Jump to content

Moto Zajednica

Kom se carstvu privoleti - Transalp ili Afrika

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Zika-Motor je već stariji punoletnik a lager ume da iznenadi, ode mu cementacija i jako brzo nije za vožnju.

 

Ja sam pristalica friških guma a model iz 06 je prvi Anakee a sad je znatno poboljšani 2 i mislim da sam video cenu za 195 sa ugradnjom, balansiranjem. Možda i nije stvarna razlika koliko pričaju al je faktor predubeđenja značajan, znači kad sednem imam puno verovanje u dobre i sigurne performanse što čini opuštenost i samim tim veću bezbednost. A lično volim da perfekcionišem i uvek bi me crvić čačko. A za tubeles, evo jednog rešenja:

 

http://forum.bjbiker...mom-u-tubeless/

 

i već ispitanog:

 

http://forum.bjbiker...lne-sa-zbicama/

 

Vidim da gumice umeju da odu al verovatno i sama vođica, odnosno stablo ventila dobiju zazor zbog čega se i troši ulje a gumica samo dodatno sprečava ucurivanje prema cilindru. Kad nema zazora u vođici, gumica ne bi ni bila potrebna, bar tako ja znam o mehanici. Jesu ovi Bardali polu sint, jer po generacijskom tipu bi trebalo mineralno.

 

Za pleksi, kaži koliko ti treba, možda mogu da nađem neko parče pa ti šibnem. Ja sam naviko na skuter i komotitet zaštite od svega i sad mi ovo ko da sam bos i go. Imam čak ideju da napravim dodatne štitnike na bokovima i ispod nogu da ne zaliva voda. Pravio sam nešto za skuter i dalo rezultata a i lako se radi od celuloida debelog 1 mm i uz to košta simbolično.

 

@Gox,- motor za sad ispunio očekivanja. Juče na DDK pričamo sa Lanciom o prvim turama, još ništa definisano, al se Lalajko ponudio da idemo zajedno na kampovanja po Srbiji. Za duže ture treba ipak da se formira mali karavan i zbog društva i same sigurnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Djunta.. staro pravilo.. kad nesto radi kako treba NE DIRAJ!

 

Jasno ti je da su originalni lezajevi boljeg kvaliteta nego bilo koji kupovni.. mogu jako dugo da traju..samo da ne ostanu suvi!

Ako naravno primetis nepravilnosti.. ondak menjas.. :aha:

 

Za vizir- Ivan vizir.. 3 do 5 crvenik i svakoga je zadovoljio..

 

Za gume se dogovaraju ljudi u ovoj temi

 

http://forum.bjbiker...d/page__st__240

 

prelistajte malo temu od pocetka.. a tu je i madjarski sajt gde se Ziko mogu dobiti gume po vrlo povoljnim cenama..

 

Guma je stvarno za sve uslove.. i zato se toliko ljudi odlucije za tu varijantu.. jos ako se bude dobro organizovala kupovina.. svi cete ekstra proci..

 

Djunta, vecina sipa polusintetiku.. nasi agregati su stariji i po fabrici pise mineral.. tako da izbor spada na jeftina ulja tipa elf.. ili (ja sam to sipao) motul jos pravi.. cini mi se oznaka 5000..

uglavnom svi sad prave samo polusintetiku..sta god da stavis dobro je.. samo da nije fals i da se menja na propisano vreme..

:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ne slažem se Vlajko sa tim, ne diraj dok radi. Kad crkne obično to tad biva mnogo skuplje. Nije džabe izmišljen periodični servis kao nužan za prevenciju kvarova. Slažem se da su original lageri bolji od svega što ima na tržištu, al opet, dves godina su stari. No, svakako ih neću dirati ako su bez ikakvog lufta ili prizvuka.

 

Agregat kad se pojektuje rukovodi se mazljivostu jer je to primarni uslov dobrog eksploatisanja. Činjenica je da su kod starijih sklopova zazori bili nešto veći, što zbog materijala a većinom zbog manje precizne obrade. Tada su ulja imala Zn dodatke koji upravo služe da formira klizni sloj na površinama i sprečavaju neposredan dodir dve tarne površine i zato su gušće strukture, za razliku od novih ulja koja uprkos gradaciji i dalje bivaju veoma retka. Ja sam na svom Fordu nakon reparacije motora sipao propisanu punu sintetiku i uvek mi je lampica za pritisak kasnije gašena. Tek sa dolaskom zime i zgušnjavanja ulja sam ukapirao u čemu je štos, sipao polusint i nema više anomalije ko i pre remonta. Verovatno ću na mineral, siguran sam u Q8 i Bel Ray da su izvorni, i možda Silkonline.

 

Hm, gume, čito već temu, pričo sa Posijem, moram da razmislim. Neće mi primarna želja biti da blatnjarim motor već ću većinom ići na asvalt i neki običan makadam. I mislim da Hajdenau nikako ne može biti istog cenovnog ranga Mišelinu a koliko vidim, izjednačio se. Ako meni bude išo of, teraću ja solidno i sa plićom gumom, al kramponka sigurno nije vrh za asfalt i učenje na Adi Huji recimo. Sačekaču još malo.

 

Vizir na skuteru i radio Ivan, pa će i ovaj, al ne znam jel pravi varijantu sa zakrilcem a Žika to jako dobro poznje iz jedriličarstva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ta guma ide 200 .. pa u blato.. mislim da je najprimamljivaja cena i trajnost od nekih 20K..

I nije kramponka koliko ti se cini..odlicno se ponasa na asfaltu u svim vremenskim uslovma..

 

Jeste anake najbolja za asfalt.. ali je i dobra cena..

 

Za Bel Ray mislim da je takodje polusintetika..mada je dobar izbor..to sam sipao u ST a u hondu motul mineral..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Djunta, da ti i ja cestitam na konacnoj kupovini motora :) U zdravlju i bez paranoje ga vozio 0takoje.gif Sto znaci, narani prasice i ne diraj dugmice iliti u prevodu - kakvi te lageri spopali 1lol.gif Preventivni pregled motora je ok, ali preventivno menjanje lager je suludo iz razloga sto lager nikad ne otkaze odjednom. Lagere mozes da proveris tako sto skines tocak, izvuces osovinu tocka, na njeno mesto nabijes prst s' oprostenjem :) Dzaras prstom unutra-napolje, ako nema lufta dobar je. Kad to proveris onda prodzaras prstom kruznim pokretima, ako ne osetis da negde zapinje, dobar je. Normalno je da se prstom tesko okrece, ali mora da ide ravnomerno i nigde da ne zapinje. Ako je prstic pokazao da sve ide glatko i podmazano, vracaj tockove i uzivaj u voznji 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@:vlajko:-Cena Hajdenaua je 180 bez montaže a Anakea 195 sa montažom, balansiranjem i azotom. Jel i ti imaš Hajdenau. Sad će Jager da ih izvoza pa još jedno iskustvo.

 

@Aco-hvala na čestitki i savetu. Naravno da neću da diram lagere bez ikakvih simptoma. Na Fordu menjo zadnje kad sam stavljo nove doboše. Jedan geknuo posle hiljadu km a drugi posle 8 k. Sve je đubre što se kupuje kod nas a originala malte ne i nema. Čito sam tvoju temu o podmazivaču i baš hteo da ti se obratim, al il ću sam sa drugarima, il Rajko da ugradi kad bude razrađivao nogu. Jel imaš neku preporuku za el. ventil, nešto provereno dobro jer reče Lalajko da se nekom upalila instalacija od njega, ili uzeti vakum slavinu od rezervoara za gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nisi pratio na casu :zvizduk:

 

heidenau

K60:prednja 90/90-21 54T je 48eura,zadnja130/80-17 69T 62eura

k60 Scout:90/90-21 m/c 54TL M+S 52eu,140/80-17 m/c 69TL 108eu

ovo su neke okvirne cene koje su podlozne korekciji kursa i koje bi se korigovale u odnosu na kolicinu ili vec nesto!

naravno ko misli da mu je jeftinije da ide sam po njih neka izvoli!

 

Visis na forumu.. a ovako nesto promakne.. :jee:

 

Nekoliko nas ih ima..pise sve u temi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pošto koristim multi tab u Mozili, a uvek imam nekoliko tema sa BJB koje isčitavam, a u stvari samo računar gori jer skidam non stop nešto a ispada da sam prisutan.

 

Upravo počeo temu o gumi ispočetka kad ti plus šljagu za ne pažnju na času. Pa sinoć pričo sa Posijem i od njega mi ta velika cena a nisam gledo tvoj link kad ću i onako jovo nanovo da listam. Sad ta cena menja mišljene pod pretpostavkom da ne zuji po asfaltu i da leži dobro na njem, ajd da nije baš mnogo klizava po kiši. Čekam iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@Aco-hvala na čestitki i savetu. Naravno da neću da diram lagere bez ikakvih simptoma. Na Fordu menjo zadnje kad sam stavljo nove doboše. Jedan geknuo posle hiljadu km a drugi posle 8 k. Sve je đubre što se kupuje kod nas a originala malte ne i nema. Čito sam tvoju temu o podmazivaču i baš hteo da ti se obratim, al il ću sam sa drugarima, il Rajko da ugradi kad bude razrađivao nogu. Jel imaš neku preporuku za el. ventil, nešto provereno dobro jer reče Lalajko da se nekom upalila instalacija od njega, ili uzeti vakum slavinu od rezervoara za gorivo.

Ja kupujem SKF lagere i nikad nisam imao problema. Jeste da su 3x skuplji od kineskih i 2x od ruskih, ali zato su kvalitetni.

 

Elektroventil uzmi bilo koji. Od gomile ugradjenih ventila, samo je taj jedan slucaj paljenja i to se zapalio bas najkvalitetniji i najskuplji Lovato ventil sa mesinganim telom. Verovatno je imao fabricki feler. Ja inace odavno ne ugradjujem vise automatske podmazivace lanca, sem sebi i bliskim drugarima. Mnogo cimanja, a malo koristi, prema tome fataj Rajka u masinu :) To naravno ne znaci da necu svakom da pomognem savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Hvala Aco. Problem je što se ne zna šta se kupuje jer ni oznaka ni cena ne garantuju ništa, jedino neko provereno iskustvo. Pošto me Rajko "navuko" na motorcikl, sad će da iskija. Šalim se, samo da mu zarastu rane, sve će lako posle.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
đunta

Postavljeno Danas, 18:32 PM

 

Hvala Aco. Problem je što se ne zna šta se kupuje jer ni oznaka ni cena ne garantuju ništa, jedino neko provereno iskustvo. Pošto me Rajko "navuko" na motorcikl, sad će da iskija. Šalim se, samo da mu zarastu rane, sve će lako posle.

Rajko sada ima "istorijsku šansu" da izbegne sve obaveze i obećanja koji mu ne odgovaraju. Jednostavno iznenada "dobije" delimičnu amneziju (kao posledicu pretrpljenog straha, stresa, udarca prilikom pada...). :nanana::neznam::zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Kako se kaže kod nas, klin se klinom izbija, pa će motkom pomažemo da se prizove pamćenju.

 

Žiko, imaš linkove gore za gume a i ne izjasni se za klirit.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Pratio sam od početka ovu temu o gumama, a malo sam i učestvovao u njoj. Ipak mislim da su ove gume (K-60) više namenjene za off-road. Međutim ukoliko zaista traju 20.000km i dobro drže asfalt (a sve to pri potpuno optereneom motoru), svakako ih treba uzeti u obzir.

Što se klirita tiče trebao bi komad 520x520mm. Debljina 3-3,5mm. A inače sam Ivanu putem p.p. ponudio (bez naknade) neka svoja iskustva da ih iskoristi ako želi, ali me on nije udostojio odgovora (ni posle par meseci). Bez obzira na to verovatno ću i ja da uzmem osnovni vizir od njega, pa ću opet da probam da na to nabudžim onu moju "skalameriju".

A za Đuntu vrlo bitna stvar: Što se tiče Rajkovog lečenja motkom, uzmi u obzir: 1. Da ista ima dva kraja. 2. Rajko (kao delimično "ćaknut") ima olakšavajuće okolnosti u slučaju prekoračenja nužne odbrane (prilikom pokušaja njegovog "lečenja").

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Đunta, neće nas zavaditi, ne boj se 0a-smiley.gif

 

Žile, za ovaj reč dužan si malu teglicu tvog čuvenog meda (a i degustaciju još čuvenije Medovače 1jee1.gif)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ma nikako Rajko, ja te mnogo poštujem i cenim, da ne kažem još neku jaču reč. Ti si izuzetno pozitivan čovek i stvarno ne znam ko bi mogo da se posvadi sa tobom. A i sve ovo, ostsaje u našoj generaciji. Ja našo piće, Pelinkovac, Gorki list, mogu pijem ko vodu, al medovaču probo nisam, tako da stajem na tvojui stranu, Žile, dužan si čokanj medovine.:haha1:.

 

Ivan vizir je malko nadobudan i to je moja zamerka njemu lično, zato ti nije uzvratio dostojno. Jako teško, ili nikako ne prima sugestije i savete čak i kad evidentno nije u pravu. Al nema drugog, šta ćemo. Sad, koji osnovni vizir bi uzeo, da znam šta da mu tražim. Ja sam probao neki TA sa povišenim vizirom savijenim na kraju, nisam mogao brzo al je baš bilo bez promaje po kacigi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pratio sam od početka ovu temu o gumama, a malo sam i učestvovao u njoj. Ipak mislim da su ove gume (K-60) više namenjene za off-road. Međutim ukoliko zaista traju 20.000km i dobro drže asfalt (a sve to pri potpuno optereneom motoru), svakako ih treba uzeti u obzir.

 

Gume K60 su super i zadovoljava sve gore navedeno, ali generalno koliko sam skapirao Djuntu da je perfekcionista, ja sam mu ipak posavetovao Mišelin Anakee II koje svi priznaju kao najbolje gume za naše motore a sa kojima neće biti oštećen ukoliko se odluči na manji offroad ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ivan je retko na forumu.. Ziko upotrebi tel.

 

Decko ima zlatne ruke i puno posla..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3504 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Plaćanja kazne (za "ružan reč") spomoću meda izmirujem pod hitno. Supruga često dolazi u BG poslovno pa može da ponese par tegli za Laboratoriju (javljam pa da neko sačeka i preuzme).

A medovača teško da bude do jeseni. Ako nešto ipak ispadne prvi dobijate "uzorak". I to donosum lično (da bih vas uputio kako se koristi)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12252 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

1care.gif

 

Ako ne ranije, možda se vidimo na Vaskršnjoj akciji u Kulini? Kao i prošle godine?

 

Okupirasmo temu našeg brata po motoru ali znam da se neće ljutiti 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6490 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Arakis, nikako, baš mi je drago i čast što me udostojavate učešćem u temi na bilo koji način, lepa diskusija i sa tonom za primer, baš kako dolikuje našim godinama, sa mnogo živopisnosti.

 

@Žile, videću da ti sutra uzmem klirit, pa ako ga obezbedim, dajem supruzi pod predpostavkom da može da ga ponese, a medovinu presrećemo svakako. Jel ima neka nova kreacija vizira ili je sve u okviru one stare, imam sve slike skinute još odavno, ko da sam znao da ću ići na TA.

 

@Vlajko-Ivan mi se javio na pp pre neki dan, dobro radi, tu nema dileme al može još bolje u smislu inovacije, imao sam ja zapažanja na vizir od skutera, sasvim razložna. A i lično sam mu odneo slike dodataka za vizir baš onakvim kakve je Žika ustanovio da su potrebni.

 

@Popsy-hvala ti za iskustvo i angažovanje sa Hajdenauom. Pričo sa drugarom večeras, kad uzme vožene šapionske gume kaže sjajne, al kad mete nove iz radnje, nešto mu šviumiu, jednostavno se radi o ličnom predubeđenju i verovanju u nešto što možda nema neku čvršću potporu. ‚Baš ću da razmišljam o izboru pneumatika, doduše, još je rano al se i sad kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Gume K60 su super i zadovoljava sve gore navedeno, ali generalno koliko sam skapirao Djuntu da je perfekcionista, ja sam mu ipak posavetovao Mišelin Anakee II koje svi priznaju kao najbolje gume za naše motore a sa kojima neće biti oštećen ukoliko se odluči na manji offroad ;)

 

Ili Continental Conti Trail Attack koje su na svim testovima ispred Anakee 2. A cijena je tu negdje, mislim da su na akciji, ako jos uvijek traje i jeftinije od Anakee 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja