Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Istina da Apollo proizvodi dosta adrenelina. Volim da ga uporedjujem sa Ninjom 250r. Kubikaza je ista, Ninja daleko jaca, stabilnija, brza, vrti do 14000. Apolloa sam probao do 4000 odusevio se. Jednostavno extremno zanimljiv motor za voznju. Sto rece Uketic, Apollo je sav nekako tvrd, vibracije na leru samo povecavaju uzbudjenje, odlican polozaj sedenja, bar za moju visinu, dobro se ponasa u voznji. Ninja jednostavno napravljen kao dobar motor, bez emocija. Dam pun gas, prva, druga, treca, za par sekundi vec presao 120 ali uzitak ne postoji :-\ . Mislim da su sve ove prednosti Supermoto motora a da bi me slicno radio i Qingqi, mada Ktm 690, mmmm 8) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Ako moram da biram izmedju adrenalina i pouzdanosti biram pouzdanost jer ce mi ovo biti prvi pravi motor preko 50ccm, stoga je izbor pao na Quingqi-ja, adrenalin cemo u narednoj kupovini kada budem bio malo duze u svetu motora:) Od danas se pocinje skupljanje para(prodaja svih gedzeta a razmislicu i o jednom bubregu:)) za ovaj motor pa se nadam da ce se skupiti kinta u narednih godinu dana.. Jedva cekam taj trenutak kad cu sesti na ovo cudo. Ako se zaposlim u Beogradu bice vrlo moguce da do kupovine dodje i ranije a i snacicu se u svakom slucaju(jos mi ostaje dilema 125 ili 200ccm sto zavisi gde se budem zaposlio zbog duzine relacija koje cu voziti.. Temu pratim svakodnevno i samo upijam informacije koje ce biti od koristi jednog dana..

 

 

Hvala bleku, bogdi,uketicu i svima sto su mi razjasnili sve nedoumice oko izbora motora.. Pa da Bog da, da se sto pre javim sa novostima:) a povremeno cu davati update po pitanju kolicine novca sa kojom raspolazem:) Trenutno sam nege izmedju 200-250e..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemoj da ti dilema bude 125 ili 200cc! Iskreno, 125cc je malo. To se ne odrazava mnogo na krajnju brzinu, ali ces bas osetiti malu kubikazu na uzbrdicama, sa suvozacem, u preticanju. Nije neka enormna razlika, ali je razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Što se tiče tvoje dileme oko kubikaže po meni dileme nema idi odmah na 200cc,nema razlike u ceni ili je jako mala a razlika je po meni drastična.Potrošnja je skoro ista.

 

Rasterećenija mašina ,više će da predje ,sigurnije povlači i 125cc će ti brzo dosaditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nix je jutros cuo neki zvuk lupanja i mi stali kod FJCharlie-a da provjerimo sta je kad tamo iznenadjenje, lancanik spao! Vidi se sa slika odprilike odvalio se komad kanalica na glavcini u koji upada osigurac lancanika.

post-3488-053306100 1288965956_thumb.jpg

Sjebali su se i oni upijaci udarca na lancaniku,

post-3488-028813800 1288966002_thumb.jpg

al to manje vise, nego su jos i sarafi na lancaniku poceli da kidaju viljusku (to je zvuk lupanja koji se cuo).

post-3488-073297600 1288966060_thumb.jpg

post-3488-008808900 1288966109_thumb.jpg

Jel zna neko moze li da se izbije ova glavcina pa da se samo ona zamjeni-napravi ili treba promjenit citav tocak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Nesto pouzdanije, ili pretpostavka na osnovu rasprodaje?

На основу тога што су људи писали да им је мука за делове код њих, па онда је дошла и та распродаја. Ту је и она прича да лик који је почео ттај посао није нешто активан. Резултат лако може да буде фајронт.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Sto se zatvaranja firme tice danas sam od lika saznao da nije tacna ta informacija(video sam oglas za kros verziju qingqia od 200cm za 1200E inace je lik iz mog grada pa sam se dogovorio da pogledam motor i popricamo na temu odrzavanja,eksploatacije bez obzira sto me kros verzija ne interesuje...) Kaze kako delova ima a prica o hronicnoj nestasici je zato sto ljudi iz N.Sada ne zele da snabdevaju svakog delovima(verovatno misli na Sprintov Pulser)i traze neki broj sasije kako bi se uverili da ste vlasnik Qingqija:) Trazice nam i DNK-a na test kako vidim:p

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako ti greje dusu, ja sam pre 2 sata video ovo na rasprodaji:

 

motocikli_5_big.jpg

 

Ako se dobro secam cene ona je 149.000,00 dinara

 

 

E sad, uzmi sa rezervom jer mi je paznju privukao izgled i cena, a nisam se bas nesto duboko duboko zagledao.

 

Inace ja kod njih vec merkam jedan model CF Moto V5... tako da i u ponedeljak idem do njih, ako treba pogledacu detaljno.

A bilo je i drugih modela slicnih, jedan crni mat mi je bas bas zapao za oko. Provericu koji model i koliko je para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Nesto pouzdanije, ili pretpostavka na osnovu rasprodaje?

На основу тога што су људи писали да им је мука за делове код њих, па онда је дошла и та распродаја. Ту је и она прича да лик који је почео ттај посао није нешто активан. Резултат лако може да буде фајронт.

Moj motor je kupljen za 1300e pre 2 godine, nije im prvi put da prave rasprodaju po ovim cenama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Da li mozda neko poseduje Sprint Pulser 200? Zna li se nesto o kvalitetu, tacnije da li je isti kao i Quingqi 200? Neki test bi dobro dosao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Ajd da pitam ljude:

- Kod mene se zadnji lancanik malo mrda levo-desno tj ka tocku i od njega...Da li je razlog za brigu ili je tako ok??? Video sam post na prosloj strani pa rek'o da pitam...

Drugo pitanje:

- Motor lepo vuce,lepo vrti,lepo ide ali do 100+/- 3km i ni makac dalje... (80km/h 5 na 8000o/min). Zalio sam se na to jos na pocetku ali je sve bilo tipa "razradice se".Jel ima neko neki predlog/ideju sta ciniti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo, ako ti je za utehu, i meni se klati lancanik, ali napred-nazad, a ne levo desno. Problem su silent blokovi 99%, tako da sutra skidam tocak i nosim da mi se naliju novi. Za ovaj drugi problem, ne znam sta da ti kazem. Moj motor ide do 115 po GPS-u. E sad, zavisi, nekad ide i malo brze +10km/h, ali to zavisi od goriva, temperature, vetra, da li imam kofer. Uglavnom se vrti do 115 sa koferom i suvozacicom (mada ona nije neki teret).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Kod mene kako god okrenes nece brze. Uz vetar, niz vetar,sa/bez suvozaca,uvek skoro isto. Probacu da nadjem manji zadnji lancanik i veci prednji pa da probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ajd da pitam ljude:

- Kod mene se zadnji lancanik malo mrda levo-desno tj ka tocku i od njega...Da li je razlog za brigu ili je tako ok??? Video sam post na prosloj strani pa rek'o da pitam...

Drugo pitanje:

- Motor lepo vuce,lepo vrti,lepo ide ali do 100+/- 3km i ni makac dalje... (80km/h 5 na 8000o/min). Zalio sam se na to jos na pocetku ali je sve bilo tipa "razradice se".Jel ima neko neki predlog/ideju sta ciniti?

 

nixov se mrdao levo desno i ono su slike posledica...arnyman che ti dati vishe detalja poshto je struchniji od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kad se mrda napred nazad to je do silen blokova oće da se sjebu izgleda da su loše odrađeni, može da se vozi tako neko vrjeme ali nije poželjno. Kad se mrda ljevo desno treba da se skine točak i ispita razlog jer to ne smije da se dešava, može da spadne lanac ili da spadne osigurač pa da ispadne lančanik koji će onda da počne da đelje viljušku i eto žešćeg sranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Koliko sam ja shvatio, ovo kod mene su silenti, ako kod kolege je bila glavcina. Tj, verovatno nesto nije bilo u centru, pa je malo po malo razbijalo glavcinu ili tako nesto :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Koliko sam ja shvatio, ovo kod mene su silenti, ako kod kolege je bila glavcina. Tj, verovatno nesto nije bilo u centru, pa je malo po malo razbijalo glavcinu ili tako nesto :neznam:

ž

Video sam žile da si rekao da nosiš da nalivaš silene a gde ako nije tajna? podeli tu korisnu informaciju sa ostatkom kineske bratije. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Necu da vam kazem :D :D :D Za sad, ne mogu nista da kazem, jer jos nisam isao, i ne znam tacno gde je to. Idem sutra ili preko sutra i dobijate tacne informacije gde je to i koliko para :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav ljudi

U subotu mi puce zadnja guma. Vozio sam se pored Hayat-a i samo odjednom primetim da mi je propao zadnji deo. Pogledam dole i vidim zadnja izduvana. Stanem sa strane i pogledam i vidim da su mi pukle zice koje drze na felni, njih vise. Predpostavljam da su mi one i probusile gumu. Gumu cu da skinem pa da je zakrpim, a mozda i promenim, ali mi treba pomoc oko felni.

Da li zna neko gde mogu da odradim ove zice da se stave nove, i popravi sta mora?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Probaj u biciklistickom klubu Partizan. Nisam siguran, ali mi je neko rekao da tamo spanuju felne, pa mozda ti to urade. Kontakt ne znam, moraces da se snadjes, mada ima na netu sigurno. I javi sta si i gde si uradio, da znamo i mi ostali :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja