Jump to content

Moto Zajednica

Danas se skoro potukoh!!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kepo, da sam bio sam na motoru, verovatno bi se sve drugačije odigralo... Sad, jbg. :) Iskreno, plašio sam se za ženu sve vreme. Šta ako padnemo? Ovaj nam se bio zabio u dupe samo tako....

A da se neće sve završiti na ovom.... sigurno neće >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Da si ovo napisao tek za neki dan, na primer oko prvog aprila slatko bi se smejao, Afrika na zadnjaka, ali ovako me poprilično iznervirao stav tog kretena. A da ga nisu xenoni malo iritirali? Svejedno, šta god da je, ugrozio ti je život, a preko toga se ne prelazi tek tako. Preko batina, da.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa, kada sam se spustio sa nadvožnjaka, gotovo sam se zaustavio. I onda prva, gas, kvačilo... i 'oće na zadnjaka, pogotovo sa suvozačicom :) Sva sreća pa imam kofer pa nije spala sa motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Jbt, kakvih bolesnika ima...

 

...a treba biti i human i pomoci mu da se izleci. Voznjica do Palica nije na odmet ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Samo što si ga obišao na ležećem i te silne probleme ti napravio. Koji K...... je tom liku bio u glavi???

Ja sam juče isekao lika u puntu ali sam ga stigao i kulturno se izvinio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Trebao si da usporiš umesto da daješ gas u samom startu.

Daš desni migavac i pustiš budalu da prođe.

Pošo si bio sa ženom.

A da si bio sam, trebao si da mu pokažeš da stane sa strane i objasniš mu da ne sme da ugrožava motocikliste jer su mnogo ranjiviji. Na motoru.

A to objašnjavanje naravno zavisi od sugovornika.

Sa finim - fino.

Sa siledžijom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Lepo je kada bi sve moglo da se iskulira i zavrsi na "Pusti budalu", ali ta budala nece da pomisli da se ljudi povlace jer su pametni i kulturni, nego ce mu u njegov retardirani mozak doci pomisao da je on faca koje se ljudi plase i nastavice tako da radi i dalje. Jednom, dva, pet puta bez posledica dok se ne osili preko mere i stvarno napravi situaciju u kojoj ce zbog njegove bahatosti neko da strada ni kriv ni duzan. Dzabe posle saucesca i kritike i razglabanja cime je to moglo da se spreci.

Ja jesam za izbegavanje svadja i takvih konflikata ali mozda je bolje razjasniti to odmah i na licu mesta. Izvadio pistolj, posle toga popricali drugarski i covek mu se izvinuo i priznao da ne zna da vozi auto!? I kako da se branis od takvog maloumnika? Ne znam, ponekad pozelim da ovde vladaju zakoni i principi Divljeg zapada, kada bi te siledzije znale da ne mogu da se kriju iza advokata, rupa u zakonu ili mozda iza nekoga ko je na vlasti, ponasale bi se manje siledzijski i mnogo opreznije u svom ophodjenju prema drugima.

Jasno vam je sta hocu da kazem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Od pre neku godinu u nekim novinama je iznet podatak da je tada na beogradskim ulicama bilo dnevno 30.000 vozača u pijanom stanju, a gde su naduvani, retardini, isfrustrirani...U afektu ili pri neželjenom dejstvu nečega se čine strašne stvari zbog kojih se kasnije snose teške posledice a verovatno ih skoro niko normalan ne bi činio pri čistoj svesti. Mogao je Jager da ga zgazi motorom i ubije na licu mesta i ne bi bio kriv pravno na osnovu činjenica i materijalnih dokaza,(na sred puta i sa pp aparatom), al čemu to, da bi nekoj budali dokazao u afektu da nije u pravu.

 

Na žalost ne postoje kod nas mehanizmi za efikasno predupređivanje ovakvih ispada i što je najgore, niko ni ne razmišlja o sankciji jer se uvrežilo da kabadahijama niko ništa ne može. Nisam ni za zakon jačeg jer uvek i nad popom bude pop. Mog neustrašivog poznanika klinac pogodio u koleno, zbrisoo, nikad ga našli nismo, a sve zbog propuštanja na uskoj ulici, ko dva ovna na brvnu. Osta čovek ceo život u kolicima i džaba mu što je bio to što jest. Naravno, ne treba ustuknjivati al onda čovek mora da rčuna i bude spreman na najgore.

 

Sa ovim likom bi trebalo porazgovarati najotvorenije i bez srdžbe jer jedino tako bi mogao da shvati apsurd onog što je uradio. Samo reresijom ne, jer bi uvek razmišljao, a i realno postoji uvek način, da će naći sitaciju da uradi svršeno delo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sa takvima nema razgovora. Ili se sklonis u stranu i pusts budalu da ide svojim putem (najbolja opcija) ili udaras na prvu dok jos nije izasao iz auta i bijes dok moze da stoji.

Iz cele price, meni je najcudnije kako je to proleteo afrikom na tocku pored njega :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 507 postova
  • Lokacija: Beograd - epicentar
  • Motocikl: BMW R1150RT

Jageru, druze da li si razmisljao da se "ponovis"?

Evo ti adekvatne ideje:

 

 

050EBBC6-72E2-254F-9B76-1425A3EAF953_thumb.jpg

 

F7E7CE03-D2DE-0B4C-95F5-257D9B9C345C_thumb.jpg

 

:zdravo:

 

P.S. Nisam pronasao u uputstvu nista o dizanju na gusenicu,

ali mislim da je dovoljno i ovako! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

bitno da je sve proslo ok... a sada za##bancija

 

Sa takvima nema razgovora. Ili se sklonis u stranu i pusts budalu da ide svojim putem (najbolja opcija) ili udaras na prvu dok jos nije izasao iz auta i bijes dok moze da stoji.

Iz cele price, meni je najcudnije kako je to proleteo afrikom na tocku pored njega :D

 

ajde to za točak i nekako, a jel bila obična panda ili GT verzija, prosto mi je čudna da je uspeo Pandi da pobegne sa Afrikom :jee: :jee: :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Jageru druže bitno da je na kraju ispalo sve dobro...Posle svega svi smo pametni - što nisi ovo, što nisi ono...

 

I mali savet: Zaključavaj temu pod hitno, već je krenula sprdnja a ovi teneraši čekaju k'o kobci... :jee::hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Khm...

Jaaao, kakvi ste... :D

 

Nije mi bilo uopšte do "hvaljenja", samo sam vam ispričao kako je bilo :) U normalnim situacijama ne dižem na točak, jer mi se ne muči motor. A i nije Afrika za to. Može, naravno, ali čemu bez potrebe?

Kada sam silazio sa nadvožnjaka, gotovo sam stao, nisam znao šta da radim, jer sam tipa sa PP aparatom u ruci video tek kada sam spuštanje započeo. E, tu nije moglo ni nazad da se okrene, jgb, nizbrdo je ... tip na 20-tak m od mene, sa isukanim PP aparatom. A na zadnjak je bilo iz razloga da ipak postavim motor kao štit. (ne sad 5km u vagi - ne umem ja to, već da se malo odigne prednji točak, sve u prvoj). Bolje da opauči motor sa tom bocom, nego mene u glavu. Išao sam pravo na njega, da ga zgazim, pa će se valjda skloniti. Cenio sam da ne može u isto vreme da čuva sebe od mog naleta na njega i mene gađa bocom. Van automobila je ranjiv, još i više nego ja :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Druže Jager, ako je to crveni "poštanski" panda pickup, onda vi gore u SU imate definitivno pobesnelog Maxa na drumu kome je svaki motorista Bubba Zanetti :D Naime, u petak sam ja poslom išao za Bačku Topolu i to motorom (službeni auto koji inače vozim bio je obijen i na servisu, a i taman sam hteo da vidim kako će se moj kinez pokazati na malo dužoj relaciji). Negde posle odvajanja za Srbobran, pretekao me je isto lik u crvenoj pandi pickup i skoro momentalno smanjio brzinu na nekih 50-60 na sat, tako da sam morao prikočiti... E sad, niti se meni nešto žurilo, niti je ovaj moj kinez za neke velike brzine, pa sam ga ja pustio da odmakne nekih 50-tak metara i onda polako za njim... Još kako su radovi na koridoru u toku, pomislio sam da čovek zna nešto što ja neznam pa je zato usporio... Elem, posle par km takve vožnje, sustigao nas je Lastin autobus i kad je mene pretekao, ovaj u Pandi je dao gas taman da autobus ne može da ga prođe i opet nastavio tako. Onda sam i ja opet malo pojačao i tako za njima išao 8-9 banki do odvajanja za Topolu... Oni su nastavili dalje ka SU... Registraciju niti sam pamtio niti zagledao niti sam događaju pridavao neki veći značaj, ali sada kad čitam ovaj tvoj post, cenim da se radilo o istoj osobi, pa u tom smislu možda ne bi bilo loše da angažuješ tog drugara saobraćajca da saznaš o kome se radi ili da pak podneseš formalnu prijavu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

zao mi je sto ti se to desilo, budale se ne seju vec same nicu tako da ih ima u izobilju, i na srecu si izbegao sukob sa kretenom jer u svakom slucaju bi ti najebao. da te je udario autom znas i sam kako bi ste prosli, da si ga umlatio batinama opet bi ti izvukao deblji kraj. kazem ti to jer je jedan moj poznanik udario samar coveku koji ga je na semaforu lupio od pozadi kolima pa je zbog tog samara platio vansudsko poravnanje 210000 dinara. naime sa likom u kolima je bila i majka koja se veoma potresla tada, jer boze moj neko joj bije sina, koji je inace i isprovocirao sukob bez obzira sto je napravio saobracajnu nezgodu.

 

zato je bolje skloniti se u stranu i pustiti retarde da traze sebi ravne ;)

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

 Slicna situacija se meni i verenici desila prosle godine na Pancevackom putu,dobro nas budala nije strusila sa motora!!   :( Isfrustrirani lik,koji nevoli ono sto radi uff samo kada se setim... Profi vozaci bi trebalo da idu dva puta godisnje na sistematski pregled,posebno kod psihijatra i psihologa.Strasno!! Prijatelju dobro je proslo,ima jos takvih budala na nasim lepim putevima.Pozdrav   :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ko sve danas ima vozacku dozvolu pa to je cudo jedno, neki bi trebali i na psihijatrijsku procenu pre nego na put...

Ja bi taaako projurio pored njega da me nebi ni video a kamoli stigao u budjavoj Pandi, al jbg ja imam dva klipa vise tj. brzi motor 8)

al u svakom slucaju dobro si odreagovao, verovatno bi vecina vozaca isto postupila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Dobro si ti prosao!U takvim situacijiama ili odmah na prvu ili pustis budalu.Ti nisi uradio ni jedno ni drugo,nego trece najgore :neznam: Mozda je i bolje po tebe sto ti je zena bila sa tobom a mozda je to bolje i po njega,ko to zna sada.

Nego ta Afrika na tocak....Vise verujem to za pandu koja leti sa 100 na sat preko lezecih i ne raspada se :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 150 postova
  • Motocikl: SV 650

Izgleda da to preticanje automobilista preko ležećeg stvarno jako nervira! Slična situacija juce, u nedleju, u Banovcima, čiča se posle zbog tog preticanja Lagunom trkao samnom do besvesti, obilazeći besomučno i krajnje rizično što mene što čitave kolone automobila samo da ga ne preteknem. Da li je posle izvršio harakiri ne zanam ali eto da znamo da ih to nervira pa ubuduće preticanje preko ležeićih policajaca nežno i sa osećajem. :hej:

A ti druže jageru, možda najbolje da zaboravis stvar a ne danima da te to izjeda, što neko reče budala je previše nemož ih sve iškolovati a i ne vredi na to trošiti dodatno vreme (kad već stvar nije rešena istog momenta), mislim, a možda i nije tako?

Pozdrav i samo opušteno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tuča nije rešenje jer ovakvih ima ko zna koliko i oni ne računaju na posledice dok im se ne dese, tako da samo mali broj bi bio naučen pameti batinom eventalno. Ustupanje je opet bolje zbog nekog ekscesa al opet ne odvraća budale kojima povlačenje uliva još više sampouzdanja tako da će opet i sve više nasrtati.

 

U razvijenim društvima se ovakve i slične situacije rešavaju vrlo jednostavno, pravac prva policijska ispostava i prijava koja ima neoborivu validnost. Ovde ne još al bi se trebaolo služiti tim legalnim načinom da bi jednog dana to bilo opšte poznato i delovalo preventivno. Mislim da bi Jager trebao da podneseš prijavu, u svakom slučaju ne ostane ne zvanično. Ja bi ipak pokušao da razgovaram sa tipom, naravno ne sam jer se ne zna sa kakvom psihopatom se ima posla. I obraćanje preduzeću čije je vozilo je uputno jer i oni snose odgovornost dajući vozilo zaposlenom na upotrebu.

 

Bila je već tema, jel se beše to Uffu desilo da je policijski auto hteo da ga obori?

 

Postavljena je tema o snimanju bahatosti u saobraćaju al smo je zanemarili. Da ti je bila kamera pri kacigi, sad bi svi drugačije rezonovali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ma nije ovo mišta čudno. Umno bolesnih ljudi bilo je i biće uvek. Problem je samo što se takvi slobodno kreću, leče komplekse i ugrožavaju druge. I pre nekih tridesetak godina nisam uspeo da preteknem "Fiću" od Aleksinca do Niša (bio još uvek onaj stari auto put). Ja tada vozio Triumph Thunderbird 650, a fiću vozio neki čiča od sedamdesetak godina. Na ulazu u grad ga obiđem i nateram da se zaustavi. Otvorim mu vrata i .... šta da mu radim?

Posle sam bio montirao (na dohvat suvozača) "pajser" od osamdesetak santimetara, ali nikad nije upotrebljen. A sada se razmišljam da na dohvat ruke "pripašem" jednu jaaako skraćenu sačmaricu. :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja