Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki z 250c: Zimska zanimacija

Recommended Posts

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Skoro nisam video bolje uradjen motor. Za stil cista 10 tka..... :takoje: :takoje: :takoje:

SVAKA CAST! Ja se petljam sa grafikom i ubo si ga za medalju.....bela...uhh kako cucnula je vr!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Danas sam neleteo na ovaj projekat,

i uživao sam polako skrolujući, kao pokeraš kada gleda karte, pa gvirne malo po malo.

Stvarno je rezultat fantastičan, a možda je i bolje što je rezervoar ofarban, nego da je niklovan.(ako smem da kažem sve je po mom ukusu samo bi one deklije ostavio jednobojne, bez zastave i geiše ispod trešnje :) )

Hvala ti što si ovo podelio sa nama, i samo napred, u nove projekte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Prvo da zahvalim svima na lepim recima i moram reci da veoma prijaju pohvale za moj trud i rad. Veoma mi je drago da Vam se svidja! Prvestveno ovo sve radim za svoju dusu ali pohvale...pija :D

 

Nije me bilo neko vreme ali i nije da se nije radilo. Medjutim jos nije sve gotovo evo i sta se radilo

 

Nekad bilo ovako

aus1.jpg

 

A sad je ovako i veoma mi se svidja kako zvuci

aus.jpg

 

A i sediste je skoknulo do Bobana na blagi facelifting :-)

Pre

sed1.jpg

Sad

sed.jpg

 

Sve ukupno sad je ovako ali nije jos gotovo...

DSCF9280.jpg

 

Inace airbrus je radio Igor iz Panceva, decko super radi, radio je i kolegi Daki njegovog TDM-a Klik-TDM. Sve pohvale na racun Igora, ima sitnica kojima nisam zadovoljan ali kada se sve sabere ipak sam zadovoljan ;)8) i moracu da okacim jos koju fotku airbrush-a sa detaljima...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Suzuki VX 800

Prelepo, jednostavno prelepo

 

Cisto da dodam prateci komentar koji sam primetio i kod sebe od nedavno, a i ovde na forumu

 

 

Dosta nas, ne izdvajam pojedince, ali primecujem kako neki, ukljucujem i sebe u tu grupu, i uprkos osnovnog samo mozda i nekog amaterskog poznavanja mehanike, koje su stekli indirektno (tv internet posmatranje) se bez problema i razmishljanja upustaju u vratolomije i poduhvate epskih razmera, i to sve zbog ljubavi prema motorima, motoru i vodjeni su emocijama, i granice njihove mogucnosti se pomeraju

 

da priznam sebi, imao sam do sad jednog APNa, pre 10 god, mesec dana sam vlasnik honde, ja sam bez problema i bez oklevanja pre koji dan rastavio hondicu do kostura, i motora, razbucao karburator na proste cinioce, podesio dotoke vazduha goriva, namestio filter vazduha, struju kompletnu zamenio, i sastavio sve nazad, kako je bilo i bolje, nisam ni znao da to mogu i znam

 

"skidam kapu", "salutiram" za ovaj projekat, jednostavno savrseno

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F , 2001 god.

Golube sve pohvale za projekat i trud, ne znam dali je prilicno da napises ovde ali ne vidim razlog zasto ne bi , a pitanje je koliko te je kostalo sve kada stavis na papir?

Jos jednom svaka cast....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ne znam da li sam pisao u ovoj temi pa izvini ako se dupliram..

 

ovo je jedan od najukusnjije sređenih motora koje sam video. treba da bude exponat negde!

 

pozdrav...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Stvarno si ga "muski" odradio. Svaka cast!!! :takoje:

Nego, sta si uradio sa zupcanikom uljne pumpe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Pozdrav ljudi ajd da odgovorim sto se tice plastifikacije i cene znaci peskarenje, farbanje i plastifikacija po tocku je 18€

 

@El Muerte

uslikacu sutra...

 

Hvala svima na podrsci...

 

 

A jel može da se izbegne onakva "sitnozrnasta" struktura farbe na točkovima :stabre:

 

Ja bih želeo da mi točkovi budu "glatko crni"

005-26.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Оцена од мене: dix-sur-dix.gif

 

Слике су одличне, велике и оштре. Било је и детаља које ниси сликао (кочнице нпр.) а није било лоше да се документује не због тебе већ због публике...

 

Шта рећи на крају?

 

stophieryouarethemanhl2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Sreca pa ste podigli ovu pricu, verovatno je nikada ne bih ni procitao. Ovo treba da bude sticky tema, ovako se to radi. Za ovo treba i vremena, i para, i rada, i znanja, i volje, ali pogledaj samo krajnji efekat! Neko pita je l' na prodaju; ovaj motor nema cenu, sine. Ovaj covek nije sredjivao motor, nego napravio nov, restauriran kao u najboljim specijalizovanim radionicama. Steta samo sto je sediste otislo gore, ali motor jeste mali, pretpostavljam da je moralo. Sve ostalo me je ostavilo bez reci, svaka cast i na fotografijama, i na prici, i na podeljenim informacijama. Za vas ne znam, ali ja istrosih celu kvotu pluseva na Goluba danas :lol: Bravo, majstore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Evo malog ovogodisnjeg update-a teme a i motora :)

 

Prvo opet svima da se zahvalim na kometarima. Prosle sezone sam se solidno i lepo navozao sa motorom, riknula mi je jedna gumica na spoju glave i cil. pa je slinavio ulje, ima sam problema sa alnaserom i bilo jos sitnica ali sve i svemu predjeno je oko 7500-8000km.

 

Pocetkom ove godine sam rasturio ponovo masinu da zamenim onaj zupcanik uljne pumpe i predihtujem motor. Zupcanik sam uradio nov u Poliplast-u u Bdg-u rade zupcanike i racunam bolje nov nego opet polovan star 25-30god a cene skoro iste i evo ga

 

zup-1.jpg

 

E kada sam vec opet otvorio masinu, ajd da odnesem cil na proveru, bio je na malo manje od 1/2 specijale i blago ovalan, pa sam uradio novu hilznu i vratio ga na standard ili ti 70mm

evo i nje:

hil.jpg

 

hil1.jpg

 

I naravno onda trebaju nove karike i one stigose

 

kar.jpg

 

Ali sa karikama stigose i novi problemi, koja je ovde 1 tj. kompresiona? Ja mislim da je ova koja nema na sebi niklovani kraj tj. da je kompresiona ova crna? Neki savet? I ova crna ima ovaj zarez sa unutrasnje strane, na koju stranu ide zarez? Predpostavljam ka celu klipa?

 

kar1.jpg

kari.jpg

 

I eto tako sad se moze reci da je motor obnovljen skoro 100%

 

Pozdrav Svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela

Компресиона карика је баш та са хромираним крајом и свеједно је како је стављаш, а црна је бришућа карика и стављаш је баш тако како стоји на слици то јест унутрашњи зарез ка челу клипа...:zdravo:

 

brisuca.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Potvrdjujem, tek toliko da cujes i "dugo misljenje". Kompresiona je ona presvucena sa hromom, ako na njoj nema oznake "TOP" (obicno stoji blizu proreza ugravirana sa jedne strane), svejedno je kako je obrces.

 

Strugac monitirs sa zljebom nagore, kao na slici.

 

Usput, motor je sjajno odradjen, lepo je videti ovako nesto. Sve pohvale!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: BMW F 650 GS

Ovo je jedna od naj lepših restauracija na BJB.

Pa čisto da ne padne u zaborav, nešto kao obavezna lektira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja