Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Sve zavisi koliko ga voziš. Ja sam kupio skuter da bi ga vozio svaki dan. A to sa VFR nisam radio. Jer treba ga izvući iz garaže, pa trpeti leti njegove temperature rada, pa vrati nazad u garažu (kod mene to baš nije najjednostavnije). I onda ujutru kad idem na posao - je8o to, auto samo sednem. I onda ispadne da motor cele godine vozim dva vikenda.

PCX je stigao 23. maja, trenutno 5000+ km... 

Meni je 900e za nešto što je neko žvakao 10 godina puno. Pogotovo sa ovim uslovima kreditiranja. Osetiš to učešće. Ratu od 30,40,50e mesečno skuter uštedi u odnosu na cenu vožnje kola po gradu, i ostane kusura iha.  Meni auto troši 12-18k mesečno (ako jedan mesec sipam dva rezervoara, sledeći sipam tri, a pun je oko 6000din. Ne sipam za 'iljadu).

Ali najmanje mi je bitno u parama. Druže, ne nerviram se na semaforu što debil bleji u instagram, pa samo on prođe a mi čekamo opet crveno, ne tražim parking po 15min, idem negde bez da razmišljam. Skuter je zamena za auto, ne motor. Nikad više bez skutera. Svaka (domaćinska) kuća bi trebalo da ima jedan.

PS. Naručio tocano urbano, stiže iz Italije, sad ću i po 'ladnom da teram, samo da je suvo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@drmilan_ E tu ga je Kymco zakompikovao sa oznakama. To je stari People S, stara tehnologija, sporkast, malo ružnjikav.

Onda su uradili rebrending, italijanski dizajneri, novi agregat, nazvali model People GTi, proizvodio se od 2010-2018.

I sad opet vratili ime People S za najnovije verzije od 2019 na ovamo. Zbunjujuće, mora se priznati.

Promenio član boza_kg
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Jeste.

I vodeno hlađenje je jako diskutabilna stvar. Pogotovo kod malih agregata. 

Prvo, deo snage se troši na pokretanje pumpe, protok fluida, bla bla bla... Drugo, podiže kompleksnost sistema, pouzdanost, samim tim veći broj delova vuče održavanje i mogućnost kvara... Da li je prednost? Ne znam.

Trebalo bi. 

Da li je ekonomski opravdano za ovu namenu, ne znam. Pitaj bilo koga ko je vozio Liberty ili Hondu CUB da li je imao problema sa pregrevanjam... A realno, oni su  ono po čemu svi trebaju da se mere. Odnos plaćeno/dobijeno, pozdanost, cena po kilometru....

Ja sam PCX uzeo zbog dve stvari. 

Prva je što sa Hondom imam lepa iskustva u logistici bilo kojih delova čak i za ovu moju 23 godine staru VFR, druga, može da stane full face kaciga i windstoper jakna i rukavice ispod sedišta. Ko da sam došao taxijem ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja kao laik, mislim da je vodeno hlađenje više od koristi na dužim vožnjama, da održava temperaturu motora kada tečnost cirkuliše i hladi se preko hladnjaka kroz koje duva vetar...

U stani-kreni gradskoj vožji, tečnost se brzo zagreje, i onda otpušta toplotu kao radijator, a toplota ne odlazi. Zato je bitno imati i dobar i efikasan ventilator, i na vodenim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa bas suprotno. Na otvorenom je veca cirkulacija vazduha. Ne traba mu cirkulacija vode i ventilator hladnjaka. Za grad je problematicno za pregravanje. Kreni-stani

 

Mada, kao sto kaze kolega gore, kod tih manjih agregata je upitno. Ali opet, ne bi honda stavila na 125ccm da je opterecenje... 

 

Ja sam ipak za vodenjo hladjenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
6 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Sve zavisi koliko ga voziš. Ja sam kupio skuter da bi ga vozio svaki dan. A to sa VFR nisam radio. Jer treba ga izvući iz garaže, pa trpeti leti njegove temperature rada, pa vrati nazad u garažu (kod mene to baš nije najjednostavnije). I onda ujutru kad idem na posao - je8o to, auto samo sednem. I onda ispadne da motor cele godine vozim dva vikenda.

PCX je stigao 23. maja, trenutno 5000+ km... 

Meni je 900e za nešto što je neko žvakao 10 godina puno. Pogotovo sa ovim uslovima kreditiranja. Osetiš to učešće. Ratu od 30,40,50e mesečno skuter uštedi u odnosu na cenu vožnje kola po gradu, i ostane kusura iha.  Meni auto troši 12-18k mesečno (ako jedan mesec sipam dva rezervoara, sledeći sipam tri, a pun je oko 6000din. Ne sipam za 'iljadu).

Ali najmanje mi je bitno u parama. Druže, ne nerviram se na semaforu što debil bleji u instagram, pa samo on prođe a mi čekamo opet crveno, ne tražim parking po 15min, idem negde bez da razmišljam. Skuter je zamena za auto, ne motor. Nikad više bez skutera. Svaka (domaćinska) kuća bi trebalo da ima jedan.

PS. Naručio tocano urbano, stiže iz Italije, sad ću i po 'ladnom da teram, samo da je suvo.

Isto i ja tako gledam ...

Jer skuter mi je postala potreba a motor vikend uzivanje, a kola moranje ...

Posao mi je vezan za dosta terena po Bg.u mesecno mi je usteda na gorivu izmedju kola i skutera fazon 150evra +  , a gde je odrzavanje automobila.

Po Bg.u je postao pakaoo za voznju automobilom, kreni stani, trosi max. parkinga nigde , a skuterom sta sve stignem da uradim u toku jednog dana i ustedi mi vreme bas bas...  jer radim po 12-15h dnevno  ( preduzetnik.... ) 

Tako da hocu da gurnem kljuc u bravu i gas... imam vec bratov x8, malo malo teraj kod mastora. Sve je to pregazeno .... 

 

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 minute ago, Biker Boy said:

 

Tako da hocu da gurnem kljuc u bravu i gas... imam vec bratov x8, malo malo teraj kod mastora. Sve je to pregazeno .... 

 

Bukvalno ista situacija.

Imam kymca kog mi muka da pogledam, samo sipam pare a ne vozam se... Tako sam i presekao - odo po novo. Pogotovo za skuter, za nešto što znaš da ćeš da koristiš svaki dan. Nisam bre sišao sa njega. Da mogu u klonju bi išao njime, nego živim na spratu ne mogu uz stepenice :D

 

Ta 200cc mislim da je mera što se tiče snage, 300cc je sjajno ali kao i sve, cena veća i sve skuplje...

Jel imaš neki specs tog kymca?? Da vidim dal sam se zjbo :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 658 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
10 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Bukvalno ista situacija.

Imam kymca kog mi muka da pogledam, samo sipam pare a ne vozam se... Tako sam i presekao - odo po novo. Pogotovo za skuter, za nešto što znaš da ćeš da koristiš svaki dan. Nisam bre sišao sa njega. Da mogu u klonju bi išao njime, nego živim na spratu ne mogu uz stepenice :D

 

Ta 200cc mislim da je mera što se tiče snage, 300cc je sjajno ali kao i sve, cena veća i sve skuplje...

Jel imaš neki specs tog kymca?? Da vidim dal sam se zjbo :D

Nema ni njih na stanju danas sam zvao, pritom moram za NS. da idem da pogledam i to kao bice sl nedelje... ( pa da vidim sto se tice servisa, sigurno imaju u Bg.u bar ovlas. servis necu valkjda morati svaki put za Ns.)

Hocu da ga probam prvo, ako ubrzava kao Fazer uzimam ga :lol3:

200 mi je nekako mera bas, 300 em je preskup a trosi kad se zavrce... a umem da zavrcem, jer samo trka frka... 

Tako da 200cc ce mi leci savrseno.

Evo neki malo vise info  vezano za kymca sa insta.

 

 

fffffffffff.PNG.ce997985d6c61e5adc900f5584466550.PNG

 

 

Promenio član Biker Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 13 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

Da mogu u klonju bi išao njime, nego živim na spratu ne mogu uz stepenice

Ja imam komšiju, isto neki preduzetnik, građevinac. Non-stop je na Beverly-u 300, samo zuji, nikad ga nisam video da ide peške ili kolima.

Živi u prizemlju, pa skuter dotera u hodnik zgrade, do ulaznih vrata :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 37 minuta, Biker Boy je napisao:

pa da vidim sto se tice servisa, sigurno imaju u Bg.u bar ovlas. servis necu valkjda morati svaki put za Ns.

Imaš listu ovlaštenih servisa na kymco.rs strani, plus neki serviseri koji nisu navedeni, pa najbolje da pitaš. Ja radim u Kragujevcu, u servisu koji su oni mi rekli, zbog garancije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 6 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Nisam bre sišao sa njega. Da mogu u klonju bi išao njime, nego živim na spratu ne mogu uz stepenice :D

Dobro me nasmeja :na_glavi:

Ja sam isti ti, poceo sam da izmisljam obaveze samo da bi seo na skuter i provozao se kao da zavrsim to nesto.

A cesto mi se desi da idem da zavrsim nesto poslom pa brzo stignem i onda se smorim sto sam se kratko vozio, ali i za to ima resenje, vracam se duzim putem :)

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 22 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Pitaj bilo koga ko je vozio Liberty ili Hondu CUB da li je imao problema sa pregrevanjam...

Nikad. Beogradske gužve su katastrofa, od kuće do posla sa jednog na drugi kraj grada, stani, kreni, 15 km po gradu u jednom pravcu. Liberty 125 stari, 2000-to godište, vazdušar, nikad pregrejao.

Noviji model ima vodeno hlađenje, nema karb / el.dizna. Ako je stanje o.k. dobri su oba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Prelistao sam sve zive oglase, sve mi se svelo na jedan beverly 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio Beverly, 2002. godište, Scooter, vozilo prešlo 35000 km, Banatsko Veliko Selo. Cena 1.200 €...

 

 

Sve moguce skutere sam pregledao ali mi je bev nekako najvise simpa

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Piaggio beverly 500ie, 2003. godište, Scooter, vozilo prešlo 41200 km, Sombor. Cena 1.590 € - Motori -...

 


nasao sam jedan u somboru al je 500cc. Koja mi je poenta kad mi je rega skoro ko za afriku a afriku prodajem jer nemam vremena za nju, velika, jos jedna neiskoristen reg itd. 

 

 

citao sam na forumu sve vezano za beverlije i koliko sam skontao 250i je best buy, ispravite me ako gresim al vidim da su im i cene bas jake. Generalno mi treba moped za prdekanje po gradu, nije bg nego su, ne mora da leti, oko 200cc mi savrseno odgovara. Ako ko ima sta pametno da doda ili prodaje neki tu sam :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
10 minutes ago, cezarpa said:

Beverly 200 ima specifican display lako crkne,a bez njega nema registracije.Ovaj na oglasu izgleda radi.

A nema ni polovan da se nabavi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH350i

E stvarno ne znam gde vi imate vremena da se stojite na skuteru pa da vam se pregreva :)
Što se doboša tiče, to je ionako zadnja kočnica na lakom vozilu, pa i nije drama ako nije disk.
A ako imaš dilemu za ovaj Kymco, Honda SH150 je

SH150 ABS
4.190

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zaobidji 200, matoro, izrabljeno do maximuma ili ti pre ces se usrati i poroditi nego da nadjes krsten primerak, karburatorci delova sve manje gotovo da nema.

 

Ni 250 nije vise mlad, 15 leta kako se vec pravi tako da i njega stize krstenica al svakako bolji od gore pomenutog.

 

Kako god, oci i usi dobro otvori da ne bi posle mnogo bolelo.... krsina ima na pretek.

 

Beogradski Bev na godisnjem nivou ima jednu, mozda dve zamene ulja, kais se vozi do raspada il dok nepukne, plocice dok ne drlja metal o metal sve je ok i svaki se zavrce od semafora do semafora.

 

Znaci iskida agragat, iskida prenos posteno jer koga boli patka da traje, tu je da mi danas zavrsi 301 stavku po gradu.

Kad propisa termo gruba, pumpa vode, zvecka prenos, troskari ulje, gasi se .... brze bolje gleda da se radosilja bede. 

Padne dobro pranje, poliranje, mozda se nesto zafarba kod drugara za 30-50e. Manji trosak za lickanje nego za sredjivanje (meanka) od recimo 300e pa navise i eto Beva na PA.

Super stanje, redovno odrzavan, sluzio me je extra do sada.......

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Dare me preduhitrio...:) i svaka mu čast za objašnjenje. 200 zaboravi, 250 -300 ti je idealno za SU.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Bivsi gazda ima atlantica koji mu stoji vec 3god. Pre toga ga vozikaompo gradu ako ga cak nije kupio novog. Lik je nevidjena picajzla, @Markone88I @N.F.S.su kerov k za njega. Onaj je picajzla za sve u zivotu. Kupio je neku armani vespu limitiranu od 14.000e. I ostao atlantic. Malo mi je velik i nisam to zeleo, al ako je za neke ok pare, znajuci njega gledacu da ne propustim...

 

 

silazim sa velikog motora jer nemam vremena za njega i treba mi za prdekanje neki, a ako opet uzmem velik skuter onda opet sebi dajem mogucnost da mogu otici sa njim negde. I opet sam na istom trosku :D al realno nigde ja ni sa afrikom nisam isao sem kad sam imao trku... tako da bi atlantic sluzio do palica i mozda do sombora

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@drmilan_ Afrika nije motor, več motorčina ! Sećam se tvoje slike kako si bio srećan kada si je uzeo. Ali i sam vidiš da se nema vremena za velike motore.

Godinu dana se lomim, šta da uzmem veće, kao za dalji put. I odustao sam, za sada. Da sad ne razglabam o prednostima i manama, ja se slatko vozim sa skuterom. Svaki dan ! A ove godine sam baš dosta išao i po Srbiji, Bosni... Vidim da neke kolege sa foruma (koji su verujem pametniji od mene) prelaze na skutere iz istog razloga kao i ti.

Ovo je samo moje viđenje stvari...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja