Jump to content

Moto Zajednica

Danas se skoro potukoh!!!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Danas, pošto ipak nije padala kiša, pođoh sa suprugom na kraću turicu Subotica - Novi Kneževac i nazad. Otišli smo bez problema, ali u povratku mi se desilo nešto što se ne dešava svaki dan...

Od Kanjiže do Malih pijaca sam vozio iza crvenog Fiata Panda (pick-up, neki službeni) i nisam imao razloga da ga obilazim. Držao je 100-110 km/h što je meni, sa suvozačicom, idealno odgovaralo. Međutim, kada smo ušli u Male Pijace, kod ležećih policajaca, Panda je usporila. Meni ležeći nisu nikakav problem, te sam ga tu obišao. Nastavio sam dalje i posle nekih 200m, put skreće u desno pod uglom od 90. Tu sam, naravno, morao da usporim. Tip u Pandi iza mene me je GOTOVO UDARIO od nazad, uz strašnu škripu kočnica. OK, pomislim, čovek se zagledao, dobro da me je uopšte i primetio na vreme. Posle 300m puta opet se sreće pod pravim uglom, ovaj put u levo. Tip me je i OVDE ZAMALO POKUPIO OD NAZAD!!! Gume škripe, a supruga iza mene premire od straha! Stisnuo sam sirenu i podigao ruku u stilu "alo bre, budalo, šta to radiš??". Ali, ne lezi vraže... Tip na to kreće da JURI zamnom i bukvalno mi se nabija u bulju!!! Vozi na 20cm od mene sa željom da me izgleda, pokupi?!?!?! I ja, šta ću, nemajući bolje rešenje, dam gas. 130-140-150, po jako uskom putu, gde je loš asfalt i gde jedva mogu da se mimoiđu motor i automobil. Ali, tip me SUSTIŽE i ne odustaje!!! Ušli smo u Šupljak, malo naseljeno mesto kroz koje sam prozviždao sa 150km/h. Kod ležećih policajaca u ovom naselju sam jednostavno morao da usporim, nije bilo šanse da pri toj brzini potrefim malo parče puta između kraja ležećeg policajca i kraja asfalta. Tip sa Pandom je ovde PRELETEO ležećeg sa sigurno 100 na sat! Skripe gume, Panda se raspada... Ja ne verujem svojim očima. Stanem i čekam šta sad? Tip je nastavio ispred mene da vozi vukući se 40 na sat i krivudajući levo-desno do samih ivica asfalta. OK, vozim ja polako iza njega. Posle 500-600 metara, tip otvara prozor i rukom mi pokazuje da ga obiđem. Eeeeee pa, NEĆU. Samo ti vozi... Uopšte mi nije padalo na pamet da se trkam sa njim. I dobro je što nisam. Posle sledećih par stotina metara, tip kroz prozor izbacuje traku WC papira. Valjda da mi kaže da sam govno i bezmudić. Neka vala, imam ženu iza sebe koja je i ovako premrla. A i da sam bio sam, ne bih se trkao sa ludakom, sigurno... Tip dade gas i ubrza na oko 120 km/h. OK, ja za njim, polako i puštam ga da odmakne dobrano. Na ovom delu puta postoji nadvožnjak preko autoputa i vidim Pandu kako se penje na nadvožnjak. Zatim je gubim iz vida kada je krenula da se spušta. Popnem se i ja na nadvožnjak i kada sam krenuo sa se spušam NE VERUJEM SOPSTVENIM OČIMA!!!!!!!! Tip je zaustavio auto NA SRED PUTA, otvorio širom vozačka vrata, izašao iz auta, izvadio aparat za gašenje požara i ČEKA ME DA ME UDARI!!! Eeeee, tu je i meni već bilo dosta. Krenuo sam direktno na njega, podigao motor na zadnjak, pa šta bude. Ili će se skloniti, pa neće moći da me dohvati, ili ću ga zgaziti k'o govno. Stisnuo sam i sirenu (a imam ih 3 i sviraju za sve pare) i sa motorom na zadnjem točku projurio pored ludaka. Nije me dalje pratio. Da li mu je to bila krajnja destinacija, ili mu je ovo bilo dovoljno da ga ohladi, ne znam.... Sirota žena je drhtala kasnije još sat vremena, sigurno.

 

Summa summarum, sreća njegova da sam bio sa ženom. Bojao sam se jako za nju, bilo bi gadno da smo pali... Da sam bio sam, ne znam šta bi se desilo. Bežao sigurno ne bih. Bio sam u full opremi, kaciga, potkovane čizme, protektori... ma i sa Bogom bih se potukao onakav. No i ovako će biti šta će već biti. DOOOOOBRO sam mu zapamtio i auto, a vala i facu, kada je stao ispred mene sa isukanim PP aparatom. Srešćemo se mi još, kad ne budem imao ženu iza sebe... Tablice su mu subotičke, a ovo je mali grad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Juuuuuu nemam reci sta citam?????????

 

Dobro su uradio sto se nisi kacio sa budalom......koliko ima psihickih bolesnika na nasim putevima????

 

Neverovatno!!!! Steta sto nisi bio sa nekim bajkerom pa da ste ga odrali od batina....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

A da pozoves delegaciju sa ovog foruma, da dodjemo da se upoznamo sa doticnim, cim saznas ko je i gde je, da mu se nacestitamo mile majke, a?

 

>:(

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Чим је почео да ти се набија од позади, десни мигавац и пропусти будалу па лагано за њим....овако си могао настрадати покушавајући да се откачиш лудака.....а кад га будеш нашао питај га који му је био......баш ме живо интересује одговор....

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Pa imao si svedoka sa tobom a on sam, tvoja rec i rec tvoje supruge protiv njega. Eto jedna pprekrsajna prijava a mozda i krivicna za izazivanje opste opasnosti. To je po njegovom dzepu od 5000 do 20.000 i kusur dinara pa plus tvoja privatna tuzba za pretrpljeni strah eto tebi obnovljen vozni park. I dalje nije kasno samo ne spominji onih 150k/h kroz naseljeno mesto. Fino i kulturno bez prljanja ruku. 0takoje.gif

Pozzz.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma, cek` cek` malo... Da ti ovo nisi sve ispricao samo da bi se pohvalio kako Afrika moze da ide na zadnji tocak? :nanana::lol:

Ma salim se malo, koliko da te opustim. Sreca da Vama dvoma nije nista, a ono sto sam mislio to sam napisao u prethodnom postu. :hej:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6489 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dobro je da je sve prošlo bez posledica po ikoga jer se to ne bi završilo običnom incidentnom tučom već sa nizom zakonskih peripetija. Odlično je što si se ipak suzdržo i nisi suprugu doveo u neku još lošiju situaciju, ne samo ne daj Bože povreda, već da na dalje uvek sa zebnjom te ispraća i dočekuje.

 

Ja sam prgav al kad vidim da situacija prevazilazi neke okvire naglo se smirim. Ja bi il u prvu policijsku ispostavu il bi stao i uz smeh krajnje prijateljski pito čoveka šta nam to treba. Ponekad se na ulici pojave ludaci u pravom smislu reči, naduvani, naalkoholisani...i džabe batine. Neću da ti solim pamet, al si možda mogao da odmah svratiš u neki kafić na kafu i iskuliraš zato što si bio sa suprugom. Na ovu temu je mog drugara čovek iseko više puta i kad ga je obišao svirao mu, tip je na semaforu, auto pored auta, izvadio utoku i uperio mu u glavu i reko, hoćeš sad da te j...Moj drugar se u momentu namoto i reko, nemoj, plodni su mi dani. Tip se nasmeja i porazgovarali najnormalnije. Reko tip da ne ume da vozi i da nije video drugara, izvinuo mu se se i za isecanje i za pištolj, a moglo je da se završi kako ne treba.

 

Ima zavisnih koji ljubomorišu na motore, imo sam ja slično nešto večeras, pusti ludu, nek ide svojim blesavim putem. Drago mi je da je sve mirno.

 

Ali ovo je dobar šlagvort za diskusiju o opasnim situacijama i reagovanja na njih.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Pa da.. tako ti je to kad vozis afriku.. :P

 

nit mozes da mu pobegnes, niti imas kondicije da se bijes :jee:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Pa normalno da te juri Panda kad vozis tu kangrbu pa nemoss brze od 90... Pusti pricu!!!

:jee:

 

Zovi kad mu saznas kordinate da ga pitamo cija majka nije dva puta od jutros usisala!!!!

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Pa da.. tako ti je to kad vozis afriku.. :P

 

nit mozes da mu pobegnes, niti imas kondicije da se bijes :jee:

 

hahahah Vlajko koji si ti car?????? :care: :care: :care: :care: :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

auuuu Care! Citam pa ne verujem. BAs danas pricam sa ortakom o tipovima u dzipovima koji te kao malo iz fore secnu na drumu i kao jave se.... Odreagovo si bash kako treba. A tip se sjebo samo ni ne zna.....cim on staje i vadi bocu ...to je vuna...Ako, volem ja Suboticu...12 godina ziveo tu...vozacemo se... <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Чим је почео да ти се набија од позади, десни мигавац и пропусти будалу па лагано за њим....овако си могао настрадати покушавајући да се откачиш лудака.....а кад га будеш нашао питај га који му је био......баш ме живо интересује одговор....

Upravo tako, previše je budala da bi se sa svakom natezao i rizikovao. Mada sam posle zadnje saobraćajke gde sam se izlomio izbegavajući idiota koji je išao pravo u mene mojom trakom rešio da ugradim na bajk držač za polovče cigle i pajser, cigla za pozdrav a pajser ako bude potrebno pojašnjenje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 981 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Dobro iskustvo, bitno je da nema posledica. A što se tiče budala, pa, teško ih je sve potamaniti, zato budi pametan i nastavi da voziš bez srdžbe i u miru.

Pozdrav, Branko.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Balkan Hard Enduro, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sherco SER 300 Factory, Beta 300RR, Husqvarna Te300i

Alal ti vera za zivce i smirenost,u takvim situacijama se najvise bojim sebe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Kakav svet jbte. Ovo sa kuliranjem jeste najbolji savet, stanes i pustis budalu da izivi svoje fantazije i misli kako si se uplasio. Ali jbga i mi smo ljudi i proradi adrenalin pa ne mozes bas svaki put da se kontrolises ko sto bi trebalo.

Mene kad pojuri budala, malo se poigram i ostavim ga na svakom izlasku iz krivine na nekih 50 - 100 metara pa ga onda kulturno pustim da prodje na pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

pa stvarno i ti, koji te djavo terao da mu dajes po gasu sa zenom pozadi. umesto da si lepo stao sa strane, popusio cigar dok budala ne prodje. al ajde necu da ti stajem na muku

 

da li si tablicu zapisao? da se nadje direktor te firme da zna kakvu budalu placa da vozi sluzbeni auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja