Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Drugari, primate li me u drustvo? 1oda.gif

 

Postao sam ponosni vlasnik jednog neobicnog vjetropira 1moto3.gif

 

Pricaj, sta cekas :aha:

 

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Aaaa ne toliko neobican kosooki, ipak sam trazio enduro tako da ta dva sto si naveo nisu bila na razmatranju 1oda.gif

 

Samo je boja neobicna (bar ja do sada nisam vidio takvog) - pearl bijela.

Mijenjao sam ga za viraga, freewind je 1999. god. i koliko se meni cini u sasvim pristojnom stanju. Presao je 34k a uvezen je prije 4 godine iz CH..

 

U principu mnogo mi se svidja, samo mi se jako tesko naviknuti na vibracije kojih kod onog motora gotovo da nije bilo.

 

@svestenik - motor je iz tvog komsiluka - Gradiska 0namigivanje.gif

 

Evo sad neka slicica, kad stignem slikacu bolje pa cu postaviti..

 

http://imageshack.co...89/733/ktg8.jpg

 

http://imageshack.co...4/3381/vu3l.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Aaaa ne toliko neobican kosooki, ipak sam trazio enduro tako da ta dva sto si naveo nisu bila na razmatranju 1oda.gif

 

Samo je boja neobicna (bar ja do sada nisam vidio takvog) - pearl bijela.

Mijenjao sam ga za viraga, freewind je 1999. god. i koliko se meni cini u sasvim pristojnom stanju. Presao je 34k a uvezen je prije 4 godine iz CH..

 

U principu mnogo mi se svidja, samo mi se jako tesko naviknuti na vibracije kojih kod onog motora gotovo da nije bilo.

 

@svestenik - motor je iz tvog komsiluka - Gradiska 0namigivanje.gif

 

Evo sad neka slicica, kad stignem slikacu bolje pa cu postaviti..

 

http://imageshack.co...89/733/ktg8.jpg

 

http://imageshack.co...4/3381/vu3l.jpg

 

 

A, to je ovaj XF. Bio mi je u opticaju kad sam zimus uzimao svog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Jesi li ga probavao ili si ga samo vidio u oglasima?

 

@ Dmitar - ne navijam za partizan, nekako mi draza zvezda ali nisam neki vatreni navijac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

U principu mnogo mi se svidja, samo mi se jako tesko naviknuti na vibracije kojih kod onog motora gotovo da nije bilo.

 

 

A pritom Freewind spada u grupu sa najmanje vibracija :). Sedi na neki drugi enduro, pa se vrati i napisi isto :). A ako mislis na vibracije ispod 2500rpm, e tu ti ni jedan jednocilindras ne moze pomoci, taj deo obrtomera sluzi samo za ler.

 

Dobrodosao u ekipu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Jesi li ga probavao ili si ga samo vidio u oglasima?

 

Taman kad sam krenuo da ga pogledam, nazove me prodavac ovog kojeg sad vozim i ponudi mi veoma "ugodnu" cijenu za ovog kojeg sad vozim, tako da nisam stigao da vidim uzivo ovog tvog. Isti prodavac od kojeg si kupio XF-a ima jednog plavog DR 750 u odlicnom stanju, stvarno prelijep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ima tog DR-a, Pegasa i jednog Tengai-a, svi su u solidnom stanju koliko sam ja vidio.

 

E sad, danas sam se malo vise vozio,a sto ga vise vozim to mi se vise svidja 1moto3.gif

Na vibracije sam se skoro pa navikao 1oda.gif mislim da su najvece negdje od 2,5 do 3k obrtaja poslije 3k je ok. Na prednjem oklopu su falile gumice na mjestima gdje je pricvrscen pa su se onda te vibracije prenosile na njega a onda je to sve jos vise dolazilo do izrazaja i mene "uznemiravalo". Uglavnom to sam sredio tako da je sad mnogo bolje...

 

Jos neke od razlika u odnosu na prethodni motor je to sto mu se nikako ne svidja da radi dok se ne zagrije i ne postigne neku radnu temperaturu, kad je hladan obavezno je paljenje sa cokom (sauh). Upalim ga malo odradi i poslije koji min krenem ali on jos uvijek nezadovoljno brunda i ne tako da drago prima gas ( toga kod viraga nikada nije bilo 1aha.gif ). Kada se zagrije onda je sve ok, lijepo radi, prima gas i sve je ok...

 

I onda ono sto mi se ne svidja, kada ga palim hladnog povucem mu cok ali ne upali odmah nego malo vergla (pod tim malo mislim na 5-10 sekundi sto smatram da nije bas ok) i kada mu jos ja dam malo gasa onda sastavi. Kada je vruc onda pali odmah gotovo bez anlasovanja. Ali to nije sav moj problem sa tim paljenjem, mislim da cu na ovom imati problem kao i na viragu sa sugavim frajlaufom... Muka sa njim pogotovu dolazi do izrazaja kada ga palim tako hladnog i kada mu treba vise mucenja anlasera da bi upalio. Javlja se karakteristican zvuk udarca frajlaufa (meni poznati sa viraga 0ljut2.gif ) i povremeno proklizavanje istog opet uz zvuk pistanja-skrpianja....

 

Da li je jos neko imao problem sa tim mrtvim frajlaufom (bendiksom) na ovom motoru?

 

Nadam se da sam bio jasan i izvinjam se na ovako opsirnom postu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Kod svakog winda koga sam video, cuje se frajlauf manje ili vise, ali nisam cuo da to lako strada. Iskusniji ce me ispraviti ako to nije dobro, ali ja forsiram da uvek palim uz minimalno verglanje. Ako je motor dugo stajao pa je isparilo gorivo iz karburatora, prebacim položaj slavine na PRI, malo sačekam, dam sauh, i pali iz prve. Ako nije dugo stajao, a hladan je, sauh i malo pipnem gas prilikom verglanja i odmah pali. Zagrejan svakako pali na dodir tastera startera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Ja bih vrlo rado palio uz sto manje verglanja samo da znam kako i da on hoce...

Mozda to i nije tako strasno ali ja prosto imam fobiju od tog zvuka jer me kod viraga to bas momacki namucilo dok nisam shvatio sta je u pitanju a kasnije i fino kostalo.

 

Koliko bi mogle imati veze svjecice sa paljenjem? I ima li jos neko nekakav prijedlog sta da provjerim da bi popravio to oko hladnog startovanja?

 

Kod mene je slavina sad na ON koliko sam shvatio to je za normalnu upotrebu a RES za rezervu... To PRI mi nije bas skroz jasno, na koji nacin to pomaze startovanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

E to sa slavinom sam se i ja raspitivao svojevremeno, pa mozes da potrazis objašnjenje na nekoj od prethodnih strana. Ja sam razumeo da PRI mogu da koristim za punjenje karburatora iz kojih je kod stajanja isparilo gorivo. Ali to je recimo jednom godisnje posle zimovanja, inace slavina takođe uvek stoji na ON.

Ja bih proverio karburatore i eventualno uradio njihov servis, a i zamena svećica ne može da škodi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Momci,

 

Sutra moja Yamaha putuje kod drugog vlasnika,znaci menjam motor.

 

Imam par favorita izmedju kojih je i Wind pa ako neko hoce da proda moze ponuditi na PP ili znate, vidite neki pristojan na oglasim do max 1500evra pricajte. Pa da se :moto3:

:moto3:

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav drugari :) Stavio bih nove gume na XF-a... Dvoumim se izmedju Anakee 3, Tourance Next, TrailMax TR91...

Ne silazim sa asfalt-a, bitno mi je da sto bolje drzi :)

Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1029 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ako mogu ja malo da se umesam sto se tice tog famoznog frajlaufa . Imao sam i sa freewinda i rado bi menjao moj wr za njega jer je to vise gradski motor . A navozio sam se samo tako .

 

FRAJLAUF-ne strada verglajuci ga i cimajuci na dugme anslasera . FRAJLAUF najvise strada kad gasite motor i on pod kompresijom okrene masinu unazad i opali po frajlaufu . E to je smrt za njega . Motore koje imaju rucni dekompresor stalno gasim na istom i nikad nisam ni na jednom motoru zamenio frajlauf .

 

Ovo pricam sa moje mehanicarske strane . Evo i objasnicu vam kako da pokusate da spasite svoj frajlauf i da traje bar duplo duze . Pri gasenju motora nek vam je motor u prvoj brzini i pomalo pusteno kvacilo . U pocetku ce da vam bude tesko dok se naviknete ali posle je to rutina . Znaci pustite kvacilo dok motor ne pocne kao sam da polazi i ugasite ga na dugme . Naravno treba samo malo kvacila cak i neprimetno . A na nekima se desavalo da i ne lupa dok su ubrzini a kvacilo ne mora ni da se pusta . Tako ona sila zaustavi motor na lameli a ne na frajlaufu jer opet da kazem kad ugasite motor kompresija vrati klip unazad i okrene masinu kontra . A i sami znate da je frajlauf jednomseran lager tako da ne moze anlaser da okrene i lupi po njemu samo tako .

 

Eto probajte pa javite jer i ovo ne uspeva na svakom motoru .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

@ draza - redovno se dogodi to da kad ga ugasim on udari po frajlaufu (opet poznat zvuk sa viraga). Pokusacu ovo sto si objasnio pa cemo vidjeti da li funkcionise.

 

A sa ovim duzim verglanjem pri paljenju cu da se pozabavim. Moracu pregledati karbove za pocetak, to je prvo sto mi pada na pamet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Recite mi ako imate iskustva kakva je blokada Windovima iz CH. Mehanicka ili elektronska.

Imam neku ponudu pa da znam kakva je rabota to skinuti.

 

I kako Vam se cini ovaj,da nije slucajno sa foruma.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas4644786/suzuki_freewind_xf650/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pozdrav drugari :) Stavio bih nove gume na XF-a... Dvoumim se izmedju Anakee 3, Tourance Next, TrailMax TR91...

Ne silazim sa asfalt-a, bitno mi je da sto bolje drzi :)

Kakva su vaša iskustva?

 

Na zalost ne vozim ni jednu od navedenih, ali evo moje iskustvo. Vec cetvrtu sezonu (nekih 15-17k zbirno) teram Conti TrailAttack i prezadovoljan sam kako guma drzi i na mokrom i na suvom. Na jednom testu su odnele tesno prvo mesto sto se tice onroad performansi u odnosnu na vazda hvaljene Anakee. Posto te off ne zanima, suvisno je da pominjem ponasanje van puta, ali da ipak pomenem :). Makadam suvi skroz fino ide, iole blata ili trave :lol: . Ono sto takodje zameram, a mislim da nisam jedini je sto se na nekih 50-60 oseca skakutanje prednjeg tocka, sto je mislim serijska mana prednje Trail Attack gume, ali ja joj to ni najmanje ne zameram jer kako drzi kad se zagreje anulira bilo koju manu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Pozdrav drugari :) Stavio bih nove gume na XF-a... Dvoumim se izmedju Anakee 3, Tourance Next, TrailMax TR91...

Ne silazim sa asfalt-a, bitno mi je da sto bolje drzi :)

Kakva su vaša iskustva?

 

Na zalost ne vozim ni jednu od navedenih, ali evo moje iskustvo. Vec cetvrtu sezonu (nekih 15-17k zbirno) teram Conti TrailAttack i prezadovoljan sam kako guma drzi i na mokrom i na suvom. Na jednom testu su odnele tesno prvo mesto sto se tice onroad performansi u odnosnu na vazda hvaljene Anakee. Posto te off ne zanima, suvisno je da pominjem ponasanje van puta, ali da ipak pomenem :). Makadam suvi skroz fino ide, iole blata ili trave :lol: . Ono sto takodje zameram, a mislim da nisam jedini je sto se na nekih 50-60 oseca skakutanje prednjeg tocka, sto je mislim serijska mana prednje Trail Attack gume, ali ja joj to ni najmanje ne zameram jer kako drzi kad se zagreje anulira bilo koju manu.

 

Hvala druze :)

Vidim da su bas ishvalili Anakee 3...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Anakee3 je čista turing guma, sa njom nećeš pogrešiti. Zeko ako je blokada na karbu lako se skida, svaki mehaničar će ti to odraditi. Ako si u bg javi da odemo kod jednog da ti pojasni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa kad bi znao gde su , lako bi . Pitao sam par majstora jedan kaze menjaju se siberi i iglice, drugi dodaje i dizne, treci kaze mora da se brusi ulaz kod cilindara. Svi kazu dovezi motor pa ce da vidimo.

 

Uzeo bih jedan mozda ali jos uvek ima blokadu , videcu sta mi je ciniti ali ako za skidanje kao sto mi jedan od majstora rece "nije to mnogo oko 150 evra plus stelovanje karba" treba da izdvojim toliko para pre cu gledati neki drugi primerak.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja