Jump to content

Moto Zajednica

Neverovatna priča

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pre neki dan sedim sa zetom koji živi u bloku 70 i čujem neverovatnu priču.

Njegov drugar iz susedne zgrade vidi da se nešto dešava u blizini njegovih parkiranih kola, tu je policija i komšinica koja je u vreme skorašnjih padavina i leda kolima proklizala i ogrebala nečiji auto na parkingu (sreća nije njegov).

Žena uvidevši da je oštetila nečije vozilo nije pobegla, a ne znajući čije je zvala policiju koja je uredno izašla na uviđaj i napisala joj kaznu od 20.000. din zbog saobraćajnog udesa.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 923 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: st 1300 i r1200gsa i 250 madison3

Pa ne mogu da verujem>:( Ajde sto je savesna godpoja pozvala policiju, to me raduje, jer nada u ljutski rod jos je u tragovima, ali panduri idioti... to ne mogu da verujem :stabre::staa2:>:( Gospodje se verovatno ponadala da ce uz "pomoc" policije, pronaci vlasnika i sa covekom se dogovoriti da mu se uredno i kulturno izvini i nadoknadi stetu, a ovi kreteni... pa stvarno

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Uveren sam da je Policija radila po zakonu ali je to u ovom slučaju potpuno besmisleno, idiotski.

Pa sad treba videti da li će iko da sačeka vozača drugog auta ili odmah zapali po kratkom postupku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Pre neki dan sedim sa zetom koji živi u bloku 70 i čujem neverovatnu priču.

Njegov drugar iz susedne zgrade vidi da se nešto dešava u blizini njegovih parkiranih kola, tu je policija i komšinica koja je u vreme skorašnjih padavina i leda kolima proklizala i ogrebala nečiji auto na parkingu (sreća nije njegov).

Žena uvidevši da je oštetila nečije vozilo nije pobegla, a ne znajući čije je zvala policiju koja je uredno izašla na uviđaj i napisala joj kaznu od 20.000. din zbog saobraćajnog udesa.

 

Bravo za gospodju.

Onaj/ona što je meni pod sličnim uslovima odvalio-la celu levu stranu kola, nije imao tih ljudskih kvaliteta.

Pošteni nalazač ljudskih osobina mu nije vratio ličnu kartu. Ovako, moraću ja da mu je vratim kada je pronađem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Niije ni cudo sto smo iz godinu u godinu sve veca stoka od naroda. Ljudi prisiljeni sistemom zastranjuju i gube dobre osobine :zvizduk:

Pa tako te zakon podstiče da kada ogdebeš tuđa kola je najjeftinije da pobegneš.

Ako si kojim slučajem savestan pa radiš kako bi trebalo ( setiti se samo šta piše na policijskim vozilima u USA "To Serve And To Protect" ) dobijaš stimulativnu kaznu od 20.000. din zato što si ih zvao da ti pomognu, a oni došli i zaklali te na licu mesta i to sve "by the book".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Mislim da je policija dužna da napravi neki zapisnik, kada je već primljen poziv i kada su izašli na teren. Mislim da bi najebali da su zataškali prekršaj. Što da rizikuju posao?

 

Savesna gospođa je trebalo da ostavi vizitku na brisaču i da se odveze dalje. Zakon je idiotski: koliko znam, čak i ako sam padneš sa motora na putu (vežbaš polukružno na praznom putu, na primer), ako te policija vidi, može ti napisati kaznu. Idiotski totalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Kada sam imao sudar, nisam mogao da se dogovorim sa krivcem dok nije dosla policija. Onda se prica promenila i saobracajci mu kazu da je bolje da se dogovori. Tako je i bilo. On meni pare i zdravo a ja svima hvala, dovidjenja. A sada to resava onaj evropski izvestaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ako steta nije veca od 500 eura resava se europskim obrascem uz saglasnost ucesnika. prema tome panduri su mogli eventualno da pomognu pri utvrdjivanju ko je vlasnik ostecenog vozila i nista vise. nisu morali da pisu prijavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Lenji u pravu si ali sam nedavno cuo da je dozvoljena steta po izvestaju 200000rsd. To bi valjalo proveriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

ako steta nije veca od 500 eura resava se europskim obrascem uz saglasnost ucesnika. prema tome panduri su mogli eventualno da pomognu pri utvrdjivanju ko je vlasnik ostecenog vozila i nista vise. nisu morali da pisu prijavu.

Pretprosle godine se u Ljutice Bogdana u mene zabio neki tatin sin u Audiju Q7. Drknuo me je jer nije gledao ispred sebe i kada je počeo da koči bilo je kasno. Kada sam izašao iz kola na mojoj Xsari ispao čep za adapter kuke za vuču sa branika, odrana boja, peta vrata malo ulubljena, ništa strašno. Mislim se, jebote kako me je udario dobro sam i prošao. U prvi mah nisam smeo ni da pogledam kola. Sreća imao je kasko preko DDOR N. Sad i nisu mi pravili problem oko procene štete, čak naprotiv: čovek iz osiguranja je primetio da mi je puklo i plastično pero na zadnjim vratima što nisam primetio i to dodao u zapisnik, uz napomenu da ako peta vrata ne mogu da se poprave treba kupiti nova.

Ali na izgled bezazlena štetica koja deluje tipa 200- 300 eur je na kraju po ispostavljenom računu servisa bila preko 50.000 RSD i to pretprošle godine.

Prema tome to sa Evropskim izveštajem "ako nije preko 500 EUR" je teško proceniti.

Neko mi je prošle godine ubrao retrovizor sa kola i original je bio 12.000 a Turkish imitacija 2.600 din. Ali u ovlašćenom servisu ne puše Turske delove nego original iz njihove prodavnice, zato je to tako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Svaka cast zeni i njenom gestu, a nasi Zakoni su prica za sebe.

Slazem se tobom da je naizgled bezazlena steta nekad mnogo mnogo veca i zato bolje ako niste sigurni da pozovete policiju na uvid nego posle da se ceskate kad vidite da je steta veca od isplacene.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Svaka cast zeni i njenom gestu, a nasi Zakoni su prica za sebe.

Slazem se tobom da je naizgled bezazlena steta nekad mnogo mnogo veca i zato bolje ako niste sigurni da pozovete policiju na uvid nego posle da se ceskate kad vidite da je steta veca od isplacene.

Pa da ali mi nije jasno po kom kriterijumu su oni kadar da ocenjuju i pišu kaznu za udes na licu mesta. Oni bi po prirodi svog posla trebali da sačine zapisnik i to proslede sudu na rešavanje.

I šta sad: upadnem u jendek koji je iskopao Beograd Put i sjebem kola jer nije propisno obeležen ili je neko odneo barikade, pozovem policiju da sačini zapisnik i oni mi napišu kaznu što sam izazvao saobraćajni udes pri kom sam pričinio štetu na svom vozilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Beograd Put je u obavezi da odrzava put. Sto znaci da ako nije bio propisno obelezeno, imas pravo na nadoknadu stete od njih. Tj. oni imaju osiguranje, pa naplacujes od osiguranja.

 

Imao sam slucaj sa rupom, zvao saobracajce, dosli, napravili zapisnik u kome su konstatovali ono sto su zatekli i dobio sam odstetu od Beograd PUta posle 3 meseca, ali sam predao svu mogucu dokumentaciju.

 

Ja nisam platio nikakvu kaznu, a naprotiv, policija je okarakterisala Beograd Put kao krivca za ugrozavanje bezbednosti i podnela prijavu protiv njih...

 

Naravno, saobracajci koje mrzi da rade takve stvari su mi rekli "od toga nema nista". Poucen slucajem kada sam preko kaska naplatio stetu od 1300 EUR (polomljena felna, isrivljeno desno rame, zadnji most...) za udarac u rupu jer nisam zvao saobaracajce, sada se necu tako zeznuti...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Da je znala da ce ovako da ispadne siguran sam da ni ona ne bi zvala pandure, ali posto je mislila da ce oni doci i pomoci joj da stupi u kontakt sa vlasnikom i da se oni medjusobno dogovore, nasi panduri su joj pisali kaznu jer jel te sta ona njih cima da dolaze za tako neke "glupe" stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

meni su na parkiranom autu otkinuli preko dvoje vrata i trag gume pored da je neko izvodio piruete,a samo sam ostavio auto da nadjem stranke u lokalu! zvao policiju dosli,konstatovali da je auto udaren,nema svedoka,na ime ostataka branika nisu oni forenzicari,a naravno osiguranje ne pokriva takve slucajeve,nema osiguranja treceg lica,epilog dogadjaj pare na sunce i popravi skoro celu stranu! :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

MajorSoul

Da je znala da ce ovako da ispadne siguran sam da ni ona ne bi zvala pandure, ali posto je mislila da ce oni doci i pomoci joj da stupi u kontakt sa vlasnikom i da se oni medjusobno dogovore, nasi panduri su joj pisali kaznu jer jel te sta ona njih cima da dolaze za tako neke "glupe" stvari.

 

Verovatno si ovo napisao u pezorativnom smislu, medjutim istina je da po novom zakonu nije ni trebala da ih zove, nego da to resi sa vlasnikom popunjavanjem Evropskog zapisnika. Mozda je ona u svojoj neobavestenosti mislila sve najbolje ali je to svoje neznanje ipak platila. To i jeste bila glupa stvar za cimanje policije. Ne odobravam to sto su joj napisali kaznu ali taj Evropski zapisnik je i uveden sa ciljem da se policija oslobodi obaveze dolaska i uvidjaja zbog gluposti kao sto je grebanje auta, dok za to vreme daleko bilo mozda imaju vaznija posla. Tek ako ucesnici ne mogu da se dogovore ko je kriv, imaju pravo da pozovu policiju radi sacinjavanja zapisnika. Tako da mozda su i u pravu sto su joj pisali kaznu, kazem mozda.

 

 

 

svetac

 

 

meni su na parkiranom autu otkinuli preko dvoje vrata i trag gume pored da je neko izvodio piruete,a samo sam ostavio auto da nadjem stranke u lokalu! zvao policiju dosli,konstatovali da je auto udaren,nema svedoka,na ime ostataka branika nisu oni forenzicari,a naravno osiguranje ne pokriva takve slucajeve,nema osiguranja treceg lica,epilog dogadjaj pare na sunce i popravi skoro celu stranu

 

 

 

Desilo mi se da sam parkirao auto pre 20 godina i otisao na posao. Uvece imam sta da vidim. Neko se zakucao u mene, otkinuo celu zadnju stranu i pobegao. Milicija izasla, izvrsila uvidjaj, zapisnik sam predao u Dunav osiguranje i naplatio stetu. Uopste nisu postavljali pitanje ko je krivac, jednostavno izvolite novac i gotovo. I to sa polisom obaveznog osiguranja. E kazem to je bilo pre 20 godina, ne znam kako je sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Verovatno si ovo napisao u pezorativnom smislu, medjutim istina je da po novom zakonu nije ni trebala da ih zove, nego da to resi sa vlasnikom popunjavanjem Evropskog zapisnika.

 

Posmatraj stvar sa ove strane. Udaris auto, lepo stanes pokusas da pronadjes vlasnika i ne mozes da ga nadjes. Ako napises evropski izvestaj on ti nista ne vredi jer si ga popunio samo ti, a validan je ako su ga ispunile obe strane tj ako imas potpis i drugog vozaca. Jedino sto je mogla da uradi, a verovatno se nije setila u trenutku jer je sigurno bila preplasena sta je uradila, je da ostavi neku ceduljicu sa svojim brojem telefona pa da je vlasnik posle kontaktira i da se dogovore. Od straha ili cega vec nije se setila toga nego je uradila ono sto je smatrala normalnim, pozvati policiju da oni pokusaju da nadju vlasnika ili bar da ispisu zapisnik koji ce biti validan i sa kojim ce moci da ide do osiguranja. Ovako nasi panduri niti su joj pomogli, nego su joj napisali kaznu.. e to je po meni vrh price i to moze da se dogadja samo u ovoj nasoj drzavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Ovako nasi panduri niti su joj pomogli, nego su joj napisali kaznu.. e to je po meni vrh price i to moze da se dogadja samo u ovoj nasoj drzavi.

To se zove nagradno oduzimanje :lol:

Ali ne bih rekao da su baš morali da joj napišu kaznu da su želeli da budu korektni. Pa šta, izašli su na uviđaj, to im je posao i pri tom konstatovali da je prilikom manevrisanja došlo do oštećenja parkiranog vozila, ne sudara.

Šta je saboraćajni udes?

Kada ogrebeš parkirana kola?

Ovde smisao reči "To Serve And To Protect" ne postoji, a trebalo bi. Policija mora da radi u službi i zaštiti građana, da pokaže fleksibilan stav, da neki put ne ne napiše kaznu već izrekne pismenu opomenu vozaču što je apsolutno normalno u USA.

Država sa njenim strukturama se uređuje i finansira iz privrednih i građanskih subjekata, prema tome sasvim je logično da radi u službi svih nas, a ne da mi radimo za državu, pa tako i oni.

Da se pitam, zalepio bi im na kola i uniforme isti slogan, dakle "U Službi I Zaštiti Građana" i poslao na kurs lepih manira, fleksibilnog ponašanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Verovatno si u pravu ali od fleksibilnog stava i pismenih opomena se ne puni budzet, niti policija prima platu. Znate li vi da prodje po 20 dana da saobracajci potpuno nezainteresovano statiraju dok vi pravite raznorazne prekrsaje i bas ih briga , a onda pred kraj meseca sprovedu neku akciju i u stanju su da vam napisu kaznu iz ko zna kakvog bezveznog razloga. Zasto, zato sto su dobili takvo naredjenje i moraju da ispune bonus od koga im se obracunava zarada. Sta ce ljudi kad imaju normu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

svakako da je u redu pozvati policiju kako bi "overili" evropski izveštaj, alkotestom. u slučaju da nije urađen alko test, moguć je pokušaj osporavanja, evrop.izveštaja, od strane osiguranja, i čak optužba za pokušaj fingiranja nezgode. imo sam slučaj, piso sam u Borišinoj temi, bio sam kriv, oštećena zvala miliciju, ništa prijava ništa sudija, samo alko test, nalaz upisan u obrazac i vozdra rajo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja