Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: V-Stom 650 (C7)

Nisam strucnjak za tvoje pitanje, ali sam nedavno imao priliku da vozim pomenuti model honde pa reko ajd da ostavim utisak.

 

Verovatno za tadasnje vreme bila dobra mashina, ali definitivno mu fale jos dva cilindra i malo snage.

razmisli pre kupovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Prijatelji hitno mi je potrebna pomoc. Danas sam isao gledati jednu hondu cbf 500 1995 godiste. Fino radi, ali joj lanac zveci kao lud. Dakle trebalo bi ga promjeniti. Da li neko moze da mi kaze kakav je taj fazni lanac i spaner faznog lanca ? I da li je automatski ili manuelni spaner faznog lanca ? Koliko kosta i jel problem za zamjenuti. Veliki pozdrav.

 

Koliko pise da je presao kad mora menjati taj lanac?

Kakav je ostatak motocikla? Cim to nije zamenjeno ne znam kako i koliko je odrzavano ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

45000 : 18= 2500km/god 1zvizduk.gif0stabre.gif

 

Da je duplo pa je malo....

 

sto ste uvek skepticni prema kilometrazi? ja sam sa skuterom za tri godine preso 6500 km. tri sezone samo letnji meseci i samo po gradu kad mi je trebalo. Ne kazem da su uvek kilometraze tacne, al ne seda svako na motor da bi otiso 200 m po cigarete :) i ne voze motore samo maloletnici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 

sto ste uvek skepticni prema kilometrazi? ja sam sa skuterom za tri godine preso 6500 km. tri sezone samo letnji meseci i samo po gradu kad mi je trebalo. Ne kazem da su uvek kilometraze tacne, al ne seda svako na motor da bi otiso 200 m po cigarete :) i ne voze motore samo maloletnici :)

 

Pa upravo si dao argument u korist moje sumnje... 0takoje.gif

Ako skuterom (samo u letnjim mesecima i samo po gradu) pređeš 2000-2500 km po sezoni, šta onda reći za veliki motor?

Ne kažem da ima pravila, nemaju svi vremena da se vozaju, al ko bi registrovao motor i dao pare pa da se ne vozi? 0stabre.gif

Pa na lep letnji dan obrneš krug po okolini i natučeš 200km za 3 sata...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

A ja za cetiri sezone s Kymcom 7 000...mislim da tu bas nema pravila :neznam: ,neko moze i da predje za jednu sezonu 10 000 (hipoteticki - da se neko ne zakaci za ovu izjavu) a da posle toga tri sezone ne mrdne motor uopste iz garaze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 770 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

sto ste uvek skepticni prema kilometrazi? ja sam sa skuterom za tri godine preso 6500 km. tri sezone samo letnji meseci i samo po gradu kad mi je trebalo. Ne kazem da su uvek kilometraze tacne, al ne seda svako na motor da bi otiso 200 m po cigarete :) i ne voze motore samo maloletnici :)

 

Pa upravo si dao argument u korist moje sumnje... 0takoje.gif

Ako skuterom (samo u letnjim mesecima i samo po gradu) pređeš 2000-2500 km po sezoni, šta onda reći za veliki motor?

Ne kažem da ima pravila, nemaju svi vremena da se vozaju, al ko bi registrovao motor i dao pare pa da se ne vozi? 0stabre.gif

Pa na lep letnji dan obrneš krug po okolini i natučeš 200km za 3 sata...

ma ti si student, dok obidjes sve koleginice da isproveravas kad su ispiti ovo ono, predjes i vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Pridruzujem se sekti, kupljena siva Honda! 1jee1.gif

 

Imao sam odmah i prvo vatreno krstenje, vozio ga od Horgosa za Novi Sad po danasnjem.. veoma.. veoma.. hladnom vremenu.

 

Posto, naravno, nemam ni "Z" od zimske opreme, obukao sam bukvalno sve sto sam mogao, "izolirao" se novinama po, ahm, kriticnim mestima (izmedju rezervoara :D ) i lagano do NS-a 1lol.gif

 

Odmah da kazem, nisam ocekivao da je (gabaritno) toliki motor. Nisam bio siguran kako ce voznja proci, nakon sto sam prvi put seo na njega. Ali posle 5-10 min voznje, sve je nekako 'leglo' .. uzivao sam maximalno. Dok nisu poceli extremiteti da mi trnu 1lol.gif

 

E sada, da se odradi servis, uzmu nove tablice i srede neke sitnice.. i onda samo cekamo toplo vreme.

 

Vecito pitanje, koje ulje da sipam? Pretpostavljam da je 10W40 ok, koja marka?

Posto sam bukvalno iscedio sve moguce resurse (plati ovu taksu, pa onu, pa tablice, pa put.. itd itd - kad sve saberes, uopste nije mala cifra), nekako mi privlacno Elf 10W40 ulje (~430din/1L).

 

Filteri. Jel ima ikakve veze koja marka?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Cestitam. Da se lepo i sigurno vozas.

Ulje. Gradaciju biras po tome u kom vremenskom periodu ces voziti motor. Imas u uputstvu za upotrebu koji viskozitet za koje temp. Kvalitet. Trazi da pise na pakovanju ili negde vec JASO MA, MB (najbolje MA2), zbog kvacila.

Filter obavezno kvalitetan, a to sigurno vec znas.

Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Eh, da.. usput moram da se zahvalim kolegama Zecu i Alekre-u na savetima prilikom biranja motora, i opsirnim odgovorima na moja svakakva pitanja.

 

Bilo je od pomoci, danke 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ako si u NSu onda moram doći da je vidim, meni je to najlepši CB koji sam video. hoću da ga vidim LIVE 0takoje.gif

Ulje, po meni Bardahl 15w50 ja sam dosad sa njim bio najzadovljniji, filter nije bitno, i onako ga svaki put menjaš, ja sam dosad uzimao šta god da nađem u radnji, nekad hiflo, nekad amc, sad je champion...

ps.

ulja ide 3.1L, ako staviš samo 3.0 nije dovoljno, ne vidi se na štapiću za merenje (bude ispod minimuma)

Ako se odlučiš za Motul 5100 15w50 uzmi 3L a ja ti mogu dati taj jedan dl, meni je ostalo jer sam kupio kanticu od 4L, tako da si tu već uštedeo jednu litru, koja ti ostane tako...) . Ja sam ovu turu uzeo motul da ga probam, za sad mi je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Yap, ona siva. Postavicu neke slike otom-potom. Kad ga sredim i napravim neke fancy slike :D

 

Andrej, nist` ne brini - kad grane sunce, nadjemo se, ja bi da vidim tvoj retro zuti isto 0takoje.gif

Jel ima neki poseban razlog zasto 15W50?

 

@PaPaja

Bila mala korekcija, sve u svemu - taman se uklopilo u budzet. Decko bio skroz kul sto se toga tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Yap, ona siva. Postavicu neke slike otom-potom. Kad ga sredim i napravim neke fancy slike :D

 

Andrej, nist` ne brini - kad grane sunce, nadjemo se, ja bi da vidim tvoj retro zuti isto 0takoje.gif

 

 

E drugari posto ste obojica iz NS voleo bi da i mene ukljucite u taj susret jer nikad nisam izbliza opipao CB500,a ozbiljno razmisljam o jednoj :aha:

 

p.s. ja placam pice :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Yap, ona siva. Postavicu neke slike otom-potom. Kad ga sredim i napravim neke fancy slike :D

 

Andrej, nist` ne brini - kad grane sunce, nadjemo se, ja bi da vidim tvoj retro zuti isto 0takoje.gif

Jel ima neki poseban razlog zasto 15W50?

 

@PaPaja

Bila mala korekcija, sve u svemu - taman se uklopilo u budzet. Decko bio skroz kul sto se toga tice.

 

Super, a jesi li uzeo sa onim auspuhom ili sa fabrickim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Sa Leo Vince-om. Izuzetan zvuk ima.. 1moto3.gif

 

 

Inace, reko` bi da je vizir preko-potreban. Sad samo izabrati koji.. posto su svi ruzni, tako da aj da cujem misljenja, koji je najmanje ruzan 1lol.gif

 

Mini-Sporty / Mini-Screen / Cockpit-Fairing Puig / Slika motora radi poredjenja

 

Taj mini mi mozda i "najlepsi", ali ne znam koliko bi pomogao za iznad 100km/h. Ovaj Puigov ne izgleda tako lose u crnoj varijanti, mozda cak o karbon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ovako, nogostupe imaš na dx.com baš za hondu, mislim da su jeftiniji od ovih lousiovih i lepši su.

 

15w50 je stavljao predhodnih vlasnik mog motora, i ja sam isto tako 1. put...

2. put sam uzeo repsol 10w40 i ispustio sam ga posle nepunih 2k km...

Menjač je bio tvrd, pucao je kao da repetiraš kalašnjikov, zubi su me boleli (i duša) kad prebacujem iz 1. u 2., nije hteo da upadne u 1. i tako... samo zbog toga, zbog menjača.

Posle toga je usut ponovo bardahl 15w50 tako da ne znam dal je bilo do gradacije ili do proizvođača...

Od tad još jedanput bio bardahl i sad pre 2 nedelje motul (jer me ćale častio ;) po prvi put da mi matorci kupe nešto a da je za "onaj đavo"

)

Inače, kvalitet nekog ulja ne gleda se samo po osećaju na menjaču, to uopšte ne znači da je dobro ulje ako je menjač kao puter, ulje će pokazati svoje kad dođe vreme za otvaranje mašine.

 

Znam par njih koji voze i taj elf i nemaju problema, ja sam pomalo "balkanska" duša pa sam skeptičan prema nečemu jeftinom iako i mene vuče pomisao da je to sve "porez na budale".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja