Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Pomeranje paljenja je naravno moguce i na tvom motoru, kao i na bilo kom drugom.Proveri da li je paljenje podeseno kako treba po fabrici, ako jeste ne diraj, time ne bi postigao nista. Imas mnogo drugih opcija kojima mozes da izvuces jos malo iz tog motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Opruge su Sonic Springs, 0.80kg/mm

http://sonicsprings.com/catalog/product_info.php?cPath=31_65&products_id=130

 

a amortizer je od Katane (GSX 600), polovan, sa ebay. Pasuje sraf na sraf.

Jel tvrdji sad napred?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd

pozdrav svima,

ja se prenovio pa reko da svratim 

jos jedan pozdrav

 

 

DSC_0229.jpg

pozdrav i tebi, nek je sa srecom, koliko si izdvojio ? ako nije tajna, ja zagrejan za ovaj model, ako neko ima neku preporuku (zna nekog da prodaje) neka javi 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Pozdrav svima,

 

Rešio sam i ja da uđem u ovaj svet motora i odlučio se za GS500. Tačnije, GS500E `92 godište. U odličnom je stanju ali sam ja ipak hteo da ga prekontrolišem dok još ne mogu da ga vozim.

Neke od stvari koje sam odradio su:

  • Očistio karburator u ultrazvučnoj kadi,
  • naštelovao plovak,
  • sinhronizovao karburatore,
  • naštelovao ler gas,
  • proverio ventile, preštelovao ih,
  • očistio rezervoar, promenio sva creva za gorivo, ispolirao rezervoar
  • promenio skaj na sedištu
  • još neke sitnice, podmazao šta treba da se podmaže, i sl.

 

 

IMG_20170209_141112.jpgIMG_20170206_221321.jpgIMG_20170206_220811.jpgIMG_20170206_221018.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki GS500E

 

 

da li je neko imao problema sa onim lampicama ispod satova, tacnije sa plastikama (poklopcima lampice ili kako god)?

 

kad sam uzeo motor nije bilo za dugo svetlo, a dok je kod mene ispalo je i za ler, tako da mi fale 2...

 

predpostavljam da je od vibracija to ispalo. e sad, pokusvao sam da nadjem bas od gs 500, ali ne mogu nigde da nadjem.

 

znate li mozda za neku alternativu sta mogu tu da stavim?

ruzno ovako bez, pogotovo nocu kad ubacim u ler, izbi oci xD

 

Evo i ja imam sada isti problem, fali mi plava plastikica za dugo svetlo. Jel ima negde da se nabavi ili nesto da se nabudzi?

 

U mom slucaju nabudzeno od plave fante shokate, pocasti se sokom i odradi posao  ;)

 

Imam i ja isti problem. Odlučio sam da zamenim sve četiri sijalice led diodama. Našao sam na aliexpress sajtu led diode u boji na 12V sa rozetnom od 10mm, tačno koliko je i rupa. Planiram da poskidam sva staklenca i ušrafim te LED diode.

Okačiću sliku kada to odradim, još mi nisu stigle te diode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Drugari gde ima dobar majstor u Bg za gs-a?

 

Moje mišljenje je da se čovjek ne može nazivati majstorom ako ne zna pregledati i popraviti GS-a, to je krajnje jednostavan agregat.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

 

 

 

da li je neko imao problema sa onim lampicama ispod satova, tacnije sa plastikama (poklopcima lampice ili kako god)?

 

kad sam uzeo motor nije bilo za dugo svetlo, a dok je kod mene ispalo je i za ler, tako da mi fale 2...

 

predpostavljam da je od vibracija to ispalo. e sad, pokusvao sam da nadjem bas od gs 500, ali ne mogu nigde da nadjem.

 

znate li mozda za neku alternativu sta mogu tu da stavim?

ruzno ovako bez, pogotovo nocu kad ubacim u ler, izbi oci xD

Evo i ja imam sada isti problem, fali mi plava plastikica za dugo svetlo. Jel ima negde da se nabavi ili nesto da se nabudzi?

 

U mom slucaju nabudzeno od plave fante shokate, pocasti se sokom i odradi posao ;)

Imam i ja isti problem. Odlučio sam da zamenim sve četiri sijalice led diodama. Našao sam na aliexpress sajtu led diode u boji na 12V sa rozetnom od 10mm, tačno koliko je i rupa. Planiram da poskidam sva staklenca i ušrafim te LED diode.

Okačiću sliku kada to odradim, još mi nisu stigle te diode.

Jesi li uspeo nesto? Meni isto fali za dugo svetlo a za migavce ne radi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Drugari moze li mi neko reci kako da dodjem do majstora koga zovu Limeni iz Surcina. Zaboli mi karburatori na Suzukiju gs500e a moj majstor me uputio na njega.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Pozdrav ljudi! Posle nekoliko godina pauze od motocikala resio sam da se vratim na dva tocka :) Posle duzeg vremena trazenja i cekanja, postao sam vlasnik Suzane GS 500E iz 2000-te godine :)

Malo sam samo vozio motocikl, dok ne sredim sve papire i tablicu ali za sada sam zadovoljan snagom i kako se vozi motor. Rekao bi da je odlican za povratak u sedlo :)

 

Evo jedne slicice:

2yll3cj.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Hvala na lepim zeljama :) Motor je odlicno ocuvan, mazen i pazen. Cim sam video oglas, odmah sam pozvao coveka i rekao da dolazim sutra da pogledam motor, kaparisao i posle nekoliko dana otisao po motor, odradio prevod i ostalo. Motor bukvalno nije bio ni 12h u oglasima. Nije tajna samo ne znam da li mogu po forumu da pisem cenu.

 

E da, imam mali problem, ne sa motociklom vec samnom :na_glavi:  Bole me ruke tj. sake od drzanja volana... Verujem da je to zato sto nisam dugo vozio i nisam se navikao na taj polozaj, blago unapred sa heblovima. Ili jednostavno jos ne znam kako pravilno da sedim na motoru :jee: Videcu posle par stotina kilometara da li ce me sake boleti. Ne bih da moram da menjam volan, ovako sa fabrickim mi je nekako najlepsi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja