Jump to content

Moto Zajednica

hladjenje ulja

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mene je zateklo resenje,a posto sam ljubitelj prckanja pogotovo ako je u koristi boljitka....

 

http://scooterchromeparts.com/#/oil-cooler-installation-2/4547282328

 

http://scooterchromeparts.com/#/oil-cooler-installation-1/4547205038

 

mozda neko pokusao, a ne moze da skodi! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

paaaaaaaaaaa,ne mozes da cenis kako je nesto glupost bez nekih posebnih argumenata! ako i ne koristi ja verujem da ne moze da skodi!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

to je bas dobra stvar, na cemu god. hladi ulje, povecava kolicinu istog, olaksa ulju tezak zivot. ne vidim zasto je to lose, jedino sto ima na vise mesta da propiski...

 

ljudi po belom svetu to bas cesto stavljaju i postoje kitovi za mnoge modele motocikala posebno vazdusno hladjenih u kojima ulje prolazi vecu torturu no kod vodom hladjenih agregata. jos kad imas suvi karter i vodovi ti vire oko motora, pussy'z smouk za montirati, recimo neki polovan hladnjak ulja sa nekog sportaka ili tako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

konkretno znam za VW (noviji) da ima dole neki hladnjak za hladjenje ulja menjaca ili sta vec,moglo bi da koristi! mislim da je najvece zezanje naci strugara koji bi resio sam cep gde se vrsi razmena ulja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

paaaaaaaaaaa,ne mozes da cenis kako je nesto glupost bez nekih posebnih argumenata! ako i ne koristi ja verujem da ne moze da skodi!

Argumenat je da skuter ima ventilator koji stalno hladi masinu (kao kod APN-a), tako da ulje ne moze da se pregreje - nikad. A i ovaj sa snimka je tako zgodno postavio hladnjak da ako mu slucajno skuter padne na tu stranu, ode hladnjak.

 

Jedino gde ima smisla ugradjivati naknadno hladnjak za ulje je kod vazdusno hladnjenih endura i to ako se koriste za offroad u vrelim podrucjima (pustinje itd) ili za cestu voznju leti po gradskom krkljancu.

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

paaaaaaaaaaa,ne mozes da cenis kako je nesto glupost bez nekih posebnih argumenata! ako i ne koristi ja verujem da ne moze da skodi!

Argumenat je da skuter ima ventilator koji stalno hladi masinu (kao kod APN-a), tako da ulje ne moze da se pregreje - nikad. A i ovaj sa snimka je tako zgodno postavio hladnjak da ako mu slucajno skuter padne na tu stranu, ode hladnjak.

 

Jedino gde ima smisla ugradjivati naknadno hladnjak za ulje je kod vazdusno hladnjenih endura i to ako se koriste za offroad u vrelim podrucjima (pustinje itd) ili za cestu voznju leti po gradskom krkljancu.

Naknadno ugradjivanje necu da komentarisem,svako neka sa svojim spravama radi sta hoce,htedoh samo da kazem da na Piaggio agregatu koji se izmedju ostalog ugradjuje na kod nas prilicno prisutni Liberty,postoji hladnjak za ulje.Mali,ali hladnjak.

Ako mislis Aco da je to stavljeno za ukras...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

moze se koristiti hladnjak ulja od spaceka dijane,jako je mali i moze se ugraditi u vecinu motora,a ima ga po otpadima za dzabe:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

Nije mi jasno kako ovo gura ulje u hladnjak jer u tekstu proizvodjaca kazu da treba postaviti hladnjak par centimetara iznad nivo motora, pa ukoliko neko ima ideju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

paaa,ima uvek neka pumpa koja tera ulje kroz filter! verovatno ga i gura pod odredjenim pritiskom koji treba da prgura gustinu ulja kroz filter pogotovo ako je papirni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Husqvarna SMR510

ako sam dobro procitao ovo se stavlja mesto srafa za ispustanje ulja ?

Ne znam kako je kod skutera ali ima li dovoljno pritiska u karteru da pogura to ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

pa valjda vraca to ulje na cep, ukoliko protoka nema, onda je stvarno besmisleno. mada ne vidim lak nacin da se hladnjak naknadno ugradi u bilo koji motocikl sa uljem u karteru. jedino sa suvim karterom. malo strugar, dobra zaptivka, iznutrice od diane i jedno poslepodne... oil chiller :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Za sve starije modele BMW-a ima da se kupi kit za ugradnju hladnjaka ulja ... jes da mu ne treba ali ima ...

 

Hladnjak je naj priblizniji hladnjaku koji imaju Spacek i Dijana ..

 

Kit sadrzi : hladnjak ulja , dva creva i poklopac filtera ulja.... ugradjuju se sve za 10 min i ljudi kazu vrsi poso ...

 

post-8874-060074900 1295176577_thumb.jpg

post-8874-006892600 1295176546_thumb.jpg

 

 

poklopac filtera ulja ... prvi prilozeni se vidi kako izgleda u praksi gore na prilozenoj slici

post-8874-040595100 1295176510_thumb.jpg

post-8874-087355200 1295176491_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

bravo,peco!! ako ne skodi BMWu zasto bi skodio skuteru! :takoje:

pa sto sam gledao,fiter se zadrzava samo se izmesta u neku externu varijantu! tako da potreban pritisak ostaje ne promenjen,a ono mu dodje samo povecanje kolicine i u nekoj meri povecanje otpora tj smanjenje pritiska! kada su svi rekli da sam lud ja sam hladio akvarijum preko radijatora iz kabine auta isti hladio sa 2 chieftec coolera,i radilo je! zasto nebi i ovo! :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

znas one aparate za hladjene / grejanje vode ... sto ima po firmama ,, e ima onih vecih aparata sto imaju frizder doe a ima i onih manjih ...

kad budes u prilici zaviri iza tog manjeg .. ima da vristis od smeha !!!

 

kuler procesora sa sve hladnjak aluminijumski ... vudu hladi tako sto preko hladnjaka se sliva voda , kuler vrti i voda hladna ,,,

 

ja vristao kad sam video sistem ali to radi !!!

 

a sa tim radiatorom iz auta mozes cudo da ohladis !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 756 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Problem sa Spacek/Diana hladnjacima za ulje je sto su od aluminijuma , pa brzo nestaju sa otpada ( sekundarne sirovine ) inace vrse posao odlicno , mislim da vredi staviti ako se 4-t skuter forsirano vozi po gradu leti ,na visokim tepmperaturama, za sve drugo je samo fensi dodatak , ali dobro izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Vozim regal raptor kako da mu ugradim rezervoar za ulje ispod sedista,kao na harlikama. Ne znam kako da u motoru uvek bude potreban nivo ulja

To resenje se zove SUVI KARTER i treba i odvod i dovod ulja u taj rezervoar. Neretko ti

motori imaju i dve pumpe za ulje..... jednu za agregat a drugu koja tera u ram ili izdvojeni rezeorvar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

ah brate, zasto tako ledeno. pita decko fino.

 

probusis rupu na karteru spojis vod kojim pumpa sisa svo ulje i ubacuje ga u rezervoar i onda slobodnim padom drugim vodom iz rezervoara u vod pumpe za ulje u motoru.

 

mozda kvacilo nece raditi kako treba i jos ponesto, ali karter ce biti suv(lji) u svakom slucaju.

 

samo odes kod majstora za frizidere i klime, on ce ti povezati cevi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Uopste nije ledeno, on pitao, ja odgovorio. A da krenem da mu objasnjavam zasto ne moze ne ide, jer cim postavlja takvo pitanje znaci da mu je princip podmazivanja i funkcionisanje podmazivanja nepoznat, pa bi mu i moji odgovori znacili kao spanska sela.

 

On je bar lepo pitao, a ti si izlupao gluposti pa ostao ziv. Nikad mi nije bilo jasno zasto pojedini ljudi misle da treba da daju odgovore na pitanja u koja se ne razumeju. Posto vidim da volis da odgovaras, moram i ja tebe nesto da pitam

 

1. kako ce biti suv karter kad kroz njega prolazi ulje do te rupe koja "treba" da se izbusi ?

 

2. kako ce da poveze vod sa usisom pumpe, kad se i pumpa nalazi u karteru, da busi jos jednu rupu za vod ?

 

3. motor sa karterom nema rezervoar za ulje, sam karter je rezervoar.

 

4. kako ce se podmazivati lamela i snopovi zupcanika menjaca koji se kupaju u ulju i na taj nacin podmazuju ?

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja