Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500 ('89-'00, '01+, '04+ F) - svasta ponesto o njemu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

slazem se da je verovatno neka glupost u pitanju. motor nisam palio do cetvrtka, a onda cudo: motor pali i radi bez problema :stabre:  sigurno se trunje sleglo i vratilo na svoje mesto i vise ne pravi probleme :) u petak je pala voznja od nekih 15-20km, a u subotu preko 200km bez ikakvih problema i bez gasenja.

i da se pohvalim, od subote ponosni vlasnik

 

post-24031-0-51527900-1474195922.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

mislis CDI? probaj kod "Deki moto 063 636 156  , zna biti papren s cenama, ali ima dosta delova

Hvala biker boy, na cdi sam mislio, zvao sam vec, ima ali je 130e tako da cu prvo videti da li moze nekako da se popravi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Taj deki je teska budala, kakve on cene lupa to nema nigde... za duplo manje para moze sa ebay.de da ti donese neko ko donosi iz nemacke, a ima ih dosta procackaj po forumu malo, obicno su oko 50e, i racunaj sa sve dostavom itd ne moze ti izaci preko 70e...

 

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-GS-500-E-1989-2001-CDI-Einheit-Ignitor-CDI-ECU-201027835-/351790127531?hash=item51e85359ab:g:~QgAAOSwsTxXkgr8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Taj deki je teska budala, kakve on cene lupa to nema nigde... za duplo manje para moze sa ebay.de da ti donese neko ko donosi iz nemacke, a ima ih dosta procackaj po forumu malo, obicno su oko 50e, i racunaj sa sve dostavom itd ne moze ti izaci preko 70e...

 

http://www.ebay.de/itm/Suzuki-GS-500-E-1989-2001-CDI-Einheit-Ignitor-CDI-ECU-201027835-/351790127531?hash=item51e85359ab:g:~QgAAOSwsTxXkg

Hvala Nile! Gledao sam danas u usnimio ovaj oglas samo me interesuje kako ce nasi da ga ocarine? Nesto sam cuo da je 30% carina... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Nema carine covek ide kolima i vraca se i donosi to i ostale stvari jednom nedeljno, nemas ti veze sa tim, on ti na cenu uzme npr 20% i kad dodje kuci posalje ti na kucnu adresu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Pozdrav drugari,

Nov sam clan ovde pa bi mi trebalo par saveta.

Planirao sam sledece sezone da pazarim GS500 ili 500F zavisi sta uspem da nadjem i naravno da se uklopim u cenu. Do sad sam vozio par skutera ali sada zelim nesto vece i iskreno mislim da je ovo motor za mene

Ali posto nemam pojma kako se krecu cene odrzavanja i sta je sve potrebno nadam se da ce se nacinneko da me uputi.

Unapred hvala svim dobronamernim ljudima.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

To je sve nesto sto sam nacuo, i hvala na odgovoru. Interesuje me jos na koji vremenski period ili na koliko km se vrsi servis(ulje filteri i to) a na koliko lanac i lancanici i te krupnije stvari. Jer ipak bi voleo ako vec uzimam veci motor i da ga odrzavam kako treba i sve po PS-u

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ulje i uljni filter se menjaju na 6000km, vazdusni filter na 12000km
a sto se tice lanca to umnogome zavisi od odrzavanja,
dobro odrzavan lanac moze da predje 50.000km, a lose odrzavan nece sastaviti ni 5000km,

Bitno je da naucis kako se zateze lanac, da ne bude previse nategnut ili opusten, i da ga redovno cistis i podmazujes i trajace ti duuugo dugo,

Ja podmazujem lanac na svakih 400-500km, cistim ga pre svakog drugog podmazivanja, ili ako sam vozio po kisi, onda cesce,
za ciscenje koristim sredstvo Akra K2, to imas na NIS pumpama da kupis, a podmazujem sa sprejom silkolene titanium i Ipone

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Eagle

Hvala ti puno bas bas si mi pomogao da malo udjem u materiju, naravno bice tu jos dosta pitanja ali za pocetak sasvim dovoljno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

da li je neko imao problema sa onim lampicama ispod satova, tacnije sa plastikama (poklopcima lampice ili kako god)?

 

kad sam uzeo motor nije bilo za dugo svetlo, a dok je kod mene ispalo je i za ler, tako da mi fale 2...

 

predpostavljam da je od vibracija to ispalo. e sad, pokusvao sam da nadjem bas od gs 500, ali ne mogu nigde da nadjem.

 

znate li mozda za neku alternativu sta mogu tu da stavim?

ruzno ovako bez, pogotovo nocu kad ubacim u ler, izbi oci xD

 

Evo i ja imam sada isti problem, fali mi plava plastikica za dugo svetlo. Jel ima negde da se nabavi ili nesto da se nabudzi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

 

da li je neko imao problema sa onim lampicama ispod satova, tacnije sa plastikama (poklopcima lampice ili kako god)?

 

kad sam uzeo motor nije bilo za dugo svetlo, a dok je kod mene ispalo je i za ler, tako da mi fale 2...

 

predpostavljam da je od vibracija to ispalo. e sad, pokusvao sam da nadjem bas od gs 500, ali ne mogu nigde da nadjem.

 

znate li mozda za neku alternativu sta mogu tu da stavim?

ruzno ovako bez, pogotovo nocu kad ubacim u ler, izbi oci xD

 

Evo i ja imam sada isti problem, fali mi plava plastikica za dugo svetlo. Jel ima negde da se nabavi ili nesto da se nabudzi?

 

U mom slucaju nabudzeno od plave fante shokate, pocasti se sokom i odradi posao  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2457 postova
  • Lokacija: Braunau am Inn (Austrija) - Svilajnac Bobovo
  • Motocikl: CBF1000 SC58 '07, FZ1S '06, SV650N

Nadji negde u knjizarama ima sigurno jos da se kupe one plasticne omote za cd. Pa nadjes plavu boju i izrezi kruzic iz plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Tu igru brz granica "hoces jacu masinu - kupi jaci motor" sam igrao davno. Vise puta. Iz raznoraznih razloga trenutno mi odgovara bas ovakav motor. Ali ako moze da se unapredi, a svaki moze, sto da ne. Opruge u prednjim vilama i zadnji amortizer promenjeni. Sada lezi mnogo bolje. Masina je mrtva ispod 4-5k obrtaja, a i preko 8-9k oce da lipse. Pa reko mozda moze da se pripomogne malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 824 postova

Sto obozavam da kupim motor i kada vidim da je cackan, da nije fabricki. I onda ni potrosnja nije ista niti je to taj motor. Bolje kupi jaci motor, a ne da budzis i unistavas motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Sad ste me baš zaintrigirali. Šta će to strašno da se desi pomeranjem paljenja (ili ubrizgavanja) par stepeni ranije kasnije? I zašto je to podešavanje moguće na većini SUS motora?

 

@ FOCUS

A ti kupi novi motor i miran si. Taj je 100% fabrički.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Pegaso Strada

Tu igru brz granica "hoces jacu masinu - kupi jaci motor" sam igrao davno. Vise puta. Iz raznoraznih razloga trenutno mi odgovara bas ovakav motor. Ali ako moze da se unapredi, a svaki moze, sto da ne. Opruge u prednjim vilama i zadnji amortizer promenjeni. Sada lezi mnogo bolje. Masina je mrtva ispod 4-5k obrtaja, a i preko 8-9k oce da lipse. Pa reko mozda moze da se pripomogne malo.

Interesuje me koje opruge si ubacio napred i koi zadni amortizer?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja