Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CB 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: CB500 '98.

Ćao narode. Došlo vreme za novu obuću a bogami i za lanac i lančanike.

Kakva su vam iskustva sa gumama. Šta staviti obzirom na odnos cena/ kvalitet. Isto pitanje i za lanac i lančanike. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kakva su vam iskustva sa gumama. Šta staviti obzirom na odnos cena/ kvalitet. Isto pitanje i za lanac i lančanike. 1zdravo.gif

 

Gume:

Ja sam kupovao krajem avgusta i bio u ozbiljnoj dilemi. Zašto? Najjeftinije Haidenau su 15.5k din, potom ide Continental koje su 18k pa Michelin 21k pa Dunlop 23k din...

E sad, tu ide ona priča jedne bolje drže al se brže troše i tako u krug... Heidanu ne sumnjam da su dobre, al sam bio u fazonu, dok mi pošalju i sve, razlika je 2k din između njih i Continental, pa reko kad je bal...

Ja na kraju uzeo Continental po savetu kolege sa foruma i prezadovoljan. Posle starih, skroz drugi motor.

novegume.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

...gde ste svi nestali? Zima je ljudi, evo pada sneg... ja sedim i smišljam koja bi boja lepo išla na moj motor, i za sad imam jednu ideju. Šta kažete?

 

 

post-18709-0-04178500-1354832341_thumb.jpg

 

Svi sredjujemo svoje xD kao sto rece zima pada sneg mada ni u garazi nije nesto preterano toplo barem kod mene xD

ja bi pre ovako neku varijantu, ta zlatna mi je nekako malo kicasta :P

 

http://www.bikesegypt.com/Bikes_Egypt/Bikes_Egypt_Standard_files/Bikes%20Egypt%20Honda%20CB%20400cc%201998%20Raffi%20Deuvletian.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Koje su model Continental-ke ? ..i dimenzija,a koje si imao pre ?

 

ContiGo, samo taj model ima za naš motor.

Inače, naša klasa (GS500 i ER5) kod svih proizvođača ima posebne modele, samo za njih.

 

Veličina je fabrički standar, 110-80-17 i 130-80-17 (ako se dobro sećam, al znam da je kao što je po manualu, ništa nisam budžio)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

@veliimirj što se tiče boje, nije zlatna nego zlatno-braon... Ta boja je bila populra 70ih na američkim kolima. Tako nešto oću. Nemam ni jednu sliku da vam pokažem, najsličnija je ova http://www.speedhunt...als__(73_of_321).jpg . Nije loša ni narandžasta, al sa nekim crnim ili sivim perlama 0takoje.gif

 

 

 

@Goblin, i meni se sviđa žuta, još uvek se razmišljam da ga prefarbam u istu tu žutu, samo sa "dubokim" lakom....

a mora da se farba iz više razloga, one plastike oko hladnjaka su mi bile ljubičaste, zato sam i skinuo, a prednji blatobran je neko već farbao, a kad bih vam pokazao kako ne biste verovali.... možda ga i slikam čisto da vidite. Kao da ga je farbao četkicom za likovno.

A kad već idu plastike i blatobran, nek ide sve, da bude iste nijanse.

 

@biker-boy ta plava mu super stoji! 0takoje.gif

Sad ćeš da me nateraš ponovo da se nećkam šta ću... 0stabre.gif1nanana.gif

Crna nikako, jako mu ubija linije, što bi rekao jedan kolega sa ovog foruma "ko batina"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Iskreno, ja bih se drzao zute. Kada kazes ljudima da imas zut motor, svi kao sloze neku facu, ali kad ga vide (motor :D ), svi se oduseve!

 

A i, realno, koliko znas CB500 koje su zute? Ja, samo jednu. - Tvoju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kao sto sam napisao vec u predstavljanju, nisam vozio motor 20 godina a tada sam imao MZ 150.

E sad kupio bih Hondu CB500 i zanima me vase misljenje.

Imam 1.9m i 120kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kao sto sam napisao vec u predstavljanju, nisam vozio motor 20 godina a tada sam imao MZ 150.

E sad kupio bih Hondu CB500 i zanima me vase misljenje.

Imam 1.9m i 120kg

 

Šta te tačno interesuje?

Pitaj pa ćemo ti pomoći.

 

Meni je ovo tek drugi "veliki" motor, ne znam kakvi su drugi, al što se tiče zdravorazumskih činjenica stvari stoje ovako:

ako uzmeš novijeg od '96 imaš i nazad i napred disk, napred samo jedan koji dobro koči a i dalje je samo jedan set pakni, jeftinije održavanje, isto je i što se tiče svećića i štelovanja karburatora itd.

ulja sa zamenom filtera ide 3.1L (da, taj jedan decilitar je obavezan, inače ako sipaš samo 3L onda je ispod minimuma) što je puno za motor od 500cc ali kažu da je zato i tako izdržljiv agregat. Motor je najvećih gabarita u klasi do 500cc (kawasaki er5, suzuki gs500), i ima najviše konja (58.

Npr. Yamaha xj600cc ima samo 63 konja ali mu je registraciju (2012. godine) bila 16500din a meni 10500 (čim pređeš 500cc cena registracije je puno veća, a ove godine bi trebalo da bude oko 8500-9000din).

Što se tiče gabarita, ja sam 185cm i imam 75kg, i nije mi mali. A dal je tebi mali, mislim da neće biti, jer provozao ga je i stariji burazer (196cm i 125kg) koji NIKAD nije seo u životu na motor sa menjačem i rekao posle 2 kruga niz ulicu: "imam utisak ko da sam ga vozio već 100 puta, baš se lako vozi", to ti je ja mislim dovoljna preporuka.

Meni lično najviše smeta što je naked i što nema nikakvu zaštitu od vetra, stavio sam neki vizir koji pomaže al nije to to, najviše vozim van grada i preko 110 bi bez njega bilo mučenje, i da danas kupujem tražio bih S verziju, sa oklopom, kolko tolko al pomože...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kao sto sam napisao vec u predstavljanju, nisam vozio motor 20 godina a tada sam imao MZ 150.

E sad kupio bih Hondu CB500 i zanima me vase misljenje.

Imam 1.9m i 120kg

 

Šta te tačno interesuje?

Pitaj pa ćemo ti pomoći.

 

Meni je ovo tek drugi "veliki" motor, ne znam kakvi su drugi, al što se tiče zdravorazumskih činjenica stvari stoje ovako:

ako uzmeš novijeg od '96 imaš i nazad i napred disk, napred samo jedan koji dobro koči a i dalje je samo jedan set pakni, jeftinije održavanje, isto je i što se tiče svećića i štelovanja karburatora itd.

ulja sa zamenom filtera ide 3.1L (da, taj jedan decilitar je obavezan, inače ako sipaš samo 3L onda je ispod minimuma) što je puno za motor od 500cc ali kažu da je zato i tako izdržljiv agregat. Motor je najvećih gabarita u klasi do 500cc (kawasaki er5, suzuki gs500), i ima najviše konja (58.

Npr. Yamaha xj600cc ima samo 63 konja ali mu je registraciju (2012. godine) bila 16500din a meni 10500 (čim pređeš 500cc cena registracije je puno veća, a ove godine bi trebalo da bude oko 8500-9000din).

Što se tiče gabarita, ja sam 185cm i imam 75kg, i nije mi mali. A dal je tebi mali, mislim da neće biti, jer provozao ga je i stariji burazer (196cm i 125kg) koji NIKAD nije seo u životu na motor sa menjačem i rekao posle 2 kruga niz ulicu: "imam utisak ko da sam ga vozio već 100 puta, baš se lako vozi", to ti je ja mislim dovoljna preporuka.

Meni lično najviše smeta što je naked i što nema nikakvu zaštitu od vetra, stavio sam neki vizir koji pomaže al nije to to, najviše vozim van grada i preko 110 bi bez njega bilo mučenje, i da danas kupujem tražio bih S verziju, sa oklopom, kolko tolko al pomože...

 

 

E pa hvala na odgovoru, dosta si mi pomogao.

Ja cu ga najvise voziti po gradu (do posla i nazad) a vikendom malo po okolini ali ne nesto posebno i ne nesto brzo tako da se ne brinem za vetar.

Sad sam prvo treba da odradim A kategoriju, u ta davna vremena (kraj '80-tih i pocetak '90-tih) je moglo da se vozi i bez dozvole :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Da li si sedeo nekad na tom motoru? Mozda ti nece bas biti udobno za neku duzu voznju.

Kolega slicne gradje je hteo da kupi CB, ali je na kraju shvatio da mu je potreban veci motor.

Inace, vrlo je jeftin za voznju i odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda CB500 / MZ ETZ 150

Ja sam presao sa MZ 150 na CB 500.Ako si naucuo da baratas MZ om koji je dosta nestabilan Hondu ces voziti kao bajs :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav svima,

mesecima iscitavam teme na ovom forumu i trazim pravi motor za sebe i mislim da sam ga konacno nasao zahvaljujuci vama momci :)

Sad samo da skupim pare i da najkasnije za mesec-dva bacim skuter i konacno predjem na motor.Video sam u oglasima da Baltrekk prodaje njegov (prepoznao sam ga po slikama odavde) http://www.moto-berza.com/polovni-motori/honda-cb-500-oglas-67352/ i jako mi se svidja, tako da ako ga ne proda u medjuvremenu eto mene kod njega.

E sad obzirom da sem skutera nisam vozio nista(par km na MZ250 pre 10-ak god ne racunam) i da sam polagao na skuteru za A malo mi je frka da li cu znati ja to da vozim.Jel ima neko rapolozen kad malo otopli a da je u blizini da se vidimo bar da sednem na njega da vidim da li je to to pa da odemo na neko pivo posle :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Svaka cast,pravilno razmisljas :care:

 

Mislim da ti nece biti frka ako si ikad vozio nesto s brzinama na dva tocka i imas taj osecaj za kvacilo/gas i hladnu glavu na ramenima,ne bojim se za tebe :takoje:

 

Iz licnog iskustva ti mogu reci da nije to veliki bauk,meni je prvo iskustvo sa vecim motorom bilo na Banditu a pre toga nisam ni APna provozao...sve je glavi i postovanju prema masini. Iskustvo se stice...

Sticajem okolnosti ostao sam bez Bandita i vozam Kymca,ali vraticu se na neki neked kad-tad :moto3: ,zato i pratim ovu temu i mislim da si dobro izabrao ako se odlucis za CB 500 ...jos ako te sreca i finansije posluze i uzmes Baltrekkovu CBejku ,imas moj re5kt :zdravo:

 

U zdravlje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Svaka cast,pravilno razmisljas :care:

 

Mislim da ti nece biti frka ako si ikad vozio nesto s brzinama na dva tocka i imas taj osecaj za kvacilo/gas i hladnu glavu na ramenima,ne bojim se za tebe :takoje:

 

Iz licnog iskustva ti mogu reci da nije to veliki bauk,meni je prvo iskustvo sa vecim motorom bilo na Banditu a pre toga nisam ni APna provozao...sve je glavi i postovanju prema masini. Iskustvo se stice...

Sticajem okolnosti ostao sam bez Bandita i vozam Kymca,ali vraticu se na neki neked kad-tad :moto3: ,zato i pratim ovu temu i mislim da si dobro izabrao ako se odlucis za CB 500 ...jos ako te sreca i finansije posluze i uzmes Baltrekkovu CBejku ,imas moj re5kt :zdravo:

 

U zdravlje ...

Hvala na podrsci brate,

generalno meni se Bandit 600 najvise svidja ali kad sve saberem neiskustvo+snaga+registracija+potrosnja pa i velicina ako ne gresim Bandit je dosta veci i nezgodniji za voznju po gradu i provlacenje kroz guzvu a to sam navikao na skutercicu tako da mislim da je ovo pravi motor za mene.GS mi se isto svidja pogotovu cena ali sam odavde zakljucio ,a i gledao sam ih po gradu kad prodju da bi mi bio mali ( 184 cm i 75 kg) ili gresim?Isto i ER5....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Molim..

 

Pravo da ti kazem,meni odgovaraju i GS i ER5 velicinski,malo sam nizi (181 cm i 90kg) ali masovno izazovniji :zvizduk: vozio sam i jedan i drugi,ali CB nisam. Verujem da je malo krupnija od ova dva,kazu ljudi,a kazu i mere...

 

Da Bandit jeste i tezi i veci i sve po malo vise od gore navedenih,ali ne posmatraj to na taj nacin - poredeci sa skuterom jer ce on zauvek biti ULTIMATIVNO prevozno sredstvo za grad i provlacenje kroz kolonu na semaforima :takoje: Svaki od ovih motora ce zahtevati navikavanje,ali ono navikavanje sto spada u slatke muke :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

sad si me obradovao a i bacio u novu dilemu :)

moracu da nadjem negde da probam sva tri nema druge,a mozda cak i Bandita :)

Valjda ce da se ponudi neki dobar covek iz blize okoline da mi da neki krug :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

bandit nije nishta veci po gabaritima od CBa, ali je jachi, drugachija mashina - druga pricha, ali i skuplji za registraciju... nekome je i to bitno.

 

noviji GS500. sa alu ramom se vozi kao bicikl, okretan i startan, jednostavan kao kalashnjikov, ali je zasigurno najslabiji i najmanji u klasi. Manjak snage mu i ne smeta toliko jer je stvarno osetno lakshi od CBa. Jako dobar za vozhnju po gradu, ako ne i najbolji u klasi.

 

sve ima svoje prednosti i mane.

Na er5 nisam nikad seo i provozao, voleo bih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja