Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Pisano je u vise navrata. Mopedi nalickani spolja, ali se lik ogradjuje da ih prodaju onako kako su ih uvezli iz Italije. Znaci, otvoriti cetvoro ociju i povesti majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I tu nema pravila.
Ja sam od njega kupio Nexusa, služio me extra, a i sad sluzi novog vlasinika. Pisao sam o tome letos mislim u ovoj temi... zapucao iz Leskovca u NS, pazario i pravac nazad. Naravno, pre toga popio kafu s kolegom@Vule Gilera , koji mi je nesebično pomogao pri kupovini.

Ubiće nas to etiketiranje jednog dana...


Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ne etiketiram, samo sazeto prenosim kolegi koji nije pratio prepisku. Nisam rekao da su mu motori krsh, vec da treba otvoriti cetvoro ociju posto moze da bude kao kod tebe, ali moze da bude i kuku lele. Manje vise standardna prica za domace dilere polovnih vozila.

A i nisam ocrneo coveka, prenosim ono sto je navodno on rekao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

@francuz69 Nisam mislio konkretno na tebe, jasno mi je šta si hteo da kažeš..

 

Uopšte, često se ovde na forumu generalizuju stvari, te beži od uvoza iz Italije, te švajcarci polovnjaci su najbolji, te ovaj prodavac ima krševe, kod onog drugog nema greške- svi su motori su mu su vrh....  kupovina polovnjaka je uvek mačka u džaku, uglavnom je sreća jedan od glavnih faktora, bilo gde i bilo šta  da se kupi.

Evo kolega kupio silvera, navodno nepoderiva mašina, riknula mu posle par meseci, morao da menja agregat. Jbg, nije imao sreće. Ništa nije ukazivalo na to... Ja sam imao sreće sa Nexusom, možda sa silverom neću imati toliko, ili sa sledećim motorom, ko zna.  Svakako uvek treba otvoriti četvoro očiju, voditi majstore, ali i to nekad ne pomaže. 

Ima priča na forumu, sad ne mogu da setim ko je u pitanju,  oko nekog master  Atlantica, kolega gledao, slušao, vodio majstore, svi aminovali, pa odmah posle kupovine  ispalo da agregat lupa...

 

Negde sam čitao na forumu da je neki kolega, mislim da je negde u inostranstvu, kupio nov motor, iz salona, i totalno nagrabusio sa kvarovima i problemima od prvog dana..

 

S druge strane, puno slučajeva znam gde se motor kupi bukvalno bez gledanja, ili na daljinu, za smešne novce i bude extra kupovina..

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve se slažem sa gore napisanim, i samo da dodam - ljudi su različiti, i svako ima svoje utiske, nije kupovina egzaktna nauka.

Neko više gleda na estetiku, drugog je za to baš briga. Neko se užasava troškova, bitno mu je da vozilo koliko toliko ide, a drugi će uložiti i zadnju paru da bude sve cakum pakum, i tako to...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 47 minuta, Predator016 je napisao:

te švajcarci polovnjaci su najbolji,

Hteo sam prvo da odćutim, al moram da prokomentarišem :)

 

Kad sam kupovao prošli skuter, otišao do lokalnog prodavca čiji brat doterava motore iz CH. Pokazao mi slike mopeda, sa original lokacije.

Sređena kuća sa prelepim dvorištem, stari vlasnik ozbiljan čovek, grejana garaža. Nema ni zrnca prašine, a kamoli nekog đubreta i štroke. Švajcarci voze 4-5 meseci max u toku godine, putevi kao san, gorivo top kvaliteta. Skuter kao nov, overena servisna knjižica...

 

Ebiga, ako to uporedim sa onim što sam video na Siciliji na pr., da voze preko cele godine, motori po ceo dan cvrče na suncu u prašini, očajno održavani, očotani sa svih strana... ovo gore navedeno me je kupilo. Isto sam i auto kupio iz CH, i opet bih. Zovite me površnim, al tako mu je to :P

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 745 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

E sad... i tome se može voditi polemika.:) Video si Siciliju, a jesi video kako stoje stvari u Milanu, Veroni, Bolonji, Firenci...

Italija ti je kao Srbija, što južnije, to tužnije..

Deli se na seveno or Rima i južno od Rima..;) i to su dve totalno različite priče, da ne kažem dijametralno suprotne.

 

Na severu se motori voze pola godine, nije blizu more, nema soli, joda i magnezijma u vazduhu, a dole, pogotovo Sicilija, cepaju 11 meseci godišnje,

 

Slično je i u Švici, sve zavisi od kantona do kantona.

 

Poenta je da nema pravila,  sve može da bude, ali ništa ne mora da znači...

 

Edit:  I ja sam moj auto kupio iz CH i čim sam ga prvi put digao na dizalicu, prvo što mi je  rekao majstor: Ovo ti je uvoz iz severa CH.  Kako je znao? Navodno po silnim oštećenjima na trapu, koševima, amortima od snega, leda, soli ili čega već ne.. Po tome se navodno odmah vidi..

Promenio član Predator016

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Bio sam u Rimu, al nisam na severu. U Rimu je slično ka na Siciliji, rekao bih, a možda još i gore, jer ima puno kaldrme. Tamo nema pola metra zdrave vile. Voze preko nje kao besni, bubrezi ispadaju :)

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 5 minuta, halfman je napisao:

U prevodu ,zemlja porekla automobila ne mora nista da znaci ... 

Pa teoretski ne mora, al znaš kako kažu amerikanci - ako nešto hoda kao patka, i kvače kao patka, onda je to - patka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 4 sati, halfman je napisao:

Kao sto je predrasuda da sve sto je iz kine je lose ... 

I jeste lose, nego mi nemamo para, pa si cutimo i tesimo se. Pogledaj cene preminum brenda i kineskog. Tako se realno i kvalitet razlikuje. Zasto ima malo kineza po severnoj evropi? Imaju kesa i kupuju kršteno.

 

 

Aj opali jos jedan post, pa imas 100-tku   :oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Jednom mi je jedan kinez rekao:

Nije sve iz kine lose, nego ste vi sirotinja pa se kod vas uvozi ono najjeftinije i najlosije. Ima i kvalitetnog u kini ali mi nemamo para za to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2867 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Problem kod kineskih proizvođača i kineskih brendova je ustaljena praksa krađe tuđih patenata, tuđeg dizajna, namerna obmana kupca, svaki proizvod liči da je nešto što zapravo nije, ne stoji niko iza zaštite kupaca. Takvim aršinom mogu svi da rade za manje pare, ali kvalitet, materijali, razvoj, sve košta.

U zapadnom svetu onaj ko je proizveo i prodao snosi i odgovornost prema kupcu. Toga ovde nema. Nema nikakvih standarda, nema pravila igre...

I same kompanije imaju politu prevare prema saradnicima. Mogu vam dati primer čuvenog Ling Longa u Zrenjaninu i kako su prevarili više ljudi. Nemoral i gazi sve pred sobom. Još dugo će kineski brendovi morati sebe da peru od te reputacije, uključujući i onaj CFMOTO 800 iz druge teme... Za njih želim da verujem da su drugačiji... Vreme će pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 26 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

U zapadnom svetu onaj ko je proizveo i prodao snosi i odgovornost prema kupcu.

Axa, zapad sav vrca od morala ;) Kolko beše ono bilo presuda zapadnim kompanijama iz EU, koje su prodavala pod istim brandom robu slabijeg kvaliteta, a iste ili više cene siromašnijim zameljama članicama (Poljskoj, Češkoj, Hrvatskoj....). Od Nutele pa na dalje...

 

A inače, upućeni za kineske kompanije kažu da se one ponašaju onako kako im domaćin uredi. Ni manje i više od toga. To što se dešavalo u Zrenjaninu, ide nekom ovdašnjem gazdi na dušu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9233 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, Predator016 je napisao:

Uopšte, često se ovde na forumu generalizuju stvari, te beži od uvoza iz Italije, te švajcarci polovnjaci su najbolji, te ovaj prodavac ima krševe, kod onog drugog nema greške- svi su motori su mu su vrh....  kupovina polovnjaka je uvek mačka u džaku, uglavnom je sreća jedan od glavnih faktora, bilo gde i bilo šta  da se kupi.

Ajd da krenemo nekim redom.....

 

Slazem se da ne treba generalizovati stvari ali dosadasnje iskustvo kaze da cu uvek i svakog odgovoriti od pomisli da kupi automobil ili skuter uvezen iz IT jer postoji velika mogucnost da ce se zajebati.

Ne kazem da su svi losi primerci, ima dobrih ali dobra roba mora da se plati a to niko il retko ko hoce..... tu nastaje problem.

 

Takodje ni u CH ne cvetaju ruze, mora se i tamo traziti dobra roba jer je poenta kupiti krsteno vozilo, prodati brzo/lako (sto znaci da je i musterija zadovoljna) ne bi li se zavrteo tocak/novci.

Red velicine, kupovina iz uvoza..... IT vs CH ti je 70% spram 30% mogucnosti da ces se zajebati nakon kupovine.

 

Ne znam od kad si u ovim vodama, koliko pratis zbivanja ali recicu ti da je nekada Gavro iz Subotice vazio za jednog od najboljeg prodavca polovnih skutera. Imao je zaista odlicne primerke iz IT.

Jednog dana, kad zivot krene da se menja, kad su potrebni brzi novci... kvalitet neminovno i vrtoglavo pada dole.

To se Gavri upravo desilo, umesto da nastavi da bira primerke on je grabio sta dohvati.... sam sebi je skocio u stomak.

- Vranes je takodje imao dobre skutere i vazio za dobrog servisera..... treba sad da ga vidis.

- Srdjan (masni) slicnu sudbinu deli kao i Vranes, sad je sve batalio, katanac.

- Kiza u dilu sa burazerom koji je preko, otkupi mlado havarisano za ultra male novce, sredi i eto ga na oglasu za mastne pare... naravno prodaje ga neko trece, peto lice.

Sreca u nesreci je da nisu velike havarije, prezentuje se neka druga prica.

- Ovi likovi iz NS-a nisu se proslavili, pisale su kolege kako su prosle sa njima a ima i onih koji nisu javno pisali vec se culi telefonom ili preko poruka.... da ne verujes usima.

 

Bilo kako bilo ima toga jos, mora se dobro voditi racuna prilikom kupovine.

Ako nemam para za ganc nov bajk, biram kupovinu tamo gde ce me glava sutra (naj)manje boleti.

 

Jos bolje dacu vam jedan primer.....

 

vecini poznat SW bio nekad

IMG-20181123-161623.jpg

 

jednog dana desilo se sranje

viber-slika-2021-09-30-09-46-44-504.jpg

 

viber-slika-2021-09-30-09-46-44-712.jpg

 

Teska havarija, prednji tocak kao sto se moze videti zavrsio je u rezervoaru. Ajd to, nego od siline udara puko je ram, dobro se otovrio.

 

danas taj isti sivi izgleda ovako

IMG-20210929-113846.jpg

 

Nemojte se cuditi ako ga jednog dana vidite kao dobar potencijal na PA.

 

Pre 14 sati, Predator016 je napisao:

Evo kolega kupio silvera, navodno nepoderiva mašina, riknula mu posle par meseci, morao da menja agregat. Jbg, nije imao sreće. Ništa nije ukazivalo na to...

Zigi-ev SW je trosan bas trosan stigao, izvrteo je mucenik ko zna koliko, mnogo hiljada km ima iza sebe to je sigurno.

Platio ga je nerealno jeftino, karta je kupljena na kontu "ulozicu, znacu sta vozim i opet me kosta manje" ..... Nekad zaista bude tako, nekad nazalost ne. Od babe tesko da moze devojcurak biti.

Inace ima jos par SW-ova koje ce pre il kasnije zadesiti ista sudbina.... no to je neka druga tema.

 

Pre 14 sati, Predator016 je napisao:

Ima priča na forumu, sad ne mogu da setim ko je u pitanju,  oko nekog master  Atlantica, kolega gledao, slušao, vodio majstore, svi aminovali, pa odmah posle kupovine  ispalo da agregat lupa...

Jest ima prica, tj nije prica vec ziva istina.

Glavni akter ovog zbivanja je @DaliborBP kad je isao da pazari jednog AA.

Uz Dalibora islo je jos njih 6,7,8 ako se ne varam.... iskusni maxiskuterasi.

Gledali, zagledali, porbali, kupili i krenuli ka meni. Nisam stigao ni kapiju da otovrim, vrlo brzo je nastala tisina, jbg euforija ode dole :neznam:

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2166 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Slazem se uglavnom.

Nekad i mehanicar kojeg vodimo nije garancija da je sve ok.Ne treba generalizovati,nisu sva vozila iz IT losa ni sva iz CH dobra.Imao sam i jedna i druga,postoji ipak razlika.U IT slabo i retko odrzavaju ,ulje slabo menjaju ,voze kao da je sudnji dan.U CH prvo su drkadzije na tehnickom,sve cakum pakum .Automatski su smanjene budzevine i retko odrzavanje.Liberty iz CH sve je bilo pod konac ,svi srafovi isti ,celi ne osteceni,ulje lepo.One postarse Free i Liberty iz IT druga prica.Free radio ok dve godine do prodaje ,Liberty lupao kad se ugreje.A beverly 250ie iz IT dosao preko Gavre u Vrsac,kao da ga poplava izbacila.Imao je mane ,isao je .Najbolje sam prosao sa Corsom c iz IT ,nije imala nekih kvarova,Izgleda da je bila malo cuknuta u krilo.

Posedovao sam i nov kineski skuter 125ccm,odlican.I Agility 50 4t fin motoric ,ali oseti se kinesko prisustvo.

Za tog u NS zagrejem se proletos za Beverly 250,srecom kontaktira me kolega  zagrejan za istog.Tu pocne prica treci covek ide i gleda na placu.Kad sam pogledao video odustajem od kupovine,i kolega isto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 1 sat, cezarpa je napisao:

I Agility 50 4t fin motoric ,ali oseti se kinesko prisustvo.

Agility serija se pravi u Kini, tačno je, ali Kymco ima sopstvene proizvodne pogone, i većinu OEM delova sami proizvode. Kvalitet je zato konstantan i solidan. A i Piaggio se radi u Kini već godinama, a nema svoje pogone...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2166 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
On 10/1/2021 at 8:43 AM, halfman said:

 

Agility je fin moped,mana je sto nasteluje karburator i radi ok,za dva dana brljavi.Prodao sam ga jer je spor svi me preskacu.Moguce zajebancije na tehnickom zbog brzine/65km/h/

Piaggio spada u jeffinije i nama pristupacnije skutere i kineska proizvodnja se ne oseti toliko.Koliko para toliko muzike.

Nova xmax 300 Yamaha je ostavila utisak.

Agility 300ie lepo izgleda videcemo u praksi,u poredjenju sa ostalima.

Moj Beverly 300ie 12 godiste meni licno i nije neki lepotan,ali to zaboravim kad sednem na njega.Kad cujem kako tiho radi,kad pogledam instrument tablu,i gad zavrnem gas.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

I Apple pravi sve svoje proizvode u kini pa su jedni od najkvalitetnijih u svom segmentu. Bitna je kontrola, ideja i sve ono pre i posle same proizvodnje.

Sto se tice vozila iz uvoza, mi Srbi mislimo da su zapadnjaci glupi pa prodaju nova vozila za male pare. Sve to sto nasi preprodavci uvezu su krsevi, uvezu oni i po nesto dobro ali to ili ostave za sebe ili prodaju sebi bliskim ljudima.

Srozan nam je standard katastrofa, pa nam je novo i odlicno ono sto je svajcarcu ili italijanu krs.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja