Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav Andrej,

kad kazes noviji od koje godine se proizvodi taj?Vidim ima po oglasima sa oko 1200 evra vise njih od '96 do '98,kako su se oni pokazali?npr ovaj mi deluje ok,a i blizu je

http://www.polovniau.../suzuki_gs500e/

 

ili ovaj http://www.polovniau...5/suzuki_gs500/ dosta skuplji ali i noviji

 

izvinjavam se ako previse skrecem sa teme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

noviji GS500 nema aluminijumski ram nego celicni, isti kao i kod starijeg tipa,

a za razliku u tezini izmedju njega i CB500 ti se mozda samo cini, jer imaju skoro istu kilazu + - par kila.

Noviji tip GS500 se proizvodi od 2001 godine, razlika izmedju nejga i starijeg tipa je najvise kozmetcka, drugaciji volan, rezervoar, sediste, rep, satovi, prekidaci,

jedina tehnicka novost je poboljsana slavina za gorivo, i modeli GS 500F (sa oklopom) imaju uljni hladnjak.

2 godine sam vozio GS500 1994 godiste, i ko sto ljudi gore kazu, motor je vrlo zahvalan, jeftin za odrzavanje, prost, i izdrzljiv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

meni se ovi iz 90-ih bas svidjaju,cim malo otopli zovem ovog lika iz Borce da ga pitam da li moze da se provoza ovaj njegov pa ako je to to da zajmim pare od banke i da kupujem,pa polako :)

Kapiram da ih ima ovoliko na prodaju zbog toga sto su slabi pa bi svi da ih menjaju za nesto jace....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

bandit nije nishta veci po gabaritima od CBa, ali je jachi, drugachija mashina - druga pricha, ali i skuplji za registraciju... nekome je i to bitno.

 

 

Moram se sloziti s Andrejom jer tih 100ccm vise poskupljuje registraciju za par 'iljada,4 cilindra,4 karburatora znaci vecu potrosnju i vecu cenu na servisu kad treba stelovanje/ ciscenje umesto 2 kom. kod CB,GS,ER.. Gume su vece dimenzije,samim tim i skuplje opet za par 'iljada...itd. Sve to kad se sabere naravno da znaci kad na kraju sezone podvuces crtu i za iste stvari koje bi uradio/promenio na motoru ostane ti 100-200 e vise u dzepu. Bilo bi jako lepo kad ne bi morali na ovaj nacin razmisljati,ali stvarnost je malko drugacija :zdravo:

 

Sto se tezine tice,ovo su podaci sa Motorcycle spec. GS = 173 kg

CB = 173 kg

Bandit = 208 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

E pa drugari mnogo ste mi pomogli,rekao bih da je GS idealan motor za mene u ovom trenutku gledajuci potrebe i mogucnosti,idem sad na GS 500 temu da iscitam sve i da nastavim da smaram ljude tamo :D

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

E pa drugari mnogo ste mi pomogli,rekao bih da je GS idealan motor za mene u ovom trenutku gledajuci potrebe i mogucnosti,idem sad na GS 500 temu da iscitam sve i da nastavim da smaram ljude tamo :D

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

noviji GS500 nema aluminijumski ram nego celicni, isti kao i kod starijeg tipa,

a za razliku u tezini izmedju njega i CB500 ti se mozda samo cini, jer imaju skoro istu kilazu + - par kila.

 

Ne znam ja onda odakle meni ideja da je to alu ram, znam samo da kad sam seo na njega osećaj je kao da je motor 30kg lakši od mog! 0stabre.gif Znam samo da je osetno manji, možda sam zbog toga stekao taj utisak. 1neznam.gif . Izvinjavam se zbog ove greške.

Ono je okretno i vozi se ko brcki bicikl, to će svako reći ko je seo na njega. (verujem da ćeš i ti potvrditi :) )

 

 

 

 

@glavicanin

mašina je na svim GS-ovima ista kolko ja znam, i neka te ne brine što je vazdušara, ja ga nisam imao, ali svi koji ga imaju govore istu priču, da je motor pouzdan, pravi radnji konj, jeftin za održavanje (verovatno i najjeftiniji u klasi, nema rashladne tečnosti i sl.). Drugar koji ga ima kaže da troši ispod 4L, kako, ne znam...

Imaš i par njih sa foruma koji prodaju svoje, pogledaj i te, dosta su realni u cenama.

I moj savet ti je da sedneš i na jednog i na drugog, i provozaš ih ako možeš, videćeš i sam šta ti bolje leži (i tad ćeš kupiti Hondu 1nanana.gif)

 

Što se tiče cene registracije bandit 1998. je oko 15k din (sa tehničkim, bez novih tablica i saobraćajne), CB 1998. je oko 10k.

Sad sam proverio.

Što će reći za iste pare 2 godine registrovati bandita ili 3 godine CBa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

@Andrej

Hvala na informacijama brate,ali ove godine tesko da cu mocu da skupim za Hondu jbg 400-500 evra u startu vise + 50 evra registracija + veca potrosnja,nema nista od toga dok se ne udam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Prvo, nešto sumnjam da mu je to originalna boja kao što piše.

Pravljen je u plavoj boji, ali mi se čini da je bila malo svetlija, i ono što ja imam od sakupljenih fabričkih slika, plava je u ponudi bila samo u CUP varijatnit (i sa zlatnim i sa sivim točkovima) ali ona nije imala natpis nego logo sa krilima

 

 

90484407.jpg

 

61738003.jpg

 

U prilog ovome govori i to da ako ima natpis na rezervoaru, mora da ima i natpis na repu

(osim ako ga neko nije skinuo ili sastrugao ;) )

Ovako:

 

 

22023169n.jpg

 

52310537.jpg

 

62214888.jpg

 

39604297.jpg

 

99162698.jpg

 

92767382.jpg

 

.... možda ja i grešim, možda je i bilo ovako plavih sa tim natpisom, a neko skinuo natpis...

Ako odeš da ga pogledaš, obrati pažnju da ima ulubljenje na rezervoaru i da mu je sastrugana leva dekla, na istom mestu gde je i kod mene, to jeste nastalo padom, tako da sve ide u prilog da nije org. farba..

 

 

cboglas.jpg

 

No sve je ovo ne bitno. Treba da budeš svestan činjenice da kupuješ motor star 19 godina, i neminovno je da je za svo to vreme bar jednom ispušten, ogreban, da se palo sa njega i sl. Ako na njemu sve radi i sve je kako treba to ti ne smeta... On izgleda poprilično ok, ne deluje zapušten.

Bitno je da je to '94 godište i da je to po meni jako puno para, 200-250e manje pa još i ajde..

 

38.000km / 19 godina = 2000km po sezoni 1lol.gif0ljut2.gif (od ovog popizdaM kad vidim, ovo je klasična fora kad uvoze motor u Srbiju "Oni tamo bre nemaju vremena da voze motore, rade non stop, vozio ga jednom mesečno..")

Gume ne deluju nove, samo bogovski namazane...

Sve u svemu - klasično uvežen za prodaju, al ne mora da znači da je loš.

1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Zato volim da citam ovaj forum, uvek nesto novo naucim :D

 

Nisam znao to za boje, i nisam video rezervoar/deklu. Motor je inace reg. na 32kW pa mi se uklapa u A2 kat.

 

Hvala za slike i komentare! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Podelicu moje iskustvo sa vama: da postojala je/postoji serija koja ima samo natpis na rezervoaru. Bio sam vlasnik bas takvog primerka, te godine su u pitanju. Interesantno je sto su oba primerka u origanulu smanjene snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

Idem posle vikenda (i ovog snega) da pogledam ovu Hondu ,

ako uspem da se dogovorim sa covekom za cenu, pridruzujem se vasoj sekti! :)

 

Jedino sto mu je registracija istekla, pa moram da smislim kako da ga prevezem do NS-a 1zvizduk.gif

 

p.s. bilo kakvi komentari vezani za sivu Hondu su vise no dobrodosli :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Zec,pa kad ti ostade bez ljubimca?

 

Negde u decembru, ali se jos vodi na mene. Presao je kod brata jer mi je bilo zao da ga prodam. Upotrebna vrednost mu je veca od trzisne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Idem posle vikenda (i ovog snega) da pogledam ovu Hondu ,

ako uspem da se dogovorim sa covekom za cenu, pridruzujem se vasoj sekti! :)

 

Jedino sto mu je registracija istekla, pa moram da smislim kako da ga prevezem do NS-a 1zvizduk.gif

 

p.s. bilo kakvi komentari vezani za sivu Hondu su vise no dobrodosli :D

video sam je prosle godine negde u leto, motor je stvarno cakum pakum :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Idem posle vikenda (i ovog snega) da pogledam ovu Hondu ,

ako uspem da se dogovorim sa covekom za cenu, pridruzujem se vasoj sekti! :)

 

Jedino sto mu je registracija istekla, pa moram da smislim kako da ga prevezem do NS-a 1zvizduk.gif

 

p.s. bilo kakvi komentari vezani za sivu Hondu su vise no dobrodosli :D

 

 

I meni se svidela, cak sam i pregovarao sa covekom za cenu, ali sam kasnije probao jednu drugu i utvrdio da je cb500 ipak malo mali za mene :neznam:

Sad trazim nesto vece , ali mislim da je CB500 odlican motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Zasto? Zelis da vozis hornet ili CB?

Zamenio je hromirane retrovizore plasticnim...

post-3429-0-72262600-1363368200_thumb.jpg

 

Sviđa mi se kako mu stoji sivo-crna kombinacija, inače, postoji i fabrički siv CB500 cup. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Prijatelji hitno mi je potrebna pomoc. Danas sam isao gledati jednu hondu cbf 500 1995 godiste. Fino radi, ali joj lanac zveci kao lud. Dakle trebalo bi ga promjeniti. Da li neko moze da mi kaze kakav je taj fazni lanac i spaner faznog lanca ? I da li je automatski ili manuelni spaner faznog lanca ? Koliko kosta i jel problem za zamjenuti. Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja