Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Sachs MadAss

neko je pomenuo da treba da se zameni silen blok - e sad, ja rastavio motor i shvatio da su mi silen blokovi zadnje viljuske prilicno propali, odem u zvanicni servis, dobar dan, imate li silen blokove za zadnju viljushku, i dobijem odgovor da nema i da cekam. Posto sam ja covek koji ne veruje u `dobicemo sledeceg ...` da li neko zna da li se ovi silen blokovi negde remontuju ili prave po skici, uzorku ili nesto slicno? pokushao sam da nadjem na netu, ali na zalost sve sto sam nashao nije u beogradu, a posto nemam motor dok ovo ne zamenim, nisam bash mobilan. Eto, pa hvala u napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ionako su im amortizeri podlozni kvarenju, u nekom procentu.

Odakle ti informacija? Nisam jos cuo da su podlozni tome, niti da je nekom vrisnuo zadnji amortizer?

 

Na Apollu je on boljka, a crkavanje je skoro zagarantovano, ali Qingqi ne bi trebao da ima problem sa time.

 

 

dakle, kako sednem na motor, zacuje se skripanje, isto i kad prelazim preko nekih vecih neravnina... kontam da je negde oko rama jer mi se cini da zvuk dolazi sa prednje strane, tj ne iz amortizera. motor je dugo stajao u garazi, vlasnik ga je malo vozio. da li ima neko neki predlog sta bi tacno moglo to da bude?u pitanju je Qingqi 200 SuperMoto.hvala u napred

 

Skripanje je negde na onim polugama izmedju amortizera i zadnje viljuske. Naspricaj malo WD-om i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

sad sam tek video da su prebacili ovde tj spojili sa ovom moju temu oko skripanja.

@Blackbite

da skripi zadnji amortizer, prskao sam wd om, ali ne vredi. tj prskao sam gde se spaja za zadnjom viljuskom, ali cu videti ovih dana da naprskam ispod sedista, tj na mestu gde se amortizer spaja sa ramom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

sad sam tek video da su prebacili ovde tj spojili sa ovom moju temu oko skripanja.

@Blackbite

da skripi zadnji amortizer, prskao sam wd om, ali ne vredi. tj prskao sam gde se spaja za zadnjom viljuskom, ali cu videti ovih dana da naprskam ispod sedista, tj na mestu gde se amortizer spaja sa ramom.

 

Škripanje ti verovatno potiče sa spoja zadnjeg amortizera i viljuške tu postoji jedan ležaj koji hoće povremeno da se javlja,poprskaj dobro sa grafitnim sprejom ili namaži grafitnom mašću mada je dosta nepristupačno..najbolje sprej a grafitni zbog toga što je otporan na vodu i habanje, drugim rečima ostaje tu gde si naprskao ja sam tako rešio kod mene i više se nečuje inače je povremeno cvileo pogotovu kada ga mučim preko stepenica itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ok drugari . Hvala vam lepo a mi ce da vidimo sta ce da radimo . Nekako su nam 250 ccm malo privlacnija od 200 a i cini mi se na onoj fotografiji sto si stavio da bas ona prednja viljuska i nema mnogo hod . Mislim da amortizaciju .

 

Ipak hvala . I ako nesto iskrsne javi te mi !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

sad sam tek video da su prebacili ovde tj spojili sa ovom moju temu oko skripanja.

@Blackbite

da skripi zadnji amortizer, prskao sam wd om, ali ne vredi. tj prskao sam gde se spaja za zadnjom viljuskom, ali cu videti ovih dana da naprskam ispod sedista, tj na mestu gde se amortizer spaja sa ramom.

 

Poprskaj jos jednom i ne stedi na WD-u, sve sto vidis da je pokretno (pa i sam amortizer, sipku ispod opruge nije lose povremeno naprskati da se skine prljavstina), i usput malo sabij amortizer, ili jos bolje nadji nekog da ti skace po motoru. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Inace, ovo je moj motor na slici B)

 

U odnosu na 250ccm(apollo), ne ide nista losije, s'tim da u nizim obrtajima bolje raguje na gas i raspolaze sa vise obrtnog momenta, sto je korisno na cupanje iz nepredvidjenih situacija na offu i nije neophodno ici u visoku turazu. A pouzdaniji je i bolje izrade i kvaliteta.

 

Viljuska izgleda kraceg hoda nego sto jeste, jer je blatobran zakrivljen uz tocak, a inace je 23cm hoda, sto je sasvim solidno za amatersku voznju, ali nije za motocross stazu i velike skokove. (mada pretpostavljam da ti je jasno da ne kupujes hard enduro, mada je sigurno prohodniji i agilniji od od tvog XL-a )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Pozdrav ljudi . Vidim da ste dobro upuceni u vezi kineskih motora pa mi treba jedna mala pomoc .

Interesuje drugara da kupi takav motor . E da li je Sprint , Apolo ili orion nemam pojma . Oce covek offroad ali kad smo zvali za Apola rekli su da imaju samo verziju super moto . Da li se negde moze kod nas naci kross varijanta . Znaci moze i neki drugi proizvodjac samo da je cross ili dirt bike ( video sam da pise x moto na njemu ) .

Aj ako moze neko da pojasni bilo bi bolje .

 

E da jest da ovo nije mesto za oglase ali hteo bi i da dam moj xl 600 r za takav motor ( znaci za prijatelja pa bi mi posle sredjivali dugovanja )

 

Pozdrav i mislim da sam bio bar kolko tolko jasan sta oce covek da kupi .

 

@Čiča drazo

Što se tiče apolla u cross verziji kod nas nema da se kupi dok ga u Belgiji prodaju sa cross i supermoto gumama pa staviš setup koji ti trenutno odgovara.

Ja sam razmišljao da naručim nekako preko ebaya original cross set točkova za apolla,ali videću dal se isplati.Moja topla preporuka što se tiče crossera je qingqi gy 200cc u cross verziji

za to što vama treba provereno dobar on ti je negde oko 1500e nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

I meni je skripalo pa sam prskao okolo,naokolo i prskao i opet nista dok nisam legao ispod motora i video mali kanal ispod donje osoviice zadnjeg amortizera.Turio unutra cevcicu wd-a i naprskao...i od tad...znam gde da prskam... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Inace, ovo je moj motor na slici B)

 

U odnosu na 250ccm(apollo), ne ide nista losije, s'tim da u nizim obrtajima bolje raguje na gas i raspolaze sa vise obrtnog momenta, sto je korisno na cupanje iz nepredvidjenih situacija na offu i nije neophodno ici u visoku turazu. A pouzdaniji je i bolje izrade i kvaliteta.

 

Viljuska izgleda kraceg hoda nego sto jeste, jer je blatobran zakrivljen uz tocak, a inace je 23cm hoda, sto je sasvim solidno za amatersku voznju, ali nije za motocross stazu i velike skokove. (mada pretpostavljam da ti je jasno da ne kupujes hard enduro, mada je sigurno prohodniji i agilniji od od tvog XL-a )

 

OK hvala ti druze . Posle malo duzeg razgledanja vise bi odabrao qinqqi nego apolo . Negde sam citao da neki od tih skutera ima klackalice i podizace ventila . Nema lanac i panel . Da li je to quinqqi ili nesto drugo .

 

E da jedino da nadjem kupca za xl-a ili nekog ko oce trampu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

OK hvala ti druze . Posle malo duzeg razgledanja vise bi odabrao qinqqi nego apolo . Negde sam citao da neki od tih skutera ima klackalice i podizace ventila . Nema lanac i panel . Da li je to quinqqi ili nesto drugo .

 

E da jedino da nadjem kupca za xl-a ili nekog ko oce trampu .

Tu smo da pomognemo. :)

 

Nisi se bas najjasnije izrazio u opisu, ali jasno mi je sta si hteo da kazes.

 

Ovaj model ima lanac i spaner u masini, sa klackalicama na ventilima. Spaner je automatski, i ne bi trebalo da je problematican obzirom da je masina prilicno robusna.

 

Sistem bez lanca i lancanika na bregastoj je na Keeway 150 i 125, i Kinroad 150, ali ni jedan od njih nije enduro.

 

Cisto da ti napomenem, jer ce ti mozda znaciti, na nekim serijama je prednja viljuska malo meksa, pa je pozeljno ubaciti odstojnik na oprugu i promeniti ulje u amortizerima. Moj je od ovih meksih, mada mi se dopada udobnost, a ne vozim previse off-a, pa mi se neda to da uradim, a bilo bi pozeljno za ozbiljniji off.

Da li i koliko ces da je stvrdnes, i da li ces dirati i zadnji amortizer, to je vec stvar ukusa i procene sta ti treba i kakvu voznju preferiras.

 

Takodje ono sto treba da uradis je centriranje tockova. Napomena proizvodjaca je da se to obavi na servisu na 1000km, i kontrolisu svake 3000km. Naravno, to servisi ne rade, pa moze da se desi da pukne zbica, ili se malo ukrivi tocak, a posto je u tvom slucaju off prioritet, obrati paznju na to obavezno.

 

Ulje za amortizere je oko 1000din, odstojnici kod strugara jedno 400-500, a centriranje bi trebalo da je do 1500din za oba tocka.

 

Uglavnom ~30e, nije neka cifra da bi pripremio motor kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ok hvala druze . Ako nesto iskombinujem javljam ti se da mi objasnis malo bolje sta i kako da resim da bi trajao sto duze moze .

 

Hvala i pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

ja sam moj kupio pre 2-3 sedmice i za sad sam prezadovoljan sa motorom! :D

QM200GYB(A) ima vazdusno hladjenje, trenutno je nov oko 1450 e, ali moj savet je da potrazis neki polovan, mozes da ustedis bar 500e. ja sam se odusevio kako se ponasa i kako ide u voznji u dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125

Pozdrav svima!

Procitao sam ovu stranicu od reci do reci i definitivno sam se odlucio sta cu kupiti prvom prilikom kad budem u mogucnosti(u narednih godinu dana)! Izbor je pao na Qinggi i to sasvim neocekivano:) Imam dilemu izmedju fantasticnog QM200GYB(A) i Qinggi-a 125 2d ali sam 85% za )QM200GYB(A -a posto cu ga koristiti za voznje udvoje i za malo duze relacije 100-150km a i zbog mojih gabarita 195/95kg..

E sad nejasno mi je da li QM200GYB(A) ima vodeno ili vazdusno hladjenje?.

Koja mu je trenutna cena? Da li ce biti novog modela za 2011 godinu?

Stvari koje sam procitao o pouzdanosti i kvalitetu ovog motora su me stvarno fascinirale ali sam zabrinut po pitanju rezernih delova, kako tu trenutno stoje stvari-cena i snabdevenost?

Ja sam iz Jagodine a vidim da su ovlasceni dileri i servisi uglavnom u Beogradu i Vojvodini i to je stvar koja bi me kocila(i naterala me da alternativu potrazim u Sprintovom Apolu za koga sam procitao dosta losih stvari) ako se eventualno pocetkom sledece godine zbog posla ne preselim za Beograd:)

Unapred zahvalan i nadam se buduci clan sekte:)

 

ako ti je problem oko distributera i servisa

 

sprint pulser ti je isto sto i QM200GYB(A

a za njih servis imas svuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam moj kupio pre 2-3 sedmice i za sad sam prezadovoljan sa motorom! :D

QM200GYB(A) ima vazdusno hladjenje, trenutno je nov oko 1450 e, ali moj savet je da potrazis neki polovan, mozes da ustedis bar 500e. ja sam se odusevio kako se ponasa i kako ide u voznji u dvoje.

 

 

 

 

Totalna rasprodaja Qingqi motocikala! MOTO-BERZA [2010-10-22]

 

Od ponedeljka 25.10.2010. u firmi Qingqi Motorcycle Center počinje TOTALNA rasprodaja modela Qingqi sa lagera. Iskoristite priliku i kupite motocikl po specijalnim cenama!

Ponuda modela:

 

- QM125-2D-1300 EURA

- QM125GY-B-1300 EURA

- QM200GY-B(A)-1300 EURA

- QM200GY-B-1300 EURA

- KACIGE JET 30 EURA

 

Količine su ograničene, moguć transport!

 

Za više informacija:

 

QINGQI MOTORCYCLE CENTER D.O.O

Ul. Milana Savića 21

21 000 Novi Sad

 

Tel: 021/504-859 ili 021/6-748-480

 

Mob: 061/136-77-99

 

RADNO VREME:

PONEDELJAK - PETAK: 08.30-17.00

SUBOTA: 08.30-13.00

NEDELJA: NERADNA

 

;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

tesko da ce njemu hteti da transportuju do jagodine, ali u svakom slucaju ako si zainteresovan pozovi ih.

nisam znao za ovu akciju, izvini za pogresnu informaciju :)

@woolf

hvala na ispravci :)

iako su na akciji, ja bih ipak ganjao neki polovan... mada naravno, zavisi sta tebi vise odgovara. ali u svakom slucaju neces pogresiti sa ovim motorom. i ja sam resio da ga kupim bas zbog ovih ljudi i svih ovih pozitivnih postova u vezi sa ovim modelom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

@ Nix

 

Koliko si ti platio tvoj motor i sa koliko si ga predjenih km uzeo ako nije tajna.. Ja se posteno plasim polovnih stvari jer imam losa iskustva..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mislim da se za ove novce isplati kupiti nov. Uglavnom nema problema sa odvrtanjem srafova i drugih gluposti karakteristicne za neke druge kineze zbog lose montaze, gde je bolje kupiiti polovan, jer se osim manje cifre eliminisu i te neprijatnosti koje je prethodni vlasnik vec obavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

@novi u ovom svetu

platio sam ga 800e a presao je 2500km... tako da je motor u sustini kao nov.

black ipak ima mnogo vise iskustva od mene. ja sam vlasnik doticnog tek 2-3 sedmice :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: EU
  • Motocikl: Sprint Pulser 200ccm

Qingqi QM200GY-B(A) je motor po mojoj meri definitivno(ja bi bio srecan ko malo dete kada bih ga posedovao:)) jedina stvar koja ce eventualno promeniti moje misljenje prilikom kupovine je nedostatak servisa u mojoj blizini sto bi me nateralo da se odlucim za Sprintov model sa opet rasirenom mrezom dilera ali po prici mnogih i oni su nepouzdani kad je nabavka delova u pitanju...

E sad pitanje za poznavaoce, koja je razlika izmedju Apola i Pulsera u mehanickom smislu? Mislim na gabarite, konstrukciju rama,paletu motora..? Jel sam citajuci forum uocio da se problem sa famoznim zadnjim amortizerom na Apolu ne spominje na Pulseru... I da li neko ima informacije o modelima za 2011 sezonu, konkretno Qingqi i Sprint u SM varijantama..

 

Hvala svima i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde ja da kazem svoje misljenje. Qingqija nisam vozio, samo sam sedeo na par komada. Apollo sam probao na kratko.

Apollo jednostavno izgleda predobro! Veci motor, lepsi, ram, plastike, nekako izgleda dobro i ozbiljno i sto bih dao veliki plus jesu gabariti i vodeno hladjenje, za mene odlican. Qingqi pristojno izgleda ali dosta manji i nije toliko lep. Apollo sasvim fino povlaci, qingqi nisam probao. Sto se tice ogibljenja za apollo su poznate boljke amortizeri koji brzo stradaju a i pretvrdi su! Qingqi ima bas veliki hod amortizera i bas su meki. Verovatno je malo nestabilniji u voznji ali je zato izuzetno udoban i odlicno bi upijao neravnine, koje kod nas na jugu nazalost ima puno. Pored amortizera ljudi su se zalili na zupcanike u masini, hladnjak, karburator, struja i jos dosta sitnica. Pored svih ovih problema ipak bih izabrao qingia koji se bas fino pokazao.

 

Na proslom sajmu motora sam jahao sve redom :) Ktm, sve modele. Mozda ce zvucati smesno ali sto se tice ogibljenja Qingqi je ostavio najbolji utisak! Kad sednem sabije se ohoho i ima jos vise od polovine hoda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Predjoh nocas nekih 250km, izmedju ostalog stari novosadski, bez razlike u odnosu na ostale puteve, brzine izmedju 90 i 120kmh. Na Apollu bi radije isao dvostrukim putem, nego tuda (doduse ja sam na Enduru on je jos malo meksi i malo je vece kratanje amortizera, ali ne u znatnoj meri).

Prednost tvrdog vesanja je u tome sto bolje drzi krivinu u ekstremnijoj voznji, ali u normalnoj voznji sa meksim vesanjem ides u krivinu bez razlike u odnosu na kvalitet puta, jer nema poskakivanja.

 

Sto se razlika tice, nema apsolutno niceg slicnog izmedju ova dva motora, osim sto pripadaju istoj klasi. Apollo je veci i impozantniji, ali komponente koje su "impozantnije", nisu svrsishodnije od Qingqi-jevih, a ostalo uglavnom bolje funkcionise na Q.

 

Vesanje je bolje, sediste udobnije, agregat jednostavniji i deluje kvalitetnije, a i bolje se ponasa u voznji. 50ccm vise na Apollu, se ne oseti po snazi, ali se oseti po buci i po vibracijama koji su izrazeniji. Sediste tvrdje, vesanje tvrdje i mislim da ne funkcionise bas najbolje.

 

Mislim da su na Apollu jedino malo bolje kocnice, ako se poredi sa Qingqi-jem sa dobosom pozadi (ima i serija sa diskom).

 

I kad si vec spomenu mrezu dilera/servisa, ako kupis Q. neces se sa njima cesto sretati, a delovi idu od Sprint pulsera (99% isti motor). Inace sve dolazi od uvoznika, razlika je u tome da li ces ti poruciti kurirskom sluzbom, ili ces pazariti deo preko dilera, koji ce poruciti na isti nacin, jedino sto mozda oni ne naplate transport (ali opet zavisi da li i koliko menjaju cenu, ili se drze oficijelnog cenovnika).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Vidim da se povela večita dilema po stoti put Qingy gy ili Apolllo

 

Momci Bogda i Black su ti dosta dobro i realno objasnili a ja bih dodao uzmi Qingqi ali ako nisi visok više od 185cm.

Naravno iako vozim apolla(vozio sam oba motora) savetujem te da uzmeš qingqi-a iz jednostavnog razloga...bolji je i kompletniji proizvod-jednostavniji-bolje izbalansiran u vožnji i sam agregat je nekako bolje uštimovan.

 

Apollo osim izgleda i svoje robusnosti na prvi pogled nepruža ništa više osim možda tog sirovog uzbudjenja u samoj vožnji i postojanja kurble koju qingqi nema,mnogo sitnica kod apolla nije uradjeno kako treba šrafovi će se odvrtati od silnih vibracija,zezaće te struja gotovo sigurno(sitnice tipa automt migavaca itd),karb nije fabrički dobro uštimovan,ogibljenje je pretvrdo mada se navkineš,hoće da te zbaci ako kočiš naglo traži prilično iskusnog vozača.

 

Kod qigqi-a svega toga nema bar moj drugar koji je vozio dotičnu spravu nije imao.Motor se vozi kao balerina bolji i lakši za upravljanje od apolla zbog drugačijeg položaja viljuške i mekšeg ogibljenja.

 

Sve u svemu ako si konformista uzmi Qingqi-a ako voliš sedište tvrdo kao drvena klupa buku,vibracije ali i neopisiv adrenalin u vožnji uz odvrtanje šrafova i ostale sitnice koje se sredjuju u principu lako onda Apollo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja