Jump to content

Moto Zajednica

Informacije o Rumuniji

Recommended Posts

  • Drug član, 3175 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Mi smo u cugu i TF i TA, krenuli oko 8h iz Curtea de Arges ka TFu, pa na TA i oko 17h bili u Targu Jiu na 'rani.  To smo uradili zbog najavljene kiše sutra dan. Najbolje je po jedan dan... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, dusantomic je napisao:

Hvala, probaću da nacrtam danas tu rutu, nisam znao da je RO strana uz Dunav loša, naša mi je skroz ok, kapiram onda od Kladova pa ka Gradištu.

Nije loša već preopterećena...stotine vozila se tuda kreće i nije za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2066 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, dusantomic je napisao:

Glupo pitanje, koliko se vremenski otprilike vozi nekom lezernom voznjom TA (Sebes - Novaci), a koliko TF (Curtea de Arges - Cartisoara)?

Planiraj po ruti jedan dan...nije to brdo kilometara već je opuštena vožnja, ljudi ne jurcaju tuda a ima šta i da se vidi. I ako možeš da uklopiš idi radnim danom...vikend je rezervisan za gužvu pa kako ti zapadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 7 sati, dusantomic je napisao:

Ćao momci, 

 

Planiram neku vožnju u Julu sad Transalpina -Transfagarasan, ali nemam neko baš poznavanje rute pa ako može neko od iskusnih da mi da predlog neke standardne rute da prodjem glavne puteve koji su vredni voziti u tom opsegu bio bih vam zahvalan. 

Ja sam mislio da polazak bude od BG ka Beleoj crkvi  sl, a povratak pored Dunava sa Rumunske strane, sem toga još nisam razradio putanju, a planiram neka 4 noćenja da mi bude lagana vožnja.

 

Hvala unapred i ko pomogne ima ladno pivo od mene ❤️

 

Dule

Pozdrav, Dule!

Ja sam, pre korone, vozio rutu baš tako kako planiraš (samo dan kraće) pa ako te ne mrzi pročitaj: 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Kapedunum
  • Motocikl: Voge 525 DSX + (još uvek) FZ6 S2

Evo juče se vratili iz Rumunije, četiri dana sa tri noćenja. Konačni saldo je nekih nepunih 2100km u plusu i jedan GoPro 7 Black manje (ostao negde na TG). Probaću ukratko da sumiram utiske i na kraju navedem čega se setim sad a smatram bitnim.

 

1. dan Užice - Temišvar - Hunedoara

Temišvar smo malo prošli motorom, ručali u restoranu Sky, 6 sprat terasa sa pogledom na grad, odlično klopali a cene kao u većini Rumunije - ispod naših ili onoga na šta smo navikli. Mislim da na ovakvom tipu putovanja ne treba gubiti vreme na obilazak grada, ali definitivno bi imalo šta da se vidi. Pojeli smo još sladoled u Temišvaru i pravac Hunedoara. Kada smo došli u smeštaj brzinski pod tuš i obilazak zamka Hunjadi. Ulaznica je 45RON i zamak je stvarno prelep. Ima šta da se vidi i unutra, ali nije toliki utisak i po meni ima poente platiti ulaznicu ko ima bar 3h vremena da obilazi. Grad izuzetno lep i mnogo veći nego što smo očekivali.

 

2. dan Hunedoara - Transalpina - Transfagarašan - Sibinj

Nakon nekih 20tak minuta vožnje puta 67C doručak i nastavak puta. Vožnja Transalpine zatim vožnja do Kurtea de Arđeš i Transfagarašan pa Sibnj. Jasno je da smo Transalpinu vozili sa severa na jug a Transfagarašan sa juga na sever. Kada smo prošli tunel na TG krenulo je da se oblača i pobegli smo ne baš odmah ali nismo previše se zadržali i nismo obišli jezero. Dok smo se spuštali, već se razvedrilo.

 

3. dan Sibinj - Transfagarašan - Turda - Transalpina - Novači

Morali smo da se vratimo iz Sibinja na Transfagarašan jer prvi dan nismo svraćali na jezero. Sada smo vozili sever - jug do podnožja, okrenuli se i vozili jug sever, nismo vozili celu deonicu nego samo "gornji" deo serpentine pre i posle tunela. Nakon ovoga smo otišli u Turdu, obišli rudnik soli i odvozili opet Transalpinu do opštine Novači gde smo prenoćili. Da sam znao da ćemo se vraćati na TG ne bi noćili u Sibinju prethodnu noć već negde podno TG.

 

4. dan Novači - Donji Milanovac - Mladenovac - Užice

Ništa posebno, svratili do drugara u Donji Milanovac, i preko Mladenovca, Topole se vratili u Užice. Nestalo mi goriva posle Požege jer sam zadnji put sipao u Rumuniji i zaboravio da motor pokreće gorivo a ne dobra volja. Posledice uzbuđenja, umora, jakog sunca...

 

Transalpina: Odličan asfalt, i neverovatna priroda. Veliki deo Transalpine je prelep za vožnju i po meni je mnogo bolje voziti kao što smo mi vozili oba puta tj sa severa na jug. Kada se krene sa severa put je dobar, krivine su lepe, uglavnom šuma, ali ništa posebno i već viđeno. Ali je odlično da kako put odmiče predeli su sve bolji i bolji i bolji i čini se da nema kraja. Ako bi se išlo sa druge strane gradacija bi bila suprotna. Vrlo brzo bi bilo veliko uživanje pa bi put postepeno postajao smor.

 

Transfagarašan: Nešto lošiji kvalitet puta nego na TA. Kada se vozi sa juga na sever, prvi deo je prilično zanimljiv jer je lep uspon sa tunelima, šumom, penje se do jezera i prolazi se pored medveda. To prisustvo medveda pored puta i na putu daje poseban čar. Ostatak puta je sličan kao početak TA sa severa ka jugu, ali lošijeg asfalta. Dodatno, medveda ima po putu i automobila ima bar 3x više nego na TA i nije moguće baš uživati previše u vožnji, tj ne u toj meri kao na pojedinim deonicama. Negde od hotela Piscul Negru, kreću naznake onoga zbog čega si tu. Ta deonica, pa sve negde do početne stanice žičare na severu je priča za sebe. To jednostavno treba doživeti. Taj deo TG je pun prirode od kamena, preko vodopada, snega, zelenila, oštrine, serpentina u nekako većem intezitetu nego TA. Ne znam kako bih to opisao ali TA u odnosu na TG deluje mnogo pitomije, nežnije... Obzirom da smo ovaj deo vozili tri puta, ne znam koja strana je lepša.

 

Sama činjenica da smo se vratili iz Sibinja na TG i dva puta vozili TA govori sve o ovim deonicama. Mora da se vidi i doživi.

 

Sve u svemu, mislim da je na TA bolja južna polovina, a na TG severna. Ne znam koji bih put izdvojio kada bih morao da odaberem jedan. Možda TA zbog manje auta, gužve i boljeg asfalta i samim tim nešto boljeg utiska same vožnje. Ali nisam siguran u to što pištem. Deonice za koje pišem da nisu nešto ne mislim da su neke trojke, četvorke.. to su jake sedmice, osmice, ali ne mogu da se porede sa vrhuncima deonica koje su 12/10. Putevi koji povezuju sve ovo su u najmanju ruku nebitni i nužni. Deonica pored Kladova definitivno mnogo zanimljivija nego put preko Temišvara. Targu Žiju odaje utisak cigamale, bez imalo duše i karaktera za razliku od ostalih mesta.

 

Turda i rudnik soli: Mesto koje valja posetiti. Specifično je, zanimljivo, ali opet ništa spektakularno. Treba videti, ali više je komercijalizovano nego što vredi. U odnosu recimo na Postojinsku jamu...pa ne može da se poredi. Mesto na koje se ode, vidi se, i to je to. Da je usput, i da ne mora da se vozi autoputem 1h od Sebeša do Turde i onda još 1h nazad, svima bih rekao nemoj da propustiš. Ovako može i ne mora, nekom prilikom svakako. Nije mi krivo i ne žalim što smo bili, ali ok je i da se preskoči. Ulaz je 60RON po osobi.

 

Plaćanje: Kartica SVUDA. Evri skoro NIGDE. Odnos RON / € je 1€=5RON  Generalno je jeftinije nego kod nas. Benzin od 95 oktana oko 7RON a skuplja varijanta gde je ima oko 7,7RON.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja