Jump to content

Moto Zajednica

heckenschutze MZ - pitanja

Recommended Posts

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Alo, Picaso, ti se vozis lokalno, prosecnom brzinom od 40km/h, :zvizduk: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ja bre ne znam sta vi radite, te se gadjate sa tim ciframa... Ja iako imam difuzor sa 5l predjem blizu 120-140 km-a u zavisnosti dal' je brdo ili ravnica...!?

U Sm. Palanku sam sipao za 600 dinzi = 4.58l presao 60-tak km-a tam' i ovam' i to dok mi je bio zapusen izduv, znaci motor se mucio svih 60-tak km... Juce gledao na cajger presao sam 122 km dopunio ponovo za 600 dindzi ali nije moglo da stane pa mi je sipao za 550 din...znaci potrosio manje od 4.58 l na 122 km-a!!

Ti bre "snajper" :) poslusaj ovog starog pa zameni lancanik, stavi kako pise u manualu i "mirna Backa" :moto3: :moto3:

To je taj prosek ali kazem ipak se vise vozis po gradu, 30-40km/h!! Da se spustimo do Nis tako negde oko 122km ima, pa da vidimo koliko ces potrositi?? Niz auto - put, prosecna 100-110km/h ? :neznam:

Ispraznis rezervoar i sipas 5 litara pa 'ajd u avanturu !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 105 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: mz ts 251\1

Velika je razlika izmedju etz 250 i ts 250/1 kakve Misa,ja i jos neki ovde vozimo.

Ako je neko od starijih posedovao oba onda zna o cemu pricam :aha:

A razlika je najvise u potrosnji :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

danas treci dan zaredom guram motor kuci posle posla...ovog puta pukla sajla gasa -.- jebemti mrtve sitnice koje zagorcavaju zivot :(

 

 

 

 

meni trosi mnogo zbog lose iglice karburatora...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

namestio sam to...i javlja se jos jean mrtvi problem...negde se neke zice spajaju...i puni tek od 2000.a normalnim radom mi puni od 900-1000 ...jebemti ovolike zice ufffffffffffffffff :(

 

NE SERI! 1nanana.gif MZ puni preko 1500 1zdravo.gif moj radi na leru sija lampica tj radi na 1000 kada se zagreje.. to je normalno!!

 

Procitaj fabricko uputsvo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

kod mene cim dostigne 1000 gasi lampicu i puni...sad je druga stvar...Djenka mi namestio...gasi lampicu na 1000 ali kao da opet ne daje doivoljno struje...ranije na ler od 1300obrtaja je radilo svetlo i migavac normalno...sad migavac nece da radi kad je svetlo upaljeno a ni sirena

 

a pokazuje kao da puni...jebeni regler i prastara elektronika

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

kod mene cim dostigne 1000 gasi lampicu i puni...sad je druga stvar...Djenka mi namestio...gasi lampicu na 1000 ali kao da opet ne daje doivoljno struje...ranije na ler od 1300obrtaja je radilo svetlo i migavac normalno...sad migavac nece da radi kad je svetlo upaljeno a ni sirena

 

a pokazuje kao da puni...jebeni regler i prastara elektronika

 

 

 

 

 

 

eeeeeeeeeeeeeeeee bre.... mz na ler tj ispod 1200 obrtaja ne puni tako da vuce struju iz akumuatora dzabe kupujes regler elektronski puni tek od 1300 obrtaja..

 

Kupi akumulator co covek i gotovo.. ;)1zdravo.gif dzabe ces kupiti regler.. i jos nesto

 

 

Porocitaj fabricko uputstvo!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

ma citao sam.,..ali pre ovog sto se desilo..na leru mi je radilo SVE , akumulator mi pozajmio Djenka...i akumulator je solidan,fino drzi struju... :takoje: hvala mu...

 

 

 

 

jebem li ga,...planiram iovako da kupim komplet save elektronsko i regler i paljenje... :moto3:

 

 

 

 

kad sam tomosu kupio elektronsko 12v90w bukvalno je bio nopv motor,.,..nikad nije vise pucao,drndao,nisam imao potrebu da stelujem itd...svecicu f100 sam vozio dok elektroda nije nestala...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

valja bitne sajle imati u rezervi.. kao sajla gasa i kvacila.. 0takoje.gif

 

Rezevne sajle se smotaju i posto se skine socivo fara, stave u kuciste i vrati se far.To je stari trik koji je bio omiljen kod starih MZ-jasea. U ova vremena, posto kupis sajle, pod obavezno je da ih probas da li su duzine dobre posto u vecini puta nisu bas najbolje napravljene.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

interesantni pokusaji popravke, podseca me na mlade dane kada sam i ja takode pokusavao da to cudo od struje dovedem do nekog normalnog rada ali sve je bilo bezuspesno, kada citam ove pokusaje popravke slatko se nasmejem :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

interesantni pokusaji popravke, podseca me na mlade dane kada sam i ja takode pokusavao da to cudo od struje dovedem do nekog normalnog rada ali sve je bilo bezuspesno, kada citam ove pokusaje popravke slatko se nasmejem :moto3:

 

Da vidiš Peco i meni bilo smešno kad si dao onolike pare za paljenje i amortizere.Ne smešno zbog tebe nego zbog mene,jer vidim kako ljudi normalno žive i mogu sebi da priušte zadovoljstvo.Deset plata po 230 evra sam od firme naplatio preko suda a ovih zadnjih 12 neznam kako ću naplatiti jer je firma od juče u stečaju.

Kad se siromah ženi,bubanj se pocepa!

Sreća pa sam na vreme prodao moj krš od yuga,pa će valjda stići te pare za popravku MZ-a.

I reši već jednom da dođeš na neki skup u Srbiju inače ćemo mi da dođemo u Beč :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

ma citao sam.,..ali pre ovog sto se desilo..na leru mi je radilo SVE ,

 

 

 

Pa zato ti i riknula baterija... 1lol.gif ko jos pali sve potrosace struje na leru?? sem kad stojis na semaforu.... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

cak i kada sam imao losu gel bateriju,gde je imao dovoljno struje da upali,cim krene da radi on daje struju da moze istovremeno da radi svetlo,migavci i sirena...a sad nije bas tako...zato uskoro uzimam komplet elektroniku...zajedno sa reglerom

 

:care:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Urose, kupi elektronski regler on je nastelovan na 1300 cini mise, i to je to, nemas sta da brines! :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

Urose, kupi elektronski regler on je nastelovan na 1300 cini mise, i to je to, nemas sta da brines! :takoje:

hocu,prvo to..a kasnije kako finansije ozvole,narucicu i elektronsko paljenje...stavis i ne mislis...kad imas elektroniku mnogo manje se i svecica kvari jer daje ravnomernu struju

 

:moto3:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Urose, kupi elektronski regler on je nastelovan na 1300 cini mise, i to je to, nemas sta da brines! :takoje:

 

bre Mihac OD 1300(sto znaci puni od tih obrtaja) pa navise na 1300 imas 12v jel tako tebi je ler na 1300... 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Urose, kupi elektronski regler on je nastelovan na 1300 cini mise, i to je to, nemas sta da brines! :takoje:

hocu,prvo to..a kasnije kako finansije ozvole,narucicu i elektronsko paljenje...stavis i ne mislis...kad imas elektroniku mnogo manje se i svecica kvari jer daje ravnomernu struju

 

:moto3:

 

 

 

 

300e 1zvizduk.gif ili tranzistorsko.. Madjarsko... ili rumunsko 20e.. (nemas platine i kondenzator) 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

gde da nadjem rumunsko?...prvo moram regler...

 

hahahhahahahhahaha ti si ne dokazan covek!!! lepo napisah da ovaj elektronski regler puni tek od 1300, Treba ler da ti bude na 1300 i tad ne sija lampica, a na 1200 ili 1100 ili 1000 sija lampica pitaj Mihca... 1zdravo.gif

 

 

A za rumunsko videcemo sa rumunima ali tek za iduci MZ skup da ponesu par komada... 0takoje.gif

I rumunsko zamenjuje samo platine i kondenzator, sve ostalo ostaje isto!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja