Jump to content

Moto Zajednica

Kako izgledamo

Recommended Posts

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)

Сјајан си @shoyyka ја бих Книнџа (служих у Книну) а не смем ни да окачим моју слику из војске, ужас, бих неухрањен ко из сомалије, у војску отишао са 125 а изашао са 72 кг ... ал сам зато на војним играма 1983.г. на пољуду у сплиту трчао трку на 100м у униформи и чизмама за 16 секунди ... могао сам бре волу реп да ишчупам ... ах, били то лепи дани ... фали овој нашој младежи војска, бар на годину дана, мислим да не би били тако бесни и обесни као што се све и свашта дешава на улици

Promenio član ПИпезос
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Pre 4 sati, nafetS je napisao:

a mi što smo u vrtiću "Zlatna pčelica" služili vojsku, da ne kačimo? :D

 

Ништа се не секирај, у наредним месецима добијаш позив за добијање распореда за резервни састав и тамо ће ти бити уручен позив где ћеш на (колико чух) тромесечну обуку за руковањем оружјем по весу који добијеш ... наравно а ми који смо прошли војну обуку а нисмо напунили 65 година живота добијамо исто нови распоред ... јој једва чекам да мене позову и да ми дају припадајућу офицерску дневницу :lol2:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Prigovor savesti podnet još prilikom upisivanja u vojnu evidenciju pre 15 godina. Stvarno ne želim da rukujem bilo kakvim vatrenim oružjem.

Jel ima neka cyber jedinica, da pišem neke komentare na portalima, da hakujem neku poljoprivrednu zadrugu u regionu?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
52 minutes ago, ПИпезос said:

Ништа се не секирај, у наредним месецима добијаш позив за добијање распореда за резервни састав и тамо ће ти бити уручен позив где ћеш на (колико чух) тромесечну обуку за руковањем оружјем по весу који добијеш ... наравно а ми који смо прошли војну обуку а нисмо напунили 65 година живота добијамо исто нови распоред ... јој једва чекам да мене позову и да ми дају припадајућу офицерску дневницу :lol2:

Jel to važi i za nas koji nismo služili ni redovno ni civilno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
Upravo sada, Alekre je napisao:

Jel to važi i za nas koji nismo služili ni redovno ni civilno?

За тај случај како чух биће две варијанте, тренутно је у разматрању до које године старости ће ићи редовно служење војног рока (стара граница ЈНА је била 27 година) а од те неке новоутврђене године старости ће бити позивани на ту ајд тромесечну обуку која ће највероватније бити у локалу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 539 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: HONDA Africa Twin CRF1000 DCT (2016), BMW C 400 GT (2020)
pre 44 minuta, nafetS je napisao:

Prigovor savesti podnet još prilikom upisivanja u vojnu evidenciju pre 15 godina. Stvarno ne želim da rukujem bilo kakvim vatrenim oružjem.

Jel ima neka cyber jedinica, da pišem neke komentare na portalima, da hakujem neku poljoprivrednu zadrugu u regionu?

У моје време од руковања оружјем су били ослобођени само припадници неке верске заједнице којима је вера то забрањивала али су и доносили потврде да су њихови припадници, наравно сви остали су морали да прођу обуку руковања оружјем па и ти који су изјавили да неће оружје у руке (а било их је па су их некако уценили, бем ли га како) али су после распређени у неке идентантске јединице, куваре, возаче, средства везе и слично али су до краја војног рока ипак носили наоружање али без пуцања.
Сад су се нека времена променула, свакојаких вера и секташа има па чак и да изјавиш да си геј за то мораш донети потврду 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 3 minuta, Alekre je napisao:

Ne možeš to da biraš kad izbije rat. 

Odgovoriću samo na ovo pitanje, jer ne želim da se upuštam u diskusiju...

 

Možeš sve, ne može niko fizički da te natera da uzmeš pušku i da ubijaš.

 

Ćale nije hteo 99-te da gine zbog bolesnih političara pa otišao u zatvor na 5 meseci, i evo ga sad, živ i zdrav čovek bez trauma. 

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1286 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mislim da je ukidanje obaveznog služenja vojnog roka jako loša odluka koja nije u interesu našeg društva. Na stranu to što se time smanjuje borbena gotovost države zbog neobučenosti potencijalnih vojnika bla, bla, bla...

Mislim da je vojska ranije imala taj neophodan korektivni faktor u sazrevanju mladih ljudi. Završe srednju školu, mnogi od njih već "ispušteni" od strane škole i roditelja kada je vaspitanje u pitanju, umesto što dalje obrazovanje dobijaju po kladionicama i u navijačkim grupama bolje je malo da prođu tu obuku života. Da se nauči kako je ustati rano, da im mama ujutru ne sprema krevet, da nauče da postoji i neki autoritet u životu. Kod mene u jedinici, ko je došao predebeo taj je smršao, a ko je došao žgoljav (kao ja sa 64 kg)  popravio se kako treba. Po završetku vojnog roka mladići budu ozbiljniji i pogodniji dalje za rad ili studiranje itd. Te priče, puška, ubijanje, prigovor savesti itd. je gomila gluposti. Kopiranje neke boleštine sa zapada. Stalno smo išli na neka gađanja iz raznoraznih oružja i oruđa i niko od nas nije zahtevao niti očekivao da ubijamo i pucamo u nekoga...

To je moje skromno mišljenje i ako sam možda otvorio pandorinu kutiju ali admini će to već regulisati...  ;)

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Drag Star XVS250

Ala sam bio mlad i mrsav . Ali se i tu videlo da volim da jedem. Ja samo onaj dole desno sto glaba metak ( poligon u Nisu , tenkovsko gadjanje ) i kasarna u Vranju . 2003

1918163_1259741103910_441209_n.jpg

1918163_1259741783927_5451930_n.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Koliko razumem,ovde kačimo slike kako izgledamo(a evo provukle se i kako smo izgledali)niko nikog nije prozivao za ništa,a mislim i da neće.Stoga,nema potrebe da komentarišemo bilo šta.Svako uređuje svoj život i odnos prema njemu,i to je lično legitimno pravo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Paljevina said:

Odgovoriću samo na ovo pitanje, jer ne želim da se upuštam u diskusiju...

 

Možeš sve, ne može niko fizički da te natera da uzmeš pušku i da ubijaš.

 

Ćale nije hteo 99-te da gine zbog bolesnih političara pa otišao u zatvor na 5 meseci, i evo ga sad, živ i zdrav čovek bez trauma. 

Jesi video u Ukrajini kako trojica premlate tog što neće i pošalju ga na front? Zeznuto su to stvari, pogotovo ako si u ratnom području gde neprijatelj dolazi da te ubije. Nema tu diskusije.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja