Jump to content

Moto Zajednica

Pozeraj po Srbiji

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd

Moja glava nije za fakultet ali je ja cuvam

Ali ja ne bi nikoga terao ni zakonski da nosi kacigu.Ako smatra da mu ne treba,ne mora da je stavlja na glavu ali kad padne sam sebi da plati lecenje i to po trzisnim cenama.Pa kad prvom za lecenje od 2-3 meseca sastave racun za bolnicko lecenje i kad mu ode gajba za to,nikom nece pasti na pamet se pravi mangup

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

pojas nesluzi samo da greje ledja..

pojas sluzi da se ne rastresu unutrasnji organi,:takoje:

i nama bucmastijima da drzi salo da lepse izgledamo :nanana:

a kaciga sluzi da sacuva glavu,i u voznji i nedaj boze pri padu, najgori su mi oni sto nose kacigu na volanu i voze se voze,gutaju bube,trpe udare raznorazih buba osa pcela po licu,direktan udar nekad hladnijeg vazduha direkt u sinuse, i u oci naravno,,,nije nju neko za badava smislio...:care:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

pojas nesluzi samo da greje ledja..

pojas sluzi da se ne rastresu unutrasnji organi,:takoje:

i nama bucmastijima da drzi salo da lepse izgledamo :nanana:

a kaciga sluzi da sacuva glavu,i u voznji i nedaj boze pri padu, najgori su mi oni sto nose kacigu na volanu i voze se voze,gutaju bube,trpe udare raznorazih buba osa pcela po licu,direktan udar nekad hladnijeg vazduha direkt u sinuse, i u oci naravno,,,nije nju neko za badava smislio...:care:

 

 

bas to rekoh ali ovi mrsavi izgleda nemaju tih problema :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Da policija radi svojh posao sve bi bilo drugacije. >:(

Koda nas vecina vozi motor da bude vidjena.Svugde u svetu je normalno da imas kacigu na glavi,osim kod nas u Srbiji :tras1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Loznica-Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ1

potpuno podrzavam nosenje sve opreme u gradu, skoro sam par puta isao na malo duzi put, par puta su mi uleteli u makazice i to je to otprilike, ali cim sam se vratio u bg, odmah su poceli da me gadjaju i za malo par puta da me skinu sa motora...

ja nosim stalno kacigu, jaknu i rukavice. kornjacu povremeno stavim. da se ima vise opreme sigurno bih nosio i ostalo... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

evo sad ispred caribica na slaviji, klasika, ninja zx6, crna (nego kakvu drugo), tip sa moto jaknom (nabudzheno), nike patike goli zglobovi na nogama i naravno kaciga na rezervoaru. ukupno 5 motora, na jednom tip sa kacigom i devojkom nazad gole glave, trechi motor: tip ima kacigu ali na laktu. 4 i 5 nisam ni gledao, nije imalo smisla...

sve uz zvukove turiranja dok se okrechu ispred caribica. da ne bude zabune, nisu tek seli nego su dojurili tu i izokretali se, pa punim gasom nekuda...

i posle:"on je bio divno dete, uvek se javi sa dobar dan, ne bi ni mrava zgazio, itd itd..." ali glup ko #&%^$!!

 

ali bitno da su ljudi u full opremi smeshni po gradu... :lud:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki M 800 Z - Intruder "custom"

Ne vozim R-a,ja i moje kruzerče se vozimo 50-60 km na sat po gradu za njega neznam ali ja mrzim kacigu..Sve ste vi u pravu i čuva glavu i lakat i dupe ali filinga nema ,ko da se vozim u kolima ! Vi, a pod vi mislim na sve koji ne voze kruzere i R-ove nosite svoju opremu i kacige,pustite nas da uživamo u našem načinu života i vožnje.Ja ne divljam,ali volim da vidim kad ga neki baja pusti na zadnji točak.Mnogi od vas starih bajkera nosi ono šlemče iz Louisa,čemu ono služi,vama ili policiji.Hteo bih da pitam gospodu forumaše "A šta bi sa onim vetar u kosi" ?!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e

u cacku pun grad plavusica sa sjajem na usnama i rejbankama na ocima koje se sa crnokosim drugaricama vozaju skuterima po gradu i ljutih bajkera na R-ovima koji sa ful geliranom frizuricom, takodje rejbankama na ocima u majicama, bez rukavica i u fensi farmericama i patikama se vozaju kroz centar

 

necu da lazem, ima dosta i onih koji nose kacige, sto zbog murije, sto zbog sebe, ali situacija je ja mislim 50/50

Slazem se, narocito po pitanju klinki (kako da bude lepa sa kacigom? :D ), a i opasni momci na R-ovima, oni voze te motore upravo da bi ih klinke videle, pa ne mogu da stave kacigu, kvari im posao!

Najbolja fora je kad klinci, a i matorci sednu na skutere (ili sta ko ima) i svtave nose na glavu, a pri tom ih ne vezu, ne daj boze da padne isto mu je kao da nema kacigu! A misli da je zajebao policiju... :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 550 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: Nemam ništa :(

nemojte tako ljudi što ste svi na kraj srca, svi mi znamo biti pametni i popovati drugima al ajmo malo realno svako od nas uživa otići u neku divljinu skinuti kacigu i poterati malo da se oseti merak neki ili vetar u kosi,svako od nas kad uđe u grad neki a na proputovanju je lepo mu kad skine kacigu pa ide kroz grad 30 na sat em se odmori em uživa,svi osuđujete R-motore nemojte tako ima i tu normalnih ljudi a malo što poziraju pa bože moj lepi su i treba da poziraju niko ne kaže e onaj sa klx-om ide na točku 5km to nikom ništa ili onaj sa xt vozi 30km na točku to je onda sve ok,nemojte da se prepucavate nego svi nešto volimo,a o ukusima netreba pričati.

I hvala bogu što nismo svi isti bilo bi nam dosadno :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

"ja sam motor kupio da se lakše oženim, kako će devojke da me vide, kad imam to na glavu"

 

teshko mi je da prihvatim da smo do te mere retardiran narod, izgleda da jesmo, nije da generalizujem ali opet, ovde mozhe da se primeni "chast izuzecima"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: ktm duke 690

Ne vozim R-a,ja i moje kruzerče se vozimo 50-60 km na sat po gradu za njega neznam ali ja mrzim kacigu..Sve ste vi u pravu i čuva glavu i lakat i dupe ali filinga nema ,ko da se vozim u kolima ! Vi, a pod vi mislim na sve koji ne voze kruzere i R-ove nosite svoju opremu i kacige,pustite nas da uživamo u našem načinu života i vožnje.Ja ne divljam,ali volim da vidim kad ga neki baja pusti na zadnji točak.Mnogi od vas starih bajkera nosi ono šlemče iz Louisa,čemu ono služi,vama ili policiji.Hteo bih da pitam gospodu forumaše "A šta bi sa onim vetar u kosi" ?!

 

Pogrešio si nešto ovde se priča o korišćenju kacige dok si na motoru a ne dok voziš neudobni autobus.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1041 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

A kako ce tek te klinke i fensi momci lepi da budu kad ljosnu o asfalt i malko progule facu i razmazu taj isti sjaj sa usana o neki ivicnjak.... ja od kako sam imao udes, kacigu stavljam uvek kad sednem na motor, imao sam kontrolisano proklizavanje, racunao sam da mi je bolje da otklizem ka autu koji me je iseko, fala bogu nije mi bilo nista, ali sam tek ujutru video na zadnjoj desnoj strani temena na kacigi tragove grabanja, e da tad nisam imao kacigu sad ne bi imao kosu na tom mestu u najbolju ruku

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Danas pokosene livade mirisu, priroda se budi u najvece, mirise na sve strane, vreme idealno, a ja jezdim bez kacige sa vetrom u kosi, miliiiiiiiiiinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :)1nanana.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

.Sve ste vi u pravu i čuva glavu i lakat i dupe ali filinga nema ,ko da se vozim u kolima !

 

Gazda,kupi neku jeftiniju kacigu koja duva na sve strane...i eto ti i zastite i vetra u kosi :moto3:

 

P.S. ako izuzmemo ljubljenje asfalta,najvise mi smetaju musice i ostale letece gamadi >:(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

 

 

P.S. ako izuzmemo ljubljenje asfalta,najvise mi smetaju musice i ostale letece gamadi >:(

 

Pa to ti je najjeftiniji fast food!!! 1lol.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: Sankt Kanzian
  • Motocikl: Ktm 990 Superduke R

Ja hteo-nehteo moram da nosim kacigu, jer bo imam uši kao blatobrani od bube <_< i ako vozim bez kacige, dva dana mi zuji glava a uši briiideeee u pm. A i motor mi ide 50kmh manje, a onog iza mene hvata turbulencija :lol: :lol:

 

Šalu na stranu (ali nije šala, stvarno sam klempav <_< <_< ) treba nositi opremu, mi koji smo nekad negde oplembačili, i posle toga videli kako kaciga,jakna,pantalone,rukavice izgledaju :stabre: ...e onda kažemo, majko mila :staa2: :staa2: :staa2: , šta bi bilo da nisam nosio...NOSITE OPREMU...barem ono najosnovnije, dobra je to stvar :takoje: .

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Danas pokosene livade mirisu, priroda se budi u najvece, mirise na sve strane, vreme idealno, a ja jezdim bez kacige sa vetrom u kosi

 

Ja sam nosio kacigu, ali to nema veze, hteo sam da se nadovežem na ovo "livade mirišu". U mom kraju miriše bagrem tako dobro, da pod hitno moram da ponovim vožnju prekosutra, obzirom da će sutra kiša. Konkretno, deonica između Kličevca i Rama (tamo gde ide skela za Banat), raj na zemlji, a posle u Ram na somovinu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ma i ja sam nosio kacigu, zaebavam se :) Toliko sam navikao na nju da mi je prosto neprijatno da vozim motor bez kacige, kao da sam go, bez zezanja.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Davno je neko ovde napisao ...'' Voznja motora bez kacige je isto sto i seksualni odnos sa prostitukom

iz Somalije , bez kondoma ! '' :aha:

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

U zavisnosti od toga kakav motor, gde i kako se vozi, kaciga je više ili manje potrebna. Kad neko kaže da ne voli voziti bez kacige, kao da mi kaže da voli uvek s kondomom. Sve je to OK ako je čovek svestan rizika i tako se odnosi.

 

Vidim neko pljuje po liku koji je kupio motor da se oženi. Ne znam za ženidbu, ali kada te devojka vidi u dobrim kolima, ili na lepom motoru, često u startu imaš bolju početnu poziciju (ako izuzmem one kod kojih je tada stvar gotova). Nije to za potcenjivanje, pogotovo ako te zanima ono pre ženidbe. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja