Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

ajde da pitam i ovde,posto mi niko ne odgovara na pitanje.Ne znam da li je pitanje glupo ili niko ne zna sta da kaze :stabre:

Ja trenutno imam na motoru napred 120x70x17 i pozadi 160x60x18,neke metzelerove mez2,tako da pozadi moze i 180 ladno da stane.Ne znam koja je kombinacija bolja,zato pitam jer da uzimam za napred 120 ili 130 x60x17 i pozadi 160x60x18?Pitam zbog stabilnosti motora,ili da idem na fabricke mere 120x70x17 i 140x70x18.mozda moze neko da kaze ko je probavao te kombinacije ili neko ko ima iskustva na stazi.A informacija mi treba hitno jer ce da odu gume,inace hocu da pazarim dunlop a naso sam nove po extra ceni :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

ajde da pitam i ovde,posto mi niko ne odgovara na pitanje.Ne znam da li je pitanje glupo ili niko ne zna sta da kaze :stabre:

Ja trenutno imam na motoru napred 120x70x17 i pozadi 160x60x18,neke metzelerove mez2,tako da pozadi moze i 180 ladno da stane.Ne znam koja je kombinacija bolja,zato pitam jer da uzimam za napred 120 ili 130 x60x17 i pozadi 160x60x18?Pitam zbog stabilnosti motora,ili da idem na fabricke mere 120x70x17 i 140x70x18.mozda moze neko da kaze ko je probavao te kombinacije ili neko ko ima iskustva na stazi.A informacija mi treba hitno jer ce da odu gume,inace hocu da pazarim dunlop a naso sam nove po extra ceni :Mina:

na predjasnjem Fazer-r 600 imao sam fabricke mere 110 i 160-17.imao sam jedan dobar set guma sa BMW 120 i 170-17,montirao ih na Fazer-a i ponasao se vise nego dobro.e sad',svako je "lud" na svoj nacin-neko ce reci

"stavi ono sto je majka fabrika odredila" ali po meni mozes ostati na 120 i 160-za 180 mislim da bi trebao da menjas i felnu-ipak je tvoja 18"

Promenio član balkanlover70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

pa mislio sam da ostane prednja 120 a zadnja 160,samo ne znam da li da budu 70 ili 60,ne znam sta je bolje.Imao sam na motoru vec 180,ima mesta za nju ali je bas siroka.znaci sta je bolje,niza 60 ili visa 70,to je pitanje . Sta se dobija sa nizom ili visom gumom :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Teoretski gledano, niza guma je stabilnija ali manje udobnija i obrnuto visa guma bolje gazi rupe, ali u krivine mozda se vise uvija ali to je zanemarljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

max na tu felnu ide 150 guma .,to je bese 3.5 inca sirine felna

Jeste ta sirina ali moze i veca od 150,do 180,posle vec kaci lanac.Znaci da uzmem na 60 obe,prednju 120 a zadnju 160,mislim da ce to biti u redu ili i prednju da povecam na 130 :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

momci da pitam: imam na fazeru iz 2003.godine fabricke migavce i odgovaraju mi,ali bih promenio staklo da bude belo umesto narandzastog. da li je moguce i ko bi to mogao da napravi ili jel ima posebno staklo da se kupi? oni mali led migavci mi se nesto i ne dopadaju kod drugara su bzv. legli na fazera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

max na tu felnu ide 150 guma .,to je bese 3.5 inca sirine felna

Jeste ta sirina ali moze i veca od 150,do 180,posle vec kaci lanac.Znaci da uzmem na 60 obe,prednju 120 a zadnju 160,mislim da ce to biti u redu ili i prednju da povecam na 130 :stabre:

mozes i 200 da navuces0zbunjen.gif malo obrusis viljusku...

TIRE SIZE.doc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

max na tu felnu ide 150 guma .,to je bese 3.5 inca sirine felna

Jeste ta sirina ali moze i veca od 150,do 180,posle vec kaci lanac.Znaci da uzmem na 60 obe,prednju 120 a zadnju 160,mislim da ce to biti u redu ili i prednju da povecam na 130 :stabre:

mozes i 200 da navuces0zbunjen.gif malo obrusis viljusku...

ma ne kaci viljusku,viljuska je sira kod mene,svaba je to odradio na drugoj yamahi od koje sam ja uzeo zadnju viljusku(imam dve,jedna je nabudzena u austriji i od nje sam uzeo oklop i zadnju viljusku,a na felni je bila guma 180)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

momci da pitam: imam na fazeru iz 2003.godine fabricke migavce i odgovaraju mi,ali bih promenio staklo da bude belo umesto narandzastog. da li je moguce i ko bi to mogao da napravi ili jel ima posebno staklo da se kupi? oni mali led migavci mi se nesto i ne dopadaju kod drugara su bzv. legli na fazera

 

Ako pronadjes negde javi cenu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd-Sremcica
  • Motocikl: Yamaha fazer 600 2003.

Ako pronadjes negde javi cenu....

nasao sam na ebay-u ali cena za dva komada je 20 eura. dok to stigne kod mene sa postarinama mnogo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Acime pozdravljam temo o Fazeru, a jos vise o osnivanju Kluba Fazer. Letos sam kupio FZ6 2003. godine u ekstra stanju i jos lepsim izgledom. Ciljao sam 2005-2006. godiste, ali posle test voznje jednog i drugog motora, dvojbe nije bilo. Motor koji ja vozim ima prednost u odnosu na Fazera iz 2005. jer ima vise opreme, bolje kocnice, bolji zvuk motora, sediste, ojacan lanac na bregastoj .......

Posle TDM-a koga sam voleo, Fazer mi je nadahnuce i uzitak u voznji. Pozdrzavam tvoju inicijativu i nadam se da cemo na prolece bar jedno 30-tak Fazerasa na jedan put do Slovenije ili bad do Kopaonika.

 

 

Vlasnik sam jamahe fazer 99 god. vec5 godina, prelazim godisnje oko 5000 hiljada km sta reci: prezadovoljan sam sta je moglo biti bolje zastita od vetra i svetla fabricka. ugradjivanjem ksenona jedan problem manje ( pretvara noc u dan) nemam nameru da menjam motor bar za sada . pozdrav Rade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Hvala,

evo ovako izgleda moje sokoćalo sada a ko zna kako će izgledati do proleća!!!

Mislio sam ga farbati ali sve zavisi od finansija.

 

 

Zasto farbanje lepo izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Koje sijalice stavljate u far ? Uspela sam danas u roku od 3 sata da mi pregore 2 sijalice...Prvo je riknula ona neka jadna i bedna shto je bila (i sveca svetli jache od toga), a onda sam kupila night brejker i to je riknulo posle 2 sata... 1hmm.gif Tako da sada oslepljujem ljude vozeci s dugim svetlom...

 

 

Od kako sam ugradio ksenone sve su muke prestale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: skupljen
  • Motocikl: Honda cbf 1000

Da se i ja pridružim ekipi. Od skora sam ponositi vlasnik jednog Fazera, evo i slika za sada kako izgleda, pa će mo ga još malo doterivati kako nam finasije budu dozvoljavale.

 

 

Izgleda ekstra, svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

E pa drugari da vam se pohvalim, usao sam u vas klub, upravo je stigla FZ6R 2009. god. Posle 9 meseci trazenja mislim da je bio i red... Evo par fotkica posle istovaranja iz kombija.. i sve pohvale za Milana iz Motomanije i njihov prevoz...

post-16755-0-16509700-1360522968_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja