priliku da se trkaju.

ja živim za to da oduvam nekog sa semafora.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Зашта се отварају теме на овом форуму и која се расправа поведе око потпуно небитног детаља у саобраћају...

Пази, оставио сам полупразну траку у Београду и неко ми се ту убацио! Ма да ли је могуће?! Исусе, како су нетолерантни возачи аутомобила према нама мотористима! А тек таксисти! Јадни ми. Срећни смо кад извучемо живу главу сваки дан. Ми смо хероји београдског урбаног саобраћаја! Ураааааааааааааааа!

 

:moto3:

 

П.С. Добро је да си ти жив и здрав, НенадеГ! Иди запалли свећу, сам бог те сачувао од оца са дететом у колима при брзини од 30 на сат!

 

Sad bi te napušio najstrašnije, al' neću.

 

Aj idite lečite frustracije negde drugde, a ne da hejtujete po forumu. Jer ja ovde moram da crtam ili ćete jednom da pročitate šta je neko napisao? Nisam komentarisao težak incident nego generalno neuvažavanje motociklista u saobraćaju i upozorio neiskusne vozače na to.

 

I svi vi dušebrižnici, ne brinite za mene, ja u saobraćaju jako dobro znam da se snađem.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

 

Aj idite lečite frustracije negde drugde, a ne da hejtujete po forumu. Jer ja ovde moram da crtam ili ćete jednom da pročitate šta je neko napisao? Nisam komentarisao težak incident nego generalno neuvažavanje motociklista u saobraćaju i upozorio neiskusne vozače na to.

 

I svi vi dušebrižnici, ne brinite za mene, ja u saobraćaju jako dobro znam da se snađem.

 

Rece ti, gore negdje jos, da se ustvari radi o "generalnoj nesvesti" vozaca.

Generalno neuvazavanje, generalna nesvest, generalni idiotizam, generalni debilizam i tako dalje....sve su to vec opste-poznate cinjenice, poznate svim "generalno svesnim" i "generalno dovoljno pametnim" ljudima.

Probati to objasniti "generalno nesvesnim" nema bas nekog velikog smisla.

Tako da, obrni okreni, defakto pucanj u prazno, ali moralno gledano, svaka cast na pokusaju...:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Motocikl: Hornet S

Shvatio sam to kao ukazivanje na moguce situacije.

I meni se to juce desilo kada sam na pesackom stao iza kombija i povukao se levo da vidim ispred. Pored mene je stao covek u kolima i krenuli smo zajedno. Tek kad sam mu trubnuo,shvatio je da sam pored i nije me kolima sekao,vec sam normalno presao u sredinu trake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Apsolutno sam protiv preticanja i zalazenja s desne strane! Ne samo da je opasno vec je i to odraz vozacke nebrige i vozacke nekulture.Vidim da je mnogima ova situacija smesna, ali nije uopste za cudjenje. Zalosno je i jadno ovo podsmevanje. Kolegu koji je otvorio ovu temu ne znam,ali ga uvazavam kao i sve na dva tocka. Doprinosi diskusiji, ali ne znam zasto oni koji se ne slazu moraju da budu tako neprijatni.Kad bi sutra lezao na putu povredjen, utisak mi je da bi me takve kolege samo dogazile.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Simanovci
  • Motocikl: nemam vec duze vreme

Apsolutno sam protiv preticanja i zalazenja s desne strane! Ne samo da je opasno vec je i to odraz vozacke nebrige i vozacke nekulture.Vidim da je mnogima ova situacija smesna, ali nije uopste za cudjenje. Zalosno je i jadno ovo podsmevanje. Kolegu koji je otvorio ovu temu ne znam,ali ga uvazavam kao i sve na dva tocka. Doprinosi diskusiji, ali ne znam zasto oni koji se ne slazu moraju da budu tako neprijatni.Kad bi sutra lezao na putu povredjen, utisak mi je da bi me takve kolege samo dogazile.

Slazem se 100% i polako shvatam da se ovaj forum menja u nesto, u cemu ja sve manje zelim biti ucesnik. Zato nam i je tako u saobracaju. >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova

Apsolutno sam protiv preticanja i zalazenja s desne strane! Ne samo da je opasno vec je i to odraz vozacke nebrige i vozacke nekulture.Vidim da je mnogima ova situacija smesna, ali nije uopste za cudjenje. Zalosno je i jadno ovo podsmevanje. Kolegu koji je otvorio ovu temu ne znam,ali ga uvazavam kao i sve na dva tocka. Doprinosi diskusiji, ali ne znam zasto oni koji se ne slazu moraju da budu tako neprijatni.Kad bi sutra lezao na putu povredjen, utisak mi je da bi me takve kolege samo dogazile.

 

xaxaxaxa

 

jesi ti bio ta baba u kolima?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...je l' to opet jedna od tema koja se pretvara u "čiji je veći" i ko može više da izdivlja u saobraćaju?

 

Nenad je lepo napisao šta može da se desi ako ne vozimo sredinom trake a veselo off-ovanje ostavite za Opšte teme ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Зашта се отварају теме на овом форуму и која се расправа поведе око потпуно небитног детаља у саобраћају...

Пази, оставио сам полупразну траку у Београду и неко ми се ту убацио! Ма да ли је могуће?! Исусе, како су нетолерантни возачи аутомобила према нама мотористима! А тек таксисти! Јадни ми. Срећни смо кад извучемо живу главу сваки дан. Ми смо хероји београдског урбаног саобраћаја! Ураааааааааааааааа!

 

:moto3:

 

П.С. Добро је да си ти жив и здрав, НенадеГ! Иди запалли свећу, сам бог те сачувао од оца са дететом у колима при брзини од 30 на сат!

 

Sad bi te napušio najstrašnije, al' neću.

 

Aj idite lečite frustracije negde drugde, a ne da hejtujete po forumu. Jer ja ovde moram da crtam ili ćete jednom da pročitate šta je neko napisao? Nisam komentarisao težak incident nego generalno neuvažavanje motociklista u saobraćaju i upozorio neiskusne vozače na to.

 

I svi vi dušebrižnici, ne brinite za mene, ja u saobraćaju jako dobro znam da se snađem.

 

Добро да знам да не отварам више твоје теме и не учествујем у расправи! И решен проблем! Лаку ноћ теби и твојим постовима! -_-

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki GPX500RR 16V RSTYL

Aman ljudi covek ukazuje na opasnost i greske ucesnika u saobracaju,ne vidim razlog za bilo kakvo omalovazavanje i prozivku istog...negokad smo vec tu uvek me interesovalo da li je nama (bajkerima) dozvoljeno da se provlacimo kroz guzvu (ono sto amerikanci zovu Lane splitting ) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja uvek sredinom svoje trake, iz liniju ili ivicu kolovoza samo kad skrecem. Ni prema meni nisu fini pa nisam ni ja. Cak i kad vidim da mi se neko nabija u dupe sa kolima levom rukom mu pokazem da se odalji (ako ne sme da me pretekne iz ovog ili onog razloga)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja uvek sredinom svoje trake, iz liniju ili ivicu kolovoza samo kad skrecem. Ni prema meni nisu fini pa nisam ni ja. Cak i kad vidim da mi se neko nabija u dupe sa kolima levom rukom mu pokazem da se odalji (ako ne sme da me pretekne iz ovog ili onog razloga)

 

Opet, sve je relativno. Ja sve, samo ne sredinu.

Za tebe je to npr. sigurnije, zato sto si ti alergican na akceleraciju, brzinu, gas i sve sto na to asocira. :D

Meni, npr., je voznja sredinom trake hazard. Ne vidim nista, izranjaju neke rupe ispod auta ispred, suzen mi prostor za manevar. Jbga, kud god da krenem, uvijek se neko ispred natakari. :)

A i kad nema nikog, a nije prav put, opet mi je sredina najgora opcija. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12250 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo slična situacija od petka:

 

Idem sredinom trake i (naravno) ćelavom dečkiću u pikapu bilo dosadno i hoće da zeza motoriste, kolona, gužva, on pikapom dođe do pola motora sa leve strane i to na manje od pola metra, pa sa desne strane isto...vidi se da ne može da pretekne ali hoće da me štreca i zadžebava. Prvi semafor, ja odmah neutral, ćopa, on iza mene...čim je video ćopu, nisam stigao ni da siđem sa motora da vidim šta hoće, možda se i upoznamo, jelte :) dade gas, preko pune u suprotnu traku i kroz crveno uteče :lol:

 

U trenutku mi bilo smešno kako se uplašio i nisam ga jurio, valjda je shvatio da i motor vozi živ čovek koji kad popi*di....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ni prema meni nisu fini pa nisam ni ja. Cak i kad vidim da mi se neko nabija u dupe

ti budi fin pa se plakni :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

ja zivim u istoj toj gandijevoj ulici i gledam slicne stvari svaki dan... ali to nije problem samo tu... nego svuda... bas ne obracaju paznju na nas...

a i taj sto mu se naseres na prozor, bice zabezeknut narednih pola sata i opet po svom...

jedan moj drugar takve cesto izvlaci iz kola itd...

takvi verujem da ce duzi period obracati paznju na motocikliste...

nazalost...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja