Jump to content

Moto Zajednica

Preporuke za sledeći motor

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

DT serija X je supermoto fabricki (ovaj stoimas u potpisu :), ostale serije su endurci mislim RE ili tako nesto). Inace kao sto kazes veoma dobar motor.

Sto se 400 - 600 kuba tice kod nas su uglavnom prerade na SM. Licno mislim da ni od toga ne treba bezati, npr sto se yamahe tice znam za dva izuzetna primerka jedan TT i jedan TTR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ovih dana sam video baš dosta tih supermoto 125ica, šta znam meni se ipak više svidja hard enduro motor sa ovim gumama "za sve". Ove gume na super-moto motorima su extra za asfalt, ali pored toga što se brzo troše, van asfalta možeš da se slikaš sa njima.

 

A da uzmem super-moto pa da menjam točkove glupo je zar ne? A bogami nisu ni jeftini točkovi gledao sam na netu deruu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Jeftinije ti je da kupiš enduro felge za supermoto nego sm felne za enduro.

A to da SM nije dobar za offroad... pitaj Gavrolinija kuda je prolazio sa tetkom.

 

I jedan sa WR250X

 

 

SM može da prođe sasvim pristojno svuda, osim duboko blato.

Ako hoćeš da voziš rekreativno po šumi i neasvaltiranim putevima SM sa recimo Avon Distanzia ili Shinko 705 gumama je više nego dovoljan.

Ako hoćeš hard vožnju po blatištu i dubokom pesku, samo staviš enduro felge sa kramponkama i opet prolaziš svuda.

 

Ako uzmeš enduro, kad-tad ćeš poželeti da napraviš SM i opeglaš po asvaltu ili stazi. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Hahaha ne verujem, lik je nerealan proleće pitaj boga kojom brzinom tamo gde bi ja izlomio vrat sa 30, auu kako bi ja pokupio neko drvo ništa me ne bi sastavilo više :lol:

 

Ali nije mi jasno, lik je vožnju iskidao, ali kako se glupo nasuka na ono oboreno drvo to je smešno, zar nije mogao da ga nekako preleti, ili zaobidje yebemu lebac :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Nije izazov obići. Ima on još klipova gde pegla po šumi gde nema puta, po MX stazi itd. i sve to sa Michelin Pilot Power gumama :takoje:

 

Kada usavršiš vožnju dovoljno da te gume koče, lako nabaviš enduro felne za 150-200e i voziiiiiiii.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Extra je staza, sigurno ima i kod nas takvih mesta, treba istražiti ili jednostavno pitati članove foruma.

 

Kad kupim svoj enduro postavljam temu "kuda da teram" :)

 

Offroad je zakon majke mi, zamišljam sebe radim preko nedelje, a vikendima idem u PM po nekim šumama i praznim stres i negativnu energiju :)

 

Biće vala biće :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ljudi moji prso sam ja vama, ova moto droga mi udara u glavu svaki dan. Vlajko reče ovde da se za mnogo manje para nego što sam ja mislio može uzeti motor i sad mi to stalno u glavi :)

 

Kako već reče razmišljao sam i razmišljao i čitao i čitao teme ovde, a i na stranim forumima i skapirao da je za mene najbolji enduro motor, ali ono tipa kao Honda Africa, Dominator, Kawasaki KLE itd, jer planiram da putujem po Srbiji sa motorom.

 

Koliko sam ja video dosta ovih enduro motora je preko 600 kubika, a za mene bi prejako bilo i 500. Osim toga za preko 500 kubika se dosta više plaća registracija, a i potrošnja je ipak veća.

 

Najviše mi se svideo Kawasaki KLE 500 vidim da je jedan od lakših u kategotriji, pričao sam sa dečkom koji ga ima i on mi kaže da je prezadovoljan, a video sam po oglasima da i nije puno skup, može da se nadje za oko 2000 i nešto evra 2003-04.

 

E sad je samo pitanje, ali iskreno mi recite da li mi je ovo preveliki zalogaj? ::)

 

Seo na skuter pre 3 meseca, prvi put u životu vozim motor, ja ću svim silama da se potrudim da kupovinu odložim za sledeću godinu, da bude na tenane da položim za A, izvozim još malo do sledeće godine,

ali nekako mi se čini da ću da poludim skroz i odem u sutra i kupim :P

Mada daću sve od sebe da odolim i da sačekam.

 

Dajte neki savet brzo kolega vam je u euforiji :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Nije ti preveliki zalogaj, ali ne bi bilo lose da prvo polozis za A pa kupujes motor. Jer ce te ovako non stop vuci da ga vozis, a u principu ne bi trebao (velikeeeeeee kazneeeeeeeeeee). Takodje ces kod polaganja da steknes neki osecaj na 125ici pa ces lakse da prelomis kad budes probao motor koji ces kupovati. A i zimi moze se desi da motori jeftiniji biti :).

 

Pazi ovo je moje misljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Evo i ja bih se pridruzio ovoj temi, da ne otvaram novu. Vec neko vreme razmisljam o enduro motoru.

 

Cim mi se ukaze finansijska prilika, voljan sam da uzmem jedan od cca 2000 eur. Vozio bih ga najvise po putu, po gradu, ali bih hteo i da se oprobam u umerenom off-u. Nemam neku posabnu zelju za jurcanjem, nego uzivanjem u voznji i prirodi. Naslusao sam se raznih prica, cesto suprotnih komentara o nekim modelima...

 

Znacilo bi mi misljenje o modelima o kojima razmisljam. Naravno, hteo bih da dobijem najvise, za najmanje para u startu, ali i kasnije da imam razumno odrzavanje, registraciju...

 

1. BMW f650

2. Aprilia Pegaso

3. Suzuki Freewind

4. Kawasaki KLE

5. Honda Transalp

6. Honda Africa Twin

7. ?

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Evo i ja bih se pridruzio ovoj temi, da ne otvaram novu. Vec neko vreme razmisljam o enduro motoru.

 

Cim mi se ukaze finansijska prilika, voljan sam da uzmem jedan od cca 2000 eur. Vozio bih ga najvise po putu, po gradu, ali bih hteo i da se oprobam u umerenom off-u. Nemam neku posabnu zelju za jurcanjem, nego uzivanjem u voznji i prirodi. Naslusao sam se raznih prica, cesto suprotnih komentara o nekim modelima...

 

Znacilo bi mi misljenje o modelima o kojima razmisljam. Naravno, hteo bih da dobijem najvise, za najmanje para u startu, ali i kasnije da imam razumno odrzavanje, registraciju...

 

1. BMW f650

2. Aprilia Pegaso

3. Suzuki Freewind

4. Kawasaki KLE

5. Honda Transalp

6. Honda Africa Twin

7. ?

 

:Mina:

 

Druže samo se ti priključi nije problem :)

 

Nego od ovih što si naveo skoro svi su preko 600 kubika sem Kawasakia KLE 500 (nek me neko ispravi ako grešim).

Gledao sam baš cene registracija, od 251 do 499 kubika je sa novim tablicama oko 13000 i nešto din, a svake sledeće godine plaćaš oko 100 evra odprilike koliko sam ja upućen.

 

Za preko 500 kubika izadje možda i do 20000 nisam siguran tačno ali je mnogo više. A recimo izmedju ovih od 650 i od 500, kod nekih modela nema skoro uopšte razlike u snazi ili je zanemarljiva. A kod ovih od 650-750 kubika imaćeš jaču potrošnju sigurno, pogotovo jer su ti motori još teži.

 

Ovog Kawasakija KLE500 su baš nahvalili ima tema o njemu na 76 strana koja se razvlači godinama :)

 

Evo uostalom pogledaj i sam: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/11356-kawasaki-kle500/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Pregledao sam uglavnom sve te teme, i svi oni koji su vozili te modele ih uglavnom hvale.

 

Cuo sam se Milosem iz agencije GM moto i on mi je rekao takodje za razliku od 50ak evra u registraciji KLE-a i ostalih. Inace, znam da je on vozio KLE-a i njegov glas ide bas za tu opciju. Kao razlog, naveo je i 2 cilindra, a kao alternativu TA.

 

Tako nekako i ja razmisljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ne bih vam se mnogo mešao u raspravu samo da kažem da je tu oko 500ccm 4T minimum za motor koji se kupuje zarad uživanja, čak iako je nekome u startu mnogo posle par nedelja neće biti. Mislim ne možeš da uživaš u nečemu što se muči ispod tebe, ako je za prevoz do posla onda može i 50ccm.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Mislim ne možeš da uživaš u nečemu što se muči ispod tebe, ako je za prevoz do posla onda može i 50ccm.

 

Potpuno se slažem sa tobom, ipak kupujem hayabusu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Mislim ne možeš da uživaš u nečemu što se muči ispod tebe, ako je za prevoz do posla onda može i 50ccm.

 

Potpuno se slažem sa tobom, ipak kupujem hayabusu :moto3:

To ti je druga krajnost, poprilično neupotrebljiv motor u našim uslovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Ma zezam se dal misliš da bi kupio Hayabusu čak i da imam para za nju, po meni to nebi trebali da mogu da kupe obični ljudi, mislim da bi takav motor trebao da bude isključivo za trke, jer je nerealan...

 

Enduro je zakon! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Evo i ja bih se pridruzio ovoj temi, da ne otvaram novu. Vec neko vreme razmisljam o enduro motoru.

 

Cim mi se ukaze finansijska prilika, voljan sam da uzmem jedan od cca 2000 eur. Vozio bih ga najvise po putu, po gradu, ali bih hteo i da se oprobam u umerenom off-u. Nemam neku posabnu zelju za jurcanjem, nego uzivanjem u voznji i prirodi. Naslusao sam se raznih prica, cesto suprotnih komentara o nekim modelima...

 

Znacilo bi mi misljenje o modelima o kojima razmisljam. Naravno, hteo bih da dobijem najvise, za najmanje para u startu, ali i kasnije da imam razumno odrzavanje, registraciju...

 

1. BMW f650

2. Aprilia Pegaso

3. Suzuki Freewind

4. Kawasaki KLE

5. Honda Transalp

6. Honda Africa Twin

7. Yamaha XTZ 660 0takoje.gif

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

@hitman Honda Africa Twin i Yamaha Super Tenere su ono glavni konkurenti u toj klasi? Baš liče motocikli, čuo sam da su i jedan i drugi motocikl bukvalno nesalomivi i neuništivi i da traju 100 godina :)

 

Nema pravi motori za put oko sveta tu nema dileme...

 

Samo vidim da bi se ti rado na jedan od ova dva isp..o :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Pozz Bohem.. procitah tvoju temu pazljivo vidim da ti je vreme da kupis veci motor, stoga Ti kao i ja pre par godina sam bio lud i Jedva cekao da kupim nesto pametno ne za puno para...U glavnom da neduzim bio sam vlasnik Kawasaki KDX 125c sa 30 KS 1992 God. Do duse 2-taktna masina trosila oko 9L mesavine vrlo prljav i prgav motor, ali naj ludja zabava ikad pao sam sa njega jako puno puta LOL. Ali ti nebi savetovao da ga kupujes 2t nikako. Ono nasta ciljam je zapravo Yamaha XT 600 Jer vidim da ti off road pruza zadovoljstvo kao i malo putovanja svugde naokolo. Vozio sam ga 2 godine i jako sam prezadovoljan motorom.. Ukratko nije se ni jednom kvarila, uvek palila na zub (Alnaser). Trosila je oko 3.5-4.0 L samo redovno odrzavanje je bitno. Proputovao sam sa njom 25.000 Km cak sam i otvorio Temu ovde, pa mozes pogledati

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/23042-yamaha-xt-600-o-svemu-po-malo/page__p__410251__hl__yamaha+xt+600__fromsearch__1#entry410251

 

Nazalost morao sam je prodati zbog nespremne zime ali evo upravo trazim Tu istu samo tu negde mladju moja je bila 94*

 

Cisto topla preporuka od mene mislim da je to best buy za tebe da ne ostanes ravnodusan i da ''zaboravis kada si sipao gorivo'' (Moji GSXR drugari su se cudili kada dodje vreme da se stane na pumpu..... ja u glavnom produzim LOL Sretna Kupovina!!! Sta god da odlucis.)

post-2125-0-14120600-1309739042_thumb.jpg

post-2125-0-47887700-1309739423_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdravi i tebi druže,

 

Dobro si zaključio, volim offroad i mnogo sam razmišljao da kupim hard-enduro(kros sa signalizacijom), ali ipak koliko sam razumeo nije baš takav motor za putovanja, a oni sportski motori nisu nizašta osim po meni da se gine sa njih, realno trebalo bi da budu za trke i gotovo. Razmišljam dosta o putovanju sa motorom, ali ono tipa odem na Divčibare ili Zlatibor ili ne znam Ohrid :) i iz zabave skrenem sa asfalta gde god da se nadjem.

Zato mi se svideo ovaj kawasaki kle500, jer je takozvani allround motor za sve.

 

Svidja mi se tvoj motor druže vidim da si mnogo truda i znoja uložio u njega i svaka ti čast na posvećenosti, pogledao sam i temu koju si mi preporučio.

 

Za koliko novca može da se kupi takav motor? I koliko je težak? Najviše mi smeta što je 600 kubika, ne plaća mi se 200 evra godišnje za registraciju, ili koliko već plaćaš ali siguran sam da nije malo.

 

Šta znam ja sam možda malo glupi perfekcionista svaki detalj mi je bitan, nisam ni kupio motor a već sam isplanirao šta ću da radim sve na njemu počevši od guma do farbanja plastika, kupovine opreme, restauracija sedišta, vizir sve sam isplanirao :moto3:

 

U svakom slučaju, za ovaj kle500 da je bar 2005 jer je lepši novi model i ima dva fara, trebalo bi mi u startu najmanje 3000 evra+ verovatno i treba malo ulaganja bar neki pregled ili zamena ulja možda ili nečega drugog.

 

Možda ipak kupim neki jeftiniji i stariji motor za početak videću, u svakom slučaju svidja mi se ovaj tvoj motor, ali jedino što je 600 kubika......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Sr. Karlovci
  • Motocikl: Suzuki SV1000N

Motor se krece u zavisnosti od godista ja sam moju prodao za 1700E 94 god skroz sredjenu kada je zagustilo, inace sam je platio 2500e a sada za te pare mozes da kupis mnogo mladjeg i ocuvanijeg. Mada ni kle500 nije los motor ni malo sve u svemu oba motora su poznata po jeftinom odrzavanju i maloj potrosnji tako da si sa te strane miran. a sto se tice registracije ja sam je u glavnom placao na rate tako da nisam ni osetio da sam nesto na gubitku. motor je tezak 175kg barem tako je pisalo u saobracajnoj, mada to meni nije prestavljalo problem sto se tice offroad voznje odlicno prati ostatak ekipe. Sto se tice duzih putovanja ja sam isao 4 puta do Bara u cg i nekoliko puta za Hrvatsku, mogu samo reci da sam uzivao i nije mi predstavljalo problem preci neku vecu kilometrazu sa njom veoma je udoban motor, barem meni :) A nije ni preterano jak ipak je on onih soft 600c. Ja kazem neka ide 120 i da joj nije tesko meni dosta ( da zelim brze vozio bih R-a) Rekao bih samo da sta god kupio od ta 2 modela neces pogresiti ni malo a taman ces skontati sta ti stvarno lezi, jer treba covek proci malo kilometraze da vidi dali ga to zadovoljava ili zeli nesto vise.. to je individualno za svakog od nas.

 

Sto se mene tice jedna Yamaha TT600E bi bio moj adut sto i planiram.. malo prerade u SM malo igranja u garazi naj bitnije pouzdan agregat tj isti kao yamaha XT600 samo malo vise konja i neudobnosti (+ za off road i lokalno vozikanje :)

 

Jedno sto bih dodao od svih modela malo starijih godista po meni Yamaha ima mnogo lepsu liniju sto se tice dizajna i plastika. Po meni ako je star nemora i da bude gadan. Evo ti link gde stvarno mozes videti sta sve ljudi voze i kako im motori izgledaju meni je barem pomoglo pri nekoj odluci kupovine iste http://www.bikepics.com/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Registracija druže REGISTRACIJA! Jbt košta ko za kola, jednostavno ne dam! Ovi iz vlade na sve porez ima da nam uvedu pa i na disanje.

 

Evo baš sam sada gledao cene registracija i stvari stoje ovako:

 

-od 250 do 500 kubika prva registracija što uključuje i nove tablice i nalepnicu izlazi 13511 din, a svake sledeće izlazi oko 10800 din.

 

-preko 500 kubika u ovom slučaju neka bude 600cm3 prva izlazi 22075 din, a svaka sledeća 19075 din.

Treba napomenuti da ovo u oba slučaja može da izadje manje za do 1000 din zavisno koliko je star motor, kao i da polovna vozila koja već imaju novu tablicu i nalepnicu plaćaju samo drugi navedeni iznos.

 

Ja nemam ništa protiv motora od 600 i više kubika jer nisu mnogo, neki ni uopšte jači, ali kao što vidiš registracija izlazi skoro duplo više, a ja za to nemam i ne dam pare!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Mislim da nije tolika razlika. Zavisi i od godista...losmi iz GM moto mi je rekao da je razlika izmedju KLE i TA negde oko 50e za registraciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja