Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z 250c: Zimska zanimacija

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Uzeo sam pre par nedelja Kawu malo se upoznavali, vozikali i sad krenuo sredjivanje

 

Evo par slika za pocetak, a vise teksta o planovima nesto kasnije.

 

Izgledala ovako

24112010153.jpg

ne treba posebno objasnjavati sta se dogadjalo

25112010174.jpg

 

25112010175.jpg

Motor ja bio pre-dihtovan ali sa diht-masom i to raznih boja belom,crnom i crvenom. Na ovoj slici se vidi da fali jedan sraf na deklu ali bela diht-masa je resila problem

25112010179.jpg

Srecom pa postoji sito u motoru inace... Ovo na njemu su ostaci tj. viskovi diht-mase koji su se nasli u ulju.

fil.jpg

Motor je imao problema sa verglanjem, iz alnasera je iscurelo jedno 300g ulja, semering u njemu nije imao feder i bio je namesten napako, ostaci blata od ulja i grafita od cetkica, pitam se dali je to uzrok sporog verglanja

26112010181.jpg

Eto toliko za pocetak, nastavak sledi. Predlozi, saveti, pitanja i komentari uvek dobro dosli

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da,,bio je motor kod mene,jes da ga ja nisam popravljao,samo sam ga prosledio,,mrzelo me da se cackam,stojao mi par meseci,

samo napred sredices ga verovatno,dugacka je zima,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@Guglplex

Kao sto rece Bokilic, motor je uzet od njega i nije ga on popravljao - odrzavao. A ja cu na to dodati samo "nazalost", jer onda ne bi bilo ovakvih muka...

 

Elem danas malo nastavljeno rasturanje, otkrio se uzrok onolike diht - mase na deklu ventla, nije zalomljen sraf nego:

DSCF9098.jpg

Ideja mi je da skinem glavu i da odnesem da nabacaju aluminijum i onda da ubusim nov navoj. Sta mislite?

 

e sad treba mi ideja, savet sta da radim sa magnetom. Evo prvo slike:

DSCF9101.jpg

 

Ova zuta masa, cemu to sluzi? Drzi magnete? Sve u svemu ona se raspada i nasao sam par komada u motoru tj. ulju. Sta sad? Oguliti kompletno posto je ispucala ili imam ideju da uzmem tecni metal i da premazem i ojacam. To bi trebalo da spreci dalje raspadanje. Vase misljenje?

 

Hvala unapred na savetima,

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@bigbad86

U pitanju je bila trange-frange varijanta ili ti tamte za kukuriku :D

 

@istankov

I kutija za alat ceka sredjivanje

 

Nego ljudi dajte neke savete za magnet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

A hoces li posle svega naci nekoga da ti sve to sastavi, ili da ti mi preporucimo nekog majstora?

P.S. Taj Austin uopste nije star, odakle Vam ta ideja??? Ja cak mislim da je jedan od novijih modela... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Ja bih ogrebao to žuto i ne bih stavljao ništa. To ne može da drži magnete, verovatno je neka antikorozivnokoznašta masa koja je vremenom podlegla temperaturi i počela da se odvaja. verovatnoća da će se odvojiti i napraviti haos je velika, zato, ja bih skinuo i ostavio bez ičega

 

Koje godište je četvorogumno sokoćalo zvano kutija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Austin je iz '73 uzeo sam ga od I vlasnika tj.njegove cerke posto je covek umro, inace za auto zanam celog zivota, posto sam odrastao u istom dvoristu sa tim kolima, ali mi je crko diferecijal, nabavio sam drugi ali nikako da prepakujem, inace njemu je menjac i dif. ispod radilice, tako da ima posla. zajedno posetili Ohrid, CG... Evo par slika Austin

 

Nego da se vratimo mi na Kawu, ogulicu to zuto posto se prilicno lako odvaja, voleo bih ako neko zna tacno koja je svrha zute materije da napise, sumljam da je antikorozivna posto je na magnetima...

 

@SHOKLA

Mislim da cu se snaci sam da satavim mislim, kao i uvek bice viska delova, ali posle vozilo brze ide jer je lakse :D, ali ako zapnem vikacu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Kutija za alat je bombonica! To prva boja? Nadam se da si sačuvao i originalne felne :) jeste sa ovim alu lepši ali original je original :) :)

 

pokušaj da ogrebeš to žuto. Ako otpada samo - SKIDAJ! Pada mi na pamet da je neka vrsta voska, ali verovatno lupam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@istankov

Sacuvane i org. felne i ratkapne. A zuto nije vosak..

 

Rasturanje se nastavlja, skinuta glava i razmontirana koliko vidim vodjice vetila su ok, ali na bregastoj fali malo cementacije godine cine svoje, ali ne na samim vrhovima nego.. ma evo slike

bre.jpg

breg.jpg

 

Medjutim uzmem da skinem uljnu pumpu i saceka me neprijatno iznenadjenje. Zupcanik je naprso,da se raspao u voznji ne bi valjalo... ako neko ima javljajte a evo i slika:

 

Zup.jpg

Zupca.jpg

 

Cilindar tj. stublina je ok, nema riseva (ne velikih) i "äjnzac" je nepimetan, nisam slikao bice...

 

Ajd da ponovim molbu za zupcanik... Hvala!

 

Idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Titel

Lep motor ja imam isti agregat a u enduri KL 250 , razlika je samo alnaser kod mene nema ima kurblu!

samo bi te zamolio da slikaš magnet sa prednje strane i postavi sliku da vidim dali je isti a još dali je magnet u ulju ili suv?

Zašto ti smeta to zuto? ono po meni nema nikakvu narocitu funkciju! a pogledaću kada se vratim kući u literaturi! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pozdrav ljudi malo kasnim sa odgovorima...

Ajd redom

 

@bigbad86

Paaa ne bi valjalo, da je pukao zupcanik u voznji najverovatnije ne bi odmah zakucao ali u svakom slucaju ne bi valjalo...

 

@md

Da, rotor u svakom slucaju ide na proveru... Hvala u na savetu

 

@BoskoMiric

 

Magnet je u ulju, sa prednje strane dodje freilauf koji nisam skinuo, slikacu. Pa zuto mi smeta jer otpada, pa su ti opiljci zavrsili u ulju... Ajd ako imas literaturu o masini u elektronskom obliku ili stampano nekako da se dogovorimo da dobijem kopiju, pretrazih sve zivo na netu ali nista. Hvala!

 

A evo i sta se radilo ovih dana, Imate sliku gore kako je izgledalo a sada izgleda ovako :

DSCF9115.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: MZ
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 04.god, Suzuki GS 500 05.god, ATV 110

Svaka cast matori-postujem to sto sve radis detaljno i profi, bez zabusavanja1care.gif

Mada ti malo i zavidim jer imas nesto da se zanimas, a sto ce na kraju da ispadne tip-top i sto ce da te odusevljava svaki put kad sednes na njega.

 

 

A i za ostin ti zavidim. Moj matori je vozio takav kad sam bio klinac i secam se avantura sa njim svake godine kad smo isli na more. Obavezno se nesto desi. A majsor je bio samo u BG! Cak je imao i jednog za delove! Auto nostalgija! Negde na nekom forumu sam procitao da si ga uzeo za male pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Pozdrav ljudi!

Nije me bilo neko vreme ali nije da se nista nije i radilo. Malo se usporilo ali ide, fale kao i uvek novciiii :( . Ali evo za ovo nisu trebali tj. nije trebalo mnogo, nekoliko vodenih smirgli, drugar mi je obezbedio paste a ja osposobio stari el.motor za ovako nesto i evo plodova :)

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Dekle.jpg

Mislim da nema preterano potrebe da objasnjavam, jedino mozda sam trebao jos malo da iz-smirglam pre poliranja.

Idemo dalje...

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Titel

Dugo nisam obilazijo ovu temu ,stalno neki problem itd.

Vidim da si napredovao ali i dalje nisam video fotografiju magneta tako skinutog bez dela za alnaser!

Što se tiče literature i ja tragam ali ništa :-

ja svakako imam još jedan problem a to je nemam orginalni karburator i kutiju filtera vazduh! vidi da mi i to fotografišeš i to!

Napiši i podatke sa karburatora da znam šta da tražim. hvala u nsapred! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja