Jump to content

Moto Zajednica

heckenschutze MZ - pitanja

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

auuuuuu...danas sam probao na otvorenom putu sa djenkinim rezonantnim...auuu aktastrofa.....za 25km mi potrosio skoro 2 i po litra benzina...u 5. brzinu nece da ubrzava...xD ....otvorio sam stari auspuh,i sredio ga...probacu sa njim. sutra

 

e kad diras originalno, Postajem vodovit!! predvidjam da ces kupiti nov auspuh, ili jos bolje imam ovde u komsiluku polovan do 251(kraci) za 15e.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

auuuuuu...danas sam probao na otvorenom putu sa djenkinim rezonantnim...auuu aktastrofa.....za 25km mi potrosio skoro 2 i po litra benzina...u 5. brzinu nece da ubrzava...xD ....otvorio sam stari auspuh,i sredio ga...probacu sa njim. sutra

 

e kad diras originalno, Postajem vodovit!! predvidjam da ces kupiti nov auspuh, ili jos bolje imam ovde u komsiluku polovan do 251(kraci) za 15e.. 1zdravo.gif

sumi zainteresovan sam,ali platu primam tek 6.jula...nazalost moracu djenki da vratim njegov,jer je stvarno preslabo za moj motor,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Evo javio mi se Tockic hoce amortizere za 125 ticu, pa i tebi auspuh, pa podelim gorivo na vas dvoje svako po 250din. :D

Jbg, nisam arapski princ.. :)

 

Da napomenem auspuh ima pozadi na cepu 5 rupica 5mm (kao bolje da ide). Daj sliku tvog pa da tikazem priblizno stanje.

 

Za rezonu moras prestelujes karburator, i da vozis 3,4 i 5 iznad 3000 obrtaja ako hoces da ti motor idee.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

i ponovo da zahvalim Đenki za lulu!!! resio me onog udubljenja na luli i sad je eMZa mnogo elasticnija ispod 3000 obrtaja.. 0takoje.gif

 

A da skratio sam ausouh ya 10cm(imao sam dodatu cevku 25cm na standardu rezonu) 1lol.gif1lol.gif

 

To krivo pozadi sad je nosac auspuha, napred nemam nije mogao da stane..0tuzan.gif1lol.gif

post-7918-0-93989800-1308940730_thumb.jpeg

post-7918-0-37983700-1308940752_thumb.jpeg

post-7918-0-48325500-1308940754_thumb.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

moj originalni auspuh je prepravljan iznutra,pravljen prigusivac,ali ima snage na niskim,i isao sam oko 130...prefarban je u crno,secen i varen...ispod farbe je i dalje hrom

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Al ste se vas dvojica našli :lol: :lol: :lol:

Vozite crne MZ-ejce,još sa maskama,još ste navikli da vam se auspusi deru,pa red bi bio i da vam potrošnja ista :lol: :lol: :lol:

Jel se vi vozite i radite još ponešto ili samo merite potrošnju na svaka 20 kilometara :lol:

Ja sam celu sedmicu proveo u mojoj takozvanoj garaži i evo danas sam konačno završio,sad ću lepo da sedim pored prozora i da gledam kako pada kiša :lol:

Šumi,mogo si bar malo da obrusiš lulu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Mene potrosnja NE ZANIMA! Dobro je da sam uspeo sredim emzu da ide, jebala vas potrosnja pojebah ispravan motor! :D nego meni se uopste ne dere auspuh koliko zna da se dere! Kosiša izgled lule vazno je da ima manje čađi od moje i nije zveknuta.. Kao sto rece Misa ko o cemu mi o potrosnji... Naj jednostavnije! MZ Trosi vise kad sipas manje :D jbg nema se para, stekam za avgust septembar pa pravim turu od 1200-1500km, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

I Đenka! Meni MZ nije CRN! Nego plav ;)

Nego nikako da razumem ove malo potrošace sto ne dodju do mene sta je 150-200km.. :D

 

I jos nesto meni trosi 1l do prodavnice! (1km) :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 444 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Honda CBR 1000 f

I Đenka! Meni MZ nije CRN! Nego plav ;)

Nego nikako da razumem ove malo potrošace sto ne dodju do mene sta je 150-200km.. :D

 

I jos nesto meni trosi 1l do prodavnice! (1km) :D

 

Pa da si nas zvao mozda bi i dosli. Ovako nepozvani u goste neidemo a bez prasici za docek necemo da pricamo!:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

I Đenka! Meni MZ nije CRN! Nego plav ;)

Nego nikako da razumem ove malo potrošace sto ne dodju do mene sta je 150-200km.. :D

 

I jos nesto meni trosi 1l do prodavnice! (1km) :D

 

Pa da si nas zvao mozda bi i dosli. Ovako nepozvani u goste neidemo a bez prasici za docek necemo da pricamo!:)

 

Obavezno!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pretpostavljam da je moj motor potrosio tako puno iz razloga,sto je djenkin auspuh zatvoren,pa mu je tebalo vise goriva da malo da snagu...sad cud a vidim,idem u Knjazevac danas

 

 

 

 

Naj gluplja teorija do sad!! 1zdravo.gif

(izvini ali tako je) 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Naj gluplja teorija do sad!! 1zdravo.gif

(izvini ali tako je) 1lol.gif

[/quote

Postao je naucnik :dobar:

Inace staro je pravilo da je najbolji fabricki auspuh!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Naj gluplja teorija do sad!! 1zdravo.gif

(izvini ali tako je) 1lol.gif

[/quote

Postao je naucnik :dobar:

Inace staro je pravilo da je najbolji fabricki auspuh!

 

o daaaaaaaa!!!!!

 

Đenkin fabricki auspuh je odlican, samo sto je nov, od 251, verovatno i zapusen, King je nekad imao tih problema sa auspuhom..

 

A to do potrosnej najveca glupost koju sam cuo!! Poznato je da otvoren auapuh(rezona) trosi!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Svi ste u pravu :zdravo:

Moj originalni auspuh jeste od 251 i jeste zapušen :nanana:

Hackenscutzeu sa pozajmio Tora auspuh ali bez mrežice i on je ubacio šta je prvo našao,a našao je aluminijumsku cev i na njoj izbušio puno rupa,samo je pogrešio što nije našao širu cev,ova što je stavio ima prečnik 18 ili 19 milimetara (mereno metrom).

Pogledali smo njegovu svećicu i nije mnogo ni masna ni garava ali nije baš ni boje peska i navoj na svećici je skroz suv i crn. :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Molim Vas nemojte o auspuhu...jos su mi sveze uspomene na nedavnu muku :zvizduk:

 

Ne mora da znaci da sa zapusenim auspuhom trosi manje...dok sam muku mucio sa mojim auspuhom primetio sam da prilikom turiranja izbacuje benzin kroz usis!!!!!

Tako da...original auspuh je original, pod uslovom da je cist!!Kakve rezone i ostale zajebancije!

Izduvni sistem kod MZ je nesto sto je savrseno (ne bi ga "krali" Japanci da nije tako)!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova

logicki,ako smo svi u pravu,nema gresaka...a ustvari mnogo je gresaka...xD lol...salim se...elem,bio sam do Knjazevca,i vratio se sad,oplodio jednu malu sinoc na MZ-u,i ukupno presao tacno 100km...i potrosio 5l .....tako da moram da zakljucim...masina mi trosi 5l na 100km i shlus...a morao sam da se vratim jer mi oteko mrtvi zub...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

..dok sam muku mucio sa mojim auspuhom primetio sam da prilikom turiranja izbacuje benzin kroz usis!!!!!

 

to je normalno.. 1zdravo.gif kod svakog mz-a ima bezina u kutiji usisa 1zdravo.gif jer kod njega deo bezina vrati nazad kad pocne ponovno sabijanje... (nema red ventili(nepovratni)) onda bi radio kao zmaj.. 0staa2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Dvotakne masine se svode na mnogo matematike i to pod uslovom da se zna sta se hoce a onda dobar majstor kiji ce te proracune da sprovede u delo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Dvotakne masine se svode na mnogo matematike i to pod uslovom da se zna sta se hoce a onda dobar majstor kiji ce te proracune da sprovede u delo

 

0takoje.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

Dvotakne masine se svode na mnogo matematike i to pod uslovom da se zna sta se hoce a onda dobar majstor kiji ce te proracune da sprovede u delo

 

to ja pokusavam da objasnim tockicu na njegovoj temi o etz 125, ali ne vredi. resio covek da spusta glavu i kraj :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja