Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka polovnog skutera

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

meni je covek koji prodaje peda skutera u jagodini rekao da doteram bilo koji brand skuter i da ce peda biti brza, verovatno je racunao da mu doteram brand sa blokadom a peda bez :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Prijatelju, bezi od Kineza! I kada ih vidis na ulici i u salonu i celu Kinu zaobidji! Gadjaj ga kamenom i bezi! Kad je kinez znao da napravi KVALITETAN skuter-motor a da nije kostao? Samo ti budi strpljiv i naletece vec nesto poznatog brenda i uz to da ispunjava tvoje uslove. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

убих се вртећи нет и нигде неки крштен страни сајт за продају половних мотора као мобиле .де или ауто скаут 24 за кола :zbunjen: где ви гледате моторе из иностранства ???

 

јер парадоксално је да овде рецимо Либерти стар 10 -год наши цене од 500-900еур, а нов није коштао више од 2500 еур -кад сад нов додуше 50 2т кошта 1990еур ...

 

нисмо ваљда сви ми овде веверице па да дозволимо у сред кризе неко да нам соли памет како то толико кошта преко и да сви "увозници" раде на своју штету ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

убих се вртећи нет и нигде неки крштен страни сајт за продају половних мотора као мобиле .де или ауто скаут 24 за кола :zbunjen: где ви гледате моторе из иностранства ???

moto.it

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

хвала :takoje:

и позивам колеге форумаше да на овој теми мало образложе започету дискусију на другој теми а тиче се наслова теме: НОВ кинез или половна марка :zbunjen:

 

конкретно Либерти 125 2000 год (500-900еур) против новог Аутлука (ваљда око 1400 еур)

 

у целој причи кад се одузме набавна цена, трошкови одржавања, на крају је по мени најбитнија ставка каснија продаја ...

јер како ми се чини Либерти ће и за 2-3 године имати неку цену док за Аутлука нисам баш сигуран (вредеће више од 100 еур али колико више ...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pošto sam vozio Libertija "poštarca", mogu da iznesem par zapažanja:

 

prvo, kupovna cena pristojnog polovnog jeste od 600 do 900e, ali iz svog iskustva (i iskustava još troje prijatelja), tu uvek postoji prvo ulaganje. Efektivno će te izaći oko 1000e dok uradiš važne popravke i održavanje. Ali, od tog momenta, imaš odličan skuter optimizovan za BG. Do momenta kada sam ga prodao, nisam imao problema sa njim. Održavanje (zamena ulja, filtera i pločica) sam sam radio, tako da ga smatram veoma povoljnim - po kilometraži gledano. Potrošnja goriva mu je oko 3,5L na 100km.

 

Na kraju sam ga zamenio za jači skuter jer mi je trebalo nešto veće za vožnje po periferiji BG sa suvozačem. U toj zameni, računao sam mu vrednost 800e, ista kao u kupovini (ne računam oko 300e prvih ulaganja - neke popravke, duže sedište, vetrobran, guma).

 

Zaključujem da Libertiji koji nisu otišli na groblje ili u delove, dakle pristojni komadi, sasvim solidno održavaju vrednost. Ako se odlučiš da kupiš sebi jedan, budi jako pažljiv, ali kada odabereš dobar komad - nećeš se nikada pokajati zbog kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

хвала ... тако нешто сам и ја размишљао да одрадим као и ти стим што кад бих после пар сезона изгустирао Либерија, прешао бих на нешто озбиљније са мењачем неки мини чопер или ендуро ...

али ко ће га знати до тад шта ће бити, односно шта ће ми више одговарати ...

 

јбт- какве поправке за 300 еур па ја толико нисам поправљао мог половног Пунта, а код мене је већ 3 год...( нерачунајући регистрације, превентивна чишћења дизни итд)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

јбт- какве поправке за 300 еур па ја толико нисам поправљао мог половног Пунта, а код мене је већ 3 год...( нерачунајући регистрације, превентивна чишћења дизни итд)

Gume su ti oko 80 evra neke dobre, kocnice napred i pozadi su ti do 30 evra, rolnice su 7-8 evra, kais oko 20 evra, vetrobran ti je oko 3500+nosaci (kod Ivana, fabricki i preko 100evra), kofer 80+-...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ахха ... превидео сам да је у ту цифру урачунао и ветробран, кофер, седиште... :zvizduk:

ово остало је прихватљиво :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Dugo sedište (za dvoje) je koštalo oko 80e... Mada najveća stavka je ipak popravka, ako se dobro sećam namotaji paljenja (tako nešto) je zviznulo, 100e je bio nov deo. Takođe, neko je čačkao elektriku, i majstor je morao gomile kablova ponovo da razvuče - eto šta bude kad se klinci igraju sa budženjem (npr. povezali su far direktno na akumulator, što ga je ekpresno trošilo, pa sam i akumulator morao da zamenim). Zbog puno posla, ruke su me kod majstora takođe dosta koštale.

 

Rolnice, kaiš i pločice su bile dobre, uzeo sam samo zadnju gumu, vetrobran kod Ivana oko 30e... Nosač za kofer i kofer nisam kupio, tada mi nisu trebali, ali sada više ne bi vozio skuter bez toga.

 

U svakom slučaju, dosta me koštalo prvo ulaganje ali mi je drago što sam uradio sve što treba, sledeće tri sezone su prošle bez većih problema.

 

Ima šansi da nađeš besprekoran komad, ili neki u koga nije potrebno ulaganje, ali svakako budi spreman sa novčanom rezervom da se ne iznenadiš. U solo vožnji po gradu Liberti će ti savršeno raditi posao, uzbrdo lepo vuče, fino startuje na semaforu i meni je bilo uživanje da ga vozim pune tri sezone.

 

Da ne bude dileme, ne kudim tvoj drugi izbor (Outlook), samo sa njime nemam nikakvih iskustava pa ništa ne mogu da kažem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

ахха ... превидео сам да је у ту цифру урачунао и ветробран, кофер, седиште... :zvizduk:

ово остало је прихватљиво :takoje:

Dodaj još i Membrana karburatora+lanac bregaste=100Evrija Ali Libi je sasvim Ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Libery je skroz ok! Mislim ako se odlucis za njegovu kupovinu da to uradis u nekom servisu. Oni cesto uzmu neki pa ga kompletno srede. Sigurniji si, odma ga vozis i ne mislis, a i sigurno dobijas neku garanciju, bar na nesto. I da, ofarbaju ga pa ne bude onoj ziljavoj sivoj boji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 250ie

Vidi, pootrosnja goriva im je tu negde ista 3-3.5l, neka realna snaga takodje tu negde. Outlook je veci, vise je mesta za suvozaca bez ikakve sumnje. Libby mozda drzi cenu, ali racunaj bez sumnje na znacajno ulaganje, tu nema greske, ipak je to staro 10 godina i svi su presli boga oca. Outlook kupis i vozis se 3-4 sezone na novom skuteru, samo menjas ulje, pa ces onda videti sta dalje. Moj glas za novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Бев је :takoje: али је више него дупло скупљи од мог жељеног буџета :zvizduk:

либи вс оутлука :zbunjen: питање је сад ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja nikad ne bih kupio novog kineza ali nikad.Uvek bih pre polovnog italijana.Imao sam prvo polovnog free-ja pa liberty-ja pa beva.Sto si se vezao bas za libija?Imas i drugih povoljnih polovnih skutera.Neka ti preporuce oni koji su ih vozili,ja nisam.

Moje poredjenje iz mog iskustva:

free-fica

liberty-stojadin

beverly 250-mercedes :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Moj glas je za mog beva da dodas jos malo... :zvizduk:

http://forum.bjbiker...__1#entry922630

 

Druze svi znaju da prodajes skuter. Nije potrebno da u svakoj temi postavljas link. Ako vec hoces da naglasis prodaju stavi link u svoj potpis ;)

 

 

@ KGB - Druze odluka je samo na tebi, ja koliko sam procitao oba motora su ok za te pare tako da ipak ces ti morati da prevagnes na jednu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

везао сам се пре свега због домензија точка јер немам много искуства у вожњи мотора, али кад сам возио на летовању пар дана један мали скутер успео сам једном да паднем и имао сам пар критичних ситуација - а процена ми је да није до мене, већ до оних идиотских малих точкића на тим суктерима + предност је лакше подношење рупа са већим точком....

 

@drug major : потпуно си у праву мораћу једино ја да преломим ... него да нетражим имаш ли неку тему где си описао свој ренџер :zbunjen: то је мој фаворит али Форд Ренџер 4х4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

а процена ми је да није до мене, већ до оних идиотских малих точкића на тим суктерима + предност је лакше подношење рупа са већим точком....

Ja sam na tim iditotskim malim tockicima, za nepune 4 godine, presao 50000km ziv i zdrav. Nauci prvo osnove voznje pa onda na motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Malo vise tolerancije na forumu i zivotu je moj savet mnogima. Koliko je tema ukupno na forumu? izbroj prijatelju pa posle tvrdi da na svakoj nesto radim. Ja sam samo na dve teme u dobroj nameri dao moju prodaju. jedna je ova a drugu znas. Eno ti i drugih na forumu koji ovo mnogo vise rade pa njima pricaj. Inace,zbog ovoga bih mogao da te tuzim za klevetu :) Pozdrav. Ovo je sa mobilnog pisanog pa nema citata i slicnog a nema ni potrebe... Svako dobro svom kriticaru,Hristos se rodi i srecan Bozic !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

ubacio sam i smajlije al mi nije odradio :) znam da ti je bila dobra namera a i moja je :) pozdrav prijatelji na dva tocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Moja tema se nalazi ovde http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54971-jonway-ranger-250/

Ima tu jos da se pise ali to kad dodje malo lepse vreme pa kad napravim neku vecu kilometrazu s njim. Koliko sam ga vozio zadovoljan sam i verujem da ce da me sluzi :)

 

@ gox - Naravno da nije negativna namera, nego cisto ljudi postaju odbojni kad neko nesto pocne da forsira. Nemoj da se brines prodaces ti svoj bev :takoje: BtW smajlice ti je postavio tako da je sve kul ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Majore, tvoja je primedba na mestu i prihvatio sam je. Hvala ti na tome. Nego,video sam da drugi to mnogo cesce rade pa reko ajde ja makar u dve teme gde se raspravlja koji skuter da se uzme-da se ja ponudim. S druge strane,kontaktirah coveka koji je pre kratkog vremena uzeo beva i rece da je video moj,uzeo bi njega. To malo govori za moje nedosadjivanje . Na kraju,izvinite za skretanje sa osnovne teme. U svakom slucaju,bio sam iskren i sa ponudom a i sa poredjenjem-fica,stojadin,mercedes :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Ja sam na tim iditotskim malim tockicima, za nepune 4 godine, presao 50000km ziv i zdrav. Nauci prvo osnove voznje pa onda na motor

 

шефе,а где да научим кад нисам за 40часова у ауто школи :zbunjen: да неби можда да плаћам неким дерикожама још Х часова по 1000 дин док небудем уверен или док ми они некажу алергични смо на твоје паре : немој више да долазиш научио си :stabre:

 

моја је процена да је већи точак стабилнији у градским условима е сад дал то теби одговара или не то је већ твој проблем а не мој :nanana: односно изнеси свој став аргументовано и прихватићу га тако, а не да овако паметујеш као"научи" да возиш :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja