Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 374 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
Pre 10 sati, brankoXM je napisao:

treba da se zivi a ne da se bude tacni precizni nepogresivi robot 

Podrška!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2851 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Stvar je samo dal ' voliš da živiš u znanju ili ne znanju. .....ovo zadnje je mnogo opuštenije


Solo rajder sa stolicom i osmehom

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1519 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, Gordak985 je napisao:

Pričaš o galvanskoj koroziji, veća je šansa da se desi između dva metala između kojih je veća razlika galvanskih indeksa i u pravu si, inoks je po tom pitanju gori od običnog čelika. S druge strane, gomila šrafova na motoru su od inoxa i drže aluminijumske delove motora na mestu pa nikom ništa 🙂

Titanijumski šrafovi su mnogo gori od inoksa po tom pitanju pa ljudi njih masovno koriste, pogotovo na vidljivim, izloženim mestima.

Fun fact, galvansku koroziju potpomaže izlaganje elektrolitima (i protok struje, al nebitno sad, mada to je razlog zašto se javlja ona zelena masa na klemama akumulatora), a dot4 bi trebalo da je loš elektrolit, tako da jej! Testiranje dot tečnosti se upravo vrši testiranjem provodljivosti struje, na taj način se utvrđuje prisustvo vode. E sad, možda je i obrnuto, zapravo ne znam ali čvrsto ne verujem 🙂 Ko ovo pročita, razume i razume se, nek potvrdi ili demantuje.

U svakom slučaju, sve šrafove pri zameni bilo čega treba pregledati i menjati ako ima tragova galvanske korozije. U mom slučaju, na sva 4 šrafića iste je bilo pa su i zamenjeni. Ako menjaš kočionu tečnost na godinu ili dve što bi bila gornja granica po meni, šanse da ti galvanska korozija zapekne šrafove su minimalne.
Sent from my 2107113SG using Tapatalk

 

Sa ovakvim predznanjem se menjaju srafovi 🤣

 

Salu na stranu, stavis malo grafitne ili bakarne masti na sraf (navoj) i nema zime

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 966 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

S obzirom da na šrafovima pri skidanju bude malo fluida, plašim se kontaminacije, inače bih stavio mas' :-)

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1909 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 8 sati, BaneVuk58 je napisao:

Kad  ne bi znao/mogao da svoj motor uradim sam .....mislim da ga ne bi ni vozio.....ovo je užas. Iznervira me ..."Sve je Ok"..😡

Kod mene to važi za kola. Ne kupujem ono što ne znam ja, ili neko od mojih drugara, da popravi. Sa motorima se, za sada, učim sam. Ono što ne znam, ili nisam siguran u sebe, platim majstoru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Evo nastavka… ne budem lenj i sinoc odem do garaže da bacim oko na kočnice… nekako mi bilo čudno da se pojele a skoro sam gledao bile su ok… i zamisli majstor nije zamenio pločice jer su moje bile dobre… u podne za pauzu skoknem do garaže i posle posla pravac kod njega sa pločicama… ma nije mu jasno kako sad to, trt mrt, ja mu lepo kažem ne zanima me šta si planirao ali znam da si naplatio pločice a nisi ih zamenio i samim tim si uzo pare za ništa pa zato bi trebalo i da ih vratiš… i vratio ih 😁  More lopovska banda 

 

evo su njegove navodno zamenjene pločice 

 

IMG_8331.jpeg

IMG_8330.jpeg

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Kao nova jeste ali nije nova:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200

Иди бре, напао си човека за плочице па то ти је, а каже да је заменио… 😂 шалу на страну, искрено не знам шта би му радио ,да ме тако одради…уз мало само контроле можда би прошао без батина…видео би он шта је ливађанска кобра ( тараба  на кант а штрче два ексера)

  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 815 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Dobrog majstora ko kad nadjes cuvas ga ko oci u glavi :D

 

Ja isto radim sam sta mogu, mada meni prija, ranije nisam hteo, a sada me bukvalno opusta i nerviram se sto ne znam vise ili sto se nisam vezbao na nekim manjim motorima. A ovo za kocnice, lezajeve, plocice... i jos drzanje motora, a nista, nemam reci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
pre 10 minuta, Немања je napisao:

Иди бре, напао си човека за плочице па то ти је, а каже да је заменио… 😂 шалу на страну, искрено не знам шта би му радио ,да ме тако одради…уз мало само контроле можда би прошао без батина…видео би он шта је ливађанска кобра ( тараба  на кант а штрче два ексера)

Ma da je kod nas veruj mi da bi radila neka stvarcica,  ovde nema šanse…  probao on na foru ako prodje prodje, kao ode do majstora pa kao majstor kaže da ti je zamenio zadnju, ma kako zadnja kad ovde piše prednje, na kraju nema gde i morao da vrati pare…

 

inace ja sve radim sam sto mogu, sad sam otišao da mi zameni gume a ne da se zeza sa kocnicama 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Велика Плана
  • Motocikl: Xciting 500-Tdm 900-Версис 1000-GS1200
pre 26 minuta, bobangsxr je napisao:

Ma da je kod nas veruj mi da bi radila neka stvarcica,  ovde nema šanse…  probao on na foru ako prodje prodje, kao ode do majstora pa kao majstor kaže da ti je zamenio zadnju, ma kako zadnja kad ovde piše prednje, na kraju nema gde i morao da vrati pare…

 

inace ja sve radim sam sto mogu, sad sam otišao da mi zameni gume a ne da se zeza sa kocnicama 

Ако је таква ствар, а верујем да никада више нећеш да одеш код њега, ниси ни требао да му платиш кочнице нити рад за исте. Ако је безобразан, ја би био још гори, па да видимо…али готово сад.. ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2851 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Izgleda gastarbajteri tamo rade pos'o ...pa povukli mentalitet. Veruje se servisu. Ako je verovati Tik Toku ...na kolima je neki lik postavio da filter goriva na nekim kolima koji je bio negde na potosu kola koje menja od fabričke ugradnje a redovno upisivano u knjižicu

Solo rajder sa stolicom i osmehom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@Немања sigurno ne idem više… mada mi malo bezveze sto se blamira za 120 evra a znaš koliki servis ima… ima salon automobila za mitsubishi i salon kawasakija i Honde… jbg takav je čovek, voli da ućari nešto, mada u ovom slučaju se malo preso

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
pre 15 minuta, Milanezi je napisao:

I Švicarci hoće da uvale suvarak :D

Ma ovaj je iz Nemacke… odmah preko granice

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

To je opšte poznato da kad vide auto sa CH tablama odmah ide cena malo visa, ali jbg da naplatis sto nisi uradio e to ne razumem… sve u svemu dobro se završilo a cena zamene guma izaslo 100 evra… sad nisam stigao ali imam u planu da kupim onu mašinu za demontažu guma rabagonda, oko 550 evra izlazi sa svim dodacima i ja menjam gume sam ubuduce :jee3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
pre 14 minuta, BaneVuk58 je napisao:

Izgleda gastarbajteri tamo rade pos'o ...pa povukli mentalitet. Veruje se servisu. Ako je verovati Tik Toku ...na kolima je neki lik postavio da filter goriva na nekim kolima koji je bio negde na potosu kola koje menja od fabričke ugradnje a redovno upisivano u knjižicu

Solo rajder sa stolicom i osmehom
 

Kod ovog ih nema… nego malo mi on liči na Hiću, ima i one brkcice, izgleda da je alergican na Srbe 😁

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 685 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ako uzmeš u obzir gorivo do Srbije, pa putarine, pa majstora, dobro je što te u CH odrali, a ne ovde. 😂

Šala

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2851 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Bio sam postavio slike ....menjali gume...vulkanizerske usluge 800.-din. Balansiranje je džabe...neću da računamo da sam kupio onu balansero osovinu, napravio ram za istu, kilo tegova pre sto godina na buvljaku. Zadnji put kad sam ispao konj zamena me koštala 4.000.-din pre korone.
A da ....u cenu ne ulazi alat...moment ključ , gedore i sl. to sve volim da imam

Solo rajder sa stolicom i osmehom



  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Taman ja danas sa kolegom pricao da kupimo tu montirku za moto gume. Isao ovih dana kod 6 "majstora" i niti jedan mi ne moze zamjeniti zadnju gumu na Intruderu (260). Kupim montirku i rjesim sam, a kod nas dvojice uvijek barem 4 motora, pa ce se brzo isplatiti. Balansirku za moto gume sam uzeo davno kad su mi skoro plombe iz zuba poispadale od vibracija nakon jedne zamjene guma, gdje je "majstor" naravno tvrdio da je on sve napravio kako treba. Moram samo nesto smisliti kako da na Intruderu izbalansiram zadnju jer ne stane u ovu balansirku :D

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja