Jump to content

Moto Zajednica

Štreber na motoru

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

za voznju je takodje bitno i ono izmedju sedista i stomaka :takoje:

 

a forumskih "trkaca" ima koliko hoces, lako se tastaturom peglaju krivine :moto3:

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Peglaju krivine, vozi se zestok off...ma sve prsti od kvaliteta....ne znas ko bolje tera....jednom je neko rekao: NAJBOLJE RIBE NIKAD NISU NI IMALE FACEBOOK. Moze da se malo izmeni u: NAJBOLJI VOZACI NIKAD NISU POSETILI NI JEDAN FORUM!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A interesantan mi je stav koji provejava u postovima onih koji odobravaju kurs - kurs je super i treba ici, ali NAJBITNIJE JE MNOGO VEZBE. Pa drugari, otkud taj stav da se na kursu samo gleda u TV 2 dana i kao sve si naucio. Kurs kod Keith Code-a podrazumeva najvise 2h teorije za tablom, a onda sve resto se desava na stazi uz mnogo krugova koje vozis prateci instruktora i na kojima instruktor prati tebe.

 

Apsolutno je normalno da svaka teorija i kurs zahteva da vezbas da bi to imalo smisla. Samo onaj koji nije isao na kurseve tog tipa moze da misli drugacije i da bazira svoje misljenje na svojim pogresnim pretpostavkama. Na kursu ces nauciti kako nesto treba da se radi pravilno (a ne na osnovu svojih gresaka koje si skupo platio), imaces priliku da to probas i imaces priliku da ti expert kaze gde gresis jer je on sposoban da to prepozna i PLACEN da te obavezno prati i kaze ti gde gresis. Koliko je to komplikovano za razumeti, nije mi jasno...

 

Svako prolazi kroz recimo neke 3 faze u svom ucenju voznje motora. U prvoj fazi ne znas nista i toga si svestan, pa se ne kurcis mnogo. U drugoj fazi si nesto naucio, ali mnogo vise mislis da znas da vozis i nisi svestan svog neznanja jer ti je voda usla u usi zato sto si video 200km/h na satu svog motora i mislis da si neotkriveni Valentino Rossi. Tad si obicno najkurcevitiji. Tek u trecoj fazi kad nesto zaista naucis, postanes svestan svojih limita (sposobnosti i nesposobnosti) i tada nemas potrebu da se nekome dokazujes usmeno. U toj trecoj fazi od tebe kao coveka zavisi koliko ces biti kurcevit i koliko ces konkretnim savetima nekome da pomognes. A to se bar na forumu lepo vidi na osnovu svih tvojih postova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

A sada nesto malo ozbiljnije, ponovicu se mozda 5. put na ovom forumu, svi razlicito shvatamo voznju i sam odnos ka motorima nam je drugaciji, ne treba posto poto tvrditi da je "nas" nacin jedini ispravan, trebamo probati sve sto mozemo sebi priustiti, ko zna mozda nam se nesto drugacije svidi. ne treba popularizovati ostru voznju ali ne treba ni daviti sa laganom i sigurnom varijantom jer se moze desiti da neko to preozbiljno shvati i postane zena ni kriv ni duzan.

 

ko ima para i mogucnosti da pohadja kurseve neka to radi, nema sta da izgubi osim tih para i malo vremena, pod uslovom da se ispostavi da kurs nije ni za Q, svakako ce biti bogatiji za jedno iskustvo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni je to isto skupo, ali kad bi kurs dosao blizu, doobro bi se razmislio. Gledao sam film i naucio dosta caka, a uzivo da me prati i kaze gdje grijesim, to je vec veliki luxuz.

Sam pristup problemu je fantastican. Prica o "savladavanju prirodnih instikata" i slicne fore govori o temeljnom pristupu problemu i kalibru ucitelja. E sad, 230 eura i nije neka lova za caku koja spasi glavu. Sve je relativno. :zdravo:

 

Zavisi koliko covjek ima iskustva i talenta, kako za voznju, tako i za fiziku. Samo gledanje filma i isprobavanje apsorbirane teorije moze kod nekih (talenata) da ucini ovaj kurs nepotrebnim.

Kod drugih ni kurs nece postici "rezultate". Ali sta su "rezultati" i kako se mjere? Sve je to individualno, ali ja mislim da ovaj kurs svakome moze samo pomoci.

 

Sama recenica "U slucaju sumnje (citaj frke) dodati gas" kod mnogih tesko ulazi u usi, tj. mnogi rade upravo suprotno. Dakle ne samo na trkama, vec i u obicnom saobracaju covjek moze da ima koristi od Keith-a i njegovih caka.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Bilo bi zanimljivo da se napravi anketa u ovoj temi, da bi se otprilike videlo koliko bi ljudi pohadjalo ovakve kurseve, pod uslovom da mogu da ih priuste.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja mislim da je očigledno koliko bi ih išlo, kad u temi za prijavljivanje za besplatni kurs bezbedne vožnje ima preko 60 prijavljenih :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@NenadG

Ma, naravno da je jasno, ali bi mozda tada i ovim "strucnjacima" postalo jasno da su pametniji kada cute. To bi bio suptilan nacin da im se objasni da se ponose onim cega se vecina stidi. Mada je to vec vise puta, samo u ovoj temi, pokusano!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

covek ima dovoljno godina (i para) da zna sta `oce

a sta nece - lepo je napisao da ide

a nije pitao da li bi trebalo ili ne bi trebalo,

ili da li je bolje da uci od kita ili kite... :moto3:

200 i kusur evra potrositi na sebe i nije mnogo, svako od nas

ima neke svoje zanimacije na koje "baca" pare.

stoga, ako bi mene neko pitao da li `oces da ides na dva dana

zezanja, voznje, ucenja neceg novog/ponavljanja neceg starog, naravno da

bih isao.pod uslovom da mogu da priustim sebi..

 

p.s.i ja bi` rekao da vecina stvarno dobrih vozaca ne koristi internet tj.forume.

dovoljna su par kilometara po gradu ili van sa takvima, da se shvati koliko se zna odnosno ne zna...ja sam svestan toga,vozim koliko umem i ne sviram q po forumu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

A kad žena da 100-200€ na frizuru, to nije mnogo? :moto3:

 

Jok nije!!!

 

Dosta offovanja, držimo se teme :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

oko čega se ovdje ljudi zamaraju .... a da ne kažem i vrijeđaju ... :lol:

 

 

još da je zima, pa da se ne može voziti, nebih se čudio ... ali po ovakvom lijepom vremenu pisati ovakve gluposti po forumu ... :staa: :staa:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja