Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Coso ja bi reko da je zbog vizira :moto3:

 

I ja bih rekao da je zbog povećanog otpora vazduha :)

 

 

Posle 17h idem po vizir... ako vreme bude ok...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Pazaren Freewind danas :zdravo:

img219.jpg">

img220.jpg">

 

Zestoko si se raspisao :-). Pisi bre. Stanje, cena, misljenje, kako se ti osecas...

I dobrodosao :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Taman sam pomislio da su mi poruke nevidljive :lud:.Hvala na dobrodoslici :moto3:,zadovoljan sam... dobre gume...plocice...lanac je ok i ako izgleda istegnuto...curi ulje na polopcu za stelovanje izduvnih ventila ili na deklu ispod... i tako nisam ni km napravio malo me zort,pre njega sam vozio speeda 125...obecavam da cu dopuniti kad se budem malo provozao :moto3: :moto3: :moto3: ,da cuju mu se ventili malo...Hm osecam se izvanredno,ispunjeno,endurac konacno...Pozdrav za bracu po motoru :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo: :zdravo: A sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

pozdrav drugari,jedno pitanjce...Jel normalno da vetropir trza na konstnantnom gasu npr 2 brzina na 3000 obrtaja :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

I na 4k obrtaja trza,evo plasticno da objasnim kao na jugu kad ode kapa,platine,ili tako nesto slicno.Pozdrav za kolege zrakoprca i ex spidasa :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ortaku na kamionu konstantno izlazi vazduh iz kocionog sistema i ne moze da utvrdi gde. Ode kod nekog starog majstora, a ovaj obilazi, obilazi, obilazi i uzviknu "Aha!!!Znam gde sisti". Ortak skoci oresrecan i viknu gde. A matori se okrenu i kroz smesak rece "Napolje" :-) :-)

 

Tako i tebi sad, Znam zasto trza. Nesto ti nije ispravno :-).

Generalno, jednocilindras na konstantnom gasu ne moze imati bas najsavrsenije miran rad, ali kod tebe bih rekao da je neki zajeb sa strujom. Podji od svecica, mada mi je cudno ako su one posto ih ima dve i redak je slucaj da bas obe crknu. OBAVEZNO pre skidanja svecice kompresorom izduvaj prasinu i blato koje se sakupilo oko svecice da ne bi zve to srucio u cilindrar kada skines svecicu.

 

Posle toga te ceka zavlacenje dalje u struju i pribojavam se da je tu negde zajeb. Ali znaj da kod strujene nekada moze da bude i totalna glupost kao npr losa masa. Dalje ti ne znam pomoci, ne zameri :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Da dodam malo sa tehnicke strane sta moze da bude sa tim ...trzanjem,ako recimo drziz konstantan gas na brzini od 35 do 40 km i dodje do trzanja to je znak da je nedovoljno goriva odnosno ...lean stoga treba dodati goriva odvrtanjem sraga na carburatoru idle jeta ,.....ili ako odvrtanjem srafa ustanovis da je odvrnut isuvise mnogo puta a to bi bilo otprilike za tri kruga onda ti je pogresna velicina pilot jeta mora se staviti veci.

Da dodam da skoro svi motori dolaze fabricki nastelovani ,lean ,to jest sa malom kolicinom goriva radi svih ovih zajebancija sa zastitom okoline pa ako nisi stelovao idle jet saverujem ti da malo dodas goriva jer ce i raditi bolje i hladiti se jer nedostatkom goriva podizes temperaturu motora a to znamo da steti veku trajanja .

 

To bi bilo to ....Hvala lepo i dovidjenja 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: nemam :(

Taman posla da zameram,pomogao si mi i to mnogo :care:,kad popravim masinu,javicu epilog i dolazim u Cacak da te vodim na pivce i da popravimo tvom drugaru kamion :moto3: .Reci mi samo sta vozi i da li je kamion euro4/5? edit:nisam ni video ostale poruke

 

@ Nemanja_zem hocu to cu danas da proverim

@kawazoki ne bih se ja upustao u takve akrobacije,nemam iskustva

 

Hvala svima na odgovorima probacu sa svecicama,ako nista ne uradim morace neko strucniji da pogleda 0plac.gif

 

 

 

Promenio član bomi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Mozda ipak najbolje da dijagnostiku i popravku ostavis nekom majstoru, mada sam siguran da je neka glupost.

A sto se kamiona tice, drugar je iz kosjerica, a kvar je bio pre x godina :-). A pivo u Cacku moze, al ne moze da castis na mom terenu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Vejtropiri 0a-smiley.gif , moze li mi neko od onih koji imaju ausuph iz ade (race ili drgon) reci koji je precnik cijevi na ulazu u top?

 

pozdrav 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Imas srece sto jos nisam ugradio DB killer, te mi stoji u gepeku :).

Adin DB killer dolazi na ulaz topa i, sad sam premerio, precnika je 50mm, pretpostavljam da je to promer cevi i dalje kroz top.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Problem znaju da budu slomljena perca magneta koji se nalazi oko osovine u prednjem točku ("stručno" sklapanje točka :) ) i koji daje impulse tabli.

 

Probaj da uzmeš neki snažan magnet i pomeraš ga oko prednje osovine i gledaš hoće li se na tabli pokazivati nešto (a možeš prosto i da rasturiš prednji točak i nađeš magnet) . Ako je tako, onda je problem u ovom magnetu, a sama tabla je ok.

 

Ako se ispostavi da je magnetić problem, isti je i na Burgmanima 250 i 400 i možeš da probaš da ga nađeš polovnog.

A nov je http://www.2wheelpro...14g01-part.html

 

Zubi na pinjonu su polomljeni, sve ostalo je u redu. Znaci, odgovara ceo pinjon sa burgmana? Koje god? :D

 

Za Burgmana cu verovatno lakse da nadjem... Freewind sam nasao novo samo... za 50e i 7000din :D

 

Pa imas sve na ovom linku, to su recimo neki Burgmani 2002-2006, 250 i 400. Deo "34983-14G00" je stari koji ima feritna i krilca koja znaju da puknu. Ovaj koji ga menja je "34983-14G01" sa plasticnim krilcima i definitivno juri njega. Ja sam u istoj situaciji narucio ovaj sa linka koji sam dao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa imas sve na ovom linku, to su recimo neki Burgmani 2002-2006, 250 i 400. Deo "34983-14G00" je stari koji ima feritna i krilca koja znaju da puknu. Ovaj koji ga menja je "34983-14G01" sa plasticnim krilcima i definitivno juri njega. Ja sam u istoj situaciji narucio ovaj sa linka koji sam dao.

 

Ako je stari magnet u komadu, osim polomljenih perca, vjerujem da bi se dao u rucnoj izvedbi napraviti plasticni prsten sa dva krilca i "nataknuti" na stari magnet, kao sto je napravljen ovaj burgmanov. S obzirom da doticni dio ima 5-6 revizija, vjerujem da su i u Suzukiju shvatili da je to laksa i jeftinija opcija za izradu, a dio ne trpi neki pretjeran stres.

 

Zalijepiti jakim dvokomponentnim ljepilom, tako da plasticni prsten sa krilcima nalegne na mjesto gdje ta krilca inace stoje na magnetu. Nema se sta izgubiti ni polomiti, a usteda bi bilia znacajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Burgmanov, odnosno Freewindov je i jedan i drugi, to je jedan te isti deo iz Suzukijevog kataloga za više modela, samo je ovaj potonji unapređena verzija. E, sad, što se tiče pravljenja plastike, trebalo bi da je moguće. Samo bi moralo nekako da se fino obruse ostaci tih krilaca i nekako ukopa mesto za plastiku. Ako pokušate da okrećete taj magnet, videćete da to ne ide baš toliko lako, odnosno potreban je nekakav obrtni moment da bi se to okretalo. Tako da bi valjalo da imaju i neki žljebovi u tom feritu za plastiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Burgmanov, odnosno Freewindov je i jedan i drugi, to je jedan te isti deo iz Suzukijevog kataloga za više modela, samo je ovaj potonji unapređena verzija. E, sad, što se tiče pravljenja plastike, trebalo bi da je moguće. Samo bi moralo nekako da se fino obruse ostaci tih krilaca i nekako ukopa mesto za plastiku. Ako pokušate da okrećete taj magnet, videćete da to ne ide baš toliko lako, odnosno potreban je nekakav obrtni moment da bi se to okretalo. Tako da bi valjalo da imaju i neki žljebovi u tom feritu za plastiku.

 

Ako vec postoje ostaci krilaca, malo ih oblikovati, i plastiku prilagoditi tim izbocinama, taman da posluze kao zljebovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

To sam i imao u planu... dvokomponentni lepak... plastika ili fiber... pa da lepim :)

Prilagodići postojećim krilcima (ono sto je od njih ostalo)... i trebalo bi da drži...

Mada vidim da postoji samo deo sa krilcima da se nadje... 15-20$

Nisam uspeo da izvadim postojeći iz pijnona, dodje do odredjene granice, i ne ide dalje.

 

Sklopio sam sve... od tada samo voznja :)

 

Evo, i sliku neku da okacim ;-)1978675_489064537887213_76663529_n.jpg

 

1979629_489064637887203_836761630_n.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Kad nadjem vremena, lepim plastiku, pa javljam sta sam uradio ;-)

Hvala svima.

 

Ako je neko za voznju, nek piše...

Prekljuce bili do Zlatibora, Tare, Bajine Bašte, Perućca... pa nazad preko Valjeva... Prva duza vožnja sa njim, zadovoljan sam :)

 

Ne radi pinjon, od 350 do 370km predjeno sa 14l... vise nego zadovoljan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja