Jump to content

Moto Zajednica

Incident-avalski put kod Ralje

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

gile koliko ja znam on nije imao gde da se zaustavi proklizao po rizli i sljunku lupio u ivicnjak i preleteo preko motora e sad mozda moje informacije nisu tacne al poticu od ljudi koji su bili tamo :neznam: ali izlazak sa parkinga bez gledanja da li nekog ima levo ili desno, i preko obe jebene trake i pune linije mislim alooooooo....:stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

ali po meni je veci greh ne bi njemu dupe zvakalo gace da je npr. kad je lik pao izasao iz kola sam i uverio se da je klinac ziv ..sumnjam da bi ga bilo ko napao, svi su trcali da pomognu klincu al on je kao najobicnija pi*da gledao samo da zbrise nemareci da li je klinac ziv ili ne a to je po meni smrtni greh >:(

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ljudi, svakako ništa novo na putevima. Sedanjem na motor svi mi prihvatamo taj rizik. Jasno je kao dan da ima dovoljno debila po ulicama koji ili ne gledaju ili koji su čak i otvoreno nešto nadrkani na motocikliste. Jednostavno, bežite od automobila koliko god možete i gledajte i za njih i za sebe. Nema druge. Ablend, sirena i kontakt očima da se uverite da su vas videli. I naravno, neka je Bog sa svima nama :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moze li neko da okaci link sa google maps-a (ili earth-a ili cega vec) sa preciznom lokacijom udesa.

U principu, izlazak na glavni put u rikverc je debilno, osim ako nema drugog izbora, a takve situacije se uglavnom srecu u starom gradu u Drubrovniku ili tako nesto, a nikako na magistralama.

 

@maxster

Ne moze motor biti kriv nikako. On ima prednost, a auto se kretao u rikverc, tj. vrsio "specijalni manevar".

Uklopljeno u tvoju pricu: "Citroendzija" je kriv zato sto nije mogao da vidi dovoljno daleko, a ipak je izveo manevar (za koji mu treba vise vremena nego sto preglednost dopusta).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Ja danas isao prvi put u zivotu putem prema Mladenovcu, vracao se sa sajma. Ne poznavajuci put vozio sam pazljivo(neko bi rekao kao pi...). Obicose me dva motora prema, ili kod Ralje, mislim neki R i neki Ktm supermoto, gde zestoko gazise punu liniju. Mozda tako i valja, ali je za moj pojam previse. Posle nekoliko minuta, momcic na Ktm-u se opet vraca nazad prema Bgd-u sa istom zestinom. Vozio je neko mlado plavo devojce pozadi. Jeste da radi Adrenalin, ali koja je to lepota? Mozda je stvar isljicivo u Adrenalinu?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

mislim da razumem Tomu zašto je postavio to pitanje, ako je u smislu da se čovek uplašio za svoju i bezbednost svog rektuma zbog gomile bajkera koji su poskočili kada je isekao motoristu. I to je u redu (u smislu ljudski je da se čovek uplaši) ali pod uslovom da se taj dan prijavio u policiji ... međutim verovatno je taj isti vozač popio malo više i bio svestan toga i iz nekog čudnog razloga je mislio da niko neće upamtiti njegovu tablicu... a takođe ne ostavljam ni opciju da je tako nešto možda namerno napravljeno, jel hteli mi to da priznamo ili ne mnoge ne_motoriste motoristi mnogo nerviraju jel ih ne_motoristi doživljavaju kao da se Qrče na svojim motorima i time predstavljaju većim muškarcima nego ne_motoristi što oni ne mogu da podnesu...

 

I ja se slažem sa Tomom :takoje:

Zašto, ?

Pa jednostavno

Nije Citroenđija kriv, ( koji se rikvercom ukjučivao na put ) , što je kolega bajker naletio na njega?:lud:

Jednostavno, onog trena, kad se Citroen vračao na put, pa makar rikverzom - nije bilo tog motorista iza njega. Tačka !

Al kad ga dotični (motorista) ugledao , več je bilo kasno.

Ja bi rekao,da je motociklista bio sam kriv , (em zbog krivine, em zbog brzine) da se nije na vreme zaustavio ili zbog X Y faktora smanjio brzinu.. Dobro sad ste svi generali i osuđujete citroenđiju, koji se zbog straha da izgubi glavu, odlučio da pobegne ni kriv ni dužan. Al se pitajte u sebi, da ste na njegovom mestu.,dal bi zbog toga bili krivi?

NE BI !

Zašto ?

Pa jednostavno !

Zbog toga jer onaj pozadi TREBA DA RAČUNA na "Varnostnu razdalju"! (izvinite što neznam na srbskom).

Jednostavno, onaj koji nagači onog ispred sebe , je kriv., što nije držao određenog rastojanja. Tačka.

Al sad pošto je na tom mestu bila gomila ljudi i bajkera , koji su malo za inat, malo za show podržavali te "ludarije" bajkera onda nije fer,( da zbog jednog automobilista koji se nalazio na nepravom mestu u nepravom momentu) da se usuđuje baš njega.

Na kraju želim brz oporavak bajkeru al moram da kažem da ovaj put krivda za pad pripada izkjučio njemu samom :takoje:

 

 

Dva puta sam pazljivo procitao tvoj post i mislim da nisi u pravu. Citroendzija je isao u rikverc kroz blizu traku, presao preko linije i preprecio suprotnu traku tj traku u kojoj se motor kretao. Znaci vozac auta i da je pogledao u retrovizor nije imao tu traku (sa motorom) u ogledalu vec je video grupu ljudi pored puta ili prirodu preko puta ljudi (ako se ukljucivao sa njihove strane puta).

 

Da se ne daj boze desio sudar motor ne bi udario kola otpozadi nego bocno koliko sam shvatio posto se pominje da je auto preprecio celu traku.

 

Niako ne smes da ugrozis vozilo koje se krece svojom trakom svojim ukljucivanjem.

Ako nije video motoristu zbog krivine to znaci da je na tom mestu puna linija koju vozac auta nije smeo ni da zgazi a kamo li da je predje celim vozilom.

 

Uostalom vazno je da je motorista ok i da ce sud odluciti ko je kriv jer se iskreno nadam da ce stvar doci do suda.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Moze li neko da okaci link sa google maps-a (ili earth-a ili cega vec) sa preciznom lokacijom udesa.

U principu, izlazak na glavni put u rikverc je debilno, osim ako nema drugog izbora, a takve situacije se uglavnom srecu u starom gradu u Drubrovniku ili tako nesto, a nikako na magistralama.

 

@maxster

Ne moze motor biti kriv nikako. On ima prednost, a auto se kretao u rikverc, tj. vrsio "specijalni manevar".

Uklopljeno u tvoju pricu: "Citroendzija" je kriv zato sto nije mogao da vidi dovoljno daleko, a ipak je izveo manevar (za koji mu treba vise vremena nego sto preglednost dopusta).

 

Mile gledaj,

u ovom slučaju je motor definitivno kriv . Dobro da je vozio 60-70 km/h onda bi ga citroenđija video 1000 posto.

Al kad ga napeglaš, kao onaj na snimku gore onda nema šanse da si vidljiv. Jbg. ako pripičiš tamo 150-200 km/sat , onda si u sekundi prešao cca 55 m, pa sad zbroji 3 ili 4 sek puta 55 m ?:staa2:

Nema šanse da te dotični u vreme zapazi.:takoje:

Sad slažem se , da je vračanje na put - rikverzom "debilno" al opet, možda nije imao druge mogučnosti.

I još na kraju:

Onaj koji je pozadi, nema prednosti pred onim , koji je napred...::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

 

. Dobro da je vozio 60-70 km/h onda bi ga citroenđija video 1000 posto.

 

U skoro 100% slucajeva kad je vozac auta kriv za sudar sa motorom njegova prva izjava je - Nisam te video.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Pogledajte ovaj link,pa če vam biti sve jasno.:takoje:

 

 

sad zamislite ,da ga pripeglate jedno 150 km/sat ili više.:stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Motocikl: kawasaki EN 500 vulcan

znam imaju englezi istu takvu akciju koliko motori izgledaju daleko vozacima automobila itd. itd. sve to stoji al ajd ti meni objasni znaci ja vozim 50 po gradu i on staje i vidi me i gleda me u oci i ceka da mu pridjem na dva metra da bi me isekao kako mu ja delujem daleko kad cu prednjim tockom da mu zalepim vrata?????:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Mile gledaj,

u ovom slučaju je motor definitivno kriv . Dobro da je vozio 60-70 km/h onda bi ga citroenđija video 1000 posto.

Al kad ga napeglaš, kao onaj na snimku gore onda nema šanse da si vidljiv. Jbg. ako pripičiš tamo 150-200 km/sat , onda si u sekundi prešao cca 55 m, pa sad zbroji 3 ili 4 sek puta 55 m ?:staa2:

Nema šanse da te dotični u vreme zapazi.:takoje:

Sad slažem se , da je vračanje na put - rikverzom "debilno" al opet, možda nije imao druge mogučnosti.

I još na kraju:

Onaj koji je pozadi, nema prednosti pred onim , koji je napred...::)

 

Vidi ovako, možda su to neka civilizovanija pravila u Sloveniji da ljudi gledaju kuda idu, ovde je to retkost (na žalost - ne šalim se), a stav da onaj koji je pozadi nema prednost nad onim koji je napred se primenjuje kada se oba vozila kreću u istom pravcu i dodje do kontakta a nikako kada se neko vozilo uključuje na put sa prvenstvom prolaza (svaku uključenje na magistralni put se tako tretira pa i parking kafane pored puta). Ovo što se desilo je nažalost klasično oduzimanje prednosti...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Свако укључивање на пут се требало би-мора вршити кретањем возилом напред! Паркирање се врши у рикверц 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moze li neko da okaci link sa google maps-a (ili earth-a ili cega vec) sa preciznom lokacijom udesa.

U principu, izlazak na glavni put u rikverc je debilno, osim ako nema drugog izbora, a takve situacije se uglavnom srecu u starom gradu u Drubrovniku ili tako nesto, a nikako na magistralama.

 

@maxster

Ne moze motor biti kriv nikako. On ima prednost, a auto se kretao u rikverc, tj. vrsio "specijalni manevar".

Uklopljeno u tvoju pricu: "Citroendzija" je kriv zato sto nije mogao da vidi dovoljno daleko, a ipak je izveo manevar (za koji mu treba vise vremena nego sto preglednost dopusta).

 

Mile gledaj,

u ovom slučaju je motor definitivno kriv . Dobro da je vozio 60-70 km/h onda bi ga citroenđija video 1000 posto.

Al kad ga napeglaš, kao onaj na snimku gore onda nema šanse da si vidljiv. Jbg. ako pripičiš tamo 150-200 km/sat , onda si u sekundi prešao cca 55 m, pa sad zbroji 3 ili 4 sek puta 55 m ?:staa2:

Nema šanse da te dotični u vreme zapazi.:takoje:

Sad slažem se , da je vračanje na put - rikverzom "debilno" al opet, možda nije imao druge mogučnosti.

I još na kraju:

Onaj koji je pozadi, nema prednosti pred onim , koji je napred...::)

 

Maxster prijatelju, pravis klasicnu gresku koju mnogi prave. Auto nije "onaj koji je napred" nego "onaj koji je pored puta na parkingu". Odatle je dolazio u trenutku sudara.

Tako se tumaci prednost. Po toj tvojoj logici, pri sudaru na bilo kojoj raskrsnici, oba vozila mogu da tvrde da su "u trenutku sudara" na glavnom putu.

Gleda se odakle je ko dosao.

A to 1000% pod hitno preokreni u nekih 5% ako ti je zivot mio. Mada je nekad i 5% preoptimisticno...

 

poz

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Beograd

Prvo moram da kazem - to sto je vozac Citroena pobegao zaista razumem... Da ja oborim motoristu pred 10-15 zlih, prljavih bajkera u kozi, znam da bih se odsekao od stra'.

 

Ali ne vidim mesta da se prica o tome cija je krivica! Automobil se ukljucivao na put!!! Tu se svaka rasprava zavrsava, morao je propustiti sve i nema dalje price. A da ne ulazimo u to kakav je maestralan prekrsaj napravio prelaskom pune linije, ako se desilo tako kako kolege pricaju!

 

Sva sreca, sve je ispalo dobro, kako je moglo biti - kolega je prosao bez tezih povreda, broj tablica je javljen Organima i to ce se sve dalje rasplesti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Uostalom vazno je da je motorista ok i da ce sud odluciti ko je kriv jer se iskreno nadam da ce stvar doci do suda.

 

Večina tema ovde je o tome, kako su uvek drugi krivi našoj nesreći. Skoro jih nema, gde bi neko imao jajca i priznao svoju grešku: "vozio sam prebrzo ili prešao sam punu ili napravio sam prekršaj ili nemam dovoljno iskustva, zbog toga se je desilo to sranje". Nego, svi smo mi najbolji vozači, najveći frajeri sa najboljim motorima, a "oni" u avtomobilima su najveće pizde i neprijatelj br.1, koje treba ukinuti. A posle toga razjašemo bajk, sedamo u svoj avto i šta?? Pa gaaaaaaazi bajkere!!??

Ne smrdi li ovo na licemerje??

 

A za osuditi nekoga i to na pamet, obični izvori informacija su ono, (mislim, čuo sam, čini mi se), za to nema problema.

Pa drugovi, nismo mi ovde pozvani za to, nemamo prava, i to je ispod svakog nivoa bontona i dobrog ukusa. Mi možemo ovde jedino da nagadjamo ili diskutujemo o situaciji, a ne da pozivamo na linč. Ali ako je u Srbiji to običaj, onda zašto očivici nisu skočili na svoje bajke i jurnuli za "citroenđijom", uhvatili ga i presudili mu na licu mesta??

 

Ne opterečujem se time, ko je kriv u ovoj nesreći, jedini koji ima pravo suditi i osuditi je nadležni organ, a dotle su svi nevini.

 

p.s. Oni, koji su imali prednost, onima obično to stoji uklesano na spomeniku.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2496 postova
  • Lokacija: Zemun

gledaj sada i ovaj lik iz slovenije telemetrijom zna da je motorista ''pripichio 150-200 kmh'' 1lol.gif

na tu krivinu se dolazi sa kratkog pravca na nizbrdici i sledi duga delimicno nepregledna leva krivina kroz koju se vozi oprezno jer se put suzava i krivina se malo lomi u levo na par mesta + ima ivicnjak samo uz spolji deo krivine. ako se neko zalece odozgo to se cuje dosta pre nego sto mozes da vidis motor, ovog momka smo culi negde na pola krivine i u tom trenutku je neko prokomentarisao - jel ovaj vozi prvom - i u tom trenutku nastaje vec opisano sranje... pola sata kasnije se tuda sjurio natovaren shleper koji je jurio brze od tog bajkera, da je njemu izasao citroen razneo bi ga.

 

 

lMLQM.jpg

 

 

 

 

Citroendzija je isao u rikverc kroz blizu traku, presao preko linije i preprecio suprotnu traku tj traku u kojoj se motor kretao.

Da se ne daj boze desio sudar motor ne bi udario kola otpozadi nego bocno koliko sam shvatio posto se pominje da je auto preprecio celu traku.

 

 

upravo tako!

 

@ gile

vozio je crnog novijeg zx10r ninju, verovatno je mislio da moze da se provuce, ali uleteo je u rizlu.

bio je pod gasom i treba da odgovara zbog toga, ali udes je izazvao vozac citroena.

znam da bi gomila ljudi takodje probali da izbegnu sudar i pobegnu u stranu, da ne pricam o neiskusnim vozacima koji bi instinktivno uradili sta god u tom trenutku...

 

 

 

ps

zar nije prosle godine nastradao momak sa foruma na tom mestu, devojka sa automobilom takodje presekla put ili tako nesto ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Naravno da i motociklisti prave greške i to velike u saobraćaju (evo ovo se izgleda juče desilo http://pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/156645/Motociklista+te%C5%A1ko+povre%C4%91en.html i po ovom izveštaju definitivno je motorista pogrešio) i daleko od toga da treba linchovati čoveka ( pre dva dana malo je falilo da ja učestvujem u udesu zato što je jedan auto udario u drugi auto i ugurao ga u moju traku) ali činjenica je da je u Srbiji vozačka kultura na izuzetno niskom nivou i da postoji isuviše veliki broj bahatih vozača ... razlika u celoj priči je da kada meni neko oduzme prvenstvo prolaza u kolima to može da me košta od 10-50€ (krilo za starog mercedesa nije skupo) a ako mi to uradi dok sam na motoru onda dovodi moj život u pitanje. A to oduzimanje prvenstva prolaza nažalost nije uvek zato što me nije video nego počesto je pod izgovorom " pa valjda ćeš ti da staneš..."

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

A to oduzimanje prvenstva prolaza nažalost nije uvek zato što me nije video nego počesto je pod izgovorom " pa valjda ćeš ti da staneš..."

Upravo tako!

U atomobilu je jaci i veci, sa filozofijom "sta mi mozes, bolje se skloni"

A onda, cesto se desi da naprave sranje, pa se brze bolje pravdaju klisheom "nisam te video".

Vide oni nas veoma dobro, samo su cesto obesni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

sedeo sam u kafani u tom trenutku, prvi sto do puta...

 

decko nije vozio brze od 50-60 km/h, mogao je da zakoci, ali se verovatno odlucio da ga izbegne (a ovaj nastavljao da ide u rikverc i suzava mu prolaz do

bankine)...

 

jbg. bitno da decku nije nista, (osim stresa)... a sto se tice motora, popucale plastike par stvari sa desne strane, ulubljen rezervoar, ... cca >1000 eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nazalost, ne mogu da kritikujem samo kavezare. Postoji poveci broj bajkera koji voze brze nego sto bi trebali pod izgovorom da je ogranicenje brzine nerealno visoko? Nazalost, putevi i naselja u Srbiji spadaju u jedne od najneuredjenijih i urbanisticki najlosije resenih. Napomenuo bih i da su tehnicki losi i neodrzavani. Ako recimo imate deo puta na kojem je ogranicenje 60km/h a realno moze da se vozi 100... Zbog cega nisu stavili recimo, 80? Odgovor je da se to ogranicenje od 60 postavi pre nego sto je poceo da se gradi. Ne bih da previse da zalazim u detalje, ali to ogranicenje ima svrhu da vam saopsti da ta brzina pruza najvecu bezbednost i udobnost tokom voznje. Treba jos da znate i da konstrucijski, blaga krivina moze da nema nagib, ili ima kontra, pa je ona u stvari ''sporija'' nego sto se vidi golim okom, da je nepregledna, da ima cudan ugao, ili da postoji opasnost od puteva koji se prikljucuju, odnosno od ucesnika... Dakle, mora se lagano i opusteno. Ne daj Boze u udesu, cak i da nismo krivi, opet postoji rizik za lomove kostiju koji ostavljaju dugorocne posledice, skrsen motor koji vise nikada nece biti isti kada se popravi, propustanje sezone, izostajanje sa posla...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

sedeo sam u kafani u tom trenutku, prvi sto do puta...

 

decko nije vozio brze od 50-60 km/h, mogao je da zakoci, ali se verovatno odlucio da ga izbegne (a ovaj nastavljao da ide u rikverc i suzava mu prolaz do

bankine)...

....

 

Još jedna verzija?? Koliko oči, toliko će varijanti biti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja