Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka polovnog skutera

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

КаГеБеовац, брате мили, па ти се баш мучиш са избором. Ако си на танком буџету,ниси тинејџер, ниси ситне грађе, а имаш намеру да у неко будуће време купиш кубатурнији мотоцикл, што не почнеш малим кинеским ендуром од 50 кубова? Радиће ти посао који си му поменуо, стећићеш рутину и нећеш да се мучиш на успонима као са "сток" скутером те запремине и приде ћеш моћи да се поиграш са тјунингом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Gox drago mi je da si moj post shvatio cisto kao jedan prijateljski savet, a ne kao neki nacin da se ulazi u raspravu :takoje:

@ KGB - Zorge ima pravo, mada sve zavisi naravno sta se tebi dopada. Mozda bi najbolja varijanta bila da ako si vec napravio izbor izmedju out i lib jednostavno stavis na papir prednosti i mane oba modela pa onda samo preseci i odlucices se mnogo lakse :)

Srecno sa izborom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ништа од избора док се нешто не види уживо јер иако сам се на Либију навозао током обуке, и показао ми се доста управљив ипак ми није нешто претерано удобан због самог положаја за воланом + моји габарити (мада се то можда решава са дужим седиштем...)

Елем да несмарам више овде ни себе ни вас: одлажем сваку даљу расправу и одлуку о избору моторчета до пролећа, кад се надам почињете негде у БГ редовно да се окупљате, па на једном месту може да се види или чак провоза пар метара неки ваш љубимац :moto3:

 

Позз свима :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Najbitnije je da probas drugacije mozes cak i da pogresis u izboru.

Cim dodje prolece pocece neka okupljanja to je sigurno ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

моја је процена да је већи точак стабилнији у градским условима е сад дал то теби одговара или не то је већ твој проблем а не мој :nanana: односно изнеси свој став аргументовано и прихватићу га тако, а не да овако паметујеш као"научи" да возиш :lud:

 

Nisam imao nameru da ti pametujem, vec sam iz tvojih postova zakljucio da motore nikad nisi vozio. Neko ko nije vozio ili je vozio vrlo malo ne moze da zakljuci da je upao u 17 kriticnih situacija samo i iskljucivo zbog malog tocka. Ne treba da placas nikom da te obucava, ako si vec osnovne stvari savladao. Dovoljno je da sam sednes na bilo koji motor i da se vozikas polako i oprezno i da stices rutinu. Ima mnogo stvari koje treba savladati pre velicine tocka. Prvo vozilo na 2 tocka koje sam vozio opusteno po javnim putevima je bila yamaha beluga. Sa tockovima od 10 cola i dobosima i napred i pozadi. Skuter je isao 120km/h. Ako savladas sve ono predhodno sto treba ni takav tip motora ti nece biti problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

јес да газим сопствене речи, али шта мислите о овоме: suzuki_epicuro_125 :zbunjen:http://www.polovniautomobili.com/oglas826025/suzuki_epicuro_125/

има ли га ко од наших са форума и какав је за одржавање ... позз :zdravo:

 

@муљаз: ОК, нема фрке мало сам погрешно растумачио твој пост... једноставно друкчија је ово комуникација него уживо ... што се вожње тиче имам доста хиљада километара пређених у саобраћају на бициклу додуше углавном градске вожње, али било је и пар дужих тура по војводини ...

из тог искуства сам извео закључак да су мали точкови мање стабилни на малим брзинама и да се лакше губи равнотежа на њима него на већим... али пробаћу све...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Tog zovu mali burgman. Druga ovde u Ivanjici ima takav. Jednom se mucio da nadje neki deo, sad vec ne mogu da se setim koji. Nije bas nesto popularan tj. nema ih puno. Ja sam ga probao i ne ide lose za 125 kubika. Cudno mi se nekako sedi na njemu. Vizir je kratak i dosta izmaknut

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Do sada nisam video da je neko pomenuo ovaj model tako da ti ne mogu nista reci.

A sto se tice licnog stava, ja bih taj oglas preskocio jer koliko mi se cini onaj koji prodaje ove skutere bas ih i ne pazi, vidis da su napolju i po snegu i boga pitaj koje ces sve probleme imati posle kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Stvarno je mali burgman...

 

Gledaj, koliko para - toliko muzike. Nov kinez kosta 4 puta manje od normalnog skutera, plus popravke su dosta jeftinije (pogotovo ako ih poredis sa suzukijem). A naravno, to ima svoju cenu (losiji osecaj pri voznji, losiji izgled itd, itd...)

 

Ja uvek gledam i kod auta da vozim nesto sto mogu da u potpunosti drzim u ispravnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ево да наставим тему: после пар месеци још сам у дилеми коју бих хтео да поделим са вама и чујем нека мишљења :

 

1. ако се узме нов кинез од око 1100-1200 еур - за 5-10 година могао бих само да га поклоним или бацим ...

2. полован Пјађо или неки други јачи бренд скутера (чак и Кимко) опет ће тад имати неку релативно реалну цену ...

3. Нов Либерти 125 је око 2200 еур или Кимко Агилити 125 1800еур :zbunjen: шта је боља куповина по вама :zbunjen:

 

и ако неко зна нешто о овим кинезима има их по огласима у три различите "марке" Лаверда, Скај, Мондиал :zvizduk:

http://www.polovniautomobili.com/oglas745136/laverda_lider/#4

http://www.polovniautomobili.com/oglas1089013/sky_leader/#6

http://www.polovniautomobili.com/oglas1046199/mondial_150_zc/#4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Moje misljenje, da se klonis kineza. Bolje da se malo stisnes i da uzmes pravu stvar koju, kako i sam kazes mozes kasnije prodati lakse i za vise novaca (kako je dobra ova rec NOVCI) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Нов Либерти 125 је око 2200 еур или Кимко Агилити 125 1800еур :zbunjen: шта је боља куповина по вама :zbunjen:

 

Bio Kimko Agiliti kvalitetan skuter ili ne, činjenica je da će mu kroz 5 godina vrednost više pasti nego Pjađovom modelu. Moguće je da će te oba dobro služiti, ali ako uzmeš Pjađo, prosto ćeš ga lakše i za veći novac prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

ево довео сам избор на два мотора ЦФ Мото В3 250куб 2007 Нов против Пјађо Либертија 50куб-а скоро нов 2009 ; оба су око 1200 еур :zvizduk:

 

В3 ми се екстра свиђа али јбн регистрација и то што је кинез тешко ћу га касније продати, а све супротно је Либерти али незнам како се показао тај од 50куб ....

шта мислите :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nista od toga ti ne bih savetovao. Za te pare imas Leonarda 250, Majesty, Foresighta 250... Sve je to bolje i nece te smoriti, rega skoro ista a 250cc dovoljno da gazi centar i medjugradsko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Taj V-3 zovu još i MP-3 ::) Ima elektronike više nego Alfa Romeo i Lancia zajedno...Sticajem okolnosti vlasnik sam izvesnog Liberty 50S 2008god.biće krajnje neprimereno da ga hvalim,ali......jebi ga matori šta da ti kažem....nije Piaggio to što jeste da nije kvalitetan,a nema ništa od opreme koja se nudi kod drugih skutera.Golać od 50ccm za 1990Eura.Sigurno je cena velika,ali u propratnoj knjizi piše da ako se pridržavaš servisnih intervala mora da izgura 60.000Km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nista od toga ti ne bih savetovao. Za te pare imas Leonarda 250, Majesty, Foresighta 250... Sve je to bolje i nece te smoriti, rega skoro ista a 250cc dovoljno da gazi centar i medjugradsko.

 

Moram da dodam i Hondu Pantheon, retko koji maxi skuter je toliko hvaljen. Znam dva majstora (Kocka i Srđan, a nekada je vozio i Ivan koji radi vetrobrane) koji voze samo Pantheon - to dosta govori o rentabilnosti ovoga skutera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Jбм-ли га ... полудећу више од силног избора :lol: где су стара времена да друг Стаљин или Тито кажу народе возиш Томоса или Лајку и Ћао :zdravo:

50-це ме привлаче јер нема трошкова регистрације, и лако се продају касније ако ме сморе, онај В3 ми је апсолутни врх и ту нема расправе ...

остали макси скутери ми нешто делују превелики јер гледам по граду на мостовима пролазе само мањи скутери, а ови већи блеје ко да су кола ...

 

ипак погледаћу ваше препоруке :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5720 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Bio u prošli četvrtak u BG sa drugarom. On vozi Yamaha X-City 250. kolone u sve tri trake od Genexa do Gazele. Druže, sve smo

radili samo nismo blejali...Provukli smo se čas posla do mosta. U susednom "međuredu" dva marsovca na Šajverima nisu mogli da nas prate...

 

Postavlja se fama oko provlačenja 50-ica i maxija. Ispadne da će 50-ica proći svugde a maxi retko gde. To prosto ne pije vodu iz jedne

činjenice. Uporedi širinu kormana bilo koje 50-ice i bilo kojeg maxija i videćeš razliku - minorna je! Maxiji jesu teži ali ne nosiš ih

na leđima nego manevrišeš njima. Moj motor je nepunih 240 kg sa svim zajebancijama i NIKAKVIH problema nemam u gradskim gužvama po pitanju

manevra i provlačenja. Gde ima prostora provučem se a gde nema - neći kidati ljudima retrovizore... Napominjem da imam i skuter od 125 ccm

a do pre mesec dana imao sam i 250-icu. Nije da nema razlike u manevru na malom prostoru ali nije baš nebo i zemlja.

 

Srećan ti izbor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Nije bas da kosta 5000 godisnje i nece svake godine da kosta toliko. Prva sa tablicom i saobracajnom hoce biti malo skuplja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Probaj skutere koje smo kolege i ja naveli, pozovi, ispricaj se sa vlasnicima... Niko te ne bije po usima da kupis, ali probaj ih da steknes utisak i nekakav reper za kvalitet.

 

Pazi sad:

 

SR 150:

http://www.polovniautomobili.com/oglas1008220/aprilia_sr_150/

 

Vrhunski skuter, agregat, oslanjanje, kocnice... To tako dobro ide i vozi se da neces smaknuti osmeh sa lica. Ne razlikuje se od 50cc, pa samo da vidis face kada im nije jasno kako se ovo propinje na tockic i siba :moto3:

 

Ako pak volis nesto smirenije:

 

Pazi godiste, kubikazu, cenu?

http://www.polovniautomobili.com/oglas684324/kymco_betwin/

 

Tajvanci su naucili da prave skutere, malo su sljampavi ali RADE UVEK.

 

A ovo?

http://www.polovniautomobili.com/oglas420499/malaguti_phantom_max_250/

 

 

Na primer skuteri poput Aprilije, Gilere, Piaggia, imaju pedigre. Imaju karakter i nisu bezlicni. To ces da osetis i zbog toga ces ih voleti. To ce za tebe biti nesto vise od masine, postoje emocije. Ne mogu bas to da opisem a da ne zvuci ''uvrnuto'', ali bar idi probaj tako nesto i kineza, videces o cemu ti pricam :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

шефе ценим твој труд да ми нешто представиш, али сви ови су МАкси скутери са мини точковима :neznam: а возио сам једног Мажестија и замало погинух ...

зато само точак 16" или већи :takoje: а ту је избор скутера аутоматика изузетно мали: Либети,Беверли, Кимко Сити Агилити и "мој" кинез В3 :zbunjen:

 

наравно, било где да оћеш да одеш да погледаш скутер преко огласа, нигде их нема више на једном месту већ су сви широм државе и града ...

и кад коначно одеш тамо: онда буде брате ако ниси кеш купац - нећу га палим и вадим из гараже -буџака :stabre:

 

зато ме све више излуђује јер сте зимус (већина са форума) говорили биће окупљања на пролеће па лепо свратиш и видиш шта ти одговара...

а нигде не нађох да се окупљате у БГ редовно :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja mogu da ti predstavim ER-5, to imam. Za druge ne znam, ali pusti PP nekome, potpuno sam siguran da ce ti ljudi izaci u susret.

Manji tocak rezultira manjom ziroskopskom silom (ista drzi motocikl/skuter) uspravno, ali to nije nesto toliko manje da on ne moze da uspostavi ravnotezu. Odnosi se na to da se skuter osetno brze obara od onog sa vecim tockom i mozda ti to pravi strah, ali to se zove agilnost. Za grip su odgovorni pneumatici, recimo, SR150 ima istu sirinu kao i moja ER5ica pa ga drzi a zamisli tek kako drzi skuter od oko 100kg sa manjom snagom. Dakle, da prokliza samo od sebe ne moze. Cak sam i licno testirao, moju bivsu Habanu sam obarao do stendera i nije mrdnula. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

A ja mislim da ovde ima vec gomila odogovora o svim mogucim skuterima ,ali gosn КГБ ne zna tacno sta bi hteo i nece da cita na vise mesta. Druga stvar, ako si mislio da kupis motor kuci iz fotelje, to si se zeznuo. Mora da se ide i da se obilazi. Ja sam u trazenju Leonarda obisao pola Srbije. Probas ovaj, probas onaj...dok ne vidis koji odgovara. Nekad i isti motor deluje skroz drugacije u voznji, u zavisnosti od stanja u kakvom ga gazda drzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja