Jump to content

Moto Zajednica

Preporuke za sledeći motor

Recommended Posts

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Pozdrav bajkeri,

 

Rekoh već u predstavljanju da vozim skuter od 50cc, pa sledeće godine bože zdravlja uzeti nešto jače.

 

Ono što me najviše zanima su kroserice, jer su veoma lagane i moćne i mislim da bi mi jedan 125cc lepo legao sledeći. E sad koji motor uzeti, ja sam najviše za japance tipa Honda, Jamaha, Kawasaki.

 

Može li neka preporuka za neki odredjen model koji nije mnogo skup, lak za održavanje i jeftin, da ne guta gorivo ko ala i da je stabilan na putu i naravno van.

 

Ne znam da li je dobra varijanta uzeti 125cc 2-taktnu krosericu, znam da idu ko blesave, ali koliko im traje motor to ne znam.

 

Sada bi me verovatno neko pitao za koliko para tražim, da kažem ne znam tačno ali recimo do 2500 evra, ali to da me izadje sve sa prenosom i sa još malo opreme koja mi je potrebna, nebitno dali uzmem nešto pa sredjujem to je recimo krajnja granica budžeta i to kad prodam skuter.

 

Eto ljudi moja prva tema pa već tražim nešto i kukam :)

 

Ako imate neki savet za mene pišite pomoć je i više nego dobrodošla. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

...

 

Može li neka preporuka za neki odredjen model koji nije mnogo skup, lak za održavanje i jeftin, da ne guta gorivo ko ala i da je stabilan na putu i naravno van.

 

Ne znam da li je dobra varijanta uzeti 125cc 2-taktnu krosericu, znam da idu ko blesave, ali koliko im traje motor to ne znam.

 

 

Ova dva zahteva ti ne idu jedni sa drugim. Kroserice su skupe za odrzavanje , gutaju gorivo ko lude, i "kratko traju".

Ni 2T endurci nisu bas ekonomicni po pitanju goriva.

 

Pa ti vidi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Moja preporuka bi bila Honda Varadero 125 koja je odlicna za voznju na putu ali nije bas za neke zahtevne makadamske terene.Jako drze dobru cenu posle kada dodje vreme da se menja.4t motor koji nebi trebalo da prebaci 4-5L i koji je jako pouzdan. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

 

...

 

Može li neka preporuka za neki odredjen model koji nije mnogo skup, lak za održavanje i jeftin, da ne guta gorivo ko ala i da je stabilan na putu i naravno van.

 

Ne znam da li je dobra varijanta uzeti 125cc 2-taktnu krosericu, znam da idu ko blesave, ali koliko im traje motor to ne znam.

 

 

 

Ova dva zahteva ti ne idu jedni sa drugim. Kroserice su skupe za odrzavanje , gutaju gorivo ko lude, i "kratko traju".

Ni 2T endurci nisu bas ekonomicni po pitanju goriva.

 

Pa ti vidi :)

I bre! Pa koliko može da troši četvorotaktna mašina od 125 ili 250 kubika, majku mu nebi trebalo više od 5 litara po gradu.

 

A zašto misliš da kroserice toliko gutaju gorivo? Aj da razumem neka dvotaktna mašina od 300 kubika za trke pa ok jasno, ali četvorotaktna mislim da ne bi smela da troši ne znam sad ni sam koliko. E sad za održavanje ne znam, ali drugar mi je jedan vozio neku stariju hondu hard enduro, ona je bila frizirana dvotaktna 125tica koja je išla preko 160km/h, on mi kaže da osim što je trošila 7-7.5 litara po gradu da nije imao većih zayebancija oko održavanja.

 

Ono što tražim je što-što lakši motor za grad i van grada, za put i van puta. Jednom rečju univerzalan :)

 

Ali otom potom, do sledećeg proleća pogledaću još toga, možda da nadjem nekoga da mi doveze nešto iz inostranstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

pa da taj takoreći hard enduro, aj mi reci druže pošto vidim da se razumeš, jel super-moto isto što i hard enduro samo sa točkovima za asfalt? Jel ima neki dobar od 250-500cm3 ? Vidim da su uglavnom 600 i više kubika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ih sto ti se ja razumem, ono malo rekreativno znam tako da uzmi sa rezervom.

 

Supermoto je u principu veoma slican enduro masinama, samo sto ima manje tockove radi lakseg upravljanja a i gume koje su stavljaju se mnogo bolje lepe na asfalt. Ogibljenje je takodje malo tvrdje i kocnice bi trebalo da su jace. SM takodje moze i da skerene sa asfalta, naravno ne u blato do kolena ali moze lepo da se odvozi makadam, letnji (kolski) put, staze kroz sume i slicno (pa cak sam gledao i kako neki voze pesak).

Takodje na SM takmicenjima deo staze je zemljan i sa skakaonicama tako da mozes na osnovu toga shvatis koliko je SM univerzalni koncept.

E sad ako ti ovo odgovara zaboravi na 2T masine. One pruzaju odredjeno zadovoljstvo, ali po nekom mom misljenju za SM je dusu dala 4T masina ali malo vece kubikaze od 450 do negde 700 kubika je idealno.

 

Sto se tice ponude ima dobrih SM masina (sto prerade sto fabricke) i od 450 kuba, smao moras pratis oglase. Koliko se secam ima jedna u Kraljevu Yamaha WR 450 ako bas oces manju kubikazu. Znaci ima ih , ali mora se trazi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

2009-Kawasaki-KLX250SF-bike-wallpapers.jpg

Ovaj je mnogo dobar, mali djavolak od 250 cm3 :moto3:

 

Tražim manju kubikažu ne toliko zbog mog neiskustva nego više zbog velike cene registracije koju su sada poskupeli pogotovo za motore preko 500cm3, a i zbog manje potrošnje, jer ako mi motor troši 8 po gradu bem ti motor baš, ću da vozim ondaK kola :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Kawasaki%20KLX%20250%20Black%20Special%20Edition.jpg

 

Zvao danas i pitao, 4705 evra nov. Čekam sajam sledeće godine i popust a onda :moto3: :moto3: :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

...

 

Može li neka preporuka za neki odredjen model koji nije mnogo skup, lak za održavanje i jeftin, da ne guta gorivo ko ala i da je stabilan na putu i naravno van.

 

Ne znam da li je dobra varijanta uzeti 125cc 2-taktnu krosericu, znam da idu ko blesave, ali koliko im traje motor to ne znam.

 

 

Ova dva zahteva ti ne idu jedni sa drugim. Kroserice su skupe za odrzavanje , gutaju gorivo ko lude, i "kratko traju".

Ni 2T endurci nisu bas ekonomicni po pitanju goriva.

 

Pa ti vidi :)

LAZ :D...sala mala, kako koja kroserica (supermoto u mom slucaju) Yamaha DT125X (2005) ne prelazi 4,5l mesovite voznje, grad, put... vozio sam ga na sve moguce relacije tipa Vrsac, Ljubovija i slicno (a ja sam iz Sapca), za pocetak motor je savrsen, a voli i tocak... e sad voli da srce zejtina, ali to je zanemarljivo u odnosu na zabvavu i mogucnosti koje pruza! Dokle ce da traje videcemo, za sad 2 godine aktivne voznje (kod mene) ne pokazuje ni jednu slabost! Uzmi ga u obzir!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Ih sto ti se ja razumem, ono malo rekreativno znam tako da uzmi sa rezervom.

 

Supermoto je u principu veoma slican enduro masinama, samo sto ima manje tockove radi lakseg upravljanja a i gume koje su stavljaju se mnogo bolje lepe na asfalt. Ogibljenje je takodje malo tvrdje i kocnice bi trebalo da su jace. SM takodje moze i da skerene sa asfalta, naravno ne u blato do kolena ali moze lepo da se odvozi makadam, letnji (kolski) put, staze kroz sume i slicno (pa cak sam gledao i kako neki voze pesak).

Takodje na SM takmicenjima deo staze je zemljan i sa skakaonicama tako da mozes na osnovu toga shvatis koliko je SM univerzalni koncept.

E sad ako ti ovo odgovara zaboravi na 2T masine. One pruzaju odredjeno zadovoljstvo, ali po nekom mom misljenju za SM je dusu dala 4T masina ali malo vece kubikaze od 450 do negde 700 kubika je idealno.

 

Sto se tice ponude ima dobrih SM masina (sto prerade sto fabricke) i od 450 kuba, smao moras pratis oglase. Koliko se secam ima jedna u Kraljevu Yamaha WR 450 ako bas oces manju kubikazu. Znaci ima ih , ali mora se trazi :)

Opet dopuna, bolja varijanta manje kubikaze je Suzuki DRZ, jeftiniji za odrzavanje, ali dosta skup u startu (kao i Yamaha WR), slicne karakteristike ali za razliku od WR-a nema sportske delove, koji kostaju kao sam djavo i nije presviran kao WR...ali da se razumemo WR JE zWeR!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

wosa-sabac reci mi jel taj tvoj "konjić" imao blokade? Ja gledam nešto na netu kao ima 15 konja...reko nemoguće mora da ima bar 30 dvotaktna 125ica.... I da koliko si ga platio??

Ovaj Kawasaki gore sa slike ali ne Super-moto, nego ovaj donji baš enduro-offroad košta nov 4500 evra, na lageru je iz 2010 i ima fabrički 22 konja, ne znam da li je to sa nekim blokadama ili je to to....

Ali siguno to može još više, mada za mene je i to prejako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

wosa-sabac reci mi jel taj tvoj "konjić" imao blokade? Ja gledam nešto na netu kao ima 15 konja...reko nemoguće mora da ima bar 30 dvotaktna 125ica.... I da koliko si ga platio??

Ovaj Kawasaki gore sa slike ali ne Super-moto, nego ovaj donji baš enduro-offroad košta nov 4500 evra, na lageru je iz 2010 i ima fabrički 22 konja, ne znam da li je to sa nekim blokadama ili je to to....

Ali siguno to može još više, mada za mene je i to prejako...

 

moj konjic je ceo fabricki,sa svim blokadama ima 15 konja, trosi 4.5l i ide 130 km/h,ukratko...da, i tockira se lepo...a drugar ima isti motor, malo kitovan stavljen auspuh, trkacki lanac i lancanici i sve sto ide uz to, e vidis on ima 26 konja i nenormalno je brzi i snazan...ali kratko traje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ih sto ti se ja razumem, ono malo rekreativno znam tako da uzmi sa rezervom.

 

Supermoto je u principu veoma slican enduro masinama, samo sto ima manje tockove radi lakseg upravljanja a i gume koje su stavljaju se mnogo bolje lepe na asfalt. Ogibljenje je takodje malo tvrdje i kocnice bi trebalo da su jace. SM takodje moze i da skerene sa asfalta, naravno ne u blato do kolena ali moze lepo da se odvozi makadam, letnji (kolski) put, staze kroz sume i slicno (pa cak sam gledao i kako neki voze pesak).

Takodje na SM takmicenjima deo staze je zemljan i sa skakaonicama tako da mozes na osnovu toga shvatis koliko je SM univerzalni koncept.

E sad ako ti ovo odgovara zaboravi na 2T masine. One pruzaju odredjeno zadovoljstvo, ali po nekom mom misljenju za SM je dusu dala 4T masina ali malo vece kubikaze od 450 do negde 700 kubika je idealno.

 

Sto se tice ponude ima dobrih SM masina (sto prerade sto fabricke) i od 450 kuba, smao moras pratis oglase. Koliko se secam ima jedna u Kraljevu Yamaha WR 450 ako bas oces manju kubikazu. Znaci ima ih , ali mora se trazi :)

Opet dopuna, bolja varijanta manje kubikaze je Suzuki DRZ, jeftiniji za odrzavanje, ali dosta skup u startu (kao i Yamaha WR), slicne karakteristike ali za razliku od WR-a nema sportske delove, koji kostaju kao sam djavo i nije presviran kao WR...ali da se razumemo WR JE zWeR!

 

jes al nadji DRZa kupis kod nas. A DT je enduro a ne kros motor, al sam to vec reko Boemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

wosa-sabac reci mi jel taj tvoj "konjić" imao blokade? Ja gledam nešto na netu kao ima 15 konja...reko nemoguće mora da ima bar 30 dvotaktna 125ica.... I da koliko si ga platio??

Ovaj Kawasaki gore sa slike ali ne Super-moto, nego ovaj donji baš enduro-offroad košta nov 4500 evra, na lageru je iz 2010 i ima fabrički 22 konja, ne znam da li je to sa nekim blokadama ili je to to....

Ali siguno to može još više, mada za mene je i to prejako...

 

moj konjic je ceo fabricki,sa svim blokadama ima 15 konja, trosi 4.5l i ide 130 km/h,ukratko...da, i tockira se lepo...a drugar ima isti motor, malo kitovan stavljen auspuh, trkacki lanac i lancanici i sve sto ide uz to, e vidis on ima 26 konja i nenormalno je brzi i snazan...ali kratko traje :)

 

Druže opet mi ne reče koliko si ga platio leba mu rezana, što reče jedan član ovog foruma! :)

 

Ovaj Kawasaki je ubedljivo najjeftiniji od motora u ovoj klasi, KTM EXC 250 košta preko 9000€, Yamaha wr250r takodje,

a Kawasaki KLX 250s košta 4550 €.

 

Yebemu sunce nije mi jasno kako je moguće da je tolika razlika u ceni, Ktm je malo jači, Yamaha ima isto konja, a i Kawasaki pravi ja bi rekao podjednako kvalitetne motore. Kawasaki je sa lagera iz 2010, a Yamaha isto sa lagera i to iz 2009. Neka mi neko objasni kako je ovo moguće i zašto bi iko kupio ova druga dva motora.

 

43277_250_EXC-F_2011_1024.jpg

 

noticia-yamaha-wr250f-wr450f.jpg

 

Kawasaki%20KLX%20250%20Black%20Special%20Edition.jpg

 

Nisam rekao da ova firma iz Čačka koja je zastupnik i uvoznik Kawasakija za Srbiju, da oni ne drže vozila na lageru, tj. nemaju ih u salonu magacinu i sl; nego samo po porudžbini, i da je cena od 4550 evra sa PDV-om i carinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ne samo da su u startu skuplji nego im je i odrzavanje dosta skuplje.

 

KTM je od KLXa laksi skoro 20 kila. KTM ima white power suspenziju. KTM ima dosta veci obrtni momenat. Sve sto rekoh za KTM slicno je i za yamahu.

 

@edit

A da i KTM se zove u laaa laaaa KTM ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Baci pogled na Yamahu WR250X.

26hp, 130kg sa tecnostima. Nov kosta 4990e u Plattner-u.

Ubrizgavanje, mala tezina, odlicno vesanje i izgleda za sve pare.

Mnooogo je bolji KLX-a po svim karakteristikama.

 

Imas i jedan u oglasima za 3800e. Ja sam ga probao i nikada ne bi rekao da je 250ccm.

 

post-13033-0-08673500-1308332040_thumb.jpg

post-13033-0-52586100-1308332114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Baci pogled na Yamahu WR250X.

26hp, 130kg sa tecnostima. Nov kosta 4990e u Plattner-u.

Ubrizgavanje, mala tezina, odlicno vesanje i izgleda za sve pare.

Mnooogo je bolji KLX-a po svim karakteristikama.

 

Imas i jedan u oglasima za 3800e. Ja sam ga probao i nikada ne bi rekao da je 250ccm.

 

post-13033-0-08673500-1308332040_thumb.jpg

 

Jesi li hteo možda da kažeš da je Yamaha bolja od Kawasakija, nisam te razumeo mislim da ti nedostaje reč "OD"... ;)

 

Ne znam možda je bolji, ali sigurno ni ovom ne fali ništa, osim toga on je kao dual bike namenjen i za asfalt i za teren to se može videti po njegovim gumama. U svakom slučaju moj favorit je Kawasaki, najverovatnije ću da odvajam od leba za ovaj motor, čekam sajam sledeće godine i popust i kupujem :)

 

Iskreno mislim da je to više zbog estetike nego cene, ali ajde ipak je i jeftiniji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

A da i KTM se zove u laaa laaaa KTM ;)

 

Ja bi reko 1 KTM = u La Laaa 2 Kawasakija i u La Laa da se vozim ceo svoj život :moto3:

Ih jedan kros-enduro jedan super-moto gde bi mi kraj biooo :moto3: :moto3:

 

A KTM može da bude ne znam koji motor kad bre deruuuuuuu, servis im je papreno skup a i sami motori, Jbt ovaj novi

KTM DUKE 125 košta 4400€, ograničen na 80 km/h, nema opcije za kofer, samo u jednoj boji dostupan ma daj nisu normalni....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

eee vlajko ja mislim da si baš ti rekao ono za lebac rezani :)

 

Ma šta će mi veća kubikaža, treba plaćati registraciju koju su sad uveli a i sipati čorbe više. Osim toga, mislim da će mi dugo to biti dovoljno, a i ako/kad ga "prerastem" pašće neko budženje :)

 

Trebao bih ipak da sačekam sledeću sezonu, jer prvo nemam para dovoljno, drugo seo sam na skuter prvi put pre 2 meseca, i da nemam bre položeno za A :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nisam ja nego sszgo..

 

 

 

Sinovac,, zivot je kratak i nema se vremena za gubljenje.. :moto3:

 

vec za 500 do 1000e mozes imati svoj motor..

 

Nov motor je puno para i velika briga koja stoji napolju.. moze pa se ogrebe ili ukrade..

kredit=omca oko vrata..

 

uzmes nekog dobrog Xl ili XT-a bog da te vidi.. :zdravo:honda%20XL%20600%20R.JPG

 

honda_xl_250_r_1986_1.jpg

 

Yamaha%20XT600%20Tenere%2084%20%203.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Hvala na savetu druže, ali previše sam neiskusan, kažeš "život je kratak" pa ok, ali nebi da bude još kraći :ups:

Vozim skuter do kraja sezone, pa sledeće će da vidimo, ono što jedino može da se desi uskoro jeste da položim za A, ali za kupovinu motora ću da sačekam previše je rano, uvatim sebe i na skuteru kako ponekad pogrešno procenim.

 

Jbg život i zdravlje nisu za zezanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

DT je SuperMotor ne enduro... bar ovaj moj iz 2005, a da , cena mu je bila 2300 i uvezen je iz Nemacke, sto bi i tebi toplo preporucio! Ovo kod nas mahom nema vise dusu jer mi srbi to ganjamo i ne gledamo mnogo, a nemci kad voze rade servis na 500 km -.-'... a DRZ nema kod nas, slazem se, ali cela klasa ovih motora u ovoj kubikazi je kod nas misaona imenica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja