Jump to content

Moto Zajednica

Greecesperience

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Posle mnogo procitanih putopisa na ovom sajtu, sa velikim zakasnjenjem, nasao sam vremena da se i ja upisem i postavim jedan od svojih putopisa.

 

Zbog obaveza na poslu od leta sam imao samo 4 nedelje, a od toga je 10 dana padala kisa! Ali! Nisam vise zavisio od papira, agencija, potvrda i vize…

 

Putovanje je moglo da traje max. 10 dana, jer sam se 16. jula vratio sa terena, a vec 27. jula mi je isticala registracija.

Za vreme mog odsustva, moja saputnica Marina, je pripremila neku vrstu rute, tj. spisak stvari koje bi voleli da posetimo dok smo tamo i uzela putno zdravstveno osiguranje (za koje smatram da je OBAVEZNO jer po ceni od oko 100 din. dnevno glupo je ne posedovati ga!).

Sto se tice rute, znali smo sledece:

- Idemo da obidjemo sto veci deo Grcke;

- Moramo da se okupamo u sto vise mora;

- Hocemo da vidimo deo istorije (Akropolj, Mikenu, Termopile, Epidaurus…);

- Hocu da predjem preko najveceg viseceg mosta u Evropi (Rio-Antirio);

- Poseticemo Manastire Meteore;

- Ovog puta ne nosimo sator.

 

Koristimo oproban metod: NE PLANIRAJ PREVISE! Uvek nesto krene po zlu, ovako sve je pustolovina. Uopste nismo imali nikakav plan ni ideju gde cemo da odsednemo sto je ovom putovanju dalo posebnu draz.

 

17. 07. dan pre polaska.

 

Kako nisam bio tu mesec i po dana, koristim taj jedan dan da pregledam motor, ugradim uticnicu od 12v, proverim alat (koji mi u sustini ne treba :moto3: ) i spakujem stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

1.dan.

 

Oko 6:30 odlazim po Marinu i odatle pravac pumpa. Tankamo do vrha, podesavamo se i u 7:00 krecemo.

 

Pocetna kilometraza

DSCN3637.jpg

 

DSCN3638.jpg

 

Dogovor je da prvog dana predjemo sto vise kilometara ka Atini, pa kad se umorimo potrazimo smestaj u prvom mestu koje nam se svidi.

Zbog velikih guzvi koje su na granici, a i ja ne volim da stajem, malo se pozurilo preko juga Srbije.

 

DSCN3639.jpg

 

Za nekih sat i deset minuta stizemo na granicu sa Makedonijom.

 

DSCN3641.jpg

 

DSCN3643.jpg

 

DSCN3642.jpg

 

Posle sat vremena uz probijanje, muvanje, sviranje i sve ostalo sto mi je palo na pamet nalazimo se u Makedoniji.

 

DSCN3644.jpg

 

 

Nastavljamo brzim tempom uz jedno kratko zadrzavanje za popunu gorivom. Ispostavice se da je to SAMO jedno stajanje moglo da bude VELIKA greska.

 

DSCN3645.jpg

 

DSCN3647.jpg

 

DSCN3650.jpg

 

DSCN3651.jpg

 

DSCN3652.jpg

 

 

Na Makedonsko – Grckoj granici prolazimo skoro bez zadrzavanja i u 11:15 zvanicno smo u Grckoj.

 

DSCN3655.jpg

 

DSCN3657.jpg

 

DSCN3658.jpg

 

DSCN3659.jpg

 

DSCN3660.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Nastavljamo ka nasem "cilju" – Atina.

 

DSCN3662.jpg

 

Do odvajanja za Solun imam osecaj da se nalazim u Srbiji! Na jednu grcku registraciju ima deset nasih. U manjem odnosu to se nastavlja do Paralije. Odatle nase tablice naglo nestaju.

Na auto-putu ima par zagusenja jer su u toku neki radovi. Kuvam se ispod opreme, przi Sunce (ima oko 40 stepeni), oko nas usijan metal automobila ciji su vlasnici zatvorili prozore i pustili klime na najjace, kamioni, Suzuki jos uvek izdrzava ali ovo ne kretanje mu sigurno ne prija. Vreo vazduh koji se podize od motora i asfalta samo pojacava nervozu. Pokusavam da se probijam. Negde uspevam, negde ne. Ne znam koliko vremena gubimo probijajuci se, ali smo se na kraju oslobodili! Suzuki je prosao, po ne znam koji put, jos jedan test uspesno.

 

Pocinjem da primecujem da ( i da se brinem jer) nema benziskih pumpi. Poslednji put sam tankao u Makedoniji pre nesto vise od 230 km i od kad smo usli u Grcku (vec 90 km) nisam video ni jednu pumpu. Konsultujem GPS i vidim da u narednih 10-ak km ima pumpa. Tu odlucujemo da napravimo jednu duzu pauzu.

 

DSCN3663.jpg

 

Suzuki u zasluzenoj hladovini.

 

DSCN3664.jpg

 

I ja se hladim. Kazu da podsecam na mrsavu verziju klinca iz filma "Tito i ja" :)

 

DSCN3665.jpg

 

Pauza od oko sat vremena je prijala svima, ali zbog guzve na autoputu zbog radova, vremenske razlike od 1 sata i cinjenice da nemamo tacno odredjen cilj (smestaj) moramo da nastavimo. Presli smo 440 km, do Atine ima jos toliko, a vec je skoro 3h popodne.

 

DSCN3666.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Nastavljamo ne smanjenim ritmom ka Larisi. Ionako nema sta da se vidi usput. Levu traku auto-puta ne vidimo zbog visokog zida koji razdvaja trake i rastinja na njemu, sa desne strane pogled na udaljene planine.

 

DSCN3671.jpg

 

DSCN3670.jpg

 

Na zalost nemoguce je ovog puta posetiti Olymp I Sport Bily-ja. Taj decacki san odlazem za neku drugu posetu.

 

Predeli postaju interesantniji kad nestane auto-puta, ali to kratko traje.

 

DSCN3677.jpg

 

DSCN3680.jpg

 

DSCN3681.jpg

 

Stajemo na jedno od odmaralista na auto-putu da protegnemo noge. Tu vidim jednog “kolegu” na GSXR-u sa grckim tablama. Nervozan je. Pitam ga da li je sve u redu i da li mu mi mozemo pomoci. Kaze da je ostao bez goriva i da ceka njihov AMS da mu donese. Razmisljam koliko sam bio blizu njegove situacije, a sto je najgore u zurbi sam zaboravio da skinem broj njihovog AMS-a.

 

DSCN3684.jpg

 

Posle 220 km, ispred Ankialosa, nailazimo na jos jednu Benzinsku pumpu.

Presli smo 660 km, do Atine ima jos 230. Bas mi se i ne vozi jos 2 sata, ispao sam iz trenaza, pa guzva u Atini…

 

DSCN3687.jpg

 

E tu se desila prekretnica tipa: ”Sreca prati hrabre!”

Skidam tank torbu i kazem radniku: “Full.”. Prilazi njegov kolega uzima mu pistolj, pocinje da tanka i pita me: ”Nislije?”

Odgovaram potvrdno i pitam odakle zna srpski, a on kaze da je pre 20 godina studirao u Nisu ( kao i svi Grci). Povedemo mi tu razgovor i kad je cuo da idemo za Atinu kaze mi sledece: “Zajebi Atinu, skupo je i guzva. Nego idi ti u Kamenu Vourlu, a kad odes na Peloponez idi u Tolo. To su mirna, mala i lepa mesta bez previse turista.”

Poslusali smo ga i bio je covek i vise nego u pravu. Hvala mu.

 

DSCN3689.jpg

 

DSCN3690.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

18:30h, 720 km, Kamena Vourla.

 

DSCN3695.jpg

 

Informisemo se o cenama u hotelima ( tu spada i privatan smestaj) i sa nekom idejom krecemo u potrazi za smestajem.

 

DSCN3694.jpg

 

Odlazimo 2 ulice iznad glavne koja ide uz plazu i nalazimo, tj. Marina nalazi smestaj za 25e/noc za oboje.

 

DSCN3698.jpg

 

Soba je 2-krevetna, terasa, sopstveno kupatilo i garaza za motor. To je kod njih 2*. Bolje nam ne treba. Odlucujemo da tu provedemo 2 noci.

 

Napokon zasluzena klopa. Normalno prvi obrok u Grckoj je kombinacija Giros – Mythos!

 

DSCN3699.jpg

 

Kraca setnja da upoznamo mesto, koje je inace veoma simpaticno, i odlazak na spavanje.

 

Nastavice se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

2. dan.

 

Marina ustaje veoma rano, u svitanje. Ubrzo sam i ja prinudjen da ucinim isto.

 

DSCN3703.jpg

 

Soba i nije tako losa.

 

DSCN3764.jpg

 

Hotel u kom smo odseli.

 

DSCN3753.jpg

 

Ovaj dan posvecujemo odmoru, suncanju i plivanju ali ne pre nego sto posetimo najpoznatije mesto poslednjih godina! Tu je kazu poginuo Gerard Butler (filmski!)

 

Termopili!

DSCN3721.jpg

 

DSCN3705.jpg

 

DSCN3715.jpg

 

DSCN3711.jpg

 

DSCN3716.jpg

 

DSCN3722.jpg

 

DSCN3723.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Nalaze se 20-ak km od Kamene vourle. Obilazimo detaljno taj deo. Muzej je jos uvek u izgradnji.

 

DSCN3719.jpg

 

Mene interesuje vise kross koji se nalazi parkiran u dvoristu nego spartanci. Negde sam cuo da su imali neprirodne sexualne navike :bljak: tako da nijedan film, glumci, specijalni efekti ili ne znam sta ne mogu da me nateraju da se vise zainteresujem.

 

Nailazi i jedna Americka porodica, sa teskim juznjackim naglaskom (kol’ko sam naucio kroz filmove). Veoma su razocarani, jer na tom mestu sem tog spomenika nema niceg. Na obliznjem brdascu ima neki kamen koji oznacava mesto utvrdjenja i to je sve. Valjda su ocekivali McDonald’s ili Starbucks.

 

DSCN3717.jpg

 

DSCN3718.jpg

 

Odlazimo I do vidikovca odakle se vidi koliko se voda od tog perioda (pre 2500 god) povukla. Sva ravnica, put, mesto gde je spomenik, Kamena vourla… je nekad bilo pod vodom. I tad su imali problema sa globalnim zagrevanjem.

 

DSCN3724.jpg

 

DSCN3727.jpg

 

DSCN3729.jpg

 

Po povratku parkiramo motor i ceo dan provodimo na plazi, koja je iznenadjujuce prazna uzimajuci u obzir da je spic sezone, i u upoznavanju mesta.

 

DSCN3755.jpg

 

DSCN3742.jpg

 

DSCN3759.jpg

 

DSCN3746.jpg

 

DSCN3747.jpg

 

Nastavice se…

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

3.dan.

 

Vreme je da nastavimo dalje, pakujemo se i odlazimo na dorucak.

 

DSCN3761.jpg

 

DSCN3760.jpg

 

Svako doruckuje on sto voli. U ovom delu Grcke tursku kafu zovu vizantijska, a u ostalim delovima grcka kafa.

 

Sledece odrediste Atina.

 

DSCN3768.jpg

 

DSCN3773.jpg

 

DSCN3774.jpg

 

DSCN3772.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

U Atini ulazimo u saobracajni haos.

 

DSCN3785.jpg

 

Tamo je voznja ludilo. Gomila jednosmernih ulica, zagusenje i LUDACI na skuterima za koje pravila ne postoje! Voze po trotoaru, provlace se izmedju redova automobila ne gledajuci. Samo sirena i gas! Na semaforu su uvek prvi, odjednom se pojavi njih 20. Od semafora do semafora podseca na drag trke! Cim se upali zeleno – pun gas i tako do narednog gde svi koce u poslednjem trenutku. Jednom recju LUDNICA! Osecao sam se veoma prijatno tamo.

 

DSCN3788.jpg

 

DSCN3790.jpg

 

DSCN3796.jpg

 

DSCN3867.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 263 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Nekad: BMW R50/5, Suzuki GSX 750 Inazuma; Yamaha xt 660 r; TDM 850; BMW R 1100 RT; sada: nemam.

Ima veoma lep osmeh, ali aparat nije bio kod mene.

 

DSCN3886.jpg

 

DSCN3885.jpg

 

Inace ne preporucujem kretanje kroz Atinu bez GPS-a, pogotovo ako ste tamo prvi put kao ja. Nokia je odlicno odradila posao, tako da smo uz 2 pogresna skretanja ( mojom krivicom ) dosli do cilja.

 

Akropolj.

 

DSCN3860.jpg

 

Ulaznica 12e po osobi ali moze da se koristi vise dana (4-5).

 

DSCN3809.jpg

 

DSCN3810.jpg

 

DSCN3814.jpg

 

DSCN3841.jpg

 

DSCN3853.jpg

 

S' vremena na vreme i ja se dokopam aparata ;)

 

DSCN3837.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja