Jump to content

Moto Zajednica

Turbo Policija na GSXR 1000 K10

Recommended Posts

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Oni na bmw-jima su marsovci, ako upotrebim vaš rečnik. A ovi, na suzuki-ju, šta će biti?? :stabre:

 

Venerolozi, jupitarci, mesečari, gixeri?? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Oni na bmw-jima su marsovci, ako upotrebim vaš rečnik. A ovi, na suzuki-ju, šta će biti?? :stabre:

 

Venerolozi, jupitarci, mesečari, gixeri?? :neznam:

 

Marsovci je nadimak koji su dobili zbog svojih formacijskih kaciga i uopšte nije pežorativan izraz (uvredljiv) a ovi novi će biti "undecover" marsovci :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Veceras u drugom dnevniku na RTS-u 19:30 ima reportaza o nasim kolegama na motorima...

Tako da drugari ocekujem jos vasih komentara posle dnevnika :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Neko je spomenuo da su šoferi debeli...

 

Ako pričamo o bilo kom motoru Gixxer K10 kategorije šofer treba da ima do 185cm visine i max 90kg suvih mišića. Može i preko toga ali na tom motoru on je u hendikepu u odnosu na druge. Jednostavno takav je motor, traži manevre i prebacivanje telom pa onaj ko ima šlauf njemu to može samo da smeta i da ga ograničava.

Ne treba sumnjati u sposobnost bilo koga ovde na forumu pa i naše narodne milicije ali ako neko sidje sa BMW ne znam ni ja kojeg na ovaj motor sigurno da je poprilično iznenađen i preplašen performansama ali vremenom to treba da legne sa svoje.

Na ovom motoru ako se zakašlješ pa malo ti se pomeri desna šaka motor ode a ti ostaneš ko ne veruje neka proba.Ali i to se nauči

Kiša...

Šta sada, garaža

Na ovom motoru ne možeš da voziš bakandže, to mora da budu tanke fine čizme jer ne možeš da proturiš nogu do menjača drugačije a brzine se menjaju kratkim pokretima stopala.

Kažu ima tamo nešto ABC pa kao za kišu voziš C, verujem da je mapa dobra ali ipak u prirodi taj motor je agresivan i na suvom moraš da paziš na gas a ne mokrom da ne pričamo

Kišni kombinezon... gde je to pa on ispod sedišta ne može da stavi ni maramice za nos

Kaciga Nolan N103 ili koja god flip up nema veze sa tim motorom, lako može da mu krene da vibrira vizir i muti sliku ako motor ide brzo a znamo da može da ide 300 i po vetru u pluća

Upotrebljivost u gradu smo već apsolvirali

Zamisli da su kupili AT, TA ili nešto novije tog stila pa gde bi im bio kraj.

Zamisli koferče a unutra sve po redu pa ako treba i čajna kobasica, kiša pada nikom ništa, Nolan N103 Bluetooth, čizme TCX Infinity Goretex, kamere samo piče i velike i male, lampioni, radari itd.

Ovako garaža...

Kao i onaj moj Gixxer

Ima ovde ljudi koji su malo proputovali pa i videli, ja ne videh policiju na ovakvim motorima a na drugim mnogo umerenijim i upotrebljivijim jesam

Ovo su neki moji stavovi lične prirode a pomalo iz iskustva jer je skoro isti motor u garaži već pomalo u zapećku zbog njegove neupotrebljivosti i prevelike gužve u saobraćaju a sa obzirom da je Turbo police fakat sutra na ulici ne ostaje ništa drugo osim da momcima poželimo srećan rad pa ako treba i da se provozamo da vidimo ko šta zna :D

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Necu da ti kazem celavi!!!
  • Motocikl: GPZ 500S

U NS videh panduraciju na skuterima,a to im je najbolje resenje za voznju po gradskoj guzvi.

Ovo sto su sad pazarili,upotrebljivo je na autoputu,u gradu-NE!

Da su bili malo pametniji pa da su i za BG kupili skutere,od ostatka para su mogli da kupe par zujalica za otvoren put i jos nekoliko besnih cetvorotockasa koji bi se takodje koristili na otvorenom,a sve to bi ih finansijski izaslo znatno manje.

Sto se tice divljanja pojedinaca po gradu,to se lako da resiti postavljanjem privremenih blokada/suzenja po bulevarima i ostalim ulicama koje pojedinci koriste za divljanje i na taj nacin ih bezbedno zaustaviti,a onda po dzepu zestoko,mada ni Padinjak ne bi bio lose resenje za takve!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa nisam bas tako siguran da nisi nimalo upotrebljivi po gradu. Mogu da ih voze samo velikim ulicama kao sto su ulice na NBG gde se velika prekoracenja brzine i desavaju. Sigurno se nece zavlaciti u Francusku ulicu ili Gostpodar Jovana/Majke Jevrosime... (izvinite samo ove ulice znam, nisam iz BG :) )

 

Ali opet za krstarenja vecim ulicama Beograda sasvim bio zadovoljavali 600ccm ili neki SM ili Enduro. Sada ih verovatno motaju po gradu ali ce se ubrzo premestiti na magistrale i autoputeve.

 

I nemojte blatiti toliko cenu motora, bolje da kupe 100 GSXR-ova nego 100 Audi Quatra 4.2L :lud:

 

 

Da ponovim pitanje: Cudno nisu stavili crash barove ili makar slajdere jer su ovi motori pod povecanim rizikom od pada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Veceras u drugom dnevniku na RTS-u 19:30 ima reportaza o nasim kolegama na motorima...

Tako da drugari ocekujem jos vasih komentara posle dnevnika :Mina:

sad su bili,,pih,,,neznam ja to,,kako ce oni videcemo,da su tu,tu su,ali.....kolo dugo,to ce mo videti,na ciju stetu i to :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Sada gledao...onaj magarac od nekog komandira cini mi se da rece da ce da "jure" motocikliste...dok je vozac pandur pametno rekao da ce se koristiti kao preventiva......

A voditeljka mi delovala ushiceno kao kada su rekli pred bombardovanje da smo dobili SS-21 od Rusa i da nece moci nista na nase nebo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5344 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Da, sad bilo na RTS-u. Nacelnik Rebic je jasno naglasio da su ovi motocikli predvidjeni za grad i da su ciljna grupa za koju su pazarili motore - neregistrovani motori, motociklisti koji voze na zadnjem i tako dalje. :lud:

 

Jedini je Mika policajac pametno naglasio da im je cilj preventiva, a tek onda represija. Mika je dobar lik, bio je na prvom reliju sa nama. Steta sto tako nesto nije izgovorio Rebic jer bi tek to znacilo neki pomak na bolje. Ovako, ocekujem jurnjavu po gradu i nista pametno od ove price.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ovo mi je deluje kao šamar na one naše aktivnosti i dva protesta oko smanjenja registracija

Ako se ne varam oko zahteva da se sagleda smanjenje registracije nema ništa a pošto smo bili pažljivi prema njihovom budžetu sada su kupili skupe motore da jure i kažnjavaju one koji neće da plate preskupu registraciju

Izvinjavam se za off ali Rebićeva izjava me je navela da ovo napišem

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Kojim članom zakona je zabranjena vožnja na zadnjem točku, kad već toliko hoće dotične da jure?

pa verovatno tamo gde je definisana opasna vožnja,bahata vožnja,ugrožavanje ostalih učesnika u saobračaju,......verovatno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Subotica

Blago vama u BG i NS,imate marsovce, pand-erovce a mi u Sbotici ni pozoriste

ni bazen ni operu ima jedan K750 iz nekog rata zaosto,prosle godine ga uspeli jednom

upalit doso covek-policajac do grada al ga nazad moro gurat jbga sirotinja :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Opustite se kolege presretaci opet idu ovih dana u Grcku, tako da mozete slobodno po gasu i na zadnji :lol: :lol: :lol:

 

E dobro si mi rekao, ja sve vreme vozio u grcu. Pogledavam u retrovizor s vremena na vreme, i gledam da li me sustize neka namunjena k10tka. :lol: :lol: :lol:

 

 

Salim se, naravno, nit' dizem na zadnji, nit' jurcam po gradu. Mislim da je strah od ovih presretaca malo preuranjen, i da ce oni imati vise tolerancije nego sto mi mislimo. Ali, o tom-potom. Kad pocne sezona 2011, videcemo. Ostaje nam da se nadamo da nas nece kaznjavati za bezazlene gradske prekrsaje koje svi pravimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

@shejtan

A kad se vrate iz Grčke pašće sneg tako da smo mirni do proleća. Za to vreme će presretači da se voze sa zimskim gumama i lancima tokom zime.

Kad se slegnu strasti i nahvataju automobiliste koji voze bahato i prebrzo i tim naplaćenim kaznama malo opravdaju nabavku dotičnih Gixera doći će i proleće u nadam se mirnijem tonu po nas.

 

@majstor Pera

Neka ih, neka se modiraju, dobar je nama taj K750. Taman posla da nam pošlju te nove Gixere. Subotica je mala, ne možeš ga pošteno ni zavrteti!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Opustite se kolege presretaci opet idu ovih dana u Grcku, tako da mozete slobodno po gasu i na zadnji :lol: :lol: :lol:

 

E dobro si mi rekao, ja sve vreme vozio u grcu. Pogledavam u retrovizor s vremena na vreme, i gledam da li me sustize neka namunjena k10tka. :lol: :lol: :lol:

 

 

Salim se, naravno, nit' dizem na zadnji, nit' jurcam po gradu. Mislim da je strah od ovih presretaca malo preuranjen, i da ce oni imati vise tolerancije nego sto mi mislimo. Ali, o tom-potom. Kad pocne sezona 2011, videcemo. Ostaje nam da se nadamo da nas nece kaznjavati za bezazlene gradske prekrsaje koje svi pravimo.

kako ce Fifty sada? :jee:

vec ga vidim kako psuje hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

kako ce Fifty sada? :jee:

vec ga vidim kako psuje hehe

 

Standardno, trotoarom. :lol: :lol: :lol:

 

Moramo malo da ga zezamo da su presretarci brzi od njega, tek ce onda da psuje :moto3::D :D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Honda, 45 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Honda

Po meni nema potrebe za nekakvim negativnim konstatacijama, 90% dosadašnjeg teksta čitam kao da je izliv ljubomore, ali ne kontam čemu, ono kao nemaju oni pojma voziti i sl..

Ja volim šalu ali iskreno neki su mi veoma smešni tekstovi tipa pokazaću ja njima... Veoma ne doraslo tjst primereno uzrastu.

Verujem da su to jednim delom veoma iskusni vozači i oni koji će postati takvi, ostali će na nešto slabije ili u konjicu, šalter...

Ne može bilo ko bilo šta zar ne.

Čemu frka, mnogo puta vam se sigurno desilo da i sami nekoga opomenete ne zbog njegove nego svoje ili tuđe bezbednosti.

 

Znam neke likove koji su poznati po motosusretima i važe za stritfajtere iliti šta već

a zapravo su ne viđene drukare koji samo na takav način i opstaju.

 

( Na -100 Plaćam pivo :takoje: )

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Da budem iskren,i vrijeme je da se stanje u prometu malo dovede u red (zapravo malo vise)

Talijani su bili opce poznati da su agresivni vozaci,brzi i divlji.

Danas to nije slucaj,voze kao bubice...i ne samo oni...

I kod nas se puno smirilo dokle god se pocelo udarati po dzepu sto je i u redu.

Zapravo,vise se i ne moze voziti nigdje kako bi se htjelo bez obzira na dobre ceste i jake aute.

Zagreb je postao kulturan sto se toga tice,nitko vise ne trubi,sve ima svoj red i svi su se vec navikli da je to tako i gotovo.

Sa druge strane,nema ni potrebe.

Osim toga,puno vas je bilo na zapadu pa ste to i vidjeli.

A za to jednostavno nema drugog lijeka nego po dzepu svidjalo se to nama ili ne jer tamo najvise boli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja