Jump to content

Moto Zajednica

Turbo Policija na GSXR 1000 K10

Recommended Posts

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Ja bih rekao da je neko ovde uzeo lep procenat za kupovinu 100 motora + opreme za iste. I to u sred ovakve finansijske krize koju oni na sva usta koriste kad ne mogu da popune budžet i kad su im loši rezultati na svim poljima... Voleo bi da neka buduća, druga vlast ispita ovu krajnje nelogičnu i nerealnu nabavku... 100 komada, pa u MUP-u nema toliko policajaca sa A kategorijom u celoj Srbiji... A kakvi su nam putevi i situacije s gužvama po gradu bojim se da će marsovci više da stoje sa strane u zasedi nego što će ih voziti... Ili će da bilduju ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway speed 150-2007,Kawasaki GPZ 500S-1996

Zdravo, moj drug je vozio BMW kao saobracajac dok ga neki tip nije odneo sa kolima kod pumpe Dejtonke.Tip je bio 100% kriv.Drugar je imao ozbiljne povrede i od tada nije vise seo na motor.Mislim da sa tim motorima ozbiljno ugrozavaju prvenstveno sebe ali i druge ucesnike u saobracaju koji se pridrzavaju propisa.Ako je istina da je placeno 1 300 000 evra za te motore mislim da je mnogo bolje bilo da su kupili 1 ili 2 helikoptera kao sve ostale policije pa se onda prave blokade na osnovu dojave iz helikoptera.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo rece Boiklic, mozda ce oni da se guze po gradu cekajuci da ih neki taksista ili pms kucka za volanom isece dok se sminka ili dere na telefon. E to je onda prava stvar.

 

Nego, nisu oni debeli, to su novi vazdusni jastuci :) Pola ih se ne moze sagne da veze pertlu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

A što im ne kupise i iste jakne pa da budu uniformisani po pravilu

službe, nego ste napabirčili carinsku plenjenu robu pa skoro svaki

policajac na slici nosi drugačiji kombinezon...?<

Motocikli su identični a koliko vidim jakne i kombinezoni su Yamaha,

Suzuki, Dainese...<

...Liče na bandu Baba Zanetija iz pobesnelog Maksa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Duke 2

Ne znam koliko su motora kupili ali meni je logicno da su ovo kupili za autoput i magistralne jer u gradu nemaju sta da traze.... opet taj gixer je jeftiniji od nekog v8 automobila i to mnoooogo.... kamera snima iz oba isto.

 

Nije nerealno da ih par nesrecnika strada pa da onda potpuno ugase projekat ako ih javnost i porodica načepe pa navuku mnogo lošeg puliciteta.

 

Malo je ložački doduše i to stoji pogotovo sto se preklapa sa situacijom u kojoj mup strajkuje zbog malih zarada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

@Ramirez,

 

Mislim tako jer za sve druge ucesnike u saobracaju im je bio dovoljan skuter za po gradu (puno manje kostaju, dosta su okretniji u gradskoj guzvi od R-ova, mogu imati kofer i vise korisnog prostora za sve sto tipicnom policajcu na motoru treba) i VStrom 650 ili neki putni motor do 750 kubika za magistralne puteve i autoput.

 

SashaP je dobro primetio da u skoro svim drugim drzavama policajci na motorima nemaju R motore iz krajnje logicnih razloga.

 

Moderni R motor od 1000 kubika policajcu na motoru jedino moze da sluzi da se sa nekim juri. Sve drugo moze da resi sa potpuno drugacijim i jeftinijim motorom. Zasto su onda kupili R motore? Jedini smisleni odgovor je da bi se jurili sa motociklistima. Drugi odgovor bi vec morao da negativno opise inteligenciju i nivo sujete celnih ljudi u policiji, pa ne bih bas to javno da pricam. Zato ostajem pri prvom odgovoru. ::)

 

Takav pokusaj je imala policija u Hrvatskoj, ali koliko cujem, vrlo je neuspesan bio. Ocigledno nam nije jaca strana ucenje na greskama drugih i ugledanje na uspesne primere u razvijenim zemljama. Mi cemo sve od pocetka sami da smisljamo i da pravimo vec vidjene greske. A narod ce to sve da plati.

 

Slažem se da su za vožnju po gradu potpuni promašaj i po pitanju udobnosti i po pitanju rentabilnosti, a i trajnosti. Ako ih budu koristili u urbanom okruženju ne mogu iz njih izvući maksimum kao što bi mogli na otvorenom putu. 13000 eura nije puno novca za vozilo koje može uspešno da prati sportski auto novije generacije koji koji košta 5-6 puta više. Mislim da su ih kupili iz takvih pobuda.

Slažem se sa prognozom da će pokušaj da se završi neslavno kao u Hrvatskoj.

Od svih loših aspekata nabavke ovih R-ova trudim se da mislim na jedan pozitivan. Ubrzo posle nabavke i njihove pojave na auto putu, auto-presretači su postali česta tema u razgovoru. Od usta do usta su se prenosile vesti ko je bio snimljen i iz kojeg vozila. Za sad, dok ne izađu na put, GSXR-ovi su zanimljivi samo nama. Kad počnu da kažnjavaju pročuće se vest o njima. E, u celoj priči je pozitivno samo to što će vozači na četiri i više točka obratiti više pažnje na motocikliste plašeći sa da nismo neko od policajaca presretača. Nijedna novčana kazna nije prevelika ukoliko se spase neko od nas.

 

( EDIT: Stvarno počinjem već da popižđavam ! Sve češće me pretiču ljudi sa skoro istim odgovorom, a ja nemam dojavu o tome!!! )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ne vidim,jel su ovo flip-up kacige ili one bez dela za bradu?

Nolan N-103

u svakom slucaju nije kaciga za taj motor ali je imaju zbog komunikacije

Jeste N103! :takoje:

 

Kad malko bolje razmislim....i ti si "latentni pandur"!!! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Vec vidim da ce mnogi motociklisti da montiraju blinkere na svoje motore, cisto bezbednosti radi. :deej:

 

@Ramirez,

 

U svemu sto se desava uvek postoji i dobra i losa strana. Nadam se da vise biti pozitivnih efekata od negativnih, ali ipak mislim da je ovo trapavo i najblaze receno nedomacinski uradjeno u smislu para sa kojima su raspolagali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Sasvim primereno bacanje para za našu državu. Uopšte nije važno na koji način će oteti pare od građana. Sačekuše, jurnjava, kamere, zaustavljanje... nebitno. Važno je samo da što više (oko 30%) srpskih vozača ostane bez dozvole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

A otkud vam to da su kupili 100 motora? Nigde ne videh na tim vestima.

 

Pogledaj 2 pasus ispod slike, kaže ovako "Oko sto presretača marke „suzuki GSX“ Uprava saobraćajne policije kupila je novcem od naplaćenih kazni za saobraćajne prekršaje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Već su na drumu i rade svoj posao!!! Video jednog malopre na potezu Mostarska petlja - Autokomanda. Ja sam išao srednjom trakom. Prvo me je prošao batko u Audiju velikom brzinom i menjajući trake od zaustavne do brze a za njim ovaj na GSXR-u. Mislio sam da se idioti trkaju dok ovaj nije par sekundi kasnije upalio rotaciju. Izgleda da je snimao ovog Audija još od pre Gazele i onda odlučio da ga "ukrajči" :D Uopšte se ne provaljuje da je službeno lice dok ne uključi rotaciju! Možda ćemo posle nekog vremena navići da ih prepoznajemo, ali ovo je baš bilo iznenađenje!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ako oni misle da nekog jure po gradu sa ovim motorom, grdo se varaju. Svaki klinac sa malo tuniranim skuterom sprdnju ce im praviti po gradu. Ako su hteli nesto za grad, bolje da su uzeli neki SM ili skuter, ne vidim ni jedan razlog sto su uzeli ove motore, osim ako ce juriti po auto-putu. I ne vidim kako ce im to staza pomoci da oni bolje voze po gradu, jer voznja po gradu nema ama bas nikakve veze sa voznjom na stazi. Nadam se samo da su neki iskusniji vozaci, te nece biti teskih nesreca, ako bude, ja verujem da ce rasturiti ekipu zato sto nije bezbedna i motore prodati na licitaciji :hej: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ipak bih tu informaciju primio sa rezervom posto je Kurir objavljuje i to u fazonu 'Oko sto ...'.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

I jos jedna stvar mi bode oci...

Ako ne misle da prestupnike jure, vec samo da slikaju, kako ce resiti problem "podrepne tablice", "protest tablice", "nema tablice"....itd? :stabre:

 

Mislim da ce ipak biti jurnjave! :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Zar zaista mislite da je neko razmišljao o tome kakav je to motocikl i kakve su mu odlike i performanse? Prosto, neko je uspeo da im proda 100 komada brzih motocikala i tačka. To je 50% plaš-plaš sistem (imamo brze motore u policiji, pazite šta radite) a 50% i dalje je APP. Na kraju ćemo opet mi, ispravni, stajati kad nas zaustave a oni koji to neće, možda će dobiti čestitku a možda neće. Uvek će biti dovoljno onih koji stanu da im se otmu pare a to je jedino bitno. Neće oni jurcati za nekim ko bolje i brže vozi nego će idalje šiljiti k... na onima koji su uljudni pa stanu.

 

Policiji ne treba verovati ni kad kaže da je mleko belo ;)

 

Evo, novi ZOBS se ne poštuje pa ima više saobraćajki i povređenih i poginulih. Da li se ne poštuje ili novi ZOBS ne može da reši stare probleme? To nikoga ne interesuje. Sad imaju brze motore da bi stigli i pokažnjavali još više običnih ljudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

Ja bih rekao da je neko ovde uzeo lep procenat za kupovinu 100 motora + opreme za iste. I to u sred ovakve finansijske krize koju oni na sva usta koriste kad ne mogu da popune budžet i kad su im loši rezultati na svim poljima... Voleo bi da neka buduća, druga vlast ispita ovu krajnje nelogičnu i nerealnu nabavku... 100 komada, pa u MUP-u nema toliko policajaca sa A kategorijom u celoj Srbiji... A kakvi su nam putevi i situacije s gužvama po gradu bojim se da će marsovci više da stoje sa strane u zasedi nego što će ih voziti... Ili će da bilduju ruke...

sigurno je markos sa nekim u dilu iz vlade
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vrlo interesantno.

Kako se samo nadju sredstva,za sprovodjenje reda i zakona (citaj treniranje strogoce).

Koliko je samo pametnih stvari moglo da se napravi sa ovim novcima.

Nemam drugih komentara. :staa2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Ja bih rekao da je neko ovde uzeo lep procenat za kupovinu 100 motora + opreme za iste. I to u sred ovakve finansijske krize koju oni na sva usta koriste kad ne mogu da popune budžet i kad su im loši rezultati na svim poljima... Voleo bi da neka buduća, druga vlast ispita ovu krajnje nelogičnu i nerealnu nabavku... 100 komada, pa u MUP-u nema toliko policajaca sa A kategorijom u celoj Srbiji... A kakvi su nam putevi i situacije s gužvama po gradu bojim se da će marsovci više da stoje sa strane u zasedi nego što će ih voziti... Ili će da bilduju ruke...

sigurno je markos sa nekim u dilu iz vlade

`Kupili su ih od Sumara ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Cisto bacanje para.....

Verovatno je nekome iz "vrha" trebao jedan ili dva za "decu" pa su odlucili da ih kupe.....zna se da Mito nikada nespava....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5723 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Nema šanse da su ih uzeli više komada nego što ih je na slici. Kakvih 100 komada, to je bajka... Grunuće ih na

auto-put i tuda će da jurcaju. Što Scuba reče normalni će opet da stanu kao i do sad a divljaci će samo još

više da se napale u trkanju sa marsovcima. U gradu ne verujem da će ih biti. A opet policija je to...Njihov

mentalni sklop je ipak velika enigma za psihologe. Brzo će to da ode u zaborav... Nije to način da se rešavaju

problemi u saobraćaju. A opet mislim da njih boli uvo za stvarne probleme u saobraćaju...Bitno je na kraju

godine da Veljović iznese statistiku naplaćenih kazni. A što te kazne nisu zakačile nijednog ludaka i

divljaka na motoru nego normalne motoraše - koga boli uvo za to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja