Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Za sada svi ovde prisutni imamo razlog da platimo pivo :-) Čekamo Bobana, mislim da će i on uskoro...

Dule to si valjda naučio, kada te pitaju kada se ženiš samo govoriš na proleće ili na jesen :-) Uspeli smo i Sveštenika da vrbujemo, to je veliki uspeh za ovu grupu. Na proleće pričest, nema druge :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Kosooki se pokazao kao dobar "provodadžija" ! Dule, jel imaš ti još tih ortaka...?

 

Da li si mislio da cu nekoga ko mi je ortak nagovoriti da kupi BMW? :lol::P

 

Pa ti preporuči nekom koga nevoliš....1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne znam sta da ti kazem, ja sam filantrop :D. Aj sad malo ozbiljnosti. Zaista ako budem cuo, preporucicu, mada je malo ljudi kao sto je Milos koji je znao da kupuje iskljucivo soft enduro, al nije znao koji i koga je trebalo samo malo usmeriti na pravi put :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ja kazem da se zenim u subotu :). A sta je gos'n svestenik vozio pre ove suzukijeve krntije? :D

 

Malo kasnim sa odgovorima po obicaju ...

 

Eh, lista podugacka, svasta nesto. Africu, TDM, KLE, neka cestovna sokocala... XF mi je oduvijek bio drag zbog male tezine i jos manjeg broja potencijalnih problema te veoma pouzdanog i dugovjecnog agregata. Izletio je jedan blizu mene, pogledao sam ga, vidio da je funkcionalno dobar ali zapusten.

 

U voznom stanju, masina ispravna i uredna, vecih padova nije bilo, samo neka izvrtanja u mjestu.

 

Potrebno detaljno ciscenje i zamjena potrosnog materijala, pa sam zasukao ruke i bacio se na posao. Trenutno stanje :)

 

20131216_225524.jpg

 

Usput sam poceo sa rasklapanjem, da pregledam stanje uobicajenih problema ovog agregata i za sada od tri potencijalna problema samo jedan, sarafi koji drze NSU su se bili olabavili. Nista sto malo kvalitetniji sarafi i loctite ne mogu rijesiti :).

 

20131216_225542.jpg

 

 

Zamijenjeno ulje u stapovima, pregledani lezajevi i semerinzi prednjih stapova, tocka i trokutova, sve uredno...

 

Prednja kociona klijesta izgleda niko nikad nije servisirao, pa su dobro zaribala. Danasnji domaci zadatak, ocistiti i dovesti u funkcionalno stanje.

 

20131216_210050.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Africu, TDM, KLE, neka cestovna sokocala... XF mi je oduvijek bio drag zbog male tezine i jos manjeg broja potencijalnih problema te veoma pouzdanog i dugovjecnog agregata.

 

Ovo, moram priznati, imponuje :D. Sve te nasiroko hvaljene motore si vozio i prelazis na winda. Veoma se to kosi sa opsteprihvacenim standardima na ovim prostorima :D. Al dzaba kad smo golf dvojka nacija.

 

Elem, zelim ti da to lepo sredis, vidim da si vrlo pedantno krenuo :). Cekamo nastavak radova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Lepo si to krenuo da rasklapaš, svaka čast. Razmisli samo dal da trpaš tu lepak, ne bi valjalo da neki komad zapuši uljni kanal ako problem rešavaju novi šrafovi ili možda samo dotezanje... Jesi proveravao lamele, koliko je prešao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Ovo, moram priznati, imponuje :D. Sve te nasiroko hvaljene motore si vozio i prelazis na winda. Veoma se to kosi sa opsteprihvacenim standardima na ovim prostorima :D. Al dzaba kad smo golf dvojka nacija.

 

Elem, zelim ti da to lepo sredis, vidim da si vrlo pedantno krenuo :). Cekamo nastavak radova.

 

Svaki motor je neka faza u zivotu :D. Wind je odlican univerzalac i nadam se da cemo se lijepo druziti :).

 

Lepo si to krenuo da rasklapaš, svaka čast. Razmisli samo dal da trpaš tu lepak, ne bi valjalo da neki komad zapuši uljni kanal ako problem rešavaju novi šrafovi ili možda samo dotezanje... Jesi proveravao lamele, koliko je prešao?

 

Lamele u servisnoj specifikaciji, presao po satu nesto jace od 33000. Loctite samo na navoj sarafa, ne moze on izaci iz navoja. Ako izadje, onda je i saraf izasao, sto i jeste problem koji sam krenuo da rijesim.

 

Pogledao sam i semering osovine prednjeg lancanika, jos jedna "problematicna" zona ovog agregata, kod mene je uredan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 341 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Jurio sam neke delove za Freewind-a jesenas mozda se neko seca,potrebni su far i vizir ako ima neko neka ponudi. Motor je bio prodat ali se nekako vratio pa fale jos ova dva dela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja nemam ovaj motor ... vozio sam ga jako malo ... ali sam sastavio od dva neispravna jednog koji vozi ... :lol:

 

moja prva i najveća zamjerka je što nema lampicu pritiska ulja.. i to je jedini razlog zašto sam sastavljao od dva jednog .. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha FZ6 Fazer

Jurio sam neke delove za Freewind-a jesenas mozda se neko seca,potrebni su far i vizir ako ima neko neka ponudi. Motor je bio prodat ali se nekako vratio pa fale jos ova dva dela.

 

Ja sam poklonio fabricki vizir uz motor novom vlasniku. Mislim da nema potrebe za njim pa mozda ga zeli prodati. Evo ti njegov broj 062.416.502 Neša. Reci da sam ti ja dao broj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: YAMAHA TDM 850

pozdrav svim clanovima. imam suzuki xf 650 freewind. 2003 g. pusta mi ulje na sastavu cilindra i masine, otisao dihtung gde mogu da nabavim dihtung za ovaj model. i kako da to resim najbezbolnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

3t racing, ako nemaš dobrog majstora javi se da te uputim kod čoveka koji mi je menjao sve dihtinge na freewindu. Posle 4 godine sve u savršenom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja