Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Par pitanja posle prve voznje....

Da li je tako fabricki na svakom fzs da se ventilator pali cim se motor ubaci u ler to jest N poziciju. Znaci cim upalim motor ventilator se upali i radi sve dok ne ubacim u brzinu, tad se ugasi i ponovo se upali ako negde stanem i izbacim u ler. Sad ne znam da li je to neka fora da se ne pregreje kad stoji u mestu, da nije posebno pravljen za neko toplije trziste, svi su takvi ili je na mom neko nesto budzio da radi tako? I jos jedno pitanje, desava mi se da kad izbacim na ler, ventilator mi se standardno upali i jos ako su mi upaljena svetla istrumenti na tabli pocnu malo da brljave, obrtaji ne pokazuju tacno, lampice se pale i gase, sve se to smiri ako ugasim svetlo ili ubacim u brzinu pa se ugasi ventilator. Kao da vuce previse struje, moje misljenje je da je problem akumulator jer je realno losiji i ako se dva-tri dana ne pali motor on nema snage da zavergla. Ajmo iskusniji vlasnici pomazite malo.

Inaze motor za voznju je super, menjac radi perfektno sa ipone katanom jedino mi ne gine neki malo glasniji top jer ne volim kad uopste ne cujem zvuk svog motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Nije normalno.

 

Znam da na mojoj FZ6N 2005. nije bilo tako, a ni na koleginom FZ1N 2007. nije bilo tako. Nešto te kava Gavro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

pa realno izmenjao sam brdo motora i ni na jednom se nije tako palio ventilator...a ovo za struju na leru me isto interesuje da li moze biti do toga sto je bas los akumulator?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Drugari, ja sam ovih dana imao nekoliko voznji, i poceli su da mi se stvaraju problemi.

 

Preko Ozrena sam isao nekim losim putem, bas sporo, u prvoj i drugoj, sa dosta kvacila. U nekom trenu je izduv poceo sve jace da mi se cuje, i da "prdi" kada oduzimam ili dodajem gas. Uz to, bio sa suvozacem koji je poceo da se zali da se sediste mnogo greje. Takodje sam primetio da mi prilikom zavrtanja rucice motor ne primi gas odmah, vec sa kasnjenjem. I na kraju, kada bih u prvoj ili drugoj stisnuo kvacilo na maloj brzini, motor se ugasi. Ili, ukoliko uspe da ostane upaljen, cuje se kao da se gusi...

Isto to mi se desilo i danas, dva puta, gde sam ponovo bio sa suvozacem, po nekim putevima na Radan planini, sa dosta krivina, kocenja, ubrzavanja, menjanja brzina... Pocne da se dere izduv, onda da "prdi", losije prima gas, izduv se greje i na kraju motor da se gasi...

 

E sad, ako neko ima ideju sta bi moglo da bude, neka pomaze.

Prvo sam mislio da pregrevam agregat, ali instrument tabla kaze da je temp. u redu, posle mislio da se kleme sa akumulatora razlabavile, onda mislio da mi progoreo izduv... A sada mislim sa mi je negde zapusen izduv. :-(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Dejane, izduv ti se dere jer je izgorela postava koja je u njemu i treba da se zameni. Rekao sam ti pri kupovini da je otisla i da treba da odes kod Slavka u Kumodraz da ti to sredi. On je radio te izduve i sredjivanje ne naplacuje puno (oko 2000 dinara). Postoji verovatnoca da zbog njih imas probleme sa losijim primanjem gasa ali mislim da ne bi trebao zbog njih da se gasi. Ja sam prosao sa tvojim motorom 25.000km i nikada nisam imao nikakav problem, uvek je radio kao sat !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam ranije na par motora imao problem sa zapušenjem izduva. Tada je dolazilo do ekstremnog grejanja izduvnog lonca što sam relativno brzo primećivao i odmah "otvarao", ali da je ostalo to zagušenje normalno bi bilo da motor izgubi na snazi i da počne i da se gasi.

E sad kod njega čim se pojačala glasnoće to bi trebalo da znači da nema prigušenja :neznam: .

 

U svakom slučaju, otvoren izduv ne može dovesti do gušenja i gašenja motora a niti grejanja izduva. Do toga može dovesti samo zapušen izduv.

 

Ili mu se možda desila neka kombinacija ova dva problema, a problem će rešiti majstor za izduve.

 

Kod starijih motora se dešavalo da greje jako auspuh i u slučaju kad nije dobro usklađen rad ventila sa paljenjem ( npr. dolazi do paljenja smese a izduvni ventil nije skroz zatvoren itd.) ali kod novije generacije gde je kompjuterski regulisan rad motora to ne bi trebalo da se dešava pa je greška u izduvu najverovatnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@castor, palo mi je na pamet da moze da bude gorivo, ali, koliko sam u Leskovcu, punim rezervoar jedino na EKO i OMV pumpama, koje su i najprometnije, pa verujem da nije do toga.

 

Cika Jasminko, ovaj pasus koji ste dodali je nesto sto sam odbacio bas zato sto sam presao na motor sa direktnim ubrizgavanjem.

 

Dragan je u pravu, trebalo je da servisiram izduv, ali bese nestabilno vreme do aprila, malo sam vozio, a posle bilo puno posla. Svakako da to treba da uradim cim se vratim u BG.

 

I dalje, deo koji mi je nejasan jeste zasto se to ne desava odmah po paljenju motora, vec nakon odredjenog broja kilometara...

 

U svakom slucaju, hvala vam svima na idejama i pokusajima da mi pomognete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

@castor, palo mi je na pamet da moze da bude gorivo, ali, koliko sam u Leskovcu, punim rezervoar jedino na EKO i OMV pumpama, koje su i najprometnije, pa verujem da nije do toga.

 

Cika Jasminko, ovaj pasus koji ste dodali je nesto sto sam odbacio bas zato sto sam presao na motor sa direktnim ubrizgavanjem.

 

Dragan je u pravu, trebalo je da servisiram izduv, ali bese nestabilno vreme do aprila, malo sam vozio, a posle bilo puno posla. Svakako da to treba da uradim cim se vratim u BG.

 

I dalje, deo koji mi je nejasan jeste zasto se to ne desava odmah po paljenju motora, vec nakon odredjenog broja kilometara...

 

U svakom slucaju, hvala vam svima na idejama i pokusajima da mi pomognete.

 

Ne vozim diverziju, ali...pre par dana sam prvi put sipao ovo novo euro gorivo, jace, skuplje... Jos mi se nije ugasio, ali mi je sa standardnih 1100-1200rpm smanjio na 900-1000. Problem je kretanje jer zbog malog br obrtaja zna da se ugusi, stucne, poskoci i isto tako prilikom saltanja. Videcemo za potrosnju. Elektronsko ubrizgavanje mi je. Kako vam se pokazalo novo gorivo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Par pitanja posle prve voznje....

Da li je tako fabricki na svakom fzs da se ventilator pali cim se motor ubaci u ler to jest N poziciju. Znaci cim upalim motor ventilator se upali i radi sve dok ne ubacim u brzinu, tad se ugasi i ponovo se upali ako negde stanem i izbacim u ler. Sad ne znam da li je to neka fora da se ne pregreje kad stoji u mestu, da nije posebno pravljen za neko toplije trziste, svi su takvi ili je na mom neko nesto budzio da radi tako? I jos jedno pitanje, desava mi se da kad izbacim na ler, ventilator mi se standardno upali i jos ako su mi upaljena svetla istrumenti na tabli pocnu malo da brljave, obrtaji ne pokazuju tacno, lampice se pale i gase, sve se to smiri ako ugasim svetlo ili ubacim u brzinu pa se ugasi ventilator. Kao da vuce previse struje, moje misljenje je da je problem akumulator jer je realno losiji i ako se dva-tri dana ne pali motor on nema snage da zavergla. Ajmo iskusniji vlasnici pomazite malo.

Inaze motor za voznju je super, menjac radi perfektno sa ipone katanom jedino mi ne gine neki malo glasniji top jer ne volim kad uopste ne cujem zvuk svog motora

Desilo se to isto kod mene,pregoreo je neki elektronski deo koji se nalazi u instrumental tabli,on pobudjuje ventilator da se upali. To sto radi na leru ni po jada,nego,ne pali se kada treba i dize temperaturu. Pri tome,crvena lampica ne blinka,tj.ne detektuje pregrevanje motora. Poseti nekog elektronicara-servisera !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

jel mozes malo detaljnije da mi pojasnis koji deo je crko, jer poznavajuci nase elektricare ako mu ne nacrtam sta je crklo ima da mi raskopusa pola motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

Dejan Nešković

 

druze koliko je obrtaja na tvom motoru kada radi na leru pri radnoj temperaturi?

mozda malo da povecas ler,jer kada upalis motor on naravno ima vise obrtaja pa posle spusti. i da vidis u kakvom je stanju filter za vazduh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Dejan Nešković

 

druze koliko je obrtaja na tvom motoru kada radi na leru pri radnoj temperaturi?

mozda malo da povecas ler,jer kada upalis motor on naravno ima vise obrtaja pa posle spusti. i da vidis u kakvom je stanju filter za vazduh.

 

Kod mene je obrtometar digitalni, i prva podela je od 0 do 2 (hiljade obrtaja), i to je jedna "kockica". Kada treperi, to znači da je broj obrtaja ispod 2000, a kada je "puna" to znači da ima 2000 obrtaja.

 

E sad, preciznije od toga ne mogu da izmerim ler gas. A majstor mi je na početku godine rekao da će filter za vazduh da preživi ovu sezonu. Ali ću svakako proveriti. Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Dejan Nešković

 

druze koliko je obrtaja na tvom motoru kada radi na leru pri radnoj temperaturi?

mozda malo da povecas ler,jer kada upalis motor on naravno ima vise obrtaja pa posle spusti. i da vidis u kakvom je stanju filter za vazduh.

 

Kod mene je obrtometar digitalni, i prva podela je od 0 do 2 (hiljade obrtaja), i to je jedna "kockica". Kada treperi, to znači da je broj obrtaja ispod 2000, a kada je "puna" to znači da ima 2000 obrtaja.

 

E sad, preciznije od toga ne mogu da izmerim ler gas. A majstor mi je na početku godine rekao da će filter za vazduh da preživi ovu sezonu. Ali ću svakako proveriti. Hvala puno.

 

Mislim da to kada ti kockica na obrtomeru treperi znaci da je motor jos uvek hladan...ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

kad treperi jos je hladan. e druze ja prodadoh mog fazera pre 15 dana,druzili smo se 6 godina. pored tog obrtomera imas i da pokazuje u ciframa i to na cak i 10 obrtaja npr: 910,970, 1210 i slicno,a pokazuje se tu na displeju gde ti je kilometraza ukupna,daj kontank i na ono dugme gde stelujes dnevnu kilometrazu,stisni par puta i pokazace se slovo E. ako je motor ugasen bice pored njega nula,onda upali motor i videces cudo-obrtaji :aha:

 

aj sad u garazu,pa javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

"Kod mene je obrtometar digitalni, i prva podela je od 0 do 2 (hiljade obrtaja), i to je jedna "kockica". Kada treperi, to znači da je broj obrtaja ispod 2000, a kada je "puna" to znači da ima 2000 obrtaja."

 

ovo ti nije tacno,kada treperi to znaci da je motor hladan,a kada ne treperi to nije podatak da ima dve hiljade nego da je postigao radnu temperaturu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

jel mozes malo detaljnije da mi pojasnis koji deo je crko, jer poznavajuci nase elektricare ako mu ne nacrtam sta je crklo ima da mi raskopusa pola motora

Ne umem da ti kazem sta je crklo,serviser mi je rekao da ima losa iskustva sa elektronicarima /sto se tice rokova/,pa su jednostavno premostili taj deo i sada nesto drugo daje impuls ventilatoru,drugi termodavac koji ne postoji serijski na tom motoru !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Jest, ima i digitalni, potpuno sam zaboravio...

Nakon trip 1 i trip 2.

 

Za ovo sa kockicom koja treperi, negde sam ili lose procitao, ili samostalno stvorio sebi losu informaciju.

U svakom slucaju, vama hvala sto ste me ispravili.

 

A onda da odgovorim na proslo pitanje za broj obrtaja u leru: krece se oko 1200 rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Kolege, ako znate nekoga, ko zna nekoga... :) da prodaje Leo Vince za Yamahu FZ6 Fazer S2, 2007-2010, ali moze i od onog starijeg modela 2004 - 2007, obavestite :)

069/301-4011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Kolege, ako znate nekoga, ko zna nekoga... :) da prodaje Leo Vince za Yamahu FZ6 Fazer S2, 2007-2010, ali moze i od onog starijeg modela 2004 - 2007, obavestite :)

069/301-4011

Al ce da grmi... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja