Jump to content

Moto Zajednica

NS - Ispod mosta Slobode, kod Štranda

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ako neko zna detalje, o kome se radi, šta se desilo? Često tuda prolazim i dešava se da se iza stuba "stvori" pešak, ili žena s kolicima. Pazite se, ljudi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

danas posle 12.. kako sam ja cuo na radiju da je neko od slusalaca poslao sms, i navodno motociklista nije preziveo, pa zato cekam detalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: novi sad

koliko sam cuo bela yamaha MT03... nisu nase table ... momak je imao komplet opremu ,udario ga je BMW 1.. toliko sam ja saznao... :-((( neka mu je laka zemlja :-((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Bgd-Žarkovo

ovo je sa drugog foruma:

 

 

U saobraćajnoj nesreći na Bulevaru Despota Stefana, ispod Mosta slobode u blizini Štranda poginuo je motociklista koji se sudario sa BMW-om novosadskih tablica.

Nesreća se dogodila nešto pre 16 sati, ali okolnosti pod kojima se udes dogodio, još uvek nisu poznati.

 

Prema jednoj verziji, BMW se kretao Bulevarom Despota Stefana, od Fruškogorske ulice u pravcu studentskih domova. Motor "Yamaha" stranih registarskih oznaka se po svoj prilici kretao u suprotnom smeru i iz još uvek neutvrđenih razloga, blizu skretanja koje vodi na parking Štranda došlo je maltene do čeonog sudara.

Prema drugoj verziji, automobil je dolazio iz sporedne uličice i uključivao se na put sa prvenstvom prolaza, ali se nije zaustavio na znak "stop".

Zvaničnu verziju ove nesreće očekujemo sutra, posle saopštenja Policijske uprave. Nezvanično novosadski mediji saznaju da je BMW-om upravljao U. J. iz Novog Sada rođen 1993. godine. Identitet vlasnika Yamahe, koji je preminuo na licu mesta, još nije saopšten. Uviđaj je u pratnji policije obavila dežurni istražni sudija Osnovnog suda u Novom Sadu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5927 postova

Bio sam na mestu malo posle dogadjaja i mogu da kazem da nikom nije jasno sta se tacno desilo no imam utisak da su klinci u BMW-u isli minimum 150 km/h i da su presli na levu stranu i direkt udarili u motor. Pandur kojeg znam a obezbedjivao je uvidjaj mi je rekao da je navodno (tako je i on cuo) covek sa motorom skrenuo levo u ulicu i onda je verovatno (posto sad vidim da nije iz NS) shvatio da je trebao da ide jos pravo do sledece ulice tu se okrenuo polukruzno i ponovo se ukljucio na bulevar u tom momentu je BMW naisao i krenuo da bezi levo ali je ustvari samo pokupio nesretnog coveka koji je vec bio skrenuo u svoju traku.

 

Ovo je neproverena verzija a o brzini mi govori to da je MT03 odleteo skoro 50m od mesta nesrece i pokidan mu je ceo prednji deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Standardna varijanta, "tatino derle polozilo za kola" pa kreno da se dr**a sa drugarima.

Najgore je sto ce se izvuci najverovatnije uz minimalnu kaznu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5927 postova

Ako je tacno ono sto pise Novosadski Dnevnik klinac u BMW-u je imao probnu vozacku dozvolu i jos nije punoletan tako da ne verujem da ce se izvuci ni on a ni mama koja je stigla odmah na lice mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Znaci, po ovom novom 'zakonu' jos uvek je dozvoljeno maloletnim licima da upravljaju motornim vozilom sa 120+ KS, koje nije motorcikl. Dobar zakon 1hmm.gif

 

Pokoj dusi kolegi .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Banujte me sa foruma, tuzite me, al ja bih ovo malo govno ubio na licu mesta sa sve onim sto mu je dao ovaj auto da vozi bez mozga. >:( Hajmo sad mi u protestnu voznju novim sadom zbog bahatih vozaca!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Banujte me sa foruma, tuzite me, al ja bih ovo malo govno ubio na licu mesta sa sve onim sto mu je dao ovaj auto da vozi bez mozga. >:( Hajmo sad mi u protestnu voznju novim sadom zbog bahatih vozaca!

 

Ne znam sta da kazem na ovaj komentar, al mislim da bi mnogo veci efekat bio kad bi oca i majku " ovog malog govneta " izveli na trg ispred gradske kuce, skinuli skroz, a potom ih izbicovali - ko sto se radilo u srednjem veku. Potom ih namazati katranom i uvaljati u perje. Naravno sve to da prenose uzivo sve domace televizije . Uz to im oduzeti vozacke dozvole ( svima u porodici ). E valjda bi to uticalo na roditelje - kretene da ne daju svojoj deci - kretencicima auitomobile da ubijaju ljude po putu !

Uz sve ovo bih im nametnuo da moraju svi ( cela porodica ) naredne tri godine da dva puta nedeljno idu na razgovor sa psihijatrom ( o njihovom trosku - naravno ), pa posle tri godine - ako psihijatar utvrdi da su normalni - eventualno im omoguciti da opet polazu vozacki ispit, a ako ga poloze - da prvih pet godina po polaganju smeju da upravljaju samo vozilom do 20 konjskih snaga ( Fica, Peglica, Dijana, Trabant. . . ) i to samo u vremenu od 09,00 h do 19.00 h .

Mislim da bi posle ovakvih kaznjavanja nase ulice i putevi postali mnogo sigurniji !

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Imao sam prilike da sretnem profil takvih klinace jedne kasne veceri (skoro jutro) dok sam se vracao od cure. Staje pored mene ispred semafora, turira... Dvoje u kolima, nemaju vise od 17 godina. Hoce da se potegnu sa Kawom a voze Kadetta 1.3i :( Podigao sam vizir i rekao im da ne jure i da voze normalno, na sta su odgovorili kao, ''Okej'' ali ono uz kurac da prostite... Sto kaze Lisac u postu iznad, samo bicevanje roditelja, ali po novcaniku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako porodica nastradalog nema ozbiljne (čitaj "jače") veze u MUP i tužilaštvu od porodice ovog klinca, s obzirom da nije bilo svedoka događaja, da mrtva usta ne govore i da ni nakon dva sata uviđaja nije moglo da se dođe do precizne informacije šta se desilo, bojim se da će se u ovom slučaju "pronaći" povoljan ishod za one koji su preživeli... Nek me vreme demantuje i neka istražitelji profesionalno odrade posao "ni po babu ni po stričevima" pa klinac koji je vozio BMW odleži svoje ako je vinovnik nesreće, ali ja sve nešto mislim da je to mrka kapa... Bratu bajkeru da su široki i ravni putevi nebeski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5927 postova

http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Poginuo-motociklista-kod-Stranda.html

 

Ovde na fotografiji mozete videti ono o cemu sam pisao. Pogledajte gde je motor a gde su fleke od ulja na putu u daljini. Motor ima cca 200 kg... Levo od tela nastradalog je ulicica i iza je zgrada ispred koje je bila patika nesretnog momka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1623 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Nista on nije zavrsio, verujte... On ce to da preboli posle nekog vremena i za koju godinu se nece ni secati... Sigurno kao maloletnik nece dobiti nikakvu specijalnu kaznu. Imace i vozacku dozvolu brzo, verujte.

 

Potajno se nadam da je zapravo motociklista kriv, jer je uzasno saznanje da ti zivot drugi (klinci, starci, pijani...) drze u rukama... Mozda je surovo ali kad je covek sam kriv za svoju smrt nije ni priblizno toliko uzasno koliko kada se zivot izgubi "slucajno" zbog tudjeg glupiranja. Neizmerno mi je zao kolege cija god da je krivica.

 

Mislim da je cak moj komsija u pitanju jer sam vidjao slican motor u ulici Mise Dimitrijevica parkiran ispred zgrade.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSXR-750 k8 & Cpi popcorn 50

Ako je tacno ono sto pise Novosadski Dnevnik klinac u BMW-u je imao probnu vozacku dozvolu i jos nije punoletan tako da ne verujem da ce se izvuci ni on a ni mama koja je stigla odmah na lice mesta.

 

ako je maloletan morao je da vozi sa nekim ko ima vozacku 5 godina, a u slucaju da je punoletan moze da vozi bez osobe koja ima 5 godina vozacku dozvolu, a kolko sam shvatio i procitao, klinac je 93 i jos nije napunio 18...0staa2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Pocivaj u miru Milane 0tuzan.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja