Jump to content

Moto Zajednica

"Put kojim se redje ide"

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Neka ste Vi ok, sve se ostalo da srediti. Znači ovaj put otpada kao solucija, kada je sledeća izvidnica?

 

Ovaj put je perverzija, samo da se malo prosusi....ili da stavimo malo ozbiljnije gume na motore i smrsamo po 20kg svi... :)

ajde sto morate vi po 20 to i nije tako obavezno ali vam motori moraju bar po 100kg da smrsaju.

 

plus kola, plus prikolica, plus cisterna goriva, ulje, klipovi i radilice i sve ostalo shto ide uz pun cross... jbg, sve ima svoje pluseve i minuse... udobnije je andjati 100kg kroz potoke itd, lepshe je na dva cilindra preci 200-400km do tih potoka... i jedini servis je spiranje blata s' vremena na vreme... :) ali da, ovi tereni su primerniji lakim motorima shto ne znachi da ovi veliki ne mogu da prodju, samo im treba vishe vremena i znoja...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Neka ste Vi ok, sve se ostalo da srediti. Znači ovaj put otpada kao solucija, kada je sledeća izvidnica?

 

Ovaj put je perverzija, samo da se malo prosusi....ili da stavimo malo ozbiljnije gume na motore i smrsamo po 20kg svi... :)

ajde sto morate vi po 20 to i nije tako obavezno ali vam motori moraju bar po 100kg da smrsaju.

 

plus kola, plus prikolica, plus cisterna goriva, ulje, klipovi i radilice i sve ostalo shto ide uz pun cross... jbg, sve ima svoje pluseve i minuse... udobnije je andjati 100kg kroz potoke itd, lepshe je na dva cilindra preci 200-400km do tih potoka... i jedini servis je spiranje blata s' vremena na vreme... :) ali da, ovi tereni su primerniji lakim motorima shto ne znachi da ovi veliki ne mogu da prodju, samo im treba vishe vremena i znoja...

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Što teže to bolje , pa to je jedan od bitnijih razloga zašto vozim-o ofroad . Najbitnije je da nema povrijeđenih i veće štete .Ako je dobra ekipa i zezanje đe ćeš bolje od toga i takve vožnje se pamte. Prošle godine na planini Bjelasici , jun mjesec, drugar i ja smo se zaglavili u jednom smetu. Odluka je pala nema nazad nego se spuštamo niz jednu strminu .OSAM sati smo se spuštali tih 300 m i na kreaju da nisu sa druge strane došli drugari sa džipom , lopatama i konopcima ostadosmo da spavamo pored motora na preko 2000mnv. To se pamti i ja bi tako volio svaki treći dan dok je ovaj drugar zbog toga prešao na drugu klasu motora koji ne mogu van asfalta . Živjeli i poz od mrzitelja asfalta :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

He, he.. iskusno si to rekao.. "svaki treci dan" :D

 

Toliko otprilike treba da dodjes sebi posle ovakvih avantura..

 

Bogatiji smo za iskustvo, a osim sto odavno ne verujemo zenama koje lazu, vise ne verujemo ni uniformisanim cros vozacima testera od 100kg :lol:

 

"malo teze" znaci skoro nemoguce.. moze, ali uz pomoc jos cetri konja sa strane..

Vozaci kravetina su ipak turisticki konzumenti enduro fazona.. dok prikoilica i testera spadaju u krajnji ekstremizam motociklizma..

 

Takodje neadekvatna guma predstavlja veliko maltretiranje vozaca i ekipe..

 

Nama sve to nije toliko bitno.. bitno je da se andja.. zeza i druzi.. vreme nam niko ne meri.. osim kad te cekaju od 6 do 1 uvece.. a pritom niko nije dostupan..

Isekli smo mnogo drugare koji su nas cekali u Kosjeri.. i do jedno 11 nisu pojma imali sta je s nama..

 

Avantura za mene jos nije gotova.. predstoji drugi deo serijala "izvlacenja redova Tenerana"

 

Za dan dva cu otici i ako se prosusilo isterati do asfalta, ili angazovati traktor ili konjove..

Ko hoce moze samnom, icicu ili kolima ili sa nekoliko motora.. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Eh, ja sam mislio da niste toliko naivni kad vas se docepao krosista na 100 kila motorina ispod sebe, kad tamo...:neznam:

 

Sreca tvoja Vlajko i sreca svih ostalih da neko nije nagrabusio fizicki u svom tom tumbanju i akanju. Od sad pamet u glavu, ne verujte kroserima :D i akajte se po umerenim off-ovima ili kupujte kros.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kepo, da saljem Shauma Rauma gel za isceljenje rana? :D

 

ima propolisa u sebi i jos kojecega..

 

p.s. Marko Dj... javi se..reci nesto :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Znači ovaj put otpada kao solucija

 

Kako mislish otpada? Ovo je markirano kao "crna staza" za najokorelije 0takoje.gif

 

E sad sto su morali da ga markiraju neki tamo sa "golfovima dvojkama" starim 20 godina od 230 kila jebi ga ..

Nas su ucili da cutimo i vozimo 1zvizduk.gif:D1nanana.gif

 

 

 

P.S. a, da, dogovorili smo se da kolektivno skupimo kintu i kupimo Marku Djurovicu josh jedan cilindar ..

 

Konacno je ukapirao 0takoje.gif1moto3.gif1aha.gif1jezik.gif1jezik.gif1jezik.gif

 

 

cackanje.gif:D

 

necu bre dva cilindra ;):P. Ocu samo motor od 50 kila manje ;).

 

A Marko sad kupuje bajs, pa svaki dan na posao bajsom ili peske, pa malo treninzi, pa da vas vidim sledeci put dvocilindrasi :D. I steroide cu nadjem ako treba ;).

Inace sam imao napad hipoglikemije, zbog napora i zbog toga jer sam preskocio dorucak. Veoma ruzan osecaj, a i opasno moze bude.

Hvala svim drugarima na pomoci i na dobrom druzenju :D, kad se odmorimo pa opet ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

To su braca, junak do junaka,

endurasi, rodila ih majka.

 

Jesu junaci, nema šta, čim se nisu kolektivno samoubili kada su videli gde si ih odveo. Brate, ipak su to krmače od 200+ kg. Imaj to u vidu ako sledeći put budeš vodio turu sa "teškašima". Imao si sreće što su sa tobom bili sve iskusni vozači. Da si poveo početnike, nosio bi nekog od njih na duši, garantujem. Nije mi jasno kako nisi razmišljao o tome?!?

 

Ne, zaista ne želim da zvučim kao čangrizava baba Živana, koja propagira "sejf drajving", ali kada sam malo bolje izanalizirao snimke, mogu samo da vam kažem da NISTE NORMALNI. Što je mnogo-mnogo je za ove teške motore. Ja bih se valjda i vratio nazad, ne znam.... Pa nek moj bude najkraći u ekipi, baš me briga. Ne, nisam sisa i kukavica, ali braćo, pamet u glavu. Sva sreća da je najgori peh bio izbušene gume i tenera u ambisu. Mogao je i Vlajko zajedno sa tenerom da završi u materini. A i neko od vas. Jedno je zdrava zajebancija i lepi, normalni offroad tereni za naše motore. Neka vala i blata. Volim i ja da se ukaljam ko svinjče. Neka vala i nagiba. Neka vala i makadama, trave, kamenja, livada u kojima vrebaju grane i rupčage zarasle u travu. Neka vala i dubokog peska, do lanca. Neka vala i forsiranja potoka. Neka vala SVEGA, ali ovoga gde ste sada bili, motorima od 200+ kila: NE!

 

Eto, pljunite me, ali sam morao da vam kažem šta mislim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

da je u pitanju polovina jula i sve je suvo, bilo bi teško ali izvodljivo, ali definitivno meni prija više km u vožnji. Eto probali i videli da može, što je više pohvala svim vozačima nego mogućnostima motora... ipak 250kg je 250kg ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Popsy, niko ne kaže da ne može. Može i prst u oko, ali boli :D

Stvar je u tome da ova vožnja nije uopšte bila naivna. Tu je mogao neko komotno ostati bez glave ili makar trajno obogaljen. Sva sreća da se završilo kako se završilo.... To su rizici koje ste nepotebno imali. Znaš i sam da sam, bar ja, ludak kao i ti. Ali priznaj da ste ovog puta ipak preterali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E ovaj Jager je prava baba Zivana 1lol.gif Niste valjda svi odustali od ovog puta, sa kim cu ja da se vozim tamo ?

 

Bez sve sale, Jager mislim da preterujes.Verovatnoca da je neko mogao da nastrada i obogalji se je ista, ako ne i manja kao na asfaltnom putu kojim su dosli do tamo. Ja za sve ove godine nisam cuo da se neko obogaljio i nastradao na ofroadu, a gledaj crnu hroniku, na asfaltu obaraju motore svakodnevno, cesto sa tragicnim posledicama.

 

Sem toga niko od vas nije mali, svako je mogao da se okrene i kaze "ja ovde necu da vozim, opasno je"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Uze mi reci iz tastature.. pa bre opasnije je vozati se po Beogradu nego po bilo kom ofu..

 

a sto svaki dan neko pogine, niko nas ne bije po usima da sednemo na dva tocka.. :moto3:

 

Kad bi stalno sedeo kod kuce sigurno se nikad ne bi slomio.. ali i tu moze biti smrtonosna kora od banane ili vec ...

 

Jager, to je ona ista tura od 15 januara.. samo uz malo precica :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

To su braca, junak do junaka,

endurasi, rodila ih majka.

 

Jesu junaci, nema šta, čim se nisu kolektivno samoubili kada su videli gde si ih odveo. Brate, ipak su to krmače od 200+ kg. Imaj to u vidu ako sledeći put budeš vodio turu sa "teškašima". Imao si sreće što su sa tobom bili sve iskusni vozači. Da si poveo početnike, nosio bi nekog od njih na duši, garantujem. Nije mi jasno kako nisi razmišljao o tome?!?

 

Ne, zaista ne želim da zvučim kao čangrizava baba Živana, koja propagira "sejf drajving", ali kada sam malo bolje izanalizirao snimke, mogu samo da vam kažem da NISTE NORMALNI. Što je mnogo-mnogo je za ove teške motore. Ja bih se valjda i vratio nazad, ne znam.... Pa nek moj bude najkraći u ekipi, baš me briga. Ne, nisam sisa i kukavica, ali braćo, pamet u glavu. Sva sreća da je najgori peh bio izbušene gume i tenera u ambisu. Mogao je i Vlajko zajedno sa tenerom da završi u materini. A i neko od vas. Jedno je zdrava zajebancija i lepi, normalni offroad tereni za naše motore. Neka vala i blata. Volim i ja da se ukaljam ko svinjče. Neka vala i nagiba. Neka vala i makadama, trave, kamenja, livada u kojima vrebaju grane i rupčage zarasle u travu. Neka vala i dubokog peska, do lanca. Neka vala i forsiranja potoka. Neka vala SVEGA, ali ovoga gde ste sada bili, motorima od 200+ kila: NE!

 

Eto, pljunite me, ali sam morao da vam kažem šta mislim...

 

krivo ti što nisi bio, pa sad nešto pametuješ :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Popsy, niko ne kaže da ne može. Može i prst u oko, ali boli :D

Stvar je u tome da ova vožnja nije uopšte bila naivna. Tu je mogao neko komotno ostati bez glave ili makar trajno obogaljen. Sva sreća da se završilo kako se završilo.... To su rizici koje ste nepotebno imali. Znaš i sam da sam, bar ja, ludak kao i ti. Ali priznaj da ste ovog puta ipak preterali :)

pretjerali su jedino u guranju motora i krpanju guma, treceg nije ni bilo sem znojenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja