Jump to content

Moto Zajednica

Preporuke za sledeći motor

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Mislim da nije tolika razlika. Zavisi i od godista...losmi iz GM moto mi je rekao da je razlika izmedju KLE i TA negde oko 50e za registraciju.

 

U pravu si zavisi od godišta, ali to se samo odnosi na porez na upotrebu, najviše može da se uštedi na motore koji su 91. godište i stariji, ali ja bih ipak da kupim mladji motor posle 2000, a u rasponu 2000 do 2011 može da se uštedi do 1500 dinara zavisno od starosti. Isplatilo bi mi se za stariji motor za registraciju ali za druge stvari pitanje...

 

Evo pogledaj i sam i sračunaj http://www.fenix.in.rs/registracija_motocik.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Nemam pojma po ovom tvom i ja izračunah manje, ali opet je značajno jeftinije za ispod 500cc

 

Šta je tu je, meni će sigurno sledeći motor biti do 500 kubika a kasnije ću videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

ljudi moji možda ću da vas razočaram, ali ipak ću sledeće da uzmem jači skuter, zadesio sam se proteklih mesec dana u strašnim gužvama u gradu, i da sam imao neki motor kao kle mogao bih samo da se slikam sa njim.

 

Možda padne beverly 250, možda nešto drugo, a ozbiljniji motor će da sačeka još malo, ali pošto mi se svidja off road možda padne posle i neka starija dvotaktna 125tica koju bih sredio. Nažalost ako živite u Beogradu jedan motor nije dovoljan, možda jedino maxi skuter, ali on ne može po blatu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Misli i o ovome.

Skuteri su, ne svi ali dobar deo njih, širi od prosečnog enduro motora manje kubikaže.

Samim tim su i teži za provlačenje.

Još jedan bitan detalj je visina sedenja i visina upravljača/kormana.

Na enduro motoru je položaj sedenja visok i imaš bolju preglednost saobraćaja ispred i oko sebe.

Takođe, korman je iznad retrovizora većine putničkih automobila, osim dostavnih i terenaca, pa nema bojazni od slučajnog zakačinjanja prilikom provlačenja.

Vozio sam i skuter i enduro po Beogradu i to kroz najduže kolone i ne bi menjao enduro za skuter nikada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

ljudi moji možda ću da vas razočaram, ali ipak ću sledeće da uzmem jači skuter, zadesio sam se proteklih mesec dana u strašnim gužvama u gradu, i da sam imao neki motor kao kle mogao bih samo da se slikam sa njim.

 

Voleo bih da znam kako si ovo zaključio? Što rekoše, mnogi motocikli su uži od skutera, a svakako bolje podnose neravnine po gradu od skutera sa malim točkovima. Pošto već voziš nekog dvotočkaša, ti znaš šta tebi najbolje odgovara, to je sigurno, ali maksi skuter se sigurno ne probija bolje po gradu od nekog supermoto motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Kako može motocikl da bude uži od skutera?

 

Mislim jeste on uži dole, ali to je nebitno za provlačenje najbitniji je volan ili ti guvernala koja je najširi deo motocikla, jer gde ona prodje sve će proći. Nebih rekao da je na super-moto motorima uži volan nema šanse baš sam gledao u poredjenju sa mojim dosta je širi. Za grad je skuter stvoren to nema dileme, pogotovo je koristan ovaj prostor izmedju nogu mogu mnogo brže da sednem na njega i zakačim kese iz prodavnice za onu zakačku na sredini. Takodje ima mesta i ispod sedišta.

 

Nisam ni mislio da uzimam ovaj maxi skuter tipa burgman to je preteško i preveliko, ali jedan beverly 250 sa svojih 149 kila je idealan.

 

Tačnije ovaj moj mi je idealan za gužve sa svojih 81 kilogram, ali ipak mi treba nešto malo jače i za van grada i za auto put.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Bohem druze retko vozim po gradu ali kad moram cesto mi se desavaju situacije da je sve tako blokirano da ni ona biciklica Violeta sa pomocnim tockicima ne moze da prodje a kamo li skuter/motor... e u tom slucaju kada imas motor ( sa vecim prednjim tockom ) : malo rikverc, pa desno/levo preko ivicnjaka , pa na trotoar/travu i milinko !

 

iskreno nisam vidjao da se skuteri nesto mnogo bolje probijaju ... mislim da je probijanje vise do vozaca da li zeli da se upusta u to ili ne ( znas ono retrovizor, murija, voznja suprotnom trakom itd ).

 

Sto se tice registracije... ovo sam pisao nasem drugaru Djunti i na kraju poslusao :) ... tih koliko si ti izracunao 7000 rsd a drugi 50 eur godisnje registracije je ustvari more or less 10-20 dinara dnevno ili 3 puna rezervoara ili 3 boxa pljuga ili 7x mec obrok sa ribom ili ...

 

mislim da nije dobro da svoj izbor ogranicavas zbog ovoga i juris samo do 500 kuba... ovako ti se izbor u mnogome povecava tako da mozes i da biras, nadjes bolje primerke, cenkas se itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Burgman je siri od TDM-a, a kamoli od KLE-a...siguran sam da je za guzvu i provlacenje bolji enduro. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Imam i malo skuterce i KLE-a, i mogu da ti kazem da iako je skuter dosta laksi, ipak se cesto lakse probijam sa KLE-om iz prostog razloga sto mu je vec spomenuta guvernala toliko visoko da je iznad 95% prosecnih retrovizora(izuzetak kamijoni, autobusi i kombi vozila), dok skuterom sve to kacim pa je i samo provlacenje teze.

Iz moje sadasnje perspektive - ili bih na tvom mestu ostao na malo skuteru zbog izuzetno male tezine ili bih kupio SM/Enduro, jer si tako nesto vec zeleo, a vecim skuterom neces dobiti nista vise, isto su veliki i tezi ali ne i visoki kao SM/Enduro, cak ces mozda i izgubiti poneku dobru osobinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

ljudi moji možda ću da vas razočaram, ali ipak ću sledeće da uzmem jači skuter, zadesio sam se proteklih mesec dana u strašnim gužvama u gradu, i da sam imao neki motor kao kle mogao bih samo da se slikam sa njim.

 

Možda padne beverly 250, možda nešto drugo, a ozbiljniji motor će da sačeka još malo, ali pošto mi se svidja off road možda padne posle i neka starija dvotaktna 125tica koju bih sredio. Nažalost ako živite u Beogradu jedan motor nije dovoljan, možda jedino maxi skuter, ali on ne može po blatu :)

 

 

Gresis sinko, gresis..

 

Kle ce ti vrsiti posao za pocetak, ali sa dvoje vec se muci i primecuje se manjak kubika..

 

Za pocetak bi bolji TA bio, stim da ako ti je mnogo 50e godisnje razlike za bolji motor.. onda vozi skuter i .

Prednost endura nad skuterom je koriscenje trotoara, stepenica, zaobilazenje radova na putu kao i presecanje parkova i njiva..

kada se dodaju bolje ubrzanje, brze kocenje i stabilniji tockovi.. skuter moze da sluzi da se ide do posla ili pijace.. ali to je smanjenje troskova a ne uzivanje.. povecanu opasnost da ne pominjem..

 

Takodje godiste koje trazis iziskuje vise para i vise mogucih kvarova skrivenim u elektronici..

Po meni godiste uopste nije bitno.. bitno je stanje i da je Japanac naravno :moto3:

 

Imas Djuntinu dinastiju oko kupovine motora, razborite glave je kupio TA, vozao malo i sada ima i gs-a..

prodaje TA..

Probaj da se ucis na tudjim greskama, ne mora sve da se oseti preko svojih ledja...

 

p.s. non stop sam gnjavio drugare da mi daju svoje tarabe da probam..

ST je bio logican izbor posle svih modela, svakako se nisam pokajao i dok ne udjem u ozbiljne pare ni ne pomisljam na zamenu motora.. vise se zamaramo na koje cemo destinacije sledece nedelje :D

ako hoces dacu ti da probas.. :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Bohem, jel si ti nekad uopste vozio motor? Citajuci sta pises pomislicu da ti nosis motor na krkace. Te ovaj je tezak ovoliko te je tezak ovoliko. Sednes, probas, vozis, osetis. Ovako razglabajuci pitam se jel se zajebavas ili stvarno hoces da kupis nesto. Razlika u registraciji 50-60 eura na godisnjem nivou ti izlazi 5 eura mesecno tako da jednostavno skratis mesecno 3 pica, ako pusis 3 kutije cigara i resio si problem vrlo lako. Tih 300-400 kubika vise donece ti mnogo radosti kojih sada nisi ni svestan.

 

Aj pa sa srecom u kupovini ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Bohem, jel si ti nekad uopste vozio motor? Citajuci sta pises pomislicu da ti nosis motor na krkace. Te ovaj je tezak ovoliko te je tezak ovoliko. Sednes, probas, vozis, osetis. Ovako razglabajuci pitam se jel se zajebavas ili stvarno hoces da kupis nesto. Razlika u registraciji 50-60 eura na godisnjem nivou ti izlazi 5 eura mesecno tako da jednostavno skratis mesecno 3 pica, ako pusis 3 kutije cigara i resio si problem vrlo lako. Tih 300-400 kubika vise donece ti mnogo radosti kojih sada nisi ni svestan.

 

Aj pa sa srecom u kupovini ;)

 

Nisam druže, prvi put sam seo na skuter od 50 kubika pre 3 meseca. Naravno da pričam i o težini i o kubikaži i o ceni. Treba mi pod broj 1. efikasno prevozno sredstvo za grad i malo za van. Imam neki sakupljen novac koji sam planirao za motor, ali čekam sledeću sezonu, a i NISAM polagao za A još uvek. Razmišljao sam o svemu i svačemu, nisam vozio nikad motor, ali znam samo da nisam u situaciji da plaćam skupu registraciju, a i održavanje za veće kubikaže i da veću potroooošnju! Znači nije samo registracija nego sve kad se sabere izadje mnogo više.

 

Zašto bih ipak uzeo skuter, ajde sad vi oćete da me ubedite da je bolje imati motor nego skuter po svaku cenu, ja vam verujem da je motor mnogo bolji osećaj i sve to, ali raspitao sam i video da je održavanje skutera daleko jeftinije od motora, nema lanac i lancanike i isti se ne kvase po kiši i ne spira se masnoća sa lanca, i vidim da je praktičnije, jer ja na motor nikad nebi seo bez dubokih patika i jakne a dok sve to obučem smorio bih se, naravno pričam za grad, jer stalno idem negde kratko nešto stani kreni pali gasi 1000 puta, pomeri bla bla. Ja iskreno mislim da je korisno imati dva motora, jedan skuter i jedan motor za offroad ili putovanja.

 

Kažeš zayabavam, ne zayebavam nego razmatram i učim naravno :)

 

Želim samo i da kažem da ne žurim, ej ljudi pa vi mi savetujete da kupim motor preko 500 kubika. Meni koji je pre 3 meseca seo na skuter od 50, pa pao bi sa takvog i razbio se ko P***A ili ko zna da ne čuje zlo, koliko puta falilo da se i sa ovog usisivača prospem. 99% kupujem prvo jači skuter jer mi treba, a kasnije će da padne neki enduro ili offroad.

 

Neko je rekao skuter bla bla mali točkovi, Beverly 250 ima 16" točkove, napred širine 110 nazad 140! Šta neko oće da kaže da je to nestabilno? A da njega sam vozio, i mogu da kažem samo jaooo kakav skuter :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Lepo ti rece Marko... zemi si skuterche. Ovde na forumu imas ljudi koji se navozase i stigose kojekuda sa skuterima, ne vidim zasto i ti nebi tako. Ne znam nijednu drugu rec osim zajebancija pa sam je zato i upotrebio u mom prethodnom postu. Otvoris temu, napises sta bi zeleo, koliko para imas, koliko kubika da ima itd.... Zatim se ljudi iskidase da ti objasne i predloze sta bi valjalo a ti ladno napises na cetvrtoj strani kako motor ima hiljadu mana i da je ipak skuter za tebe. Imas forum za skutere sa predivnom temama pa tamo pokusaj da pokupis vise informacija...samo nemoj posle da napises da si se ti odlucio za biciklu jer nema registraciju,uza je od skutera i neuporedivo laksa :zvizduk: .

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

A zasto ne kupis neki manji motor, tipa 125-250 ili 350ccm (taraba prodaje cini mi se DRa 350) ili recimo ovaj http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/67315-sprint-apolo-250/ ? Ista kubikaza kao taj skuter, ali imas motor i navices se na menjanje brzina ;) A odrzavanje i nije skupo toliko koliko mislis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Uzi onaj elektro bajs :D

 

nista ne trosi.. ne treba A.. nema servisnih intervala.. -_-

Vlajko, aj samo proveri kilazu za taj bajk da nije pretezak za grad :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pa nek uzme covek skuterce, ako mu se svidja. Samo ni odrzavanje skutercica nije toliko jeftino. Prenosni kais za burgmana je cca 100 eur :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav opet

 

ljudi moji imam jednu dilemu da ne otvaram novu temu,

 

hoću da uradim jednu ludost a to je da mojim skuterčićem od 50 kubika odem do Niša :)

 

Jel može neko da mi objasni kako je najbolje da odem, ali ne autoputem jer jelda ne smem i zbog zakona a i bezbednosti.

 

Video sam da može nešto do kragujevca pa nekim puteljcima ali nisam baš siguran ne snalazim se na mapi baš.

 

Inače hvala za sve komentare neću više pisati na ovoj temi dok ne kupim nešto pa me posle kritikujte, u pravu je čovek što reče "ljudi se iskidaše da ti objasne a ti zajebavaš" :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja