Jump to content

Moto Zajednica

Sta ste danas uradili na svom motociklu??

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2018 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kasno sam saznao da je na prethodnoj zameni lanca zamenjen i prednji i zadnji lančanik. Mogao sam samo lanac kupiti...nema veze, zato kad bude na oglasu, biće nov, nov, nov...mislim, lanac, hehe !

Inače, stari lanac je u odličnom stanju, a to nisam znao da procenim. Mogao sam ladno jedan članak da izbacim, i da teram dalje. Čak su i gumice na broju...neću ga bacati, ovaj komplet može još da ide...

 

p.s. Slikaću danas popodne "alat" što sam napravio.

Promenio član Blaza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ono što ti ne vidiš se pohabalo, a to su unutrašnji pinovi ili ti osovinice, to se pohaba na lancu, tu dobije luft i lanac se izduži, tako da sa tim lancem, pravac kanta!
Pročitaj ovaj članak, vezan je za lanac bicikla, ali princip je isti za sve pogonske lance što se istegnutosti tiče

kada-zameniti-lanac-bicikla-potrosenost-lanca.jpg

BICIKL.BIKEGREMLIN.COM
Ovaj članak objašnjava kada je vreme da se zameni lanac na biciklu. Za detaljno objašnjenje šta se dešava sa lancem kada se koristi i troši, pogledati ovaj članak: Habanje (izduživanje) lanca bicikla.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk




  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Video si koliko mi vremena treba da nakapljem na svaku čauricu. I ako imam nov spej Motorex koji sam mislio da koristim za dužu vožnju, ulje mi je nekako draže. Sad na putu do CG pauzu za tankanje goriva i podmazivanje lanca sam pravio na pola puta, u Novoj Varoši...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3164 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

To ti je 250-300km.,nema potrebe tako brzo.Ja sad u subotu spičio skoro 600km.,još malo kisnuo tormo,sutradan ga pogledao,masan,samo što je pocrneo,još je mogao bez mazanja.Kad tako mažeš posle 200 i kusur pređenih,lanac topao i lančanici,samo će više prskati,bez obzira kol'ko se obriše,sve na gumu,što nije baš bezbedno u kombinaciji sa lošim asfaltom...mislim da ga je bolje tada ne dirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2525 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ja sam montirao Cobra podmazivač, oni preporučuju puštanje ulja na svakih 300km kad je suvo a kad se vozi po kiši na 150km.

E sad koliko se ulja nanese u tom intervalu - to ne znajem :neznam:.

Meni posle nekih 6,000km upotrebe na felni ima tragova jakooo malo pa skoro isto kao i kad sam koristio sprej.

I ja isto praktikujem kad je to moguće na blago zagrejan lanac da pustim ulje i tada vozim par minuta do 50km/h da se ne razbaca ulje sa lanca.

Promenio član ZEMZEM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1322 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
pre 8 minuta, gebee&co je napisao:

Ajde bogati,nešto ste mi svileni.Kad nemam šta da radim brišem lanac.....čas i........čas naprskam.

Pa kada nemaš magnet, problematične namotaje, regler, vodenu i benzisku pumpu, antifriz, creva, termostate, termodavače... 

Šta bi da nemaš lanac da se zanimaš sa njim? Smorio bi se od dosade kao da imaš Diverziju 900.  :lol:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Aaaaaaa, @bajker71 vidiš o ovome nisam razmišljao,i sve si u pravu.A i ovi sa kardanom se nisu baš usrećili.Imaju neke čudne manžetne,koje su retke kao Bosanski drekavac a i takva ima je cena,plus što moraju da koriste ,, svetu" tovatnu mast koja se isto teško nabavlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2877 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
AMARILISONLINE.COM

fetiš znači: predmet ili osoba kojoj se divimo do obožavanja; predmet za koji se smatra da ima čarobne moći; predmet koji podstiče seksulani nagon ....

 

 

Na drugom mestu piše:

U poslednjih 20 godina identifikovano je 48 fetiša. Između ostalog ovde spadaju fetiši vezani za određeni način odevanja, guma i gumeni predmeti, obuća, određeni delovi tela, koža ili predmeti od kože, meki materijali.

Nisu svi fetiši isti. Psiholog Alfred Bine podelio ih je duhovne i na one koji su fizičke prirode. Duhovni bi podrazumevali: posebna socijalna grupa, određen stav, određeno zanimanje, dok u fizičke spadaju: predmeti, garderoba, obuća ili određeni deo tela.

 

 

Mislim da komotno može da se identifikuje 49. 

 

:D :D :D 

Promenio član misa-pei
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2851 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Aaaaaaa, @bajker71 vidiš o ovome nisam razmišljao,i sve si u pravu.A i ovi sa kardanom se nisu baš usrećili.Imaju neke čudne manžetne,koje su retke kao Bosanski drekavac a i takva ima je cena,plus što moraju da koriste ,, svetu" tovatnu mast koja se isto teško nabavlja.
Pa sta mislis sto njih ima najvise na osvestavanju motora u Obrenovcu? Tek koji s lancanicima

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2337 postova
  • Motocikl: Motora bez

Najzad se nakanio da zamenim semering menjaca,onaj mali picic gde ulazi poluga.

Sad nema stroke oko prednjeg lancanika,toliko.

3 evra na wemoto.uk stiglo za manje od dve nedelje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
2 hours ago, Bigor said:

Pa sta mislis sto njih ima najvise na osvestavanju motora u Obrenovcu? Tek koji s lancanicima emoji23.png
 

 

 

Šta se dešava; jel počela nova sezona ?  :D

 



image.png.a84302a75f43a335d51a50639d0cdb92.png

 

P.S.  Da ne bude van teme; samo da prijavim - danas ništa nisam uradio na motociklu.  :haha1:

Promenio član drs
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 9 minuta, drs je napisao:

 

 

Šta se dešava; jel počela nova sezona ?  :D

 



image.png.a84302a75f43a335d51a50639d0cdb92.png

 

P.S.  Da ne bude van teme; samo da prijavim - danas ništa nisam uradio na motociklu.  :haha1:

Uzeo da čistim rebra mašine jer sam vozio juče po kiši i shvatio da to nije posao od 15 minuta. Otpali prsti i nisam lepo očistio. Moram da napravim neku četkicu što može da se,da prostote,zavuče.

Screenshot_2023-09-25-23-46-01-975-edit_com.facebook.katana.jpg

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2018 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Gledam, dosta kolega je izmenjalo motore sa lancem, i odoše na GS. Da li zbog kardana, ili ?  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja