Jump to content

Moto Zajednica

Incident-avalski put kod Ralje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Vraćam se danas sa Avale,sa skupa oldtimera (veliki zaljubljenik i vlasnik Mercedesa iz'53).Pošto mi je auto u fazi restauracije otišao sam motorom,da upoznam nove i vidim se sa starim kolegama.Avala puna motociklista zabolela me ruka od pozdravljanja.

Elem ,morao sam krenuti ranije kući (i odustati od ručka sa oldtajmerašima) jer su mi javili da mi klinac dobio temperaturu i da moram da ga vozim kod lekara.Dan extra za vožnju 20+ *C,krećem laganeze prema Ralji i Mladenovcu.

Pred Raljom me obilaze dva motora ,mislim da nisu išli zajedno prilično muški ga "peglaju",mahnem i nastavljam svoju vožnju.Posle 3-4 min.kod nekog kafančeta u ralji 15-ak.motora parkirano i bajkeri istrčavaju na put...na sledećoj krivini u jarku leži dečko koji me je pre nekoliko min.pretekao.Pomažu mu...stajem...prilazi mi jedan od njih i kaže juri Citroen JA table on je kriv!

"Ružna slika" zavrćem gas i krećem u poteru za zlikovcem koji-a se nije udostojio ni da stane.Gazim BMW-a koliko može da ide...non stop mi slika dečka i motora u glavi,ne znam ni šta se desilo,ni da li je dobro.

Brzo sustižem prve automobile,ređam ih ,ali ni traga citroenu.Do izlaska na put Markovac-Mladenovac kod pumpe "Era-petrol"Pretekao sam 15-ak automobila,nije moguće da mi je mogao pobeći.

Cenim da je zlikovac predpostavio da ga neko od nas može lako stići pa se zaštekao u neki lokalni put.Pošto nemam nikakve informacije odlučujem da se ne vratim već produžavam da gazim prema Mladenovcu.

Prvi citroen stižem pred Mladenovcem je crvene boje C5 BG-724-64.Lično sam siguran da nije on krivac,jer nema šanse da je mogao toliko brzo voziti,al'sam rešio da stignem nekog citroena da bi meni bilo lakše.

Voleo bi da neko ko je bio na licu mesta javi da li je dečko dobro.

Čuvajte se ,pamet u glavu...sekund nepažnje naše ili tuđe i ... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Nadam se da je momak koji je oboren ipak dobro. Tebi svaka cast na požrtvovanju da stigneš taj citroen ali ljudi čuvajte se takvih situacija...znate i sami kako izgleda kad se pomeša adrenalin, bes, stres...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Ja sam ga i jurio da bih mu video registraciju.

Ne znam ni koji je model citroena u pitanju.

Meni su samo rekli "Citroen jagodinske table stigni ga ...beži...on je kriv !"

Nadam se da će neko ko je bio na licu mesta dati više podataka.

Žao mi je što nisam mogao da pomognem, skoncentrisao na put ispred jer sam vozio velikom brzinom,da nisam obraćao pažnju na sporedne puteve gde se mogao sakriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: xciting 250

To se desilo kod kolibe i imao sam pogled iz prvih redova, momak na motoru nije isao vise od 60-70, citroen je krenuo da se isparkira i preprecio obe trake, ostalo ja taman mesta da prodje motor iza njega. Ali nazalost uz ivicu kolovoza je bilo dosta rizle i motor je proklizao i zakacio ivicnjak i decko je nazalosta pao. Drugar i ja smo pokusali da izvucemo kljuc liku iz citroena jer je on odma hteo da pali, i dok smo se tu gurali on je dao po gasu i zamalo pogazio momke koji su bili pored oborenog bajkera... nekoliko ljudije zapisalo tablice tako da ce se to valjda resiti... Bajkera je odvezla hitna pomoc i delovao je kao da nema tezih povreda...

 

 

edit: nisam bio siguran dal su JA 122-84 ili JA 122-844

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E stvarno vise :maloljut:

 

ovaj bi trebalo da nagrabusi za sve one koji nisu uhvaceni pri paljbi sa lica mesta..

 

da i pored toliko ljudi zapali.. to je za linc..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

opusteno, naci ce ga, zna ga osoblje kafane, a dao sam i panduru registraciju.

 

tip na ninji je vozio solo, pre njega su prosla 2 R-a koji su bas lepo peglali (verovatno ti koji su te obisli), ovaj momak srecom nije vozio brzo, ali ulete u onu rizlu sa desne strane da bi izbegao auto koji je u rikverc izasao sa parkinga i skoro zatvorio desnu traku, tu se par puta ocesao o ivicnjak, na kraju ga najasio, pade motor, on preleteo u neku ogromnu rupu punu vode i ispao iz nje pod inercijom. lik kaze da je pio.....

 

 

 

 

svaka cast za poteru footoografe, nije puno proslo, ali lik je imao dovoljno vremena da zamakne negde dok si ti naisao, ostali su svi bili u prilicnom shoku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

>:( >:(>:( >:(>:( >:(>:( >:(

 

I pored toliko ljudi "citroendžija" je POBEGAO?? AUH! >:( Taj baš ima 00. Da su uspeli da mu izvade ključ iz brave, bilo bi "folklora"...

 

Momku želim brzo ozdravljenje i da ODERE ovog majmuna za odštetu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

juče (02.04.) zamal Chomsky i ja da stradamo kad se lada samara zabola u auto koji je sa migavcem čekao da mi prođemo da bi skrenuo i od udarca ga ugurao u našu traku. Chomsky je prošao a meni je već bila skoro skroz zatvorena traka pa sam morao da izlećem na rizlu pored puta (a da tom prilikom ne uletim u jarak)... sve u svemu ljudi su totalno poludeli ... nadam se da će lik sa citroenom odgovarati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Da li ima više auta ili više ludaka ali ovako nije bilo nekad, što više pooštravaju propise i kaznenu politiku sve gore. Nedelju dana posle mog poslednjeg incidenta dok sam se vraćao sa lekarske kontrole na istom putu ponovo mi nepoznati auto uleteo u makazice i opet sam morao da sidjem sa puta srećom auto nije tako osetljiv na teren. Elem, ludak u nečemu što liči na vektru '92 sa otvorenim gepekom iz kojeg viri pola bicikla obilazi i ne jebe što ide direktno u mene, reko da nije onaj isti rešio da me dokusuri. Stvarno mi nije jasno, desi se svakom da se uključi u saobraćaj ne pogledavši najbolje, da mu nešto promakne jer vozi rutinski dok misli lutaju ali preticanje se ne radi rutinski, bar niko normalan neće krenuti da pretiče dok čačka nešto oko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni se vec desava par puta na autoputu prema aerodromu, da me crveni Yugo sece. Vozim srednjom trakom oko 100km/h i kada su paralelno pored mene u levoj traci kola, yugo proleti izmedju nas, terajuci mene u zaostavnu. Svaki drugi dan ista prica. Joj naci cu ga ako radi na aerodromu nece mu biti dobro.

 

PUNI SU PUTEVI LUDAKA I NESPOSOBNIH VOZACA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

bar niko normalan neće krenuti da pretiče dok čačka nešto oko muzike.

Ovo me podseti, meni se jednom desilo (za vreme bombardovanja '99) da je tip cackao oko muzike u sred krivine i uopste nije gledao gde vozi, presao na moju stranu, ja pobegao desno koliko sam mogao, ali nisam mogao da izbegnem sudar. Sreca u nesreci za mene je sto je on bio u raspaloj zastavi 101, a ja u vojnom kamionu TAM110 (popularna stodesetka). Zakacio je autom sredinu zadnjeg tocka kamiona gde ima neka celicna izbocina koja je skinula celu stranu keca kao otvaracem za konzerve. Meni i kamionu nista, on se oduzeo od straha (a i meni nije bilo sve jedno), posto je auto bio pun svercovanih cigara, rastali smo se bez uvidjaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Aha znači, naš forum več je doneo presudu.

 

Ako isključimo bežanje, drugovi porotnici, za šta je "citroendžija" okrivljen?

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

pre svega za bezanje to je po meni najgora stvar koju neko moze da uradi da ostavi povredjenog i da ga bas boli ona stvar da li je ziv ili ne a posle za isparkiravanje bez gledanja da li neko ide ili ne :zvizduk:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

pre svega za bezanje to je po meni najgora stvar koju neko moze da uradi da ostavi povredjenog i da ga bas boli ona stvar da li je ziv ili ne a posle za isparkiravanje bez gledanja da li neko ide ili ne :zvizduk:

Da je išao kamion ili autobus sigurno bi sačekao da prođe.

Drago mi je što je dečko dobro,a nadam se da će citroendžija ostati bar 6 meseci bez dozvole,

pa nek pije posle koliko hoće i polako peške kući.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

Aha znači, naš forum več je doneo presudu.

 

Ako isključimo bežanje, drugovi porotnici, za šta je "citroendžija" okrivljen?

 

a koji si pa ti, johnnie cochran? treba da te bude sramota bajkeru.

lik je voznjom u rikverc, preko pune linije isterao motoristu na ivicnnjak pa u kanal, a onda zapalio dok je covek lezao nepomicno

ako nisi procitao sve postove u temi sta se koji #"ac pravis pametan i duhovit? znas da nema nista od tog linca, ali ipak trazis razlog da prosipas neku mudrost.

ti si bre poput onih koji ostavljaju najgluplje moguce komentare na clanke u Blicu i za ovo, ako je ovo moto forum uopste vise, bi te trebalo banovati.

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja