Jump to content

Moto Zajednica

Fotografija dana (tvoja, ne tuđa)

Recommended Posts

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Cedo11 je bio 3 (TRI) puta na voznjama po Kepohebinama i valjvskim planinama.

Rezultat - mislim da trazimo mladu iz tih krajeva. :zvizduk:

 

Dok se to ne desi, Cada ne gubi vreme pa je svratio malo do Glindze.

Bilo je zagrevanja, uvozavanja, veznabja kocenja, skretanja itd, ali kada je prisao "terasi" uzivo, komentar je bio:

"Ma ne moram danas bas sve da prodjem!"

I tako, igramo se mi po Garavoj namenski tridesetak minuta, i dok je jos vruc, samo je moj poziv gegom ramena bio dovoljan da perspektivni banacanin odlucno zategne svog konjica.

 

 

 

 

 

Cedo11, Glindza, 30.10.2013.

 

Okg97_zps174e04b6.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gledam sad nesto stare fotke i skontam da je proslo 10 godina od kako sam nabavio prvi digitalac. Cak i tada je to bio komad djubreta ali bese uvek pri ruci i opasno me navukao na fotografiju. Nista autofokus (jedan polozaj za blizu i jedan za daleko, sve sto je izmedju ta dva nije valjalo :) ), nista manuelne kontrole, nista kvalitet fotografije. Mercury Deluxe Classic Camera, 2 MP, prosecna velicina fajla od 300-ak kilobajta, 14 MB ugradjene memorije ako se dobro secam...

 

U to ime, jedan portret od pre deset godina minus jedan mesec. Malo sam se i ja od tada mozda promenio :D :D

 

VXxrhKn.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Svake subote na Narodnom trgu u Sangaju se organizuje "Pijaca slapanja braka". Okupljaju se pretezno stariji ljudi, u cilju promocije svojih nevencanih unuka. Svrha nije da se ugovori brak (kao recimo u Indiji), vec da se spoje dvoje mladih, slobodnih ljudi, koji bi posle otisli na "slepi" sastanak. Dalje bi vec priroda trebala da ucini svoje.

Po celom trgu su okaceni "oglasi" sa osnovim podacima: pol, visina, tezina, zanimanje, visina plate, stambeno stanje... mnogo redje je tu i slika. Atmosfera je slicna kao na pijaci polovnih automobila, svi zagledaju, komentarisu, pregovaraju... Postoje cak i agencije koje se mogu angazovati da obavljaju promociju.

Ne znam kakva je stopa uspeha i koliko ljudi zaista udje u brak ovim putem, ali je vrlo interesantno za videti.

 

Momak koji spava za stolom bi verovatno radije sedeo kod kuce i igrao World of Warcraft, ali su baba i deda resili da je vreme da se zeni.

 

10630741343_84e7fde025_o.jpg

IMG_1972 by Draza84, on Flickr

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Drustvo sa jucerasnje voznje na Kopaonik,normalno nekim sporednim putevima koje samo Severian moze da nadje!!!!

Slika je malo losijeg kvaliteta,kada das aparat pocetniku!!!!

 

6B1E5DF0-B4E3-8B4E-B7DA-A0B4AAF60C95_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Cekaju se ona dva omladinca ,međutim slaba vajda izgleda.Ubi ih noćni život.

Časna reč,kad god se setim telefona i muzike,ja se smejem.

Bog da poživi Peru i sve nas zajedno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Samo jedna dnevno,ti bi onu na kojoj se vidi tvoj novi BMW 1200 GS Adventure 2013,e pa nema,imam samo onu gde ti Seve montira jace sijalice,he,he!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Zare,omladinci odmaraju....postavice neku sliku....muzika na telefonu se zove Za Elizu....ludilo brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Rekao sam ti i neću slagati,idu zimski dani pa tako i nekako više prija crveno vino.Imao sam jaku želju da se u Promaji nagrdim,međutim ostavljam to za neku .priliku koju ćemo organizovati naknadno.

Postavi onu sliku kad doliva ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1919 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas nisam bio najgori od sve dece :) Izmedju Vladimirovca i Padine, nakon detaljnog spartanja kroz Deliblatsku Pescaru.

 

69BUnAo.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Svake subote na Narodnom trgu u Sangaju se organizuje "Pijaca slapanja braka". Okupljaju se pretezno stariji ljudi, u cilju promocije svojih nevencanih unuka. Svrha nije da se ugovori brak (kao recimo u Indiji), vec da se spoje dvoje mladih, slobodnih ljudi, koji bi posle otisli na "slepi" sastanak. Dalje bi vec priroda trebala da ucini svoje.

Po celom trgu su okaceni "oglasi" sa osnovim podacima: pol, visina, tezina, zanimanje, visina plate, stambeno stanje... mnogo redje je tu i slika. Atmosfera je slicna kao na pijaci polovnih automobila, svi zagledaju, komentarisu, pregovaraju... Postoje cak i agencije koje se mogu angazovati da obavljaju promociju.

Ne znam kakva je stopa uspeha i koliko ljudi zaista udje u brak ovim putem, ali je vrlo interesantno za videti.

 

Momak koji spava za stolom bi verovatno radije sedeo kod kuce i igrao World of Warcraft, ali su baba i deda resili da je vreme da se zeni.

 

10630741343_84e7fde025_o.jpg

IMG_1972 by Draza84, on Flickr

Da nije uspešno ne bi postojalo. :) Uostalom, ovo je "old school" verzija sajtova za muvanje. :)

 

Inače, ovo postoji i ovde u SAD, veoma malo drugačije. U Koreanskim krugovima ovde u Los Anđelesu ima starijih ljudi koji se bave provodadžisanjem. Imaju sa sobom fascikle u kojima nose informacije i fotografije mladih ljudi za koje traže par. Te informacije i slike dobijaju od roditelja koji im se obrate, a često momci i devojke koji su u tim fasciklama i ne znaju da su im roditelji angažovali provodadžiju da im pronađe nekog. Baš kao što si napisao, ne radi se o ugovorenim brakovima, već ovo služi da se dvoje upoznaju, odu na sastanak, a dalje kako Kupidon odluči. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja