Jump to content

Moto Zajednica

Nabavka polovnog skutera

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Елем као што наслов каже запао ми за око један овакав "скутер" вероватно је скутер само по кубикажи јер по облику је чопер : http://www.polovniautomobili.com/oglas808337/aprilia_classic_50/#3

 

дал је боље ова стара Априлија или нов кинез ??? и ако неко зна нешто о овом конкретном моделу Априлије ...?!?

 

Поздрав свима

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

lepo izgleda na slikama ali mislim da je slaba masina za samu konstrukciju motora... Treba ga probati kako ide, kako vuce ali cete verovatno smoriti menjanja brzina koje su veoma kratke na 50ccm... U svakom slucaju ako ti je blizu treba otici pogledati, provozati i videti da li ti odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Subotica- BG није баш близу ... само какве брзине кад је 50 куб ... зар нису сви аутоматици са тим моторићима...

 

провозао сам један исти такав од неког лика на Дунавском кеју само 100-тињак метара и није имао брзине,али ми је лепо легао положај за "воланом" много боље него сваки скутер касније који сам пробао ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

hmm kako to da je automatik, to prvi put cujem da postoji... U ovom oglasu pise manual, treba proveriti... Jeste malo dalje, imas oko 150km od bg, ako ima neko sa foruma iz subotice cuj se s njim da ide i pogleda kakav je, kako ide, kako radi i ako je dobar odes i kupis... Cena verovatno moze da se spusti jer prodaja ne ide pa mnogi idu uz minimalnu zaradu da pre prodaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A kakvo vozilo bi ti u stvari želeo? Da je po obliku kao čoper i da ima automatski menjač? Jel ti bitno zbog tvojih godina da je do 50 ccm? Pokušaj malo da uobličih svoje prohteve, da bi i saveti bili precizniji i korisniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Subotica- BG није баш близу ... само какве брзине кад је 50 куб ... зар нису сви аутоматици са тим моторићима...

 

провозао сам један исти такав од неког лика на Дунавском кеју само 100-тињак метара и није имао брзине,али ми је лепо легао положај за "воланом" много боље него сваки скутер касније који сам пробао ...

Nije automatik, mozes videti ovde http://www.bikez.com/motorcycles/aprilia_classic_50_2002.php

 

Inace vozio sam ga par meseci, bio mi sluzbeni motoric :)

Ovaj primerak ne znam kakav je ali moj je valjda bio nesto radjen, isao oko 100km/h i trosio za sve pare na velikim obrtajima, sem toga jako zanimljiv i ne tako mali 50cc motoric :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

mada meni deluje takodje slaba masina za toliko gvozdja! moze se to pogledati ali,ipak je tvoj osecaj za snagu i lezanje motora presudan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

I ja se slazem da ne moze neko da odluci umesto tebe i kaze ti odlicna masina kupuj ili nije nesto, a tebi se mozda i svidi.

Al ajde prvo odgovori na ova pitanja:

- Jel tebe zanima skuter ili choper?

- Koje kubikaze dolaze u obzir?

- I naravno do koje cene si spreman da ides?

 

Sto se mene tice, ja ne bih pazario ovu Apriliu jer mi je godiste mnogo staro (znam da ce dosta njih reci da je tek poceo da se zagreva ali mene sve sto je starije od 5 godina ne pije vodu), mala mi je kubikaza za manuelni menjac i nisam neki ljubitelj chopera (ali ovo je vec stvar ukusa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

U svakom slucaju bolja je aprilija od skutera.Sigurnije je za voznju nego skuter a sto se tice kubikaze stvar ukusa.Nekad se vozio APN4 pa nismo kukakli za kubikazu dakle ako ti se svidja aprilija a pocetnik si kupuj nemoj da razmisljas mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

Хвала другари што сте тако брзи и жељни да помогнете :takoje:

 

тему сам отворио јер ме је одушевило кад сам нашао тај моторчић у огласима, а нигде ништа нисам пре нашао о њему ( јер коме год да кажем чопер од 50 куб сви кажу то непостоји...)

 

далеко сам ја од куповине него сам само хтео да расправим са неким ко познаје материју...

 

зашто само 50 куб: пре свега због непостојања регистрације и мање потрошње горива

чопер јер ми некако више лежи такав положај (мада сам само мало возио чопере), а сад колико је бољи за урбану вожњу то стварно незнам (јер возим бицикл цео живот по БГ,за А сам тек скоро положио)

што се ове Априлије тиче изгледа да се све своди на питање како се понаша са малом кубикажом и мењачем + доступност делова и цене истих за тај модел ...

 

@brm-brm : године нису проблем (јер имам Б већ 14 година) али паре јесу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Хвала другари што сте тако брзи и жељни да помогнете :takoje:

 

тему сам отворио јер ме је одушевило кад сам нашао тај моторчић у огласима, а нигде ништа нисам пре нашао о њему ( јер коме год да кажем чопер од 50 куб сви кажу то непостоји...)

 

далеко сам ја од куповине него сам само хтео да расправим са неким ко познаје материју...

 

зашто само 50 куб: пре свега због непостојања регистрације и мање потрошње горива

чопер јер ми некако више лежи такав положај (мада сам само мало возио чопере), а сад колико је бољи за урбану вожњу то стварно незнам (јер возим бицикл цео живот по БГ,за А сам тек скоро положио)

што се ове Априлије тиче изгледа да се све своди на питање како се понаша са малом кубикажом и мењачем + доступност делова и цене истих за тај модел ...

 

@brm-brm : године нису проблем (јер имам Б већ 14 година) али паре јесу...

 

moracu da te razocaram, ali ako je 2T masina ona ume da posrce i to dosta goriva, a sto se tice registracije i to ce da nam ukinu u skorije vreme, tako se bar prica...moraces svake godine na tehnicki i da placas osiguranje, to ti izadje 2-3000din....a sto se tice samo voznje, ako planiras da vozis i na malo duze relacije ja bih isao na neku 4T masinu od 125ccm, ide znatno bolje, manje trosi, a odrzvanje jeftinije nego kod 2T masina...nadam se da si razumeo moj posto, vidim da imas A kategoriju pa ti veca kubikaza nije problem...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

разумео сам ја да је боље већа кубикажа али регистрација доста зеза ствар...

мада сад видех да за 125куб 11кв изађе око 5500 дин :nanana: што није ни тако много ...

 

мени за прво време треба нешто јефтино за одржавање са малом потрошњом и релативно лако за градску вожњу да ми одмени бајк... док неуђем у фазон и коначно преломим треба ли ми ауто више уопште ...

 

кад то коначно одлучим онда купујем неки озбиљан чопер или ендуро у зависности од кеша...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

imam 50 ccm 2T i 250 4T....kod 2T masine na svakih 1000km ode ti 1L ulja za mesavinu (ja placam 1150din), potrosnja obicno veca nego kod 4T vece nego kod 125 4T, kod mene su potrosnje skoro slicne, mala je razlika...a kod 4T masine imas zamenu ulja na 5000km (to je neki prosek, kod mene je na 3000 jer nemam filter ulja, a kod nekih ide i do 10000, masine sa direktnim ubrizgavanjem), ta te investicija kosta ulje 1000din i ako treba filter koji je ne vise od 300din....i dodjemo na racunicu da sa 4T masinom predjes 5000km, odrzavanje 1300din, a sa 2T za tu kilometrazu ti treba 5750din...kroz ustedu na ulje dobio si registraciju...uz sve to 4T masine su dugotrajnije, naravno uz redovno odrzvanje...sto se tice potrosnog materijala razlika izmedju delova kod mene je mala, kais je skuplji za nekih 1000din, rolnice isto tako ali se to ne menja svaki dan nego na 12000km pa se opet isplati...sto se same potrosnje tice 2T 50 uglavnom po gradu trose 4-5L,a 4T 125 trosi oko 3.5L, tako da imas ustedu i tu...kad sve preracunas dodje se do racunice da ako imas A kategoriju bolje uzmi nesto 4T od 125ccm i vozi se jednu sezonu da udjes u stos a kasnije predji na nesto vece...

ovo je moje shvatanje, mozda se neko nece sloziti s tim ali ja imam ovakvu racunicu... nadam se da sam pomogao i tebi i mnogim drugim clanovima koji se lome sta uzeti....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

занимљиве информације (иако вероватно има негде на форуму слично) али значи овако на једном месту - хвала :takoje:

 

значи 4т машине су дуготрајније, мање троше, одржавање је слично једини - је регистрација

 

најбоље би било кад би се негде окупљали људи са форума ( током сезоне у БГ, јер ипак је већина ту)па да може уживо да се види шта коме одговара и евентуално направи мали ђир...

знам за ону жену и кола не позајмљуј ником !!! али ваљда се не односи на моторе ...

 

ако неко има још мишљења нек слободно напише: зато смо ту ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

registracija se isplati kroz ustedu na gorivo i ulje....a nadam se da ce se registracije smanjiti od nove godine, nesto sam nacuo da ce da bude na 6 meseci za motore sto je i vise nego odlicno tako da bi trebalo da bude jeftinije....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kako 50cc trosi 4 - 5 litra? Meni celu sezonu Aprilia nije presla 3. Tacnije 2.8 je prosek.

 

Sto se tice Red Rose 50 ili skutera, pa ipak bih pre otisao na skuter zbog prenosa. Smatram da je Red Rosa bolja jer uvek mozes da ga tutnes u nizu brzinu i da se izvlacis gde god hoces. Pogledaj samo cigane sta vuku za APN4 i sve ce ti biti jasno. No ipak bih se odlucio za automatik jer bi na Red Rose sve patike iscepao od saltanja. Stalno bi ti noga radila gore dole a jos 50cc... Ipak je CVT zakon po guzvama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Sudeci po snazi ovo je 2T masina. Moj komsija ima dva motora, jedan je keeway speed 125ccm, 4T i trosi mu oko 2.5l, dok drugi Tomos BT 50ccm, 2T bez problema proguta 5-6L. Usput nema ni smaranja oko mesavine, samo sipas benzin na pumpi. Ako ti dozvola nije problem, a hoces coper, moj ti je savet kupi 250ccm. Razlike u potrosnji skoro da i nema a u voznji nebo i zemlja. Ja sam kao pocetnik posle 1000km prerastao 125ccm, dok mi je ovaj od 250ccm mera za uzivanje. Razlika u registaciji je oko 1000din. Da rezimiramo nikako 2t, trosi duplo vise od 4T (doduse ima i skoro duplo vise snage od 4t iste kubikaze), za te pare imas registaciju i jednostavniju voznju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Mislim da nije nikakav problem da se svi negde okupimo i da svako proba motorce koje hoce. To naravno od proleca posto je sad vec gotova sezona ;)

Ja imam kineza, Jonway od 250cc, 4T i mogu ti reci da sam zadovoljan. Registracija me izasla oko 7.500 hiljada ali to je zbog prvog registrovanja tj novih tablica tako da ce vec sledece godine biti oko 5.500.

 

Kao sto ti je neko spomenuo od Nove Godine nema vise ni 50-ce da se muvaju bez registracije i oni ulaze u krug svake godine tehnicki+registracija tako da ti se vise isplati da uzmes neki malko jaci motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Kako 50cc trosi 4 - 5 litra? Meni celu sezonu Aprilia nije presla 3. Tacnije 2.8 je prosek.

 

Sto se tice Red Rose 50 ili skutera, pa ipak bih pre otisao na skuter zbog prenosa. Smatram da je Red Rosa bolja jer uvek mozes da ga tutnes u nizu brzinu i da se izvlacis gde god hoces. Pogledaj samo cigane sta vuku za APN4 i sve ce ti biti jasno. No ipak bih se odlucio za automatik jer bi na Red Rose sve patike iscepao od saltanja. Stalno bi ti noga radila gore dole a jos 50cc... Ipak je CVT zakon po guzvama.

 

aprilija, gilera, piaggio 50ccm h2o masine je nemoguce spustiti da trose ispod 4L i to da ga vozis lagano, malo agresivnija voznja i ode na 5L...isto vazi iza jetforce pezo...za ove skutere znam provereno jer ja posedujem runnera, sa piaggio masinom koja se ugradjuje u aprilije od 2003god...masina je nenormalno jaka ali zato i trosi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mali off, ali da se nadovežem sa potrošnjama:

 

Piaggio NRG 80cc 2T - malo preko 4L na 100km

Piaggio Liberty 125cc 4T - oko 3,5L na 100km

Piaggio X9 250cc 4T (Honda agregat) - između 3,5 i 4L na 100km

 

Svaki od ovih skutera sam imao barem godinu dana, tako da su brojke pouzdane. Inače nisam mnogo žustar na gasu, mada znam da vozim agresivnije ali mi to nije pravilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: Дорћол
  • Motocikl: Honda Dylan 150cc

нешто вртим огласе и осим кинеза чопера од 125-250 куб нигде не нађох неку крштену марку

већ све сами скутери тих кубикажа ::)

 

јел могуће да јапоси и италијани нераде чопере испод 800 кубика :stabre:

 

немам ништа против скутера али ако већ размишљам о већим кубикажама од 50 онда би рађе чопера него ендуро ... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja